مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(12 رای)

علت‌های زیربنایی کژکاری جنسی اغلب دلایل روانشناختی دارند. تجربه مشاوران در جلسات مشاوره جنسی نشان می‌دهد که این علت‌ها غالباً به گذشته فرد و عدم توانایی او در حل مشکل جنسی در گذشته باز می‌گردد. فشار روانشناسی ناشی از این ناتوانی در حل مشکل، بر کژکاری جنسی دامن می‌زند.

مواردی که موجب به وجود آمدن کژکاری جنسی می‌شوند

  • سابقه آسیب جنسی در کودکی
  • خشم حل نشده نسبت به همسر
  • بی‌کفایتی‌های جنسی
  • احساس گناه در فعالیت جنسی
  • اضطراب عملکرد یا ترس از قادر نبودن به انجام دادن فعالیت جنسی

رابطه جنسی,روابط جنسی,مشاوره جنسی

علت های کژکاری جنسی در زنان

اختلال برانگیختگی (تحریک جنسی) و اختلال ارگاسمی (اختلال در ارضاء شدن) در زن علت‌های روانشناختی دارد. مثلاً اگر زن در دل خود خشم و رنجش عمیق نسبت به همسر داشته باشد، دچار کژکاری جنسی خواهد شد. احساسات درماندگی، خشم، یا گناه یا حتی خاطرات سوءاستفاده جنسی، هنگامی که زن فعالیت جنسی را آغاز می کند، آشکار می‌شوند. و توانایی برانگیخته شدن او را کاهش می‌دهند. عوامل روانشناختی دیگر نیز ممکن است موجب کژکاری جنسی در زنان شود که عبارتند از:

  • اضطراب یا احساس گناه در مورد آمیزش جنسی
  • تحریک ناکافی در فعالیت جنسی
  • عدم تحریک توسط همسر به هنگام رابطه جنسی
پیشنهاد می‌کنیم بخوانید: اختلال انگیختگی جنسی زنان

نقش آموزش در حل مشکلات کژکاری جنسی

شایستگی جنسی (رضایت جنسی) مانند انواع شایستگی دیگر، به آگاهی و مهارت فرد بستگی دارد. و عمدتاً از طریق یادگیری ممکن می‌شود. گرچه آمیزش جنسی نوعی عملکرد طبیعی است، اما ما از طریق آزمون و خطا، صحبت کردن درباره مسائل جنسی و مطالعه کردن درباره آن و شاید با تماشا کردن فیلم های آموزشی جنسی، یاد می‌گیریم که چه چیزی باعث می‌شود که ما و همسرمان احساس خوبی داشته باشیم. بسیاری از افراد به خاطر نداشتن آگاهی و در محدوده زندگی زناشویی، مهارت‌های شایستگی جنسی (رضایت جنسی) را فرا نمی‌گیرند.

نقش اضطراب عملکرد در کژکاری جنسی

افرادی که بخاطر اضطراب عملکرد ناتوان شده‌اند ممکن است بجای لذت بردن از احساس‌ها و خیال‌پردازی‌های شهوانی زمان رابطه جنسی، روی شکست‌های گذشته و انتظار شکست‌های آینده تمرکز کنند. اضطراب عملکرد، رسیدن به نعوظ را برای مردان دشوار می‌کند. این نوع کژکاری جنسی ممکن است باعث ارضاء زودهنگام شوند. اضطراب عملکرد همچنین می‌تواند باعث شود که واژن زن به قدر کافی لیز نشود یا به ارگاسم نرسد. اضطراب عملکرد، در رابطه جنسی یک چرخه معیوب ایجاد می‌کند که در آن انتظار شکست و اضطراب را بیشتر می‌کند. در پی افزایش سطح اضطراب، عملکرد جنسی مختل می‌شود و کژکاری جنسی افزایش می‌یابد.

مشکلات سلامت روانی و مشکلات اقتصادی نیز می‌توانند منجر به مشکلات جنسی و کژکاری جنسی شوند. مثلاً افسردگی با کاهش لذت در فعالیتهای جنسی همراه است. همچنین اضطراب می‌تواند عامل اختلال در عملکرد جنسی در مردان و زنان شود.هنگام داشتن مشکلاتی مثل کژکاری جنسی، کمک گرفتن از یک متخصص مجرب می‌­تواند کمک شایانی به حل مشکل جنسی و بهبود کیفیت رابطه‌ی جنسی شود. استفاده از راهکارهای مشاوران در جلسات مشاوره جنسی، کمک شایانی به رفع مشکلات جنسی و افزایش رضایت جنسی و بهبود کیفیت زندگی می‌نماید.

یک پیشنهاد مناسب برای حل مشکلات کژکاری جنسی

اگر شما نیز در روابط زناشویی خود با کژکاری جنسی یا مشکلات جنسی رو به رو هستید، باید به یک مشاور و روانشناس در زمینه‌ی روابط جنسی مراجعه کنید. اگر پیدا کردن مشاور خوب و رفت و آمدهای وقتگیر، اذیتتان می‌کند، یا نیاز فوری به مشاوره دارید، کافی است فقط تلفن خود را بردارید، و بدون نیاز به مراجعه حضوری، و تنها با یک تماس از مشاوران و روانشناسان تهران در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «علت‌های روانشناسی کژکاری جنسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: