مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(30 رای)

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 - 1402

مرکز سنجش و پذیرش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان (سمپاد)، هر سال دفترچه راهنمای ثبت نام را منتشر می کند که در آن، شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان و ورود به مدارس تیزهوشان با جزئیات کامل اطلاع رسانی می شود.

دانش آموزانی که شرایط ثبت نام آزمون در مدارس تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​ را دارند می توانند با توجه به اطلاعاتی که در دفترچه راهنما ثبت شده، موارد خواسته شده را آماده نموده و فرم مربوطه را در سایت استعداد های درخشان تکمیل نمایند.

ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 - مشاوره تحصیلی

برای اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

هر سال آزمون تیزهوشان در کشور برای ورود دانش آموزان متقاضی به دوره متوسطه اول و متوسطه دوم توسط مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان برگزار می گردد. از این طریق دانش آموزانی که استعدادهای ویژه ای دارند یا بیشتر درس می خوانند این امکان را دارند که توانایی های خود را با ورود به این مدارس بارور کرده و در راستای اهداف خود به طور منسجم و ساختار یافته پیش روند. برای اطلاع از جزئیات شرایط آزمون ورود به مدارس استعدادهای درخشان تهیه و مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون تیزهوشان ضروری است.

داوطلبانی که برای ورود به مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 واجد شرایط هستند باید در فاصله زمانی مشخص شده از سوی این سازمان به سایت ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​ مراجعه نمایند و با توجه به اطلاعات مورد نیاز که در دفترچه ثبت نام از آزمودنی خواسته شده فرم مربوطه را تکمیل نمایند.

جزئیات شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 را در ادامه مطالعه کنید و در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی با مشاوران ما تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ شامل دو دسته ضوابط عمومی و اختصاصی می شود. یکی از شرایط عمومی مورد نیاز برای ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان داشتن تابعیت ایرانی است اگرچه دانش آموزانی که غیر ایرانی هستند نیز با در نظر گرفتن بعضی موارد خاص می توانند در آزمون های ورودی دوره متوسطه اول و دوم و تیزهوشان شرکت نمایند. اما شرایط اختصاصی برای آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 برای پایه های هفتم و دهم به صورت متفاوت می باشد که در ادامه به صورت جداگانه به شرح آنها پرداخته شده خواهیم پرداخت:

یکی از شرایط اختصاصی شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان پایه هفتم به دست آوردن امتیاز بالا در تمامی درس های سال پنجم و ششم ابتدایی است. در ضمن اگر دانش آموزی فقط در یک درس امتیاز و طراز خوبی داشته باشد اما در سایر دروس پایه پنجم و ششم نمره بسیار خوبی داشته باشند نیز می تواند در این آزمون شرکت کند. شایان توجه است که متقاضیانی که قصد تحصیل در پایه هفتم مدارس تیزهوشان را دارند حتما باید در آزمون سنجش و تعیین نمره هوش ثبت نام نمایند و مورد بررسی قرار بگیرند.

برای اطلاع از شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 – 1402

از طریق شماره ثابت از سراسر کشور با شماره های زیر تماس بگیرید

/// شماره های تماس ///

شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

شرط ورود به مدارس تیزهوشان از پایه نهم به پایه دهم در سال تحصیلی 1401 - 1402 تحصیل دانش آموز در پایه نهم می باشد. بر اساس آنچه در دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲​ درج شده است دانش آموزان به منظور ثبت نام و شرکت در آزمون تیزهوشان از پایه نهم به دهم حتما باید حداقل معدل 19 را در پایه هشتم اخذ کرده باشد. البته نیازی نیست داوطلبانی که در پایه نهم مدارس تیزهوشان مشغول به تحصیل در این آزمون شرکت کنند و اخذ حداقل معدل کل 16 در خرداد ماه کافی است.

لازم به ذکر است که شرایط جدید ثبت نام در مدارس تیزهوشان برای سال تحصیلی جدید هنوز به طور دقیق و کامل از طرف سمپاد منتشر نشده است که البته به محض اینکه جزئیات جدید و شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ اعلام شد در این قسمت به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

برای اطلاع از شرایط و موارد ذکر شده در دفترچه آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 می توانید به مقاله زیر مراجعه کرده و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نمایید.

متقاضیان تحصیل در مدارس تیزهوشان در دوره اول متوسطه و دوم متوسطه علاوه بر شرایط شرکت در آزمون تیزهوشان باید از شرایط پذیرش در این آزمون ورودی نیز مطلع باشند.

در ادامه به شرح شرایط پذیرش آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402​ برای تحصیل در هر یک از پایه هفتم و پایه دهم پرداخته شده است:

شرایط پذیرش آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

شرایط پذیرش دانش آموزان پایه هفتم مدارس تیزهوشان نیز فقط بر اساس مندرجات دفترچه آزمون ورودی پس از سنجش هوش و ارزیابی دانش آموز تعیین خواهد شد.

یکی از نکات مهم در زمان پر کردن فرم ثبت آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی مدرسه بر اساس محل سکونت تان است که با توجه به محل سکونت خود در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ و ناحیه آموزش پرورش محل استقرار مدارس سمپاد می توانید انتخاب کنید.

البته دقت داشته باشید که سنجش دانش آموزان در آزمون ورودی تیزهوشان با در نظر گرفتن منطقه آموزشی محل تحصیل آنها در سال تحصیلی 1401 - 1402​ انجام خواهد گرفت.

آن دسته از دانش آموزانی که چند مدرسه سمپاد در موقعیت زندگی شان وجود دارد حداکثر مجاز به انتخاب 3 مدرسه از بین آنها هستند که باید نام آنها را به ترتیب اولویت در فرم ثبت نام خود بنویسند و ثبت نمایند.

همچنین در شهرهایی که چند ناحیه و منطقه وجود دارد لازم است داوطبان مدارس تیزهوشان مورد نظر خود را در نواحی و مناطق اطراف نیز انتخاب نمایند. نکته حائز اهمیت آن که در صورت پذیرش دانش آموز در یک منطقه، انتقال او به مناطق دیگر امکان پذیر نمی باشد.

دانش آموزانی که مدارس سمپاد شهرهای متختلفی از یک استان را انتخاب کرده اند، فقط بر اساس اولویت بندی مندرج در فرم ثبت نام از سوی دانش آموز مورد بررسی و پذیرش جهت آزمون ورودی قرار خواهد گرفت.

شرایط پذیرش آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم

نحوه گزینش و پذیرش دانش آموزان برای ورود به پایه دهم مدارس تیزهوشان تنها بر اساس رتبه کسب شده آنها در آزمون ورودی خواهد بود.

از آنجایی که مدارس تیزهوشان قوانین خاصی را در ارتباط با محل سکونت و منطقه زندگی دانش آموزان در نظر می گیرند ضروری است که متقاضیان، مدارس سمپاد را با در نظر گرفتن محل سکونت خود انتخاب نمایند.

لازم به ذکر است که حوزه امتحانی داوطلبان آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402​ بر اساس منطقه محل تحصیل آنها در سال تحصیلی جاری مشخص و اعلام می گردد.

این امکان برای دانش آموزانی که چندین مدرسه تیزهوشان در محل سکونتشان وجود دارد در نظر گرفته شده که از بین آنها حداکثر 3 مدرسه را به ترتیب اولویت شان در منطقه مورد نظر انتخاب کرده و در فرم ثبت نام خود ثبت نمایند.

چنانچه مصمم هستید در آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 شرکت نمایید، برای این که بتوانید میزان موفقیت خود را افزایش دهید می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

همچنین کارشناسان ما برای آمادگی بیشتر شما سوالات و پاسخ های آزمون تیزهوشان سال گذشته را در اختیارتان قرار می دهند و شما می توانید از طریق تحلیل سوالات و پاسخ های آزمون های سال های گذشته با کمک یک مشاور حرفه ای آمادگی بیشتری در خود ایجاد نمایید.

تمامی سوالات و ابهامات شما در روند ثبت نام آزمون تیزهوشان ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری رهیاب، برطرف خواهد شد. ما تا اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 با شما خواهیم بود.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان 1401 - 1402» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
نظرات کاربران:
صفار
پاسخ به این نظر
03:05 - 19 دی 99

باسلام،من۳۶سال سن دارم بامعدل دیپلم ۱۳/۵رشته انسانی وفوق دیپلم حسابداری،میخواهم که دررشته کارشناسی تکنوبیولوژی تحصیل کنم البته دانشگاه بدون کنکور ...لطفاراهنمایم کنید وهمینطور اسم دانشگاههای بدون کنکور باذکر شهرآن راقیدکنید.باسپاس

0 1
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: