مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(6 رای)

اولین گام و البته مهمترین گام داوطلبان کنکور بعد از اعلام نتایج کنکور از سایت سازمان سنجش، انتخاب رشته داوطلبان بر اساس اطلاعات مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته منتشر شده از سوی سازمان سنجش است. داوطلبان گرامی ابتدا باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود کنند. برای اینکار کافیست روی لینک زیر کلیک کنید:

<<لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته 97 علوم ریاضی و فنی>>

<<لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته 97 علوم تجربی>>

<<لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته 97 علوم انسانی>>

<<لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته 97 هنر و زبان>>

<<لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته بخش پیوست ها>>

شیوه گزینش مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور

به صورت ساده و خلاصه می توان گفت که بر اساس رتبه داوطلبان کنکور، سیستم گزینش، تمامی رشته های انتخابی داوطلب را بررسی کرده و سپس به سراغ داوطلب دیگر می رود. بنابراین شما داوطلبان باید کدرشته های خود را به ترتیب اولویت خود وارد کنید. اما توجه کنید که در صورت قبولی در انتخاب مثلا 50، سیستم شماره های 51 به بعد را بررسی کرده ولی ترتیب اثر نمی دهد. و درنهایت همان انتخاب شماره 50 را به عنوان رشته و دانشگاه قبولی به شما نشان می دهد.

نتیجه بررسی شماره های بعد از 51 نیز در اواسط مهر ماه منتشر شده تا داوطلبان در صورت امکان و وجود ظرفیت بتوانند درخواست تغییر رشته دهند. البته این امکان در بیشتر موارد وجود ندارد. لذا داوطلبان حتما در انتخاب های خود باید نهایت دقت را داشته باشند.

انتخاب رشته کنکور سراسری

اهمیت انتخاب رشته مناسب و تاثیر آن در آینده تحصیلی، شغلی و حتی زندگی داوطلبان، بر هیچ کس پوشیده نیست. لذا بسیاری از داوطلبان کنکور، پیش از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و یا حتی پس از مطالعه آن با ابهاماتی روبرو می شوند که برای رفع این ابهامات نیاز به مشاوره در مورد مطالب مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته دارند. اما هزینه مشاوره حضوری انتخاب رشته بسیار بالاست، خصوصا زمانی که داوطلب تنها نیاز به پاسخ یک یا چند سوال کوتاه داشته باشد.

ساده ترین و کم هزینه ترین راه، تماس با مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب است. برای اینکار کافیست با شماره های زیر تماس بگیرید:

دفترچه راهنمای انتخاب رشته,مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنیمندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته

دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور شامل سه بخش اصلی است:

بخش اول) شرایط و مقررات کلی و اختصاصی پذیرش دانشجو و همچنین نحوه گزینش دانشجویان

بخش دوم) کدرشته های تحصیلی و ظرفیت دانشگاه های مختلف

بخش سوم) شرایط و ضوابط پذیرش دانشگاه های کشور

با توجه به گستردگی مطالب بخش های مهم دفترچه راهنمای انتخاب رشته را در زیر شرح می دهیم:

ميزان درصد تأثير سوابق تحصيلي ديپلم در نمره كل داوطلبان

دفترچه راهنمای انتخاب رشته,مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

ميزان تأثير درصد سوابق تحصيلي پيش دانشگاهي در نمره كل داوطلبان

دفترچه راهنمای انتخاب رشته,مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

انتخاب رشته

به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته (اعم از اينكه در يك يا چند گروه آزمايشي شركت كرده باشند و در يك دوره يا همه دوره ها اعلام علاقه مندي كرده باشند)، فقط يك فـرم
انتخاب رشته اينترنتي كه حداكثر 150 كدرشته در آن قابل درج است، ارائه ميگردد. بنابر اين لازم است كليه كدرشته هاي انتخابي خود را (حداكثر 150كدرشته محل)، فقط
در اين فرم وارد نماييد.

فرايند انتخاب رشته - بخش اول

 • كارنامه اوليه را از طريق سايت سازمان سنجش دريافت كرده و به مندرجات آن دقيقاً توجه نمائيد.
 • دفترچه راهنماي انتخاب رشته هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 97 را از لینک بالا یا سايت اينترنتي سازمان سنجش دريافت و نسبت به مطالعه دقيق مندرجات آن اقدام كنيد.
 • كدرشته هاي انتخابي مورد نظر خود را از دفترچه استخراج و در فرم پيشنويس درج كنيد.

فرايند انتخاب رشته - بخش دوم

 • به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و به يكي از روشهاي زير فرم انتخاب رشته اينترنتي خود را مشاهده
  نمائيد، لذا آماده داشتن اطلاعات مورد نياز براي ورود به نرم افزار انتخاب رشته الزامي است:
  روش اول) وارد كردن اطلاعات سريال ثبت نام ( 12رقمي)، شماره شناسنامه.
  روش دوم) وارد كردن شماره پرونده، كد ملي، شماره سريال شناسنامه.
  روش سوم) وارد كردن شماره رهگيري ثبت نام ( 16رقمي)، كد ملي.
 • قبل از تكميل فرم انتخاب رشته، اطلاعات شناسنام هاي و آزموني خود را در مرحله بعد كنترل كرده و مواردي كه نياز به تأييد شما دارد را بر حسب مورد، تأييد نمائيد.
 • نسبت به وارد كردن كدرشته هاي انتخابي خود از روي فرم پيش نويس در فرم انتخاب رشته اينترنتي به صورت دقيق اقدام كنيد.
 • در مرحله بعدي به پيامهاي خطاي احتمالي كه به شما داده شده توجه كرده و نسبت به رفع آن اقدام نمائيد.
 • به عناوين رشته و دانشگاه كه بر اساس كد رشته هاي انتخابي شما، نمايش داده ميشود توجه كرده و آنها را دقيقاً با رشته هاي انتخابي تطبيق دهيد. در اين مرحله عناوين رشته ها در دوره ها و مقاطع مختلف، با رنگهاي مختلف نمايش داده ميشود. به اين موارد دقت داشته و در صورتي كه در درج كد اشتباه كرده ايد، كد مربوطه را اصلاح نمائيد. چنانچه همه رشته ها و دانشگاههايي كه نمايش داده ميشود، مورد تأييد شما است، به مرحله بعد برويد.
 • در آخرين مرحله رسيد انتخاب رشته 15رقمي به همراه كدرشته محل هاي انتخابي به شما نمايش داده ميشود، تأكيد ميشود حتماً فرم انتخاب رشته تكميل شده خود را چاپ كرده و تا اعلام نتايج نهايي آزمون سراسري سال 1397 بصورت محرمانه نزد خود نگه داريد.

جهت استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,خدمات مرکز مشاوره روانشناسی,شماره تلفن مشاوره روانشناسی,مرکز مشاوره روانشناسی تهران

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره های زیر را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوران مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی، روانشناسی و خانواده صدای رهیاب استفاده نمایید:

تماس از سراسر کشور: فقط از تلفن ثابت و بدون پیش شماره:     ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس فقط از استان تهران: فقط از تلفن ثابت و بدون پیش شماره: ۹۰۹۲۳۰۵۶۴۸

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «دفترچه راهنمای انتخاب رشته - کنکور سراسری» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: