مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
تماس اضطراری:021-22916114
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)

شخصیت همسرتان هر چه باشد شما هم نیاز به دوباره سنجی اعتقادات خود در مورد زندگی دارید. این باور که شما هم بی عیب و نقص نیستید یک نوع آمادگی و انعطاف روحی ایجاد می کند که برای دستیابی به تفاهم ضرورت زیادی دارد. در واقع این باور به شما در مدیریت بحران در زندگی زناشویی کمک بسیاری می کند. مشکلات زندگی همه یک جور نیستند و از لحاظ موضوع، عمق و پیچیدگی با هم فرق دارند. از این رو زمانی متناسب با هر کدام برای بحران زدایی مورد نیاز می باشد.

مدیریت بحران در زندگی زناشویی و آشنایی با آن به کاهش تعارض ها در زندگی زناشویی و طلاق کمک شایانی می کند. هرگز عجولانه و شتاب زده با مشکلات عمیق برخورد نکنید. بلکه اعتقاد داشته باشید که مشکلات به تدریج و به مرور زمان شکل می گیرند. بر همین اساس به صورت تدریجی نیز باید حل شوند.

خواندن این مطلب با موضوع برخورد با مشکلات همسران به شما توصیه می شود.

بحران های زندگی زناشویی: محک سنجش افراد

بحران ها و مشکلات زندگی محک لیاقت و شایستگی شما به شمار می روند. سعی کنید با عبور از این بحران لیاقت، جدیت و توان خود را به اثبات رسانید. اجازه ندهید حوادث و افراد شما را بکوبد و روحیه خود را دستخوش ناملایمات نکنید و قدرت خود را از دست ندهید. دوباره سنجی انتظارات و توقعات شما از همسرتان در برخی از موارد به مدیریت بحران در زندگی زناشویی کمک می کند. این عمل در بررسی امکانات همسرتان و ارزیابی قدرت واکنش او به خواسته های شما سودمند است.

مدیریت بحران در زندگی زناشویی

نقش تغییر روحیه در مدیریت بحران زندگی زناشویی

برای تغییر در روحیه همسرتان و در نتیجه از بین بردن مشکلات زندگیتان، برخی شرایط حاکم بر خانواده را تغییر دهید. برخی از این تغییرات عبارتند از:

  • پیشنهاد یک مسافرت
  • افزودن برخی برنامه های متنوع بر زندگی
  • در صورت امکان تغییر در شرایط و ساعات کار و بازگشت به منزل
  • تغییر الگوهای ارتباطی با همسر

قوای حیاتی خودتان را درست مثل پول تان صرفه جویی کنید. داشتن انرژی لازم و کافی در مدیریت بحران در زندگی زناشویی نقش به سزایی دارد. این حق را نیز برای همسرتان قائل باشید که او هم انرژی روانی خود را ذخیره کند و با برخوردهای شکننده دچار افسردگی و پیری زود رس نشود. یک فلسفه زندگی را که مبتنی بر خوش بینی باشد اتخاذ کنید. چنین امری به مهار کردن عواطف و حفظ قوای حیاتی شما کمک خواهد کرد.

خواندن این مطلب با موضوع اختلال شخصیت افسرده به شما توصیه می شود.

چند راهکار ساده در مدیریت بحران زندگی زناشویی

سازمان عاطفی خود را به گونه ای منظم  و مرتب کنید که مانع از انتقال کلیه نگرانی ها و افکار منفی مربوط به کارتان به محیط منزل و بالعکس گردد. هرگاه در اتاق گفت و گو با همسرتان احساس کنید که به حالت عصبی نزدیک می شوید از ادامه بحث خودداری نمایید و در زمان مناسب به بیان بقیه مطالب خود بپردازید. برای حوادثی که شاید هرگز روی ندهد خودتان و همسرتان را آزار ندهید.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مدیریت بحران در زندگی زناشویی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی