مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(13 رای)

از دیر باز رفتارها و روابط جنسی و زناشویی مورد توجه بشر بوده است. در تمامی ادیان الهی موضوع روابط جنسی مورد توجه بوده است و احکام و دستوراتی در باب مسایل جنسی وجود دارد. بخش عمده‌اي از آثار هنري و ادبی مسایل جنسی را در بر می‌گیرند. و بدان پرداخته‌اند.

امروزه ابعاد روابط جنسی مورد کنکاش علمی قرار گرفته و بررسی‌هاي متعددي در مورد روانشناسی جنسی صورت گرفته است. و این نشان دهنده اهمیت و ضرورت روابط جنسی در زندگی بشر است. مرکز مشاوره تلفنی رهیاب سعی دارد با استفاده از روانشناسان و مشاوران حرفه‌ای و با تجربه در زمینه مشاوره روابط جنسی، شما هم میهنان عزیز را برای حل مشکلات روابط جنسی و سایر مسایلی که از این امر نتیجه می‌شود. یاری کند. از این رو مطالب مفید و کاربردی مربوط به روابط جنسی و زناشویی را می‌توانید از سایت مرکز مشاوره رهیاب، کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره رهیاب، دنبال کنید.

/// شماره های تماس ///

چرخه جنسی طبیعی در روابط جنسی

مسترز و جانسون دو روانشناس معروف در تحقیقات خود که با مشاهده مستقیم عمل جنسی بـیش از 700 نفر همراه بود، متوجه شـدند کـه در زن و مرد یک چرخه طبیعـی جنسی مشابه هم وجود دارد. این چرخه طبیعی جنسی شامل مراحل متعددي است. چرخه جنسی با میل جنسی آغاز و با فرونشینی پـس از ارگاسم یـا اوج لذت جنسی به پایان می رسد.

روابط جنسی,چرخه طبیعی جنسی,مشاوره خانواده,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,روابط جنسی,اختلالات جنسی,مشاوره جنسی,رابطه جنسی,مشاوره روابط زناشویی,مشاوره رابطه زناشویی,مشاوره جوانان,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی رهیاب,مرکز مشاوره تلفنی

میل جنسی

از دیدگاه روانشناسی می توان گفت میل جنسی رویاها یا فانتزی هاي جنسی و میل به داشتن روابط جنسی را منعکس می کند. مشاوران روانشناسی و جنسی معتقدند علاوه بر عوامل محرك فیزیولوژیک جنسی، انگیزه ها، سلایق و شخصیت فرد نیز بر روی میل جنسی تاثیر گذار است.

تهییج یا برانگیختگی جنسی

جلسات مشاوره با زوج ها نشان می دهد برانگیختگی جنسی حس ذهنی لذت جنسی و تغییرات فیزیولوژیک همـراه آن را شامل می شود. مطالعات روانشناسان نشان می دهد در اوج لذت جنسی به هنگام روابط جنسی، در زن ناحیه تناسلی پر خون شده و گرم و ملتهب می گردد و در مرد نعوظ یا ارکشن اتفاق می افتد. نوك سینه ها منقبض و برجسته می گردد. آب دهـان خشک می شود. ضربان قلب افزایش می یابد. تنفس تند می شود.

مراحل لذت جنسی در روابط جنسی طی یک چرخه طبیعی

مسترز و جانسون (روانشناس و پژوهشگر جنسی) چهار مرحله را شامل تهییج، پلاتو (تداوم تحریک جنسی)، ارگاسم و فرونشینی می دانند.

ارگاسم 

مشاهدات روانشناسی نشان می دهد رسیدن به اوج لذت جنسی با رها شدن از تنش جنسی و انقبـاض ریتمیک عضلات پرینه اي و اعضای تناسلی لگنی صورت می گیرد. در این مرحله در آقایان انزال منی صورت می گیرد.

فرونشینی 

در انتهای چرخه طبیعی جنسی در روابط جنسی، آخرین مرحله فرونشینی است. فرونشینی حس راحتی عمومی، سلامت و شل شدن عضلات را شامل می شود. در مردان بعد از این مرحله تا مدتی امکان نعوظ و ارگاسم مجدد از بـین مـی رود. ولی در زنان امکان تجربه چند ارگاسم پی در پی وجود دارد.

تفاوت مهم بین زن و مرد در چرخه پاسخ جنسی به هنگام روابط جنسی

علیرغم شباهت هاي کلی در چرخه پاسخ جنسی زنان و مردان، دو تفاوت مهـم بین دو جنس وجود دارد: 1- مردان عموما داراي تنها یک الگوي واکنش جنسی هستند، در حالیکه زنان از خود واکنش هاي جنسی مختلفی نشان می دهند. به عبـارت دقیـق تـر تاکنون سه چرخه واکنش جنسی در زنان شناسایی شده است. 2- بسیاري از زنان در طی مدت کوتاهی قادرند چندین ارگاسم متـوالی داشـته باشند. در حالیکه مردان عموما این توانایی را ندارند.

منبع: جزوه اختلالات عملکرد جنسی، دکتر علی شیخ الاسلامی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره جنسی: چرخه طبیعی در روابط جنسی و زناشویی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: