مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(28 رای)

یکی از اختلالات انحرافات جنسی، به برقراری رابطه جنسی با حیوانات مربوط می شود. بطور کلی، یکی از روابط جنسی که در نوع خود بسیار زننده و تلخ و مشمئز کننده است، داشتن روابط جنسی با حیوانات می باشد. فارغ از آسیب ها و صدمات جسمی و روانی و آزار حیوانات، این موضوع بشدت سلامت روان افراد و جوامع را در معرض خطر جدی قرار می دهد. متاسفانه این روند در جهان به ظاهر متمدن حال حاضر، سیر صعودی داشته تا جایی که در برخی از مناطق، یک امر مجاز شمرده شده است.

برقراری رابطه جنسی با حیوانات، بستر مناسب برای شیوع و گسترش بیماری های مشترک میان حیوان و انسان را مهیا می سازد. هرگونه برقراری رابطه جنسی انسان با حیواناتی نظیر گوسفند، گاو، گربه، اسب، الاغ، سگدر زمره برقراری روابط جنسی با حیوانات به شمار می آید. لازم به ذکر است که رابطه جنسی با حیوانات هنگامی به عنوان انحراف جنسی شناخته می شود که علی رغم مهیا بودن شرایط طبیعی، فرد در تخیلات خود تنها بوسیله تجسم رابطه جنسی با حیوان ارضا می گردد.

/// شماره های تماس ///

اشکال مختلف برقراری رابطه جنسی با حیوانات

زوفیلیا (zoophilia) یا حیوان خواهی، نوعی بیماری جنسی است که یک انسان میل و انگیزش جنسی، نسبت به حیوانات دارد. این انگیزش سبب ایجاد تخیلات و تجسم های جنسی در مورد حیوانات و برقراری رابطه جنسی با حیوانات به صورت واقعی می باشد. ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که افراد مبتلا به زوفیلیا، اصولاً به صورت واقعی به برقراری رابطه جنسی اقدام نمی کنند.

از دیگر اشکال برقراری رابطه جنسی با حیوانات می توان به بستیالیتی (Bestiality) اشاره نمود. بر این اساس، بستیالیتی در معنا و مفهوم روابط جنسی و آمیزش با حیوانات تعبیر و تفسیر می گردد. تفاوت بارز و برجسته این حالت با اختلال زوفیلیا، در این است که حیوان خواهی نوعی احساس خاص یا ترجیح بوده که صرفاً به انجام عمل جنسی ختم نمی شود، اما در اختلال بستیالیتی، فرد به قصد تجربه لذت جنسی، به انجام عمل جنسی مبادرت می ورزد.

همچنین افراد مبتلا به این نوع اختلال دچار بیماری حیوان خواهی نیز می باشند. ناگفته نماند که افراد مبتلا به اختلالات حیوان خواهی و بستیالیتی، حتما باید برای درمان این بیماری، مشاوره روانشناسی، به ویژه مشاوره جنسی دریافت کنند. به گواه تاریخ، در گذشته نیز برقراری رابطه جنسی با حیوانات در مواردی هر چند نادر به چشم می خورد، اما در این که این عمل شنیع و غیر عادی یا متعارف و جایز بوده، شواهد و قرائن محکمی وجود ندارد. شایان ذکر است که در دوره حاکمیت کلیسا و قرون وسطی، مجرمین مبتلا به اختلال حیوان خواهی، به اعدام محکوم می شدند. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که این عمل شنیع در همه ادیان الهی عملی بسیار مذموم، غیر انسانی و غیر اخلاقی یک گناه بزرگ قلمداد شده است.

پیامدهای منفی رابطه جنسی با حیوانات

بدون تردید، برقراری رابطه جنسی با حیوانات سلامتی انسان ها و جوامع را در معرض تهدید جدی قرار می دهد. انجام این عمل غیر انسانی، سبب منتقل شدن عفونت هایی به انسان ها می شود که از این عفونت ها با عنوان زونوز تعبیر می شود. عفونت های منتقل شده از راه های مختلفی و به وسیله حیوان به بدن انسان انتقال پیدا می کنند. در برخی مواقع عفونت هایی در اثر انجام این عمل ایجاد می شود که علم پزشکی نیز برای مقابله با آن آمادگی لازم را پیدا ننموده است.

رابطه جنسی با حیوانات

از دیگر تبعات جدی رابطه جنسی با حیوانات می توان به واکنش های آلرژیک اشاره نمود. هاری، انگل و قارچ که با تاثیر گذاری بر روی سیستم عصبی، مرگ افراد را در پی خواهد داشت، بخشی از این مسائل می باشند. گفتنی است که این واکنش های آلرژیک تنها به این موارد محدود و محصور نمی شود. بر این اساس، بروز بیماری های کلیه، قلب، مغز، ریه و کبد، تنها قسمتی از تبعات نامساعد این عمل محسوب می گردد.

همچنین باکتری هایی که منجر به مرگ و مننژیت و سرطان که در صورت عدم درمان، مرگ انسان را رقم خواهند زد، از دیگر بیماری های ناشی از برقراری رابطه جنسی با حیوانات می باشد. ناگفته نماند که در کشورهای خاورمیانه، ارتباط با حیوانات، علی الخصوص حیوانات اهلی مانند مرغ، گاو، الاغ و گوسفند بسیار شایع و رایج می باشد. این موضوع علاوه بر ایجاد بیماری های غیر قابل درمان، سبب آلودگی فرآورده ها و گوشت این حیوانات می شود.

دلایل تمایل به برقراری رابطه جنسی با حیوانات

به طور کلی، برای گرایش افراد به سمت و سوی رابطه جنسی با حیوانات می توان دلایل و عوامل متعددی را برشمرد. در بسیاری مواقع، عدم دسترسی به شریک انسانی، می تواند در بروز این عمل تاثیر گذار و مؤثر باشد. همچنین عدم رضایت جنسی یا تنوع طلبی هم می تواند افراد را به سمت این عمل سوق دهد. در این میان، عواملی نظیر حس کنجکاوی و لذت تجربه با حیوان در اثر تخیلات جنسی ایجاد شده در ذهن فرد نیز می تواند منجر به بروز برقراری رابطه جنسی با حیوانات شود.

سوالات متداول

1. رابطه جنسی با حیوانات چه زمانی به عنوان انحراف جنسی شناخته می شود؟
زمانی که علی رغم مهیا بودن شرایط طبیعی، فرد در تخیلات خود تنها بوسیله تجسم رابطه جنسی با حیوان ارضا می گردد.

2. مهمترین مشکل رابطه جنسی با حیوانات چیست؟
برقراری رابطه جنسی با حیوانات، بستر مناسب برای شیوع و گسترش بیماری های مشترک میان حیوان و انسان را مهیا می سازد.

3. دلایل رابطه جنسی با حیوانات چه می تواند باشد؟
عدم دسترسی به شریک انسانی، عدم رضایت جنسی یا تنوع طلبی، حس کنجکاوی و ...

4. رابطه با حیوان چه بیماری هایی را می تواند به دنبال داشته باشد؟
ایجاد عفونت (زونوز)، هاری، انگل، قارچ، واکنش های آلرژیک منجر به بروز بیماری های کلیه، قلب و مغز، ریه و کبد، مرگ، مننژیت و سرطان.

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «بررسی علت رابطه جنسی با حیوانات و پیامدهای منفی آن» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: