مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(24 رای)

شاید برای شما انتخاب همسر خیلی دشوار یا بسیار ساده باشد در هر دو صورت اشتباه میکنید: زن و مرد در زندگی مشترک و انتخاب همسر باید با هم تفاهم داشته باشند. اما خیلی ها معنای تفاهم در زندگی مشترک و انتخاب همسر را اشتباه متوجه می شوند و همین امر باعث می شود اشتباه انتخاب همسر کنند. داشتن تفاهم در زندگی مشترک به معنای داشتن ویژگی های مشترک یا یکسان برای انتخاب همسر نیست. تفاهم یعنی اینکه زن و شوهر فهم درستی از ویژگی‌ها و تفاوتهای یکدیگر داشته باشند تا بتوانند انتخاب همسر درستی انجام دهند. در این مقاله 11 اشتباه رایج در انتخاب همسر را که توسط روانشناسان خانواده مطرح شده است را با هم مرور میکنیم و به بررسی آن از دیدگاه روانشناسی خانواده در حوزه انتخاب همسر می پردازیم. به لحاظ روانشناسی انتخاب همسر به حدی حساس است که در مشاوره روانشناسی، به نکات ریزی باید دقت شود تا انشاالله زندگی زیبایی در زیر سایه خداوند داشته باشید و انتخاب همسر مناسبی انجام دهید:

 اشتباهات رایج در انتخاب همسر

 • هرگز بر اساس احساس و با اصطلاح عشق تصمیم به ازواج نگیرید و انتخاب همسر خود را انجام ندهید.
 • هرگز در ازدواج عجله نکنید و یک فاصله 6 ماه را برا آشنایی و اطمینان از همسانی برای انتخاب همسر واجب است.
 • از ازدواج فامیلی بپرهیزید زیرا خطر پیدایش بیماری های ژنتیک به شدت افزایش می یابد.
 • در مراحل آشنایی از مقابله به مثل به شدت بپرهیزید. اگر با فحاشی، پرخاشگری، توهین و رفتار نامناسب روبه رو شدید بدانید ه مقابله به مثل یک دور باطل به وجود می آورد و رابطه رو به نابودی می کشاند. خونسرد باشید و ببینید  سیر رابطه به کجا می کشد. آیا این رفتار نامناسب استثناء بود ه یا قاعده. آیا باید به رابطه ادامه داد یا آن را قطع کرد، اما مقابله به مثل هرگز! پرخاشگری هرگز.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

اشتباهات بحرانی در انتخاب همسر

 • در مراحل انتخاب همسر هرگز به دروغ متوسل نشوید. برخورد صادقانه را فراموش نکنید. هرگز رل بازی نکنید، همانطوری که هستید باشید.
 • هرگز از روابط عاطفی(عشقی) گذشته خود صحبت نکنید و این کار صداقت بالیده محسوب نمی شود بلکه صداقت کودکانه نام دارد و در همان گام اول بذر سوءظن را در روابط شما با شریک زندگی آیندتان می کارد. گذشته مربوط به خودتان است. شما در گذشته آزاد بودید که با هر کس که خواستید رابطه داشته باشید. این روابط مربوط به گذشته است و نیازی به طرح آن وجود ندارد.
 • هرگز امکان انتخاب همسر خود را محدود نسازید. مثلا تکیه داشتن به یک فرد خاص! این محدود کردن دایره انتخاب همسر، خطر شکست را بالا می برد و باید این دیدگاه خود را اصلاح کنیم.
 • هرگز به این امید که کسی را اصلاح خواهید کرد با او ازدواج نکنید. انسان ها دارای ویژه گی ها و صفات بی پایانی هستند که از دوران نوجوای شکل گرفته است. احتمال تغییر شخصیتی نه غیر ممکن، اما بسیار دشوار است. شخصیت و صفات فردی را هم چنان که هست بپذیرید و اگر نمی توانید بپذیریدشان کنار بکشید، همین!

اشتباهات خطرناک در انتخاب همسر

 • هرگز در انتخاب همسر و شریک زندگیتان مته به خشخاش نگذارید و خیلی سخت گیری نکنید، هم چنان که سهل گیری هم توصیه نمی شود.
 • هرگز برای خوشایند دیگران و یا رضایت آن ها فرایند انتخاب همسر خود را انجام ندهید. چون پدر و مادرم اصرار دارند، چون با خانواده عروس قرار و مدار گذاشته بودیم، چون اگر به هم می زدیم بی آبرویی به بار می آمد، چون پسر خوبی است، چون فلانی ناراحت می شود و.... تمام عواقب و هزینه ها را به جان بخرید و تن به ازدواج تحمیلی حاصل از انتخاب همسر نادرست ندهید. در صورت لزوم از مشاوران تخصصی انتخاب همسر کمک بگیرید.
 • هرگز یک رابطه بی معنا را ادامه ندهید. اگر در دوران آشنایی به این نتیجه رسیدید که شریک زندگی آینده شما با شما همسانی ندارد و امکان زندگی مشترک با او را ندارید قطعا برای انتخاب همسر گزینه مناسبی نمی باشد، بدترین راه حل ادامه روابط حتی برای یک روز بیشتر است.

انتخاب همسر , دکتر یونس نابدل، انتشارات ارجمند

با توجه به مطالب فوق باید توجه کرد که انتخاب همسر می تواند دارای فراز و نشیب های بسیاری باشد که هر یک از این فراز و نشیب ها می تواند انتخاب همسر را دچار خلل کرده که زندگی مشترک حاصل از این انتخاب همسر عواقب جبران ناپذیری دارد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره زندگی مشترک نلفنی

مشاوره زنان و خانواده نلفنی

مشاوره دوران بارداری تلفنی

مشاوره جوان تلفنی

مشاوره نوجوان تلفنی

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره نوزاد تلفنی


مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


دستگاه گوارش و جراحی عمومی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  برای مشاوره خانواده تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیابمشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  تلفن مشاوره تلفنی صدای رهیاباز سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیابمشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  شبکه های اجتماعی مشاوره تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب – صفحه اینستاگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب


خدمات مشاوره تحصیلی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره ازدواج - انتخاب همسر با عشق یا خرد؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: