مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(11 رای)

دفترچه ثبت نام کنکور

کنکور سراسری از جمله بزرگترین آزمون هایی می باشد که به دلیل تعداد بالای داوطلبان، این آزمون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. با شروع ثبت نام کنکور سراسری ، این رقابت برای بسیاری از دانش آموزان کنکوری رنگ و روی جدی تری را پیدا می کند. ثبت نام کنکور سراسری 97 بر اساس برنامه زمان بندی که توسط سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر کرده است از اول بهمن ماه 97 آغاز خواهد شد و تا هشت بهمن ماه ادامه خواهد داشت. طبق روال سالیان پیش، قبل از آغاز مرحله ثبت نام کنکور 97 ، دفترچه ثبت نام کنکور به صورت فایل پی دی اف بر روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت. جهت رفاه حال داوطلبان گرامی به محض انتشار این دفترچه لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور مستقیم در سایت قرار خواهد گرفت.

نکته بسیار مهم...

مسئله بسیار مهم که همه داوطلبان کنکور سراسری 97 باید به آن توجه داشته باشند آن است که قبل از شروع فرآیند ثبت نام کنکور سراسری، دفترچه ثبت نام کنکور را به طور کامل مطالعه نمایند و از شرایط عمومی و شرایط اختصاصی، سهمیه ها ، مقررات وظیفه عمومی و سایر تعاریف ثبت نام کنکور سراسری به طور دقیق و کامل مطلع گردند. زمان برگزاری کنکور سراسری 97 پس از انتشار دفترچه ثبت نام کنکور توسط سازمان سنجش و اموزش کشور معلوم خواهد شد. باید به این نکته اشاره شود که داوطلبان کنکور سراسری دانشگاه آزاد 97 نیز می بایست برای شرکت در کنکور سراسری 97 همین دفترچه ثبت نام کنکور راهنما را مطالعه نمایند. در این مطلب سعی شده است تا مطالب مهم مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور را به صورت خلاصه برای شما داوطلبان کنکور مهیا کنیم و توجه شما را به آن جلب نماییم.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

<< لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور >>

تعاریف اصطلاحات مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور

مفاهيم بعضي از اصطلاحاتي كه در دفترچه ثبت نام کنکور به كار مي رود به صورت زیر است:

تعریف گروه آزمایشی در دفترچه ثبت نام کنکور:

رشته هاي مختلف تحصيلي آموزش عالي با توجه به مواد امتحاني آزمون سراسري به پنج گروه آزمايشي: (1) علوم رياضي و فني ، (2) علوم تجربي، (3) علوم انساني، (4) هنر و (5) زبان هاي خارجي تقسيم مي شوند.

تعریف مقاطع تحصیلی در دفترچه ثبت نام کنکور:

مقاطع تحصيلي نشانگر طول مدت تحصيل و مدرك اعطايي در پايان تحصيل است و عبارتند از: (1) كارداني (فـوق ديـپلم)، (2) كارشناسي (ليسانس)، (3) كارشناسي ارشد پيوسته (فوق ليسانس)، (4) دكتراي عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي)، (5) دكتـراي حرف هاي (دامپزشكي) و (6) دكتراي پيوسته تخصصي.

تعریف فارع التحصیل دوره آموزش عالی در دفترچه ثبت نام کنکور:

 كسي است كه به دريافت مدرك تحصيلي با ارزش كارداني (فوق ديپلم) و يـا بـالاتر از آن نائـل آمـده است.

تعریف دانشجو در دفترچه ثبت نام کنکور:

كسي است كه در يكي از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي اعم از دولتي و يا غير دولتي پذيرفته و ثبت نام شده باشد.

تعریف دانشجوی اخراجی در دفترچه ثبت نام کنکور:

كسي است كه قبلاً در يكي از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي به تحصيل اشتغال داشته و به دلايلي از ادامه تحصيل محروم شده است.

تعریف دانشجوی انصرافی در دفترچه ثبت نام کنکور:

دانشجويي است كه حداكثر تا پايان وقت اداري روز يكشنبه 1396/12/1 ترك تحصيل قطعي كرده و فرم مخصوص شماره 3 مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور را تكميل و به تأييد مراجع ذيصلاح رسانده باشد.
ـ بر اساس مصوبه جلسه مورخ 1362/8/4 شوراي عالي انقلاب فرهنگي (ستاد انقلاب فرهنگـي وقـت)، دانشـجويان دوره روزانـه دانشـگاه هـا و مؤسسات آموزش عالي، در صورتي مي توانند در آزمون سراسري سال 97 ثبت نام و شركت نمايند كـه: اولاً واجـد شـرايط عمـومي و اختصاصـي مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور باشند و ثانياً حداكثر تا تاريخ 96/12/1 نسبت به انصراف قطعي از تحصيل اقدام نمايند. بديهي است داوطلبان مذكور در صورت عدم انصراف قطعي از تحصيل تا تاريخ تعيين شده، در صورت موفقيت و قبولي در آزمون، به عنوان متخلف محسـوب شده و مجاز به ثبت نام و ادامه تحصيل در رشته قبولي جديد خود نمي باشند.

تبصره 1:

دانشجوياني كه در دوره روزانه آزمون سراسري سال 1395 (اعم از رشته هاي متمركز و يا نيمه متمركز) پذيرفتـه شـده انـد، منحصـرا براي شركت در گزينش رشته هاي تحصيلي دوره هاي غير روزانه (نوبت دوم (شبانه)، نيمه حضوری، مجازي (الكترونيكي)، پيام نور، غيرانتفاعي، ظرفيت مازاد و پرديس خودگردان) آزمون سراسری سال 1397، مي بايست تا تاريخ 96/12/1 نسبت به انصـراف از تحصـيل قطعـي اقـدام نموده و در صورت داشتن ساير شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام کنکور (خصوصا مقـررات وظيفـه عمـومي بـراي بـرادران) نسـبت بـه ثبت نام اقدام نمايند.

تبصره 2:

دانشجويان شاغل به تحصيل دوره هاي كارداني (فوق ديپلم) كه حداكثر تا تاريخ 1397/6/31 فارغالتحصيل شده اند، براي ثبت نام و شركت در اين آزمون نياز به انصراف ندارند.

تعریف کار نامه فارغ التحصیلی دوره متوسطه در دفترچه ثبت نام کنکور:

كارنامه اي است كه كليه نمرات و سوابق تحصيلي از بدو ورود به دوره تحصيلي متوسطه تـا هنگـام فارغ التحصيلي را شامل مي شود و پس از فارغ التحصيلي براي دانش آموز صادر مي گردد.

تعریف دانش آموز دوره پیش دانشگاهی در دفترچه ثبت نام کنکور:

به كسي اطلاق مي شود كه ديپلم متوسطه نظام جديد آموزش متوسطه را اخذ نموده و هم اكنون در دوره پيش دانشگاهي به صـورت روزانـه، بزرگسـالان يـا داوطلـب آزاد مشـغول بـه تحصـيل بـوده و حـداكثر تـا پايـان شـهريورماه 1397 دوره پيش دانشگاهي را با موفقيت گذارنده است و موفق به اخذ گواهي نامه دوره پيش دانشگاهي شده است.

تعریف فارع التحصیل دوره پیش دانشگاهی در دفترچه ثبت نام کنکور:

كسي است كه پس از دريافت ديپلم نظام جديد آموزش متوسطه، دوره پيش دانشگاهي را گذرانيده و موفق به اخذ گواهي نامه دوره پيش دانشگاهي شده است.

تعریف فارغ التحصیل دوره چهار ساله متوسطه و یا شش ساله متوسطه در دفترچه ثبت نام کنکور:

كسي است كه دوره چهارساله و يـا شـش سـاله (سـيكل اول و دوم) سنوات قبل نظام قديم آموزش متوسطه را با موفقيت به پايان رسانيده و داراي ديپلم كامل متوسطه نظام قديم آموزش متوسطه مي باشد.

تعریف کد دانش آموزی در دفترچه ثبت نام کنکور:

منظور از كد دانش آموزي شماره اي 8 تا 10 رقمي مي باشد (در نظام ترمي واحدي (نظام جديد) 8 رقمي لحـاظ شـده و در نظام سالي واحدي (نظام فعلي) متوسطه آموزش و پرورش 9 يا 10 رقمي مي باشد). اين شماره بر روي كارنامه تحصـيلي سـالانه يـا كارنامـه فارغ التحصيلي دوره متوسطه و يا پيش دانشگاهي درج شده است.

تعریف کد مناطق و نواحی اخذ دیپلم در دفترچه ثبت نام کنکور:

منظور از كد منطقه و يا ناحيه اخذ ديپلم عددي چهار رقمي اسـت كـه دانـش آمـوز نظـام جديـد آمـوزش متوسطه در آن منطقه يا ناحيه فارغ التحصيل شده است. اين كد در كادر بالای برگ كارنامه فارغ التحصيلي، مقابـل منطقه / ناحيـه درج شـده است.

تعریف نمرات امتحانات کتبی نهایی در دفترچه ثبت نام کنکور:

نمراتي است كه دانش آموزان با شركت در امتحانات كتبي نهايي پايه سوم متوسـطه آمـوزش متوسـطه نظـام سالي واحدي در حوزه هاي امتحاني كسب مي كند. اين نمرات در ستون آخر كارنامه فارغ التحصيلي درج مي شود.

تعریف سال و دوره فارغ التحصیلی در دفترچه ثبت نام کنکور:

سال تحصيلي و مقطع زماني است كه دانش آموز در آن، دوره متوسطه را به پايان رسانيده اسـت. ايـن سـال و دوره در گوشه سمت راست بالاي كارنامه فارغ التحصيلي مشخص شده است.

تعریف شاخه تحصیلی در دفترچه ثبت نام کنکور:

دانش آموزان دوره متوسطه در يكي از شاخه هاي نظري، فني و حرفه اي و كار دانش فارغ التحصيل مي شوند. عنـوان شـاخه در كادر بالاي كارنامه مشخص شده است. شايان ذكر است تأثير سوابق تحصيلي در آزمون سراسري صرفا شامل شاخه نظري مي شود.

تعریف رشته تحصیلی در دفترچه ثبت نام کنکور:

عنوان رشته اي است كه دانش آموز در آن فارغ التحصيل شده است. اين عنوان رشته در كادر بـالاي كارنامـه درج گرديـده است.

تعریف معدل کتبی در دفترچه ثبت نام کنکور:

نمره اي است كه از ميانگين وزني (حاصلضرب تعداد واحد هاي دروس نهايي در نمـره كتبـي مـاخوذه، تقسـيم بـر تعـداد كـل واحد هاي دروس نهايي) نمرات امتحانات نهايي پايه سوم متوسطه به دست مي آيد. اين نمره در كادر پـايين سـمت چـپ كارنامـه بـا عنـوان معدل كتبي نهايي مشخص شده است. اين نمره براي داوطلبان نظام جديد كه ديپلم خود را در يكي از سـال هـاي 1384 تـا 1395 دريافـت داشته اند و اطلاعات سجلي و سوابق تحصيلي خود را به تأييد رسانده اند، در بند 17 فرم تقاضا نامه ثبت نام اينترنتي آنها درج شده اسـت. لازم است داوطلبان در درج دقيق و صحيح معدل كتبي ديپلم اهتمام ورزند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

تذکر مهم:

با توجه به اين كه پذيرش دانشجو در رشته هاي تحصيلي (پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي) ، منحصراً براساس معـدل مـدرك تحصيلي ديپلم داوطلبان صورت خواهد گرفت، لذا فارغ التحصيلان نظام قـديم آمـوزش متوسـطه نيـز بايسـتي (معـدل كتبـي ديـپلم) و فارغ التحصيلان دوره هاي فني و حرفه اي و يا كار دانش كه با توجه به دارا بودن مدرك پيش دانشگاهي و يا كـارداني پيوسـته، در آزمـون سراسري ثبت نام و شركت مي نمايند و فاقد معدل كتبي مي باشند، بايستي (معدل كل ديپلم) خود را در تقاضانامه ثبت نام درج نمايند.

تعریف دانش آموزان ترمی واحدی در دفترچه ثبت نام کنکور:


دانش آموزاني اطلاق مي شوند كه از نظام ترمي واحدي نظام جديد آموزش متوسطه فارغ التحصيل شـده انـد. اين فارغ التحصيلان مشمول تأثير سوابق تحصيلي در آزمون سراسري نمي باشند. 

تعریف سوابق تحصیلی در دفترچه ثبت نام کنکور:

با توجه به ابلاغ قانون اصلاح قانون سـنجش و پـذيرش دانشـجو در دانشـگاه هـا و مراكـز آمـوزش عـالي كشـور مصـوب 1395/2/26 مجلس محترم شوراي اسلامي و براساس مصوبه هفتمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مـورخ 1395/8/9 ميـزان و نحوه تأثير سوابق تحصيلي در آزمون سراسري سال 1397 همانند آزمون سراسري سال 1396 و به صورت زير خواهد بود:

الف:

آن دسته از ديپلمه هاي رياضي فيزيك، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني و علوم و معارف اسلامي كه ديپلم خود را از سال 1384 به بعد اخذ نموده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها به صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود ديپلم (سال سوم آموزش متوسطه) به ميزان حداكثر 25 درصد به نسبت سـوابق تحصـيلي موجـود داوطلـب و بـه صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

ب:

داوطلبان داراي مدرك پيش دانشگاهي رياضي فيزيك، علوم تجربي، ادبيات و علوم انساني، علوم و معارف اسـلامي و هنـر كـه مـدرك دوره پيش دانشگاهي خود را از سال تحصيلي 1390-91 به بعد اخذ كرده اند و امتحانات يك يا چند درس آنها بـه صـورت نهـايي، سراسـري و كشوري برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصيلي بوده و سوابق تحصيلي موجود دوره پيش دانشگاهي (صرفاً نمرات دروسـي كـه بـه صورت نهايي، سراسري و كشوري برگزار شده است) به ميزان حداكثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصيلي موجود داوطلب و به صورت تأثير مثبت در نمره كل نهايي آنان لحاظ مي شود.

تبصره:

براي داوطلبان مشمول سوابق تحصيلي بندهاي الف و ب، هر دو مورد اعمال خواهد شد.

تذكر: اعمال تأثير مثبت سوابق تحصيلي بدان معناست كه اگر سوابق تحصيلي (دييلم يا پيش دانشگاهي)، باعـث افـزايش نمـره كـل نهـايي در هـر زير گروه گردد، اعمال خواهد شد و در غير اي نصورت، نمره كل آزمون به عنوان نمره كل نهايي در هر زيرگروه در نظر گرفته مي شود.

تعریف کارت های اعتباری در دفترچه ثبت نام کنکور:

سريال اعتباري اصلي ثبت نام : اين كارت حاوي يك سريال 12 رقمي با عنوان (سريال اعتباري ثبت نام) مي باشد.
سريال اعتباري اعلام علاقه مندي به شركت در گزينش رشته هاي دانشگاه پيام نور و مؤسسات آموزش عالي غير انتفاعي : اين كارت حـاوي يك سريال 10 رقمي با عنوان (سريال اعتباري علاقه مندي) مي باشد.
داوطلبان توجه نمايند كه سريال هاي اعتباري ثبت نام و علاقه مندي، منحصراً از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور قابل خريداري است.

تعریف شماره پرونده در دفترچه ثبت نام کنکور:

شماره پرونده يك عدد 7 رقمي مي باشد كه پس از پايان مراحل ثبت نام، از طريق سايت به هر داوطلب داده مي شود.

تعریف کد پیگیری در دفترچه ثبت نام کنکور:

كد پيگيري شامل يك كد 16 رقمي مي باشد كه پس از پايان مراحل ثبت نام از طريق سايت به هر داوطلب داده مي شود.

شرایط شرکت در کنکور سراسری 97

شرایط شرکت در کنکور سراسری 97 در هر گرایش با شرایط سایر

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «دفترچه ثبت نام کنکور - مشاوره تحصیلی تلفنی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: