مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته مشاوره تلفنی تا 60% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)

شخصیت منفعل تهاجمی یا تضعیف گر نسبت به خیلی چیزها مخصوصا افراد با نفوذ و صاحب منصب بسیار منفی باف است. چنین شخصی در دوران کودکی یا آغاز بزرگسالی تمایلات و یا خواسته هایی دارد که در مقابل آنها با درماندگی و ضعف ایستادگی می کند. این خواسته ها بیشتر در جهت داشتن عملکرد هایی در زمینه های مختلف می باشد. (خواسته های آموزشی، شغلی، اجتماعی،...).  به ندرت اتفاق می افتد که افراد دارای اختلال شخصیت منفعل تهاجمی بخواهند در مقابل افراد بانفوذ و صاحب منصب به طور مستقیم پرخاشگر و ستیزه جو ظاهر شوند.

ویژگی های رفتاری افراد دارای شخصیت منفعل تهاجمی

  • منفعل بودن او مانع از آن می شود تا امور روزمره و فعالیت های اجتماعی را انجام دهد.
  • دائما از این مسئله شکایت دارد که دیگران او را درک نکرده و به ارزش های او پی نمی برند.
  • اکثر اوقات بدخلق و پرخاشگر می باشد.
  • اکثرا به شکل غیر منطقی نسبت به بالا دستان خود خشمگین و ناراضی است.
  • نسبت به کسانی که از او موفق تر و خوشبخت تر هستند حس حسادت و تنفر دارد.
  • شکست های خود را بزرگ جلوه می دهد و دائما در حال شکایت از ناکامی هایش می باشد.
  • رفتارهایش دائما بین دو حالت در نوسان است: یا پذیرش بی چون و چرا یا سرکشی خصمانه.
  • با ویران کردن موفقیت های شما پرده از ماهیت رفتارهای خود برمیدارد.

موضع گیری های کاری شخصیت منفعل تهاجمی

موضع آنها در مقابل این افراد دوگانه و مبهم است: از طرفی به توجه و تایید گرفتن از دیگران نیازمند است، از طرف دیگر نا امیدانه خواهان استقلال و خود کفایی است. نتیجه این احساس دوگانه آن است که در مقابل هر کسی که در مقابلش قرار می گیرد خشم فروخورده دارد که به شکلی آرام و نامحسوس خود را نشان می دهد. اگر درکنار یک شخصیت دارای اختلال شخصیت منفعل تهاجمی قرار بگیرید امکانش زیاد است که مورد حمله رفتارهای تضعیف کننده و انرژی های منفی او قرار بگیرید. این شخصیت در محل کار می تواند یک کابوس باشد و او تا وقتی کار به جنگ و جدال با روئسا و کارفرمایانش نکشد، تلاشی برای پیشرفت در کارش انجام نمی دهد.

این شخص قبل از اینکه بخواهد معقولانه به وظایف کاریش بپردازد عادت دارد همواره حالتی دلخور و ناراحت به خود بگیرد، به مخالفت بپردازد و خواسته افرادی را که حکم رئیس و کارفرمای او را دارند انجام ندهد. شخصیت منفعل تهاجمی مسئولیت انجام کارها را با اشتیاق و تمایلی ظاهری به عهده می گیرد اما بعد حتی در آغاز کردن آن ناتوان ظاهر می شود و یا قادر نیست هیچ کار مفیدی ارائه دهد. و یا در انجام کار آنقدر تاخیر و تعلل به خرج دهد که نتیجه حاصله به هیچ وجه مفید و سازنده نیست.

مشاوره اختلال شخصیت,مشاوره تلفنی اختلال شخصیت,مشاوره اختلال شخصیت تلفنی,مشاوره اختلال شخصیت خردسالان,مشاوره اختلال شخصیت نوجوانان,مشاوره تلفنی درمان اختلال شخصیت,مشاوره درمان اختلال شخصیت,درمان اختلال شخصیت,شخصیت منفعل تهاجمی,اختلال شخصیت منفعل تهاجمی

موضع گیری های زندگی مشترک شخصیت منفعل تهاجمی

اگر با چنین شخصی رابطه عاشقانه برقرار کنید بی شک چنین حالت هایی را در او خواهید دید. اگرچه در ابتدا موافق و همراه ظاهر می شود اما سدی است در مقابل پیشرفت و موفقیت شما. شخصیت منفعل تهاجمی پیوسته تظاهر به فراموشکاری می کند و یا اشتباهاتی از او سر می زند که به گفته خودش تصادفی است اما به تدریج مشخص می شود که کاملا آگاهانه است.

یکی از جنبه های بسیار ناخوشایند شخصیت منفعل تهاجمی تمایل همیشگی او به ناچیز و بی ارزش شمردن هر موفقیت یا دستاوردی است که از اطرافیانش می بیند. یکی از مشکل سازترین ویژگی این شخصیت که کنار آمدن با او را دشوار می سازد تمایل همیشگی او به خراب کاری در کارها و روابط عاشقانه اش است و این عمل را با تظاهر به تلاش و سخت کوشی واقعی انجام می دهد در حالی که در حقیقت قصد دارد برنامه های معشوقه و یا رئیس خود را به هم زند.

دوران کودکی شخصیت منفعل تهاجمی

تجاربی را که کودک در طی دوران رشد خود با والدین و یا سرپرستانش کسب میکند بزرگترین نقش را در بروز رفتارهای منفعل تهاجمی ایفا می کند. شخصیت تضعیف گر یا همان شخصیت منفعل تهاجمی احتمالا در کودکی توجه، مراقبت و رسیدگی کافی را دریافت کرده است و در زمینه روابط والدین و کودک نمی توان مسئله ای چشم گیر و خاص در مورد آنها پیدا کرد. در برخی مواقع کودک وقفه ای در دریافت توجه و رسیدگی دریافت کرده و در نتیجه این ترک توجه از سوی والدین را غیر منصفانه و بی عدالتی فرض کرده است.

این تغییر معمولا زمانی رخ می دهد که کودک دوم به دنیا می آید و طبیعی است که توجه والدین به کودک بزرگتر که زمانی مرکز توجه بوده کمتر می شود. کودک تصور می کند طرد شده و والدینش او را رها کرده اند. او کم کم افراد صاحب قدرت را انسان هایی بی رحم، بی انصاف، غیر منطقی و شاید نالایق به شمار آورد. اما بجای آنکه این خشم خود را نشان دهد یاد می گیرد نارضایتی و مخالفت خود را غیر مستقیم نشان دهد.

علل به وجود آمدن شخصیت منفعل تهاجمی

در برخی موارد افراد دارای شخصیت منفعل تهاجمی والدینی داشته اند که از نظر عاطفی با فرزندشان بد رفتاری کرده اند. مثلا خیال پردازی های کودک و نیز تلاش وی برای خودکفایی و استقلالش را سرکوب کرده اند. در مقام یک شخص بالغ شخصیت های منفعل تهاجمی به این نتیجه رسیده اند که تنها راه بروز خشم و انزجار پنهان و فروخورده آنها بستن راه موفقیت دیگران است مخصوصا کسانی که در نظر او صاحب ذره ای قدرت و مقام هستند (مانند پدر و مادر،روئسا و....).


برای آگاهی از خدمات مشاوره اختلالات شخصیتی تلفنی صدای رهیاب اینجا کلیک کنید.


جهت استفاده از خدمات مشاوره اختلالات شخصیتی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

مشخصات مرکز مشاوره روانشناسی خوب,مرکز مشاوره روانشناسی,مرکز مشاوره روانشناسی حضوری,مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی,مرکز مشاوره روانشناسی آنلاین,مرکز مشاوره روانشناسی خارج از کشور,معیارهای مرکز مشاوره روانشناسی خوب,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی حضوری,مشاوره روانشناسی تهران,مرکز روانشناسی تهران,مرکز روانشناسی تلفنی,مرکز مشاوره روانشناسی تهران,مرکز مشاوره,مرکز روانشناسی حضوری,مرکز روانشناسی قلهک,مشاوره روانشناسی قلهک,مشاوره روانشناسی صدای رهیاب,مرکز مشاوره صدای رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مرکز مشاوره روانشناسی صدای رهیاب

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی و خانواده صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره مهارت های زندگی تلفنی

مشاوره دانستنی های روانشناسی تلفنی

مشاوره روان تحلیلی تلفنی

مشاوره اختلالات رفتاری تلفنی

مشاوره اختلال روانی

مشاوره اختلال شخصیت تلفنی

مشاوره اختلالات یادگیری تلفنی

مشاوره اختلالات جسمی تلفنی

مشاوره استرس تلفنی

مشاوره افسردگی تلفنی

مشاوره اعتیاد تلفنی

مشاوره وسواس تلفنی

مشاوره ترس تلفنی

مشاوره انزوا تلفنی

مشاوره خشم تلفنی

مشاوره کاریزما و مدیریت تلفنی

مشاوره نوروفیدبک تلفنی

مشاوره بیوفیدبک تلفنی

مشاوره حریم خصوصی تلفنی


خیانت,جبران خیانت,جلوگیری از خیانت,مشاوره خیانت,درمان آسیب‌های خیانت,مشاوره خیانت تلفنی  برای مشاوره روانشناسی و خانواده می توانید تلفنی با مشاوران ما در مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

هم چنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام صدای رهیاب، به صورت روزانه اطلاعات مفید و کاربردی روانشناسی و خانواده را دریافت کنید.

خیانت,جبران خیانت,جلوگیری از خیانت,مشاوره خیانت,درمان آسیب‌های خیانت,مشاوره خیانت تلفنی  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «شخصیت منفعل تهاجمی - مشاوره روانشناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال از بسته تخفیفی با امکان تماس 30 خط همزمان استفاده نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی