مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(22 رای)

مهمترین عوامل موثر در ازدواج موفق

برای داشتن یک ازدواج موفق بایستی خانواده‌ها و به خصوص دخترها و پسرهای جوان، نسبت به یکدیگر شناخت کافی داشته باشند. برای ازدواج موفق فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که اگر بخواهیم همه‌ی آن‌ها را با هم یکجا در یک نفر جسنجو کنیم، تقریباً ازدواج غیرممکن می‌شود. لذا بایستی برای داشتن ازدواج موفق، اولویت بندی کرد. در ادامه قصد داریم، مهمترین عوامل در ازدواج موفق را بررسی کنیم:

  • رشد عاطفی و فکری
  • تشابه علاقه ها و طرز تفکر
  • تشابه مذهبی
  • رشد عاطفی و فکری
  • تشابه تحصیلی و طبقاتی
  • تشابه طرز فکر راجع به مسائل زناشویی
  • تشابه علاقه به زندگی

نقش رشد عاطفی و فکری در ازدواج موفق

مهمترین عامل موفقیت در ازدواج و زندگی زناشویی، رشد عاطفی و فکری قلمداد شده است. هر فرد در سن خاصی به رشد روانی، عاطفی، اجتماعی، و جسمی می‌رسد. ممکن است شخص از نظر سن شناسنامه‌ای بیست ساله باشد ولی به سن رشد روانی یا عاطفی نرسیده باشد. اگر همه عوامل مقتضی باشد به طور دقیق‌تر می‌توان بهترین سن ازدواج را برای مردان 25 سالگی به بالا و برای زنان 22 سالگی دانست.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

نقش تشابه علاقه‌ها و طرز تفکر در ازدواج موفق

ممکن است زن و شوهر هر دو تمایلات جاه طلبانه بالایی داشته باشند یا مرد دارای این ویژگی باشد و همسرش زندگی آرام و بدون تنشی را بخواهد. در این صورت درگیری کمتری خواهد بود. اما اگر زن جاه طلب باشد و مرد به شرایط عادی بسنده کند امکان درگیری و تنش افزایش می‌یابد. با ادامه این جریان سلامت روانی زوجین به خطر می افتد. زن و شوهر خوشبخت معمولاً درباره مسائل زندگی قضاوت تقریباً مشابهی دارند.

نقش تشابه مذهبی در ازدواج موفق

زن و شوهری در زندگی زناشویی خود که پای بند مذهب هستند باید دارای مذهب یکسان باشند. اهمیت این عامل به قدری است که روانشناسان ازدواج دو نفر را از دو دین یا ذو مذهب مختلف توصیه نمی‌کنند. حتی میزان تقیدات مذهبی و میزان اهمیت دادن زوجها به مذهب باید تاحد زیادی نزدیک باشد. تا از درگیری‌ها و احتمالاً اختلافات آینده زندگی مشترک کاسته شود. و یک ازدواج موفق اتفاق بیفتد.

نقش تشابه تحصیلی و طبقاتی در ازدواج موفق

چنانچه زوجین از لحاظ سطح تحصیلات و طبقه اجتماعی با یکدیگر فاصله ی زیادی داشته باشند احتمال زیادی برای فراهم ساختن شرایط ناسازگاری و همچنین درگیری بین آن‌ها وجود دارد. چنانچه زن دارای تحصیلات دانشگاهی و از طبقه ی بالا و با شخصیت مطلوب و مرد از طبقه پایین و از فهم مسائل اجتماعی عاجز باش، آداب معاشرت نمی‌داند تنش بر زندگی آنان سایه خواهد افکند. مشاوران ازدواج پیشنهاد می‌کنند برای داشتن یک ازدواج موفق شرایط تحصیلات به شکل زیر باشد:

  • سطح تحصیلات مرد بیشتر از زن باشد.
  • سطح تحصیلات مرد و زن یکسان باشد.
  • در صورتی که سطح تحصیلات مرد پایین‌تر باشد ولی شان اجتماعی و یا علمی مطلوبی داشته باشد باز هم مشکل زیادی پیش نخواهد آمد.

نقش تشابه طرز فکر راجع به مسائل زناشویی در ازدواج موفق

وجود تشابه در زمینه‌های مسائل زناشویی به ویژه روابط جنسی یکی از مهمترین علل خوشبختی برای زن و شوهر تلقی می‌گردد. اگر روابط جنسی و زناشویی ارضاء کننده نباشد یا یکی از زوجین متمایل و دیگری گریزان باشد به احساس محرومیت، ناکامی و ناامنی منجر می‌گردد. ناتوانی مرد و سرد مزاجی زن هر دو مشکل آفرین هستند. و زن و شوهر بایستی خیلی سریع به رفع این حالت غیر عادی اقدام نمایند. و با رعایت اصول و ارزش‌های موجود، به یکدیگر مهر و عشق بورزند و به رضایت خاطر لازم دست یابند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

نقش تشابه علاقه به زندگی در ازدواج موفق

برای یک ازدواج موفق زن و شوهر بایستی به زندگی به ویژه ادامه زندگی زناشویی خود علاقه‌مند باشند. لازم است در جهان بینی طرفین تمایل به بقا و لذت بردن از زندگی مشترک وجود داشته باشد. چنانچه یکی از زوجین علاقه‌ی زیادی به زندگی مشترک نداشته باشد و زیر بار مشکلات عاطفی، اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی و شغلی قد خم کند و در گفتگوهای خود از پوچی زندگی و رهسپاری به دیار نیستی نام ببرد در وضعیت روانی طرف مقابل خود نیز خلل وارد می‌سازد.

شوق و شور زندگی مشترک، انجام فعالیت‌های روزانه، امید به آینده و پیشرفت‌های آن، پرورش فرزندان و بزرگ کردن آنان و لذت بردن از دیدار فرزند و نوه شادی آفرین و امید بخش است. و زندگی و گذر عصر را بر کام زوجین گوارا می سازد.

یک پیشنهاد مناسب برای ازدواج موفق

اگر شما نیز قصد ازدواج دارید و در شناسایی و تشخیص میزان تشابه‌ها و تفات‌ها با فرد مورد نظرتان مشکل دارید. یا اینکه در موفق یا ناموفق بودن ازدواج و زندگی آینده‌تان مردد هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً به مشاور ازدواج شرکت کنید. و از مشاوره پیش از ازدواج استفاده کنید. اگر پیدا کردن مشاور خوب و رفت و آمدهای وقتگیر، اذیتتان می‌کند، یا نیاز فوری به مشاوره دارید، کافی است فقط تلفن خود را بردارید، و بدون نیاز به مراجعه حضوری، و تنها با یک تماس از مشاوران و روانشناسان تهران در زمینه‌های مختلف بهره‌مند شوید.


برای آگاهی از خدمات مشاوره ازدواج تلفنی صدای رهیاب اینجا کلیک کنید.


جهت استفاده از خدمات مشاوره زناشویی تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

ازدواج موفق,موفقیت در ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره ازدواج,عوامل موثر در موفقیت در ازدواج,عوامل موثر در ازدواج موفق

هموطنان عزیز می توانند در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما در تماس باشند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها کافی است (شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ برای سراسر کشور) و (شماره 9092305648 برای استان تهران) را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره ازدواج تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی


ازدواج موفق,موفقیت در ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره ازدواج,عوامل موثر در موفقیت در ازدواج,عوامل موثر در ازدواج موفق  برای مشاوره ازدواج می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

هم چنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام صدای رهیاب، به صورت روزانه اطلاعات مفید و کاربردی روانشناسی و خانواده را دریافت کنید.

ازدواج موفق,موفقیت در ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره ازدواج,عوامل موثر در موفقیت در ازدواج,عوامل موثر در ازدواج موفق  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «عوامل موثر در ازدواج موفق - مشاوره ازدواج» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: