مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره02122916115
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(14 رای)

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان ثبت نام بدون کنکور سراسری

داوطلبان ثبت نام بدون کنکور سراسری لازم است دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل بوده و برادران از لحاظ مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشند.

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور سراسری

الف) اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان مصرح (کلیمی، مسیحی، زرتشتی) در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

ب) نداشتن عناد با نظام جمهوری اسلامی ایران.

توضیح:

مصادیق عناد شامل: (۱) مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی ایران، (۲) داشتن وابستگی تشکیلاتی به گروهکهای محارب، (۳) پرداخت کمک مالی به گروهکهای محارب یا هواداری تشکیلاتی از گروهکها و یا داشتن عضویت در آنها، (۴) تبلیغ ماتریالیسم و ادیان ساختگی.

ج) عدم احراز فساد اخلاقی. توضیح: مصادیق فساد اخلاقی شامل اعتیاد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا میباشد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

تذکر مهم:

احراز شرایط عمومی داوطلبان ثبت نام بدون کنکور سراسری به صورت استعلام است که به عهده مراجع قانونی می باشد و تحقیق از همسایگان و محل سکونت به کلی ممنوع است.

د) برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته یا رشته های انتخابی.

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور سراسری

الف) داشتن دیپلم دوره چهار ساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسط و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی که حداکثر تا تاریخ 31/06/1397 اخذ شود و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم).

تبصره ۱:

دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و دارندگان مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش و همچنین آن دسته از داوطلبان ثبت نام بدون کنکور سراسری مذکور که حداکثر تا 31/06/1397 در مقطع کاردانی (فوق دیپلم) فارغ التحصیل می شوند، حق ثبت نام بدون کنکور سراسری و شرکت در این مرحله را خواهند داشت.

تبصره ۲:

فارغ التحصیلان دوره کاردانی رشته های تحصیلی گروه آموزشی پزشکی به شرطی می توانند در این مرحله شرکت نمایند که خدمات قانونی مقرر را تا تاریخ 31/06/1397 به پایان برسانند. بدیهی است این قبیل از فارغ التحصیلان در صورت موفقیت، به هنگام ثبت نام بدون کنکور سراسری در رشته قبولی باید گواهی پایان طرح نیروی انسانی را ارائه نمایند

تبصرہ ۳:

فارغ التحصيلان دوره کاردانی رشته های تحصیلی گروههای آموزشی غیرپزشکی حداکثر تا 31/06/1397 به شرطی می توانند در این مرحله شرکت و ثبت نام بدون کنکور سراسری نمایند که تعهدات و خدمات قانونی را انجام داده باشند.

ب) دانشجوی انصرافی چنانچه واجد دیگر شرایط مندرج در این دفترچه باشد، حق ثبت نام بدون کنکور سراسری و شرکت در این مرحله را دارد.

تبصره:

دانشجویان محروم از تحصیل آموزشی، موضوع موارد مرتبط در آیین نامه آموزشی و همچنین دانشجویان دوره کارشناسی که مدرک معادل کاردانی (اعم از کاردانی عمومی و یا کاردانی) را اخذ نموده اند نیز مانند مقررات مربوط به دانشجویان انصرافی پس از تسویه حساب کامل با مؤسسه ذیربط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه (برای برادران) حق ثبت نام بدون کنکور سراسری داشته و محدودیتی در انتخاب رشته ندارند. بدیهی است این دسته از داوطلبان می توانند کلیه تعهدات مربوط را پس از اتمام تحصیلات خود به صورت یکجا به انجام برسانند.

ج) دانشجویان دوره های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا بین الملل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی - غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، میتوانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحله ثبت نام بدون کنکور سراسری و شرکت نمایند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت نام بدون کنکور سراسری در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی حاصل نموده و گواهی مربوط را به مؤسسه ذیربط ارائه نمایند. لازم به توضیح است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

تبصره:

دانشجویان دوره های غیر روزانه فوق که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، برای ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته در این مرحله لازم است شرایط مندرج در بند سه (۳) تذکرات مهم مقررات وظیفه عمومی را داشته باشند.

برنامه ریزی تحصیلی تلفنی,ثبت نام کنکور 97,دانشگاه انسانی,داوطلب کنکور سراسری انسانی,داوطلب کنکور انسانی,رشته های دانشگاهی انسانی,رشته انسانی,کنکور 97,کنکور 97 انسانی,کنکور سراسری,کنکور سراسری 97,گروه آزمایشی انسانی,گروه انسانی,مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی انتخاب رشته,مشاوره تلفنی برنامه ریزی,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور,مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور انسانی,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی کنکور,مشاوره تلفنی کنکور انسانی,مشاوره تلفنی کنکور انسانی 98,داوطلب کنکور انسانی 98,مشاوره ثبت نام کنکور 97,مشاوره ثبت نام کنکور انسانی,مشاوره ثبت نام کنکور انسانی 98,مشاوره کنکور انسانی,معرفی رشته انسانی,معرفی گروه انسانی,انسانی 98

سهمیه های ثبت نام بدون کنکور سراسری

بر اساس ضوابط و مصوبات مربوط هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب مندرج در بندهای ذیل شود.

سهمیه مناطق:

شرکت کنندگان متقاضی سهمیه مناطق با توجه به ملاک های زیر جزو یکی از مناطق ۱، ۲ و ۳ محسوب می گردند. داوطلبان متقاضی سهمیه مناطق.باید قسمت مربوط در بند ۱۵ فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی را علامتگذاری نمایند.

الف) برای داوطلبان نظام قدیم آموزش متوسطه متقاضی ثبت نام بدون کنکور سراسری، بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دبیرستان یا هنرستان

ب) برای داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه (اعم از ترمی واحدی و سالی واحدی) متقاضی ثبت نام بدون کنکور سراسری، بخش محل اخذ مدرک تحصیلی دو سال آخر دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی.

ج) در صورتی که بخش محل اخذ مدرک تحصیلی داوطلبان سهمیه مناطق متفاوت باشد، سهمیه داوطلب متقاضی ثبت نام بدون کنکور سراسری براساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی منطقه مرفه تر (حتی یک سال از سه سال) تعیین می شود.

د) فارغ التحصیلان دوره های کاردانی (فوق دیپلم) پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای، بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصیلی سه سال آخر دوره دبیرستان و یا هنرستان (سال اول، دوم و سوم دبیرستان و یا هنرستان)، جزو یکی از سهمیه های مناطق ۱، ۲ و یا ۳ محسوب میشوند.

ه) داوطلبانی که دو سال آخر تحصیل خود را در خارج از کشور گذرانده اند، جزو منطقه ۳ تلقی می شوند.

و) کلیه داوطلبان معلول متقاضی ثبت نام بدون کنکور سراسری (نابینا، ناشنوا، نیمه بینا، نیمه شنوا و معلولین جسمی حرکتی) جزو سهمیه منطقه ۳ محسوب می شوند.

سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا ثبت نام بدون کنکور سراسری:

هر یک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان و ایثارگران ثبت نام بدون کنکور سراسری می توانند براساس شرایط خود که در بندهای «الف»، «ب» و «ج» زیر آمده است متقاضی این سهمیه شوند:

الف) رزمندگان: رزمندگان (با حداقل ۶ ماه حضور در جبهه) جزو سهمیه رزمندگان ثبت نام بدون کنکور سراسری محسوب و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان می باشند. حد نصاب نمره برای این داوطلبان ۷۵٪ نمره گزینش آزاد در رشته محل مورد نظر می باشد.

۱- الف) رزمندگانی که از تاریخ 31/06/1359 لغایت 31/06/1367حداقل شش (۶) ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذی ربط (سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام بدون کنکور سراسری توسط سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

تذکر مهم درباره سهمیه رزمندگان ثبت نام بدون کنکور سراسری

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان سازمان بسیج مستضعفین و ستاد کل نیروهای مسلح لازم است. پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت کد پیگیری 12رقمی از واحد مربوط اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه اینترنتی در نظر گرفته شده درج نمایند.

 تبصره ۱:

کد پیگیری ۱۲ رقمی سازمان بسیج مستضعفین و یا نیروهای مسلح برای هر پذیرش در هر سال متفاوت میباشد. لذا ضرورت دارد داوطلبان برای ثبت نام بدون کنکور سراسری در هر پذیرش با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی مخصوص همان پذیرش اقدام کنند.

تبصره ۲:

مناطق عملیاتی براساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می شود.

 تبصره ۳:

مدت حضور یا خدمت در جبهه موظفی سربازان و پاسداران وظیفه و همچنین تعهدات و ماموریتهای خدمتی پرسنل وزارتخانه ها، سازمان ها و ارگانهای نظامی در جبهه و نیز طرح ۶ ماهه دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، حضور داوطلبانه تلقی نمی شود.

 تبصره ۴:

داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان سازمان بسیج مستضعفین در صورت عدم تایید سهمیه به واحدهای تابعه محل تشکیل پرونده مراجعه نمایند.

 تبصره ۵:

نیروهای فعال بسیجی و بسیجیان عادی پایگاه های مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی شوند.

 2-الف) آن دسته از پرسنل کادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر میزان موظفی که از تاریخ 31/6/1359 تا 31/06/1367حداقل ۶ ماه پیوسته و یا ۹ ماه ناپیوسته شرکت در عملیات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته اند، با تایید بالاترین مقام هر یک از نیروهای مسلح (ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد کل سپاه پاسداران، ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران (آجا)، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (ودجا) و نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا)) می توانند از مزایای این قانون استفاده نمایند. این قبیل افراد می توانند ابتدا به سازمانهای تابعه مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان در پذیرش مربوط را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام بدون کنکور سراسری توسط ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مورد تایید نهایی قرار گیرد. این قبیل داوطلبان لازم است ضمن علامت گذاری در بند مربوط تقاضانامه ثبت نام نسبت به درج کد ۱۲ رقمی پیگیری در محل مربوط اقدام نمایند.

 تبصره:

آن دسته از داوطلبان متقاضي استفاده از سهمیه رزمندگان ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران لازم است برای دریافت کد ۱۲ رقمی پیگیری به نشانی اینترنتی www.aja.ir مراجعه نمایند.

سهمیه ایثارگران ثبت نام بدون کنکور سراسری:

با توجه به تصویب «قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (۱۴۰۰-۱۳۹۶)» در تاریخ 14/12/1395 توسط مجلس شورای اسلامی، ماده ۹۰ این قانون علاوه بر ماده ۷۰ «قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران» و اصلاحیه بعدی آن در ماده ۴۷ «قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲)» در این آزمون اجرا و گزینش داوطلبان براساس این قوانین صورت می گیرد.

براساس قوانین فوق

۱- بیست و پنج درصد (۲۵٪) ظرفیت هر کد رشته محل به «همسر و فرزندان شهدا»، «آزادگان و همسر و فرزندان آنان»، «جانبازان ۲۵٪ و بالاتر و همسر و فرزندان آنان» اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران با ۲۵٪ ظرفیت)

۲- پنج درصد (۵٪) ظرفیت هر کدرشته محل نیز به «جانبازان زیر ۲۵٪ و همسر و فرزندان آنان» و «همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه (ستاد کل نیروهای مسلح، داوطلبان بسیجی و جهاد سازندگی)» اختصاص دارد. (سهمیه ایثارگران با ۵٪ ظرفیت)

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

تذکر 1:

طبق تبصره بند الف ماده ۹۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، در صورتی که سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران توسط داوطلبان مشمول سهمیه فوق تکمیل نشود، خالی مانده آن ابتدا به مشمولین سهمیه ۵ درصدی ایثارگران که شرایط و حدنصاب لازم را داشته باشند، تخصیص یافته و اگر باز هم این ظرفیت خالی ماند، باقیمانده آن به سایر داوطلبان بصورت آزاد اختصاص می یابد۔

تذکر ۲:

ظرفیت خالی مانده ۵٪ سهمیه ایثارگران، به سایر داوطلبان بصورت آزاد اختصاص می یابد.

تذکر ۳:

براساس قوانین مذکور حد نصاب نمره ایثارگران (اعم از سهمیه ایثارگران مشمول ظرفیت ۲۵ درصدی و یا ۵ درصدی) ۷۰٪ نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل می باشد.

سهمیه خانواده شهدا ثبت نام بدون کنکور سراسری

پدر، مادر، خواهر و برادر شهید جزو سهمیه خانواده شهدا محسوب و تابع ضوابط مربوط به سهمیه خانواده شهدا می باشند.

برنامه ریزی تحصیلی تلفنی,ثبت نام کنکور 97,دانشگاه انسانی,داوطلب کنکور سراسری انسانی,داوطلب کنکور انسانی,رشته های دانشگاهی انسانی,رشته انسانی,کنکور 97,کنکور 97 انسانی,کنکور سراسری,کنکور سراسری 97,گروه آزمایشی انسانی,گروه انسانی,مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی انتخاب رشته,مشاوره تلفنی برنامه ریزی,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور,مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور انسانی,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی کنکور,مشاوره تلفنی کنکور انسانی,مشاوره تلفنی کنکور انسانی 98,داوطلب کنکور انسانی 98,مشاوره ثبت نام کنکور 97,مشاوره ثبت نام کنکور انسانی,مشاوره ثبت نام کنکور انسانی 98,مشاوره کنکور انسانی,معرفی رشته انسانی,معرفی گروه انسانی,انسانی 98

مراحل پذیرش ثبت نام بدون کنکور سراسری

ثبت نام:

ثبت نام بدون کنکور سراسری از متقاضیان شرکت در این مرحله برای کسانی که قبلاً در آزمون سراسری سال ۱۳۹7 ثبت نام ننموده اند، در مرداد ماه انجام خواهد شد. متقاضیان لازم است با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاع کامل از مندرجات و ضوابط آن و در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط مربوطه، نسبت به ثبت نام بدون کنکور سراسری و سپس انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش اقدام نمایند.

مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی:

مشاهده و کنترل اطلاعات داوطلبانی که در این مرحله ثبت نام بدون کنکور سراسری کرده و دارای شماره پروندہ ۷ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی می باشند، همزمان با ایام ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته و همزمان با تاریخ ثبت نام بدون کنکور سراسری و از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش، امکان پذیر خواهد بود؛ که داوطلبان لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به مشاهده و کنترل اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

انتخاب رشته:

انتخاب رشته توسط داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش همراه و همزمان با ثبت نام بدون کنکور سراسری در مرداد ماه انجام خواهد شد. داوطلبانی که متقاضی شرکت در این مرحله می باشند، ضمن مطالعه شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه راهنما و ضمائم مربوط و اطلاعیه های رسمی سازمان سنجش که از طریق نشریه پیک سنجش و سایت اینترنتی سازمان سنجش منتشر می گردد، در مدت زمانی که تعیین شده است، میتوانند حداکثر ۱۵۰ کدرشته محل را از میان کدرشته محلهای تحصیلی مورد علاقه خود از گروه و یا گروه های آزمایشی مربوط، انتخاب و به ترتیب اولویت بر اساس علاقه اقدام به درج در تقاضانامه ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته اینترنتی نمایند.

تذکر مهم:

داوطلبانی که بر اساس ضوابط در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی (شامل یک گروه اصلی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی و یک یا دو گروه علاقمندی از گروههای آزمایشی هنر و زبانهای خارجی) ثبت نام نموده اند، همانند سایر داوطلبانی که در یک گروه آزمایشی شرکت کرده اند، منحصراً یک فرم انتخاب رشته ارائه خواهد شد و این داوطلبان میبایست کلیه کد رشته محل های مورد علاقه خود را از هر یک از گروههای آزمایشی که در آن ثبت نام نمودهاند، انتخاب و بر اساس علاقه در اولویت های مورد نظر در تقاضانامه مذکور درج نمایند.

اعلام نتایج:

نتایج این مرحله در دهه دوم شهریورماه همان سال، از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش انجام خواهد شد.

تذکرات مهم  در پر کردن فرم ثبت نام بدون کنکور سراسری

۱ - مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.

۲- مسئولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده (مندرجات فرم تقاضانامه) به عهده داوطلب خواهد بود.

۳- پس از پایان مهلت های مقرر ثبت نام و ویرایش، اعمال هیچگونه تغییری در مندرجات فرم تقاضانامه ثبت نام امکان پذیر نمی باشد، بنابراین داوطلب باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه نهایت دقت را بکار گیرد.

۴- هر موقع مشخص شود که داوطلب، حقایقی را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه راهنما نمی باشد، در هر مرحله اعم از ثبت نام، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و... محروم خواهد شد.

تکالیف، مدارک لازم و مراحل ثبت نام اینترنتی بدون کنکور سراسری

الف) تکالیف داوطلبان:

داوطلب متقاضی شرکت در این مرحله باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر ثبت نام بدون کنکور سراسری انجام دهد.

۱- مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش، برای تهیه کارت یا کارتهای اعتباری به تعداد مورد نیاز و دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته.

2- ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش در زمان مقرر.

۳- مشاهده، کنترل و ویرایش اطلاعات ثبت نام بدون کنکور سراسری و رشته های انتخابی از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش در زمان مقرر.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

 ب) ثبت نام بدون کنکور سراسری (ویژه متقاضیانی که قبلاً در آزمون سراسری سال ۹۶ ثبت نام ننموده اند):

داوطلبان لازم است منحصراً به روش ذیل و با پرداخت الکترونیکی وجه ثبت نام بدون کنکور سراسری، که در ذیل توضیح داده شده است، اقدامات لازم را برای ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته بعمل آورند.

  • مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی: sanjesh.org

۲- دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته از طریق سایت سازمان سنجش.

۳- با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته به صورت اینترنتی انجام می شود، داوطلبان لازم است به وسیله کارتهای عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ مورد نظر سازمان سنجش به عنوان وجه ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره 12 رقمی ثبتنام) اقدام نمایند.

تبصره ۱- چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته در ۲ و یا ۳ گروه آزمایشی می باشد، لازم است به ازای هر گروه آزمایشی مبلغ مورد نیاز را به صورت جداگانه از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت دارد.

تبصره ۲- منظور از ثبت نام و انتخاب رشته در ۲ و یا ۳ گروه آزمایشی بدین صورت می باشد، که داوطلب میتواند علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی (یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، یا علوم تجربی و یا علوم انسانی) در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود. را به دیگر سخن هیچ داوطلبی نمیتواند بطور همزمان، در گروههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت نماید.

۴ - آماده نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته

۵- پس از مطالعه دفترچه راهنما و آشنایی با کلیه شرایط و ضوابط، داوطلب باید با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نماید.

ج) مدارک لازم برای ثبت نام  بدون کنکور سراسری (ویژه متقاضیانی که قبلا در آزمون سراسری سال ۹۶ ثبت نام ننموده اند):

برنامه ریزی تحصیلی تلفنی,ثبت نام کنکور 97,دانشگاه انسانی,داوطلب کنکور سراسری انسانی,داوطلب کنکور انسانی,رشته های دانشگاهی انسانی,رشته انسانی,کنکور 97,کنکور 97 انسانی,کنکور سراسری,کنکور سراسری 97,گروه آزمایشی انسانی,گروه انسانی,مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی انتخاب رشته,مشاوره تلفنی برنامه ریزی,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور,مشاوره تلفنی ثبت نام کنکور انسانی,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی کنکور,مشاوره تلفنی کنکور انسانی,مشاوره تلفنی کنکور انسانی 98,داوطلب کنکور انسانی 98,مشاوره ثبت نام کنکور 97,مشاوره ثبت نام کنکور انسانی,مشاوره ثبت نام کنکور انسانی 98,مشاوره کنکور انسانی,معرفی رشته انسانی,معرفی گروه انسانی,انسانی 98

مدارکی که داوطلب برای ثبت نام بدون کنکور سراسری به آن نیازمند است به شرح ذیل می باشد:

۱ - فایل عکس اسکن شده: داوطلب می بایست یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.

1-1- عکس 3*4 یا 4*6 که در سال جاری گرفته شدہ باشد (عکس تمام رخ).

1-2- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.

۱-۳ - اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400× 300 پیکسل و حداقل 300×200 پیکسل باشد.

۱-۴- تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

۵-۱- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

۱-۶ - حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

۷- ۱- حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

 تبصره ۱:

اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و...) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس خود، مطابق با شرایط فوق فایل مربوط را تهیه و ارسال نمایند.

 تبصره ۲:

عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تبصره ۳:

در صورت ارسال عکس غیرمعتبر، ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته داوطلب باطل شده و در گزینش شرکت داده نخواهد شد.

تذکر خیلی مهم:

1- با توجه به مشکلات به وجود آمده در ثبت نام سالهای گذشته در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان که این موضوع اکثرا به وسیله داوطلبانی که در کافی نت ثبت نام و انتخاب رشته می کنند، رخ داده است تأکید می گردد چنانچه ثبت نام و انتخاب رشته خود را توسط کافی نت ها انجام می دهید، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباها عکس داوطلبی به جای عکس شما ارسال نگردد.

۲-  کارت اعتباری شامل: شماره سریال ۱۲ رقمی ثبت نام (این کارت منحصراً از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش خریداری می شود).

۳- فرم شماره ۱: دانش آموزان سال آخر متوسطه و دیپلمه های سنوات قبل نظام قدیم آموزش متوسطه، فارغ التحصیلان و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه شرکت کننده در این مرحله، لازم است فرم مورد نظر را پس از تکمیل و تأیید کلیه مندرجات فرم مذکور توسط دبیرستان یا هنرستان و یا مرکز پیش دانشگاهی محل تحصیل و یا نواحی و مناطق وزارت آموزش و پرورش آن را برای اقدامات بعدی نزد خود نگهداری نمایند.

 تبصره ۱:

در فرم فوق لازم است دقیقا نام استان، شهرستان و بخش محل تحصیل سه سال آخر دوره متوسطه توسط دیپلمه های نظام قدیم آموزش متوسطه و نام استان، شهرستان و بخش محل تحصیل دوره پیش دانشگاهی و دو سال آخر دبیرستان یا هنرستان توسط فارغ التحصیلان و دانش آموزان دورہ پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه با توجه به جدول داده شده، تکمیل و توسط رؤسای دبیرستان یا هنرستان و یا مرکز پیش دانشگاهی محل تحصیل و یا نواحی و مناطق وزارت آموزش و پرورش تأیید گردد.

 تبصره ۲:

دیپلمه های نظام قدیم آموزش متوسطه که محل اخذ دیپلم و یا یکی از دو سال ما قبل دیپلم آنها و همچنین فارغ التحصیلان و دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه در صورتی که محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی و یا یکی از دو سال آخر دبیرستان آنها یکی از بخشهای مرکزی شهرستان های: اصفهان، تبریز، تهران، شمیرانات، شیراز و مشهد (مطابق جدول ارائه شده در دفترچه) می باشد، نیازی به تهیه این فرم ندارند.

تذکرات مهم:

کلیه دیپلمه های نظام قدیم آموزش متوسطه سنوات قبل و همچنین دانش آموزان و فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی (بجز داوطلبان مشمول تبصره 2 بند «3») لازم است فرم گواهی عنوان رشته تحصیلی و محل تحصیل سه سال آخر دوره متوسطه (فرم شماره 1) را با توجه به جداول شماره 1و 3 این دفترچه راهنما، تکمیل و به شرح زیر برای تأیید به یکی از مراجع ذیل مراجعه نمایند.

(۱) فارغ التحصیلان سنوات قبل به دبیرستان و یا هنرستانی که از آنجا فارغ التحصیل شده اند.

(۲) فارغ التحصیلانی که مدارس آنان منحل گردیده و همچنین دیپلمه های متفرقه سنوات قبل به ادارات آموزش و پرورش مربوط.

(۳) فارغ التحصیلانی که در شهرستان یا استانی غیر از محل اخذ دیپلم متوسطه سکونت دارند با در دست داشتن اصل کارنامه های سال دوم، سوم و چهارم متوسطه نظام قدیم به نزدیکترین اداره آموزش و پرورش محل سکونت.

(۴) دیپلمه های سنوات قبل فارغ التحصیل مناطق جنگی کشور از دبیرستان یا هنرستان محل تحصیل و در صورت عدم وجود مدارک در دبیرستان یا هنرستان مربوط از ادارات اموزش و پرورش ذیربط

(5) دانش آموزان و فارغ التحصیلان دورہ پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه لازم است فرم عنوان رشته تحصیلی و محل تحصیل دورہ پیش دانشگاهی و ۲ سال آخر دوره دبیرستان یا هنرستان (فرم شماره ۱) را با توجه به جداول شماره ۱ و ۳ این دفترچه تکمیل و به تأیید رئیس مؤسسه محل تحصیل دوره پیش دانشگاهی برسانند.

(6) فرم انصراف: دانشجویان دوره روزانه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی کشور برای ثبت نام در این مرحله، لازم است حداکثر تا پایان اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 1397 انصراف قطعی از تحصیل داده و اصل فرم مخصوصں (فرم مورد نظر سازمان سنجش) انصراف از تحصیل را که به تایید مؤسه آموزشں عالی و مراجع ذیربط رسیده است (فرم مخصوص در صفحه ۲۳۵ فصل سوم این دفترچه درج شده است) تهیه و برای سایر ثبت نام در دانشگاه نمایند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

تبصره:

دانشجویاتی که به منظور شرکت در آزمون های سراسری سنوات قبل ( آزمون سراسری سال 96 و قبل از آن)، از تحصیل انصراف قطعی حاصل نموده اند و فرم مخصوص انصراف قطعی از تحصیل را تکمیل نموده اند، نیاز به تهیه فرم مخصوص انصراف قطعی مجدد ندارند و منحصراً لازم است که با علامت گذاری مورد مربوط در بند 21 تقاضانامه ثبت نام اینترنتی، انصراف قطعی خود را اعلام نمایند.

توجه:

(۱) داوطلب باید در زمان ورود اطلاعات و تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته اینترنتی، اطلاعات مندرج در فرم تقاضانامه را کنترل نماید و مطمئن شود که اطلاعات مندرج در فرم تقاضانامه ثبت نام بدون کنکور سراسری و انتخاب رشته اینترنتی، از هر جهت کامل بوده است.

د) توضیحات مهم دیگر:

- هر داوطلب می تواند بدون توجه به نوع دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه و یا نوع گواهینامه دوره پیش دانشگاهی نظام جدید آموزش متوسطه و تنها بر اساس میزان علاقه مندی خود به رشته های تحصیلی، منحصرا در یکی از پنج گروه آزمایشی ۱ (علوم ریاضی و فنی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «شرایط ثبت نام بدون کنکور سراسری - مشاوره ثبت نام تحصیلی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 02122916114 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: