مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(20 رای)

یکی از مواردی که در جوامع امروزی بسیار دیده میشود، ازدواج زنان جوان با مردان مسن است. این روزها دختران زیادی را می بینیم که تمایل دارند با مردان مسن تر از خود ازدواج کنند. ولی سوال اینجاست چرا این گرایشات روز به روز در حال افزایش است و اصلا علل تمایل زنان جوان به ازدواج با مردان مسن چه می تواند باشد. با ما همراه شوید تا با مهمترین دلایل آنها آشنا شوید. علل تمایل زنان جوان به ازدواج با مردان مسن

بی اعتمادی به پسران جوان

امروزه به دلیل مشکلات اخلاقی که بسیاری از جوانان را با آن درگیر کرده، درصد تمایل زنان جوان به ازدواج با مردان مسن را بیشتر کرده است. دختران جوان دیگر نمی توانند برای تامین زندگی خود به پسران هم سن و سال خود اعتماد کنند. مشکلات اخلاقی و فساد و داشتن دوست دختر و ارتباطات جنسی زیاد علاقه پسران را به ازدواج کم رنگ تر کرده است. فارغ از مشکلات اخلاقی و بیماری های جنسی، پسران جوان تا سن 40 سالگی علاقه ای به ازدواج ندارند. بر طبق آمارهای مختلف مشخص شده درصد ازدواج جوانان هم سن و سال، هر سال رو به کاهش است و در مقابل طلاق روز به روز افزایش می یابد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: انحراف جنسی یا پارافیلیا

مشکلات اقتصادی

بیکاری، تورم، مشکلات مسکن و نداشتن تضمینی برای آینده و فرار از مسئولیت های زندگی روز به روز بیشتر می شود می تواند نقش مهمی در تمایل ازدواج زنان جوان با مردان مسن داشته باشد. تا چند سال پیش زنان بیوه راضی به ازدواج با مردان مسن می شده اند اما اینگونه مشکلات، راه را برای ازدواج دختران جوان با مردان مسن فراهم کرده است. زیرا این دختران با خود فکر می کنند که آیا تنها با جوانی و زیبایی می شود یک زندگی را اداره کرد؟ زندگی مسئولیت های خاص خود را دارد و از جهت مالی باید پشتوانه بزرگی داشته باشند و در زندگی کمبود خاصی را تجربه نکنند.

درست است که این طرز تفکر تا حدودی اشتباه است اما نمی توان به دختران حق نداد. دختران حق دارند در این شرایط کنونی نگران آینده مالی خود و زندگی باشند که خدای نکرده اگر مجبور به طلاق شدند بتوانند تضمین مالی داشته باشند تا خانواده خود را تحت فشار قرار ندهند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: سطح توقعات ما برای ازدواج چه قدر باید باشد؟

کم شدن شجاعت و ریسک پذیری پسران جوان برای ازدواج

از دیگر علل تمایل زنان جوان به ازدواج با مردان مسن، کاهش ریسک پذیری و جسارت در پسران جوان برای ازدواج است. متاسفانه امروزه پسران جرات ازدواج کردن ندارند و با روندی که جامعه طی می کند و متاسفانه با وجود مشکلات اخلاقی، دیگر هدفی برای ازدواج کردن ندارند. در واقع نیازهای جنسی آنها با دوستانشان برطرف شده و از طرفی آزاد هستند و دلیلی برای ازدواج کردن نمی بینند.

از طرفی دختران هم این مشکلات را می بینند و می دانند که یک همچنین جوانی حتی از پس فراهم کردن نیازهای اولیه زندگی نیز بر نمی آید. از طرفی سن او روز به روز بالا می رود. پس چاره اش این است که با مردان بزرگتر از خود و یا حتی هم سن و سال پدرش ازدواج کند.

/// شماره های تماس ///

گرایش مردان مسن به ازدواج با زنان جوان

از طرفی مردان مسن یا کسانی که از همسرشان جدا شدند و یا طلاق گرفته اند تمایل دارند با دختران باکره ازدواج کنند. این مردان بهترین امکانات را برای همسرشان فراهم می کنند. البته در بسیاری از موارد زندگی آنها دوام بیشتری دارد. شاید در نگاه مردم ظاهر خوبی نداشته باشد اما زندگی آرامی برای آنها پیش بینی می شود.

رفتار منطقی مردان مسن

از جمله علل تمایل زنان جوان به ازدواج با مردان مسن یا میان سال این است که مردان مسن به نسبت پسران جوان جاافتاده تر و منطقی تر و پخته تر هستند. زیرا هر چه سن و سال آنها بالا می رود عادت های خوب جای خود را به عادت های بد خواهد داد.

اکثر مردان مسن با تمام باید ها و نباید ها آشنا هستند. دیگر نیازی نیست که به این مردان همه چیز را گوشزد کرد و طریقه روابط اجتماعی را برای او توضیح داد. خودشان با شیوه زندگی آشنا هستند و بهترین تصمیمات را می گیرند. به همین دلیل دختران جوان گرایش بیشتری نسبت به آنها دارند و در واقع فکر می کنند با ازدواج با آنها نیمی از راه را رفته اند. زنان جوان بسیاری از خصلت های دوران جوانی خود را با این مرد مدیریت می کنند. خصوصیاتی چون:

  • صبر در زندگی
  • افزایش قدرت تصمیم گیری
  • مدیریت زمان
  • مدیریت خرج کردن
  • آداب و رفتارهای صحیح در اجتماع
  • نوع لباس پوشیدن
  • و بسیاری از خصوصیات آنها تغییر خواهد کرد.
پیشنهاد می کنیم بخوانید: منظور از بلوغ اجتماعی چیست؟

علل تمایل زنان جوان به ازدواج با مردان مسن

مشکلات مالی و عاطفی دختران

شاید یکی از مهم ترین دلایل روحی و روانی علل تمایل زنان جوان به ازدواج با مردان مسن این باشد که می خواهند این مرد جای محبت نداشته پدرشان را برایشان پر کند. اغلب دخترانی که گذشته خوبی نداشته و مورد بی مهری پدرشان واقع شده اند بیشتر به دنبال آغوش پدرانه هستند. به همین دلیل به اینگونه رابطه ها تمایل بیشتری دارند. این دختران نمی توانند با پسران جوان یا هم سن و سال خود درد و دل کنند.

از طرفی بعضی از دختران در خانواده با مشکلات مالی زیادی دست و پنجه نرم می کنند و مجبورند برای گذراندن زندگی یا تامین شهریه دانشگاه و مخارج روزانه خود کار کنند و حتی دست به کارهای غیر اخلاقی نیز بزنند. ازدواج با مردان جا افتاده این مشکلات را حل خواهد کرد و پشتوانه محکمی از جهت مالی و معنوی برای آنها خواهد بود.

تغییرات فرهنگی

علاوه بر مشکلات عاطفی و اقتصادی، این موضوع با تغییرات فرهنگی نیز در ارتباط است. گسترش راه های ارتباطی فضای مجازی، شبکه های ماهواره ای باعث تغییر نوع نگرش مردم نسبت به این ازدواج ها شده و بسیاری از ناهنجاری ها را به هنجار مبدل کرده است.

مشکلات از جایی شروع می شود که پول جایگزین ارزش های اخلاقی انسان، شخصیت و اصالت را می گیرد. دختران نیز خوشبختی را تنها با پول مقایسه می کنند. جوان 30 ساله ای که بتواند یک زندگی را تامین کند رقبای زیادی خواهد داشت.عشق و دوست داشتن حتی با پول هم خریداری می شود.مردان میانسال و مسن به دنبال هوس های خود هستند و دختران جوان نیز تشنه پول، قدرت و ثروت هستند. شاید رشد اقتصاد و فرهنگ در هر جامعه این مشکلات و این ناهماهنگی ها را حل خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید: ملاک های ازدواج موفق چیست؟

جدا از مزایای اینگونه ازدواج ها باید گفت این فرهنگ در غرب رواج بیشتری دارد و متاسفانه در جوامع شرقی و آسیایی به دلیل تقلید کودکورانه مدام در حال رواج است. بهتر است صاحبنظران هر چه زودتر در این زمینه چاره ای بیاندیشند.

نویسنده: معصومه راهی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «علل تمایل زنان جوان به ازدواج با مردان مسن چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: