مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

بیشتر دختران و پسران در زمان ازدواج ملاک های خاصی دارند و دوست دارند با کسی ازدواج کنند که هم مسیر و هم عقیده آنها باشند. اما متاسفانه گاهی دختر یا پسر در ازدواج فریب می خورند. فریب در ازدواج به شرط اثبات آن جرم کیفری دارد و شخص، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. فریب در ازدواج 1

علت فریب خوردن در ازدواج چیست؟

اعتماد به نفس کاذب

یکی از دلایل فریب در ازدواج اعتماد به نفس کاذب است. معمولا دختران و پسران خود را از هر جهتی بی عیب و نقص می بینند. فکر می کنند از هر جهتی شایسته هستند. دختران که فکر می کنند مرد باید از لحاظ اقتصادی و فرهنگی در سطح بالایی باشد. پسران نیز خود را لایق زنی می دانند که بسیار زیبا و با فرهنگ و خانواده دار است. پس اعتماد به نفس کاذب می تواند یکی از دلایل فریب در ازدواج باشد.

خوشبینی به همه

علت دیگر فریب در ازدواج، خوش بینی به همه است. پسران و دختران دقت کنند که خوش بینی زیاد به شخص مورد علاقه خود منشا آسیب های روحی و روانی در زندگی است. افراد خوشبین استعداد زیادی برای فریب خوردن دارند و از جایی ضربه می خورند که حتی فکرش را هم نمی کردند.

تکیه به خصوصیات ظاهری

یکی دیگر از علت های فریب در ازدواج این است تا شخصی را پیدا می کنیم که ثروتمند است یا تحصیلات بالا یا چهره زیبایی دارند وسوسه می شویم بدون تحقیق و بررسی با آنها ازدواج کنیم. جالب اینجاست بدون لحظه ای درنگ قرار عقد می گذاریم. می ترسیم مورد به اصطلاح بپرد و سراغ کس دیگه ای برود.

/// شماره های تماس ///

فریب هایی که آقایون به خانم ها می زنند

سطح تحصیلات

مرد، به دلیل ترس از ازدواج جواب منفی خانم می گوید که تحصیلات بالایی دارد. شما هم از او نخواهید پرسید که مدرکتان کجاست و بگذارید ببینم چون فکر می کنید او ناراحت می شود. همین یک نوع فریب در ازدواج است.

شغل مناسب

بیشتر آقایان دوست دارند کلاس کاری خود را بالا ببرند و به اصطلاح برای خود کلاس بگذارند. آنها حتی گاهی بیکار هستند و شغلی ندارند. از شما خواهش می کنیم که حتما تحقیقات لازم را در این زمینه انجام دهید.

پنهان کردن ازدواج قبلی

بعضی از آقایون ممکن است قبل از خواستگاری از شما، با کسی نامزد کرده باشند و به هم زده باشند. مردهای فریبکار این موضوع مهم را از شما پنهان می کنند و در واقع شما را فریب می دهند. تازه بعد از ازدواج متوجه می شوید که این آقا قبلا عاشق کسی بوده یا نامزد داشته.

در صفحه چهارم عقدنامه این موضوع بیان شده که آقا قبل از شما ازدواج قبلی داشته است یا خیر و در صورتی که آقا بنویسد همیری ندارد و بعد متوجه شود زوجه میتواند ازدواج را فسخ کند.

اعتیاد و عدم اعتیاد

یکی از فریب های بزرگ آقایان به خانم ها انکار اعتیادشان است. حتی بعضی از خانم ها در زمان خواستگاری از آقایان می پرسند که شما سیگاری هستید یا نه؟ آقایان این موضوع را بدانند که خانم به امیدی وارد زندگی آنها می شوند و اگر مساله به این مهمی را به خانم نگویند در حق آنها ظلم کرده اند. اعتیاد موضوعی خانمان برانداز است و باید خانواده خانم در این زمینه تحقیقات زیادی انجام دهند. فریب در ازدواج 3

مبتلا بودن به بیماری های خاص

یکی از مواردی که آقایون آن را با خانم در زمان خواستگاری مطرح نمی کنند بیماری شان است. البته بعضی از بیماری ها در گذشته اتفاق افتاده است و طرف بهبود یافته است. می توانند آن بیماری را مطرح کنند و مطرح نکنند. اما بعضی بیمارها به دلیل وجود نقص در بدن باید با خانم در میان گذاشته شود. مانند بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های خاص مانند هپاتیت یا نقصی در عضوشان این حق خانم است که بداند همسر آینده اش از لحاظ جسمی در چه وضعی است.

بیماری های دیگر شامل

  • جزام
  • جنون
  • بیماری های پوستی
  • بیماریهای مربوط به چشم
  • بیماری های قلبی
  • ایجاد لک در قسمتی از پوست
  • عقیم بودن در صورتیکه شخص مطلع باشد

فریب های خانم ها به آقایون می زنند

دوشیزه بودن یا نبودن

در فرهنگ ما به دوشیزه بودن و نبودن خانم ها اهمیت زیادی می دهد. بعضی از آقایونی که قبلا ازدواج کرده اند نیز برایشان مهم است که همسرشان دوشیزه باشد. بعضی آقایون هم برایشان مهم نیست. اما خانم ها باید این مورد را صراحتا با آقا در میان بگذارند.

پنهان کردن ازدواج قبلی

ممکن است خانم قبلا با شخصی محرم شده باشد و دوشیزه هم باشد. او باید حتما این مورد را با آقا درمیان بگذارد. نمی شود از ترس نداشتن خواستگار دیگران را فریب داد. اگر این آقا بعد از عقد متوجه شود که خانم ازدواج قبلی داشته ممکن است ازدواج را فسخ کند. یکی از شیوه های رایج نیز گرفتن شناسنامه المثنی است چون نام همسر در آن ذکر نمی شود.

تحصیلات و شغل

بعضی خانم ها به دروغ سطح تحصیلات خود را بالا می برند و می گویند فلان مدرک را از دانشگاه فلان دارند. اگر موارد تحصیلی برایتان مهم است بهتر است در دوران نامزدی مدرک خانمتان را ببینید. همینطور شاید خانم شاغل باشد و به شما دروغ بگوید که شاغل نیست.

سابقه بیماری

یکی دیگر از موارد فریب در ازدواج چنهان کردن بیماری است. این مورد در خانم ها نیز مانند آقایون است. خانم باید بیماری های خود را با آقا درمیان بگذارد زیرا احتمال دارد همین بیماری باعث ناباروری او باشد. پس بهتر است زندگی خود و همسر آینده تان را جهنم نکنید و با او روراست باشید. بیماری هایی که حتما باید گفته شود در بالا ذکر شده است.

مجازات فریب در ازدواج چیست؟

فریب در ازدواج یا تدلیس طبق قانون مجازات دارد. شخصی که فریب خورده است می تواند به دادگاه شکایت کند و دادگاه پس از اثبات فریب حدود 6 تا 2 سال حبس برای شخص فریبکار تعیین میکند. همچنین شخص شاکی می تواند ازدواج را یک طرفه فسخ کند. اگر این فریب از جانب مرد بوده باشد و زن نیز باکره نباشد، زن می تواند کل مهریه را از وی بگیرد. اگر این فریبکار خانم باشد مرد علاوه بر شکایت می تواند یک طرفه ازدواج را فسخ کند بدون اینکه مهریه ای بدهد. اگر قبلا مهریه را پرداخت کرده می تواند آن را پس بگیرد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «فریب در ازدواج چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: