مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)

بسیاری از زنان و مردان در روابط جنسی با همسر خود دچار مشکل هستند. یکی از عوامل شایع در ناتوانی جنسی به کژکاری های جنسی مربوط می‌شود. کژکاری های جنسی ممکن است علل زیستی (وراثت، تاثیر محیط و... ) یا علل روانشناسی (اضطراب،فشار اقتصادی، اجتماعی و...) داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به علل زیستی کژکاری های جنسی بپردازیم.

پیشنهاد میکنیم بخوانید: علت‌های روانشناسی کژکاری جنسی

کژکاری های جنسی,مشکلات جنسی,ناتوانی های جنسی,مشاوره جنسی

علت‌ها و عوامل زیستی در کژکاری های جنسی

همان طور که اشاره شد برخی از علل کژکاری های جنسی به مشکلات زیستی و بیمارهای جسمانی مربوط می‌شود. برای مثال، نبود میل جنسی ممکن است از پایین بودن سطح هورمون جنسی مردانه که تستوسترون نام دارد ناشی شود. هورمون‌های جنسی در فعال کردن نیروی جنسی مردان و زنان نقش مهمی دارد. منشا برخی از کژکاری های جنسی شایع‌تر و گسترده‌تر است. که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

دیابت

دیابت می‌تواند به رگ‌های خونی و عصب‌ها، از جمله آنهایی که برای آلت مردی خون تأمین می‌کنند صدمه وارد کند. و به کژکاری های جنسی نعوظی (ناتوانی مرد در راست کردن آلت جنسی) منجر شود. کژکاری نعوظی ممکن است از مشکلات جسمانی دیگری ناشی شود که بر جریان خون به آلت مردی تأثیر می‌گذارند یا به عصب های درگیر در نعوظ صدمه وارد می‌کنند.

علت‌های جسمانی مانند خستگی

علت‌های جسمانی مثل خستگی در مشکلات جنسی و روابط زناشویی نقش عمده‌ای دارند. خستگی می‌تواند میل جنسی را کاهش دهد و مانع از ارضاء شدن زن و شوهر به هنگام رابطه جنسی شود.

کژکاری جنسی

استفاده از الکل و داروهای مخدر دیگر

داروهایی مانند الکل، داروهای مخدر، و داروهای آرامبخش نیز می‌توانند پاسخ جنسی را مختل و یا کند سازند. اختلال برانگیختگی جنسی (تحریک جنسی) در زن نیز مانند اختلال نعوظی در مرد، ممکن است علت‌های جسمانی داشته باشد.

مشکلات عصب شناختی، عروقی یا هورمونی

هر گونه مشکل عصب شناختی، عروقی، یا هورمونی که لیز شدن واژن(مهبل) یا پاسخ متورم شدن آلت جنسی به تحریک جنسی را مختل کند، می‌تواند در اختلال برانگیختگی جنسی زن تاثیرگذار باشد.

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید: اختلال انگیختگی جنسی زنان

یک پیشنهاد مناسب برای حل مشکلات کژکاری های جنسی

اگر شما نیز در روابط زناشویی خود با کژکاری های جنسی یا مشکلات جنسی رو به رو هستید، قبل از این که بخواهید تصمیم اشتباهی بگیرید و یا روی خود و همسرتان برچسب‌های ناروا بزنید حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. اگر پیدا کردن مشاور خوب و رفت و آمدهای وقتگیر، اذیتتان می‌کند، یا نیاز فوری به مشاوره دارید، کافی است فقط تلفن خود را بردارید، و بدون نیاز به مراجعه حضوری، و تنها با یک تماس از مشاوران و روانشناسان تهران در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «علت‌های زیستی کژکاری های جنسی - مشاوره جنسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: