مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(20 رای)

زنان عموما فکر می‌کنند که مردان از ازدواجشان تنها یک چیز را می‌خواهند: رابطه جنسی. اینکه مردان نیاز به سکس و رابطه جنسی دارند، حقیقتی است انکارناپذیر. ولی در واقع آن‌ها عشق و محبت می‌خواهند. حتی می‌توان گفت که یک مرد به اندازه زن خواهان عشق و محبت است. اما موضوع این است که قبل از آن که مرد بتواند دریچه قلبش را به سوی همسرش بگشاید و به او عشق بورزد، به انگیختگی جنسی نیاز دارد. همانطور که یک زن ابتدا نیاز به عشق و محبت دارد تا بتواند به مرحله سکس و رابطه جنسی برسد، یک مرد نیز ابتدا نیاز به روابط جنسی دارد تا بتواند به مرحله عشق برسد. آری برای یک مرد سکس و رابطه جنسی پیش نیاز عشق است، بالعکس برای یک زن عشق پیش نیاز سکس.

تفاوت زنان و مردان در میل جنسی

زنان و مردان برای لذت بردن از روابط جنسی تفاوت‌های آشکاری با هم دارند. به صورت خلاصه می‌توان رابطه‌ی میان ارضاء عاطفی و ارضاء جنسی در زنان و مردان را به صورت زیر بیان کرد:

  • در مردان ابتدا رابطه جنسی و بعد ارضاء عاطفی.
  • در زنان ابتدا ارضاء عاطفی و سپس رابطه جنسی.

ارتباط ارضاء عاطفی و رابطه جنسی در زنان و مردان

یک زن قبل از آن که بتواند اشتیاقی برای رابطه جنسی داشته باشد، نیاز به ارضاء عاطفی دارد. در حالی که یک مرد بیشتر در طول رابطه جنسی است که به این اراضاء عاطفی دست می‌یابد. زنان غالبا این موضوع را درباره مردان نمی‌دانند و نمی‌شناسند. زنان باید بدانند که دلایل پنهان و ناخوداگاه فراوانی وجود دارد که باعث شتابزدگی و عجله مردان در سراسر رابطه جنسی می‌شود. از این رو زنان برای برقراری رابطه جنسی باید مردان را همراهی کنند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: چگونه رابطه زناشویی مستحکم داشته باشیم؟

ضرورت رابطه جنسی در بهبود پیوند زناشویی

ضرورت داشتن رابطه جنسی برای حفظ عشق و محبت در بین زوج‌ها

رابطه جنسی قادر است دوباره احساس عشق و محبت را در مرد زنده کند. مردان در طی روز آن قدر سرگرم کارهایشان می‌شوند که آگاهیشان را نسبت به احساس عشق و محبت از دست داده و آن را گم می‌کنند. سکس و رابطه‌ی جنسی به مردان کمک می‌کند تا احساساتشان جان دوباره‌ای بگیرد. زنان می‌توانند از طریق تجربه رابطه جنسی، راهی به سوی قلب مردان بگشایند. با این کار مردان توان مجدد و بیشتری را برای ارائه و دریافت عشق و محبت، پیدا می‌کنند. هنگامی که زنان بتوانند این تفاوت ها را درک کرده و بشناسند، دیدگاهشان درباره رابطه جنسی تغییر خواهد کرد.

مهم: دیدگاه زنان به رابطه‌‌ی جنسی نقش تعیین کننده در پیوند زناشویی دارد.

زنان می‌توانند از این دیدگاه به رابطه‌ی جنسی نگاه کنند که درخواست رابطه جنسی از جانب مرد در نهایت به منظور دست یافتن به عشق و صمیمت صورت می‌گیرد. با ایجاد این تفکر و دیدگاه، به جای این که تمایل و درخواست مردان برای رابطه جنسی از همسرشان، باعث جدایی، تنش و دوری از عشق گردد، جرقه‌های عشق را در دل همسران روشن خواهد کرد. هنگامی که زنان بدانند و درک کنند که چرا مردان نیاز به رابطه جنسی دارند، احساسات و عقایدشان درباره رابطه جنسی به طور چشمگیری تغییر خواهد کرد.

شاید بتوان در یک جمله این موضوع را به خلاصه نمود که: مردان برای زنده نگه داشتن و احیاء احساساتشان نیاز به رابطه جنسی دارند.

یک پیشنهاد مناسب برای بهبود رابطه‌ی جنسی

اگر شما هم در برقراری رابطه جنسی با همسرتان دچار مشکل شده‌اید یا احساس می‌کنید که عشق و محبت شما نسبت به هم رو به سردی رفته است حتماً به مشاور جنسی و زناشویی مراجعه کنید. مشاوره جنسی به شما کم می‌کنید تا آگاهی خود را نسبت به نیازهای جنسی همسرتان افزایش دهید. و بدین ترتیب روابط جنسی بهتری را تجربه نمایید. اگر هم پیدا کردن مشاور خوب و رفت و آمدهای وقتگیر، اذیتتان می‌کند، یا نیاز فوری به مشاوره دارید، کافی است فقط تلفن خود را بردارید، و بدون نیاز به مراجعه حضوری، و تنها با یک تماس از مشاوران و روانشناسان تهران بهره‌مند شوید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «ضرورت توجه به رابطه جنسی در بهبود پیوند زناشویی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: