مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(27 رای)

یک راه چاره مؤثر و تاثیر گذار برای حل مسالمت آمیز کشمکش ها و اختلافات میان زوج ها، مراجعه به متخصص زوج درمانی می باشد. بدون تردید، متخصص زوج درمانی در بهبود سطح کیفی روابط زناشویی بسیار تاثیر گذار و اثر بخش تلقی می گردد. در دنیای پیچیده صنعتی و به ظاهر مدرن امروز، تعارضات و کشمکش های افراد، به ویژه زوج ها نیز بسیار پیچیده و در عین حال دشوار شده است. اگرچه پیشرفت های ایجاد شده در عرصه زندگی انسان، افزایش سطح رفاهی زندگی را با خود به ارمغان آورده است، اما کیفیت روابط میان انسان را تحت شعاع خود قرار داده است.

افزایش مشکلات و فشارهای زندگی روزمره، بسیاری از روابط و تعاملات انسانی را در معرض آسیب و صدمه قرار داده است. روابط میان زوج ها نیز از این قاعده مستثنا نبوده و سبب بروز اختلافات و تعارض هایی در این زمینه شده است. از یک سو، اختلاف و تعارض جزئی لاینفک و اجتناب ناپذیر در زندگی زوج ها به شمار می رود.

متخصص زوج درمانی

از سوی دیگر، تداوم پیدا کردن و افزایش اختلافات زوجین در زندگی مشترک، به عنوان یک زنگ خطر برای درگیر ساختن زوج ها با یک بحران جدی و بزرگ قلمداد می گردد. بدون تردید، با رنگ باختن عشق و علاقه، خشم و رنجش در زندگی مشترک پر رنگ شده و مشکلاتی را در زندگی زناشویی ایجاد می کند. برای مقابله با سختی ها و مشکلات زندگی، به انضمام بهبود سطح روابط زندگی زناشویی، استفاده از متخصص زوج درمانی کمک شایانی می نماید.

اهمیت و ضرورت استفاده از متخصص زوج درمانی

متخصص زوج درمانی، به عنوان یک روانشناس، به صورت تخصصی مسائل و مشکلات ایجاد شده میان زوج ها را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. این گروه از روانشناسان با تجربه، در حوزه های مختلف مانند مسائل پیش از ازدواج یا پس از ازدواج، درصدد بهبود و ارتقای سطح کیفی روابط و تعاملات میان زوج ها بر می آیند. به طور کلی، بنای ازدواج بر روی پایه های اعتماد و صمیمیت ساخته و پرداخته می شود.

/// شماره های تماس ///

زمانی که یکی از پایه های این بنا دچار لغزش و سستی گردد، با از دست دادن کارایی خود، سلامت و شادکامی زوج ها را نیز تحت شعاع قرار می دهد. بدون اغراق، احساس خوشبختی و شادکامی زوجین ریشه در قدرت و پایداری رابطه آنها دارد. بر این اساس، در مواقعی که این رابطه دچار مشکل شده باشد، احساس ناامیدی و استیصال، به شدت بروز پیدا می کند. برای رهایی از این احساسات نامطلوب و ناخوشایند، مراجعه به متخصص زوج درمانی، یک راهکار بهینه و در عین حال مثمر ثمر تلقی می گردد.

مسائلی مانند عدم برخورداری از سلامت جسمی و جنسی، مسائل و معضلات اقتصادی و مالی و فشار کار، همگی به نوعی می تواند روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار دهند. ادامه این روند به تدریج، روابط زناشویی را با سیر فرسایشی و یکنواختی مواجه می سازد. در این شرایط، متخصص زوج درمانی می تواند به یاری زوج ها شتافته و ضمن شناسایی ریشه اصلی مشکلات، در جهت حل و درمان آنها مبادرت ورزد.

مسائل مورد توجه متخصص زوج درمانی

متخصص زوج درمانی به عنوان یک شاخه تاثیر گذار برای روان درمانی روابط زناشویی، برای زوج هایی که در روابط خود دچار بی اعتمادی نسبت به یکدیگر شده، بسیار مؤثر و کارساز می باشد. همچنین در مواقعی مانند عدم برخورداری از انگیزه های کافی برای ادامه زندگی مشترک و عدم شناخت درست پیش از ازدواج که بستر مناسب برای سوق پیدا کردن روابط زوجین به سمت سردی و بی انگیزگی را فراهم می سازد، زوج درمانی می تواند در این زمینه راهگشای آنها باشد.

به طور کلی، زوج درمانی طیف وسیعی از مشکلات و مسائل زوجین را تحت پوشش خود قرار می دهد. بر این اساس، عدم تفاهم و درک متقابل زن و شوهر از همدیگر، عدم کنترل و مدیریت خشم و نحوه ارتباط با همسر و فرزندان، ارتقای سطح کیفی روابط زناشویی و عدم رضایت جنسی، از مسائل حائز اهمیت در حیطه زوج درمانی محسوب می شوند.

زوج درمانی

لازم به ذکر است که متخصص زوج درمانی، شناسایی و ریشه یابی مشکلات را بر پایه شناخت زوج ها انجام می دهد. بدون تعارف، بسیاری از مشکلات و معضلات ایجاد شده در روابط زناشویی، نشأت گرفته از عدم شناخت درست و اصولی زوج ها از یکدیگر می باشد. بر این اساس، متخصص زوج درمانی در یک فرآیند پویا و فعال، ضمن شریک شدن در تجربیات مراجعه کننده خود، درصدد یافتن بهترین راه حل برای حل و فصل مشکل ایجاد شده بر می آید.

بهترین زمان مراجعه به متخصص زوج درمانی

برای بسیاری از زوج ها این سوال پیش می آید که چه زمانی، بهترین زمان برای مراجعه و استفاده از متخصص زوج درمانی محسوب می شود. در جواب به این سوال باید خاطر نشان کرد که به محض وقوع اختلاف و تعارض که بیم تاثیرگذاری آن بر روی سطح روابط زناشویی می رود، بهترین زمان برای استفاده از خدمات مشاوره زوج درمانی به شمار می رود.

همچنین در مواقعی که حس پنهان کاری، تردید در روابط زناشویی وجود داشته یا حس اعتماد رنگ باخته است، مراجعه به متخصص زوج درمانی مفید و مثمر ثمر تلقی می گردد. در مواقع دعوا و متهم سازی طرفین، از بین رفتن شور و اشتیاق میان زوج ها و مواقع دور شدن بیش از حد زن و شوهر از یکدیگر، مراجعه به متخصص زوج درمانی، گزینه کاربردی و راهگشایی محسوب می شود.

سوالات متداول

1. ضرورت مراجعه به متخصص زوج درمانی چیست؟
با رنگ باختن عشق، خشم در زندگی پررنگ شده و مشکلاتی را در زندگی زناشویی ایجاد می کند. برای مقابله با سختی ها و مشکلات زندگی و بهبود روابط، مراجعه به متخصص زوج درمانی کمک شایانی می کند.

2. زوج درمانی در مورد چه مسایلی کاربرد دارد؟
عدم تفاهم زن و شوهر از همدیگر، عدم کنترل و مدیریت خشم و نحوه ارتباط با همسر و فرزندان، ارتقای سطح کیفی روابط زناشویی و عدم رضایت جنسی، از مسائل مهم زوج درمانی محسوب می شوند.

3. بهترین زمان جهت مراجعه به متخصص زوج درمانی چیست؟
به محض وقوع اختلاف و تعارضی که بیم تاثیرگذاری آن بر روی سطح روابط زناشویی می رود.

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «لزوم مراجعه به متخصص زوج درمانی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: