مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته مشاوره تلفنی تا 60% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(4 رای)

همه ما این را شنیده‌ایم که، "موسیقی برای روح خوب است". اما، شواهد حاصل از تحقیقات روانشناسی درباره موسیقی درمانی، نشان می‌دهد که موسیقی برای سلامت جسمی افراد هم مفید است. مطالعات بسیاری در زمینه روانشناسی وجود دارد که نشان می‌دهد "موسیقی درمانی" تأثیر مثبتی بر طیف وسیعی از شرایط جسمی و روانی از جمله اختلال دمانس، اضطراب، افسردگی و سرطان دارد.

موسیقی درمانی چیست؟

قبل از ورود به موضوع بهتر است بدانیم که موسیقی درمانی چیست. موسیقی درمانی خدماتی است که توسط مراقبین در بیمارستا‌نها، مراکز درمانی بلند‌مدت و حتی کلینیک‌های سرپایی ومشاوران روانشناسی ارائه می‌شود. هدف این است که از طریق تجربیات موسیقی مانند بداهه نوازی، آواز خواندن، گوش دادن، بحث و انتقال به موسیقی، سلامت روان افراد را افزایش یابد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

خلاصه‌ای از شواهد جدید تحقیقات روانشناسی در زمینه‌ی موسیقی درمانی:

  • تأثیر موسیقی درمانی بر روی بزهکاران (۲۰۱۶):

این تحقیق روانشناسی نشان می‌دهد که موسیقی درمانی در بهبود سلامت روانی افرادی که در زندان هستند، موثر است. تجزیه و تحلیل پنج مطالعه‌ی روانشناسی نشان داد که موسیقی درمانی عزت‌نفس و عملکرد اجتماعی بزهکاران را ارتقا داده و بهبود می‌بخشد. زندانیانی که در بیش از 20  جلسه موسیقی درمانی حضور داشتند، سطح اضطراب و افسردگی­شان کاهش یافت.

  • تأثیر موسیقی درمانی بر افراد مسن:‌

 تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد که موسیقی درمانی می‌تواند به کاهش افسردگی در افراد مسن کمک کند. تجزیه‌وتحلیل 19 نمونه نشان می‌دهد که موسیقی درمانی همراه با یک درمان استاندارد، به تنهایی می‌تواند افراد مسن مبتلا به افسردگی را بهبود بخشد.

  • تأثیر موسیقی درمانی  بر افراد مسن مبتلا به زوال عقل (۲۰۱۷):

در یک بررسی بزرگِ روانشناسیِ منتشر شده در ماه می سال 2017، مشخص شد که موسیقی درمانی به بهبود افراد مسن مبتلا به زوال عقل کمک فراوانی می‌کند. تجزیه و تحلیل 34 مطالعه روانشناسی، بر روی 1800 نفر، نشان داد که موسیقی درمانی باعث کاهش اختلالات رفتاری و اضطراب می‌شود. و عملکرد شناختی، افسردگی و کیفیت زندگی افراد را بهبود می‌بخشد.

  • تأثیر موسیقی درمانی بر روی کودکان (۲۰۱۳):

مطالعات روانشناسی نشان می‌دهد کودکان پذیرش شده در بخش اورژانس که در طول مراحل معمول پذیرش در اورژانس به موسیقی گوش می‌دادند، کمتر دچار پریشانی می‌شدند. در این کودکان، نسبت به کسانی که به موسیقی گوش نمی‌دادند، نمرات درد کمتری گزارش شده است.

  • تأثیر موسیقی درمانی  بر روی بیماران سرطانی (۲۰۱۱):

در یک مطالعه‌ی روانشناسی که توسط کتابخانه‌های کوچران منتشر گشت. مشخص شد که موسیقی درمانی و مداخلات پزشکیِ مبتنی بر موسیقی، می‌تواند به بهبود بیماران سرطانی کمک کند. این بررسی شامل 30 مطالعه با بیش از 1800 شرکت‌کننده است. در یکی از این نمونه‌ها، مشاوران و درمانگرانِ آموزش دیده در زمینه موسیقی، جلساتی را با بیماران برگزار می‌کردند. در یک نمونه‌ی دیگر کارکنان بیمارستان از پخش موسیقیِ ضبط شده استفاده نمودند. این بررسی نشان می‌دهد که موسیقی درمانی به کاهش بیشتر اضطراب کمک می‌کند. همچنین باعث تاثیر مثبت بر درد، خلق و خو، کیفیت زندگی، ضربان قلب، میزان تنفس و فشار خون می‌شود.

پا نوشت: شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می‌دهد، استفاده از موسیقی درمانی در مراکز مراقبت‌های بهداشتی،  آرامش بیماران را فراهم می‌کند. با توجه به اینکه برای گوش دادن به موسیقی، عوارض جانبی منفی وجود ندارد، قطعا این نوع درمان ارزشمند است.

ترجمه و ویرایش: محسن کریمی (کارشناس ارشد روان شناسی بالینی مشاوره تلفنی صدای رهیاب).

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مشاوره تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران روانشناسی ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات 8 صبح تا 9 شب با مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مشاوره تلفنی صدای رهیاب استفاده کنید.


درمان روانشناسی,سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران,زیگموند فروید,روش درمان روانشناسی,درمان روانشناسی,روانکاوی,  برای مشاوره روانشناسی تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

درمان روانشناسی,سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  تلفن مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226.

درمان روانشناسی,سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  شبکه های اجتماعی مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب. - صفحه اینستاگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب.

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره با موسیقی، موسیقی درمانی برای روح و جسم» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن صدای بوق اشغال از بسته های تخفیفی با امکان تماس 30 خط همزمان استفاده فرمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی