مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(41 رای)

امروزه متاثر از رشد فزاینده تکنولوژی و فراگیر شدن فضای مجازی در ابعاد زندگی انسان، مشکلات و معضلات خانوادگی و زناشویی هم به همان میزان رشد و گسترش یافته اند. برای جلوگیری از بغرنج شدن و پیچیدگی مسائل خانوادگی و اجتماعی، نیاز به یک دکتر روانشناس بیش از پیش اهمیت می یابد.

امروزه سبک زندگی انسان ها تغییر و تحولات گسترده و وسیعی را به خود دیده است. شتاب و حرکت زندگی انسان به سمت ماشینی شدن و مدرنیته، اگرچه تغییر و تحول بزرگ و حائز اهمیتی تلقی می گردد، اما به همان میزان چالش ها و مشکلاتی را نیز با خود به ارمغان می آورد. ایجاد شکاف میان نسل ها و دور شدن افراد از یکدیگر، بخشی از این تغییرات محسوب شده که بستر مناسب برای بروز مشکلات فردی و اجتماعی را فراهم می آورد.

دکتر روانشناس

در چنین شرایطی و برای مسلط شدن و فائق آمدن بر مشکلات، مدد خواستن از دکتر روانشناس، راهکار مثمر ثمر و در عین حال کارآمدی به شمار می آید. بدون تردید، در پرتو وجود دکتر روانشناس، علاوه بر دستیابی به آرامش، پذیرفتن و منطبق شدن با شرایط جدید به نحو مطلوب امکان پذیر می گردد.

از سوی دیگر، بروز مسائل و بحران هایی نظیر افسردگی، اضطراب، اختلافات خانوادگی، اعتیاد، طلاق و مواردی از این قبیل در طول زندگی انسان ها و عدم کنترل و مدیریت آن، سلامت روحی و روانی فرد را تحت شعاع قرار می دهد. در این شرایط، بهترین و مؤثرترین راهکار برای چیره شدن بر این بحران ها، استفاده و دست یاری دادن به دکتر روانشناس می باشد.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست شخصیت شناسی MMPI

لزوم و ضرورت استفاده از دکتر روانشناس

بدون تردید، همانگونه که افراد برای پیشگیری، درمان بیماری و بهبود سلامت جسمی خود نظیر سرماخوردگی، مراجعه به پزشک را در دستور کار قرار می دهند، برای مشکلات و بیماری روحی نیز وجود دکتر روانشناس، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. امروزه در زندگی بسیاری از افراد آسایش و آرامش جای خود را با مشکلات روحی و روانی مانند استرس، افسردگی و اضطراب تعویض نموده است.

وجود این مشکلات در ابعاد زندگی، علاوه بر ایجاد اختلال در زندگی روزمره، شخصی، شغلی و اجتماعی، زمینه لازم برای منزوی شدن و گوشه گیری فرد را مهیا می سازد. ادامه این روند سبب بروز مشکلات بزرگتر و در عین حال بغرنج تری می شود که علاوه بر در معرض تهدید قرار دادن سلامت روحی، سلامت جسمی و فیزیکی فرد را نیز نشانه می رود. بنابراین، به منظور بازگرداندن آرامش از دست رفته و ارتقای سلامت روح و روان، وجود دکتر روانشناس کمک شایانی به فرد می نماید.

/// شماره های تماس ///

دکتر روانشناس با ارائه راهکارهای مؤثر و تاثیر گذار، ضمن حل و درمان مشکلات درونی فرد، نحوه مدیریت بحران ها و حرکت در بهترین مسیر را در اختیار شخص قرار می دهد. بدون اغراق، بسیاری از افراد معضلات و مشکلاتی نظیر استرس های شغلی، طلاق، اعتیاد و مرگ عزیزان را از نزدیک لمس نموده اند. اگرچه این معضلات در برخی مواقع بسیار تلخ و دردناک نمود پیدا می کنند، اما در زمره مسائل اجتناب ناپذیر زندگی انسان ها قرار دارند.

از سوی دیگر، در هنگام برخورد با این معضلات و ایجاد پردازش های هیجانی زیاد، مغز انسان را به خود درگیر می سازد. این درگیری ها سبب می گردد که فرد قادر نباشد برای حل معضلات، از تمام پتانسیل مغزش استفاده به عمل آورد. در این شرایط، استفاده از یک دکتر روانشناس، بسیار کارساز و راهبردی تلقی می گردد.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست سلامت روان

لزوم مراجعه به دکتر روانشناس بالینی

مطابق با بررسی های انجام شده و آمار و ارقام رسمی، بیش از یک چهارم جمعیت کشور با مشکلات و اختلالات روانی دست و پنجه نرم می کنند. این آمار به خوبی لزوم مراجعه به دکتر روانشناس را تبیین و تفسیر می کند. به طور کلی، انسان یک بار به دنیا می آید و یک بار نیز فرصت زندگی در این جهان هستی را دارد. بر همین اساس، باید از این شانس خود به نحو مطلوب، استفاده به عمل آورد.

در برهه ای از زندگی، اختلالات روانی و مشکلات روحی، عرصه را بر فرد تنگ کرده و سطح کیفی زندگی او را تنزل می دهند. به همین جهت، برای ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، مراجعه به دکتر روانشناس در درجه اول اهمیت قرار می گیرد. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که از دیدگاه بسیاری، افراد دچار زوال عقل و مجنون برای درمان مشکل خود، به روانشناس مراجعه می کنند.

روانشناس

ضمن خط بطلان کشیدن بر این دیدگاه، شخصی که به روانشناس مراجعه می کند، یک فرد کاملا عادی و معمولی بوده که به منظور بهبود کیفیت زندگی خود، مراجعه به دکتر روانشناس را در دستور کار قرار می دهد. در کشورهای پیشرفته حتی افراد خوشحال و موفق نیز برای روبرو شدن اصولی با مشکلات، تثبیت موقعیت خود و دستیابی به پیشرفت بیشتر، نظر ویژه ای بر روی مراجعه به روانشناس دارند.

ملاک های انتخاب بهترین دکتر روانشناس

برای انتخاب یک درمانگر حرفه ای مناسب یا دکتر روانشناس، مدنظر قرار دادن ویژگی ها و ملاک هایی بسیار تاثیر گذار و مؤثر قلمداد می گردد. بر این اساس، حفظ حریم شخصی بیمار، اولین ملاک مهم در این زمینه محسوب می شود. محرمانه نگه داشتن اطلاعات بیمار از سوی دکتر روانشناس، از حقوق ابتدایی و بدیهی بیماران به شمار می رود. عدم قضاوت، همدلی و ارتباط موثر، شنونده خوب و فعال بودن، اعتماد سازی، شکیبایی و صبوری، از دیگر معیارهای حائز اهمیت یک دکتر روانشناس خوب تلقی می شود.

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «دکتر روانشناس و ارتقای سطح کیفی زندگی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: