مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(182 رای)

برخی از دانش آموزان و دانشجویان فکر می کنند برای داشتن انتخاب رشته کنکور خوب در ایران، مهمترین چيز دارا بودن کارنامه و نمره و رتبه کنکور خوب می باشد. این افراد بيشتر از آنکه به خود، اهداف، آينده و زندگی شان فکر کنند، به نظر دیگر افراد و اهميتی که مردم جامعه برای رشته های دانشگاهی مختلف قائل هستند، توجه می نمایند. اما موضوع اصلی برای داشتن يک انتخاب رشته صحيح، درست و موفق اينست که خود و اهداف شان را خوب بشناسند. در حقیقت موضوع اصلي انتخاب رشته، خود فرد داوطلب کنکور می باشد. از اینرو هر گونه انتخاب نادرست از جمله مشاوره انتخاب رشته نادرست میتواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

متاسفانه به کرات دیده می شود بعضی از افرادی که در رشته های دانشگاه های مختلف پذیرفته می شوند، علاقه ای به رشته انتخابی خود نداشتند. گاها علیرغم تمام تلاش شبانه روزی خود برای ورود به دانشگاه، از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف می دهند. از این رو مشاوره انتخاب رشته کنکور در ایران نقشی مهم در آینده مادی و روحی تمامی دانش آموزان و دانشجویان دارد. برای این منظور مشاوره انتخاب رشته کنکور مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب با دارا بودن مشاوران انتخاب رشته زبده از دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های برتر کشور با شعار «هر محصل یک مشاور» نقشی اجتناب ناپذیر را در عرصه مشاوره تحصیلی ایفا می کند.

/// شماره های تماس ///

مراحل یک انتخاب رشته صحیح، اصولی و علمی

 1. آزمون شخصیت شناسی MBTI و مشخص نمودن تیپ شخصیتی؛
 2. آزمون هوش هیجانی و مشخص نمودن نوع هوش غالب؛
 3. مراجعه یا تماس با یک مرکز مشاوره معتبر؛
 4. ارائه کد 4 حرفی تیپ شخصیتی و نوع هوش هیجانی؛
 5. مشاوره تخصصی توسط مشاور تحصیلی مجرب شامل بررسی علایق داوطلب، نوع شخصیت و هوش هیجانی، آنالیز نمرات و رشته های دانشگاهی؛
 6. ارائه انتخاب رشته کنکور اصولی با استفاده از تحلیل های کامپیوتری و شناختی دقیق توسط مشاور تحصیلی.
پیشنهاد می کنیم بصورت آنلاین و رایگان بیازمایید: با این نمرات کجا قبول می شوم؟

مراحل انتخاب رشته کنکور خوب

استفاده از تست شخصیت در مشاوره انتخاب رشته

تست شخصیت MBTI معتبرترین تست شخصیتی در روانشناسی است که از آن برای مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، برنامه ریزی و حتی مشاوره ازدواج استفاده می شود. شما برای انجام تست شخصیت می توانید با مراجعه به این لینک و پاسخگویی به یک مجموعه سوالات ساده، از تیپ شخصیتی خود مطلع شوید.

پس از تعیین تیپ شخصیتی شما، مشاوران انتخاب رشته ما به بررسی علاقه مندی ها و توانایی های شما می پردازند. سپس با انطباق نتیجه آن با ویژگی رشته های تحصیلی و توانایی هایی که برای موفقیت در هر رشته مورد نیاز است، به شما کمک می کنند تا با دیدی بازتر رشته های خود را انتخاب کنید. در این فاز از مشاوره انتخاب رشته، شما با توانایی های خود برای موفقیت در هر رشته آشنا می شوید.

با این حال دانستن این موضوع تنها کافی نیست. در گام های بعدی عواملی مثل علاقه مندی شما، موقعیت شغلی، ظرفیت بازار کار، آینده شغلی، حقوق و درآمد مشاغل مرتبط با رشته در انتخاب رشته تاثیرگذارند. مشاوران ما به شما کمک می کنند تا بتوانید به یک انتخاب رشته مطلوب دست یابید.

بیشتر بخوانید: تست تیپ شخصیتی چیست؟

معیارهای مختلف برای انتخاب رشته کنکور

هر دانش آموز از مجموعه معیارهای مختلف برای انتخاب رشته کنکور استفاده می کند. هر مسیر حرفه ای تا آنجا که به این دو اولویت مربوط می شود، منحصر به فرد خواهد بود. ابتدا دانش آموزان باید تعیین کنند کدام یک از این اولویت ها مهمتر است و سپس رشته هایی را که اهدافشان را منعکس می کنند، بررسی کنند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با معیارهای مهم در انتخاب رشته کنکور آشنا کنیم. در زمان انتخاب رشته کنکور بهتر است معیارهای زیر را در ذهن خود داشته باشید.

انتخاب صحیح

آمادگی شغلی را در هنگام انتخاب رشته کنکور در نظر بگیرید

در زمان انتخاب رشته کنکور سعی کنید رشته ای را انتخاب کنید که شما را برای یک هدف حرفه ای خاص یا تخصص خاص آماده کند. شاید شما قبل از انتخاب رشته کنکور می دانید که می خواهید یک پرستار، معامله گر، درمانگر یا توسعه دهنده وب باشید. قبل از اینکه تصمیم خود را اعلام کنید، یک یا دو کلاس در رشته مربوطه بگیرید. برنامه آموزشی یک سمینار پیشرفته را بررسی کنید و با دانشجویان رشته مورد نظر خود صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که شما برای کارهای مربوط به حرفه رویاهای خود آماده هستید.

بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری

پتانسیل درآمدزایی را در هنگام انتخاب رشته کنکور در نظر بگیرید

پتانسیل کسب درآمد در آینده ارزش بررسی را دارد. کار دانشجویی، خود سرمایه گذاری بزرگی تلقی می شود و می تواند به شما در بسیاری از موارد کمک کند. مخصوصاً برای دانش آموزانی که خود هزینه ها را پرداخت می کنند و یا وام گرفته اند. وبسایت هایی همچون PayScale.com، رشته هایی که دارای درآمدزایی بالا هستند را معرفی می کند. این رشته ها شامل هر نوع مهندسی، پزشکی، ریاضیات حسابداری، علوم رایانه، فیزیک، آمار، دولت و اقتصاد است. با این حال کیفیت زندگی خود را در ذهن داشته باشید. اگر شما از کار خود رضایت نداشته باشید و به آن عشق نورزید حقوق، ارزش چندانی نخواهد داشت.

موضوعاتی مورد علاقه در هنگام انتخاب رشته

بعضی از دانش آموزان تنها به این دلیل رشته ای را انتخاب می کنند که آن را دوست دارند. اگر در حال تحصیل هستید و رشته ای که در آن درس می خوانید را دوست دارید، احتمالاً شانس انتخاب رشته کنکور بیشتری دارید که بطور کامل با کلاس های آن رشته ارتباط برقرار کنید. این بدان معنی است که نمرات بهتر و روابط خوبی در زمینه این رشته با دیگران دارید. اگر به فلسفه علاقه دارید، آنرا صرفاً به دلیل اینکه در آینده بازار کار نخواهید داشت و یا دیگران در مورد انتخاب شما چه فکر خواهند کرد، رها نکنید. بسیاری از رشته های هنر لیبرال دانش آموزان را با مهارت های تفکر انتقادی و توانایی های نوشتن که برای کارفرمایان بسیار ارزشمند است، پرورش می دهند.

/// شماره های تماس ///

مردد هستید، راه آزمون و خطا را پیش بگیرید

اگر شما واقعا نمیدانید که می خواهید کدام رشته را انتخاب کنید، باز هم مشکلی وجود ندارد. بسیاری از مدارس به دانش آموزان اجازه می دهند که از طریق آزمون و خطا انتخاب رشته نمایند. بنابراین دانش آموز وقت بیشتری خواهد داشت تا با رشته های دیگر آشنا شود. همچنین دانش آموز خواهد توانست برای انتخاب رشته کنکور با اساتید، مشاوران، سرپرست ها و سایر دانش آموزان صحبت و مشورت گیرد. حتی کارآموزی در محوطه دانشگاه به شما کمک خواهد کرد تا به بررسی آنچه علاقمند هستید، بپردازید تا بهترین و مناسب ترین و شاید حتی کار ایده آل خود را پیدا کنید.

آیا بعد از انتخاب رشته کنکور می توانم ذهنم را عوض کنم؟

قطعا یکی از جنبه های هیجان انگیز زندگی دانشگاهی این است که شما در خلال آن خواهید توانست با افراد جدیدی آشنا شوید و شاید ایده هایی به ذهنتان خطور کند. شما ممکن است با دانشجویانی از رشته فیزیک آشنا شوید که از فیزیک لذت می برند اما عاشق علوم سیاسی هستند. با این حال، در نظر داشته باشید که هر رشته، تخصص خاص خود را می خواهد. بعضی از رشته ها نیاز به دوره های مقدماتی قبل از رفتن به مراحل و مقاطع پیشرفته تر دارند. همچنین برخی از کلاسها در پاییز ارائه میشوند، اما نه بهار و برخی برعکس. اگر شما در اواسط شروع به تحصیل در مقطع لیسانس، تصمیم به تغییر رشته تحصیلی و انتخاب رشته کنکور مجدد باشید، شاید به دلیل این انتخاب رشته کنکور، بیشتر از چهار سال یا هشت ترم برای گرفتن مدرک خود وقت نیاز داشته باشید.

انتخاب یک خرده رشته و یک رشته تحصیلی دانشگاهی

در برخی مواقع اگر یک انتخاب رشته کنکور تحصیلی شما را مجاب نمی کند، می ‎ توانید یک خرده رشته تحصیلی برای خود انتخاب کنید. یک خرده رشته تحصیلی مشابه یک رشته تحصیلی دانشگاهی است. تنها تفاوت یک خرده رشته تحصیلی با یک رشته تحصیلی دانشگاهی این است که خرده رشته تحصیلی به کلاس های بسیاری نیاز ندارد. برخی دانشجویان دوره لیسانس با عشق به یادگیری و اشتها برای داشتن مدرک به دنبال دو رشته تحصیلی کاملا متفاوت می روند و انتخاب رشته کنکور می کنند.

انتخاب رشته صحیح

دو انتخاب رشته کنکور تحصیلی کاملا متفاوت، درک دو زمینه علمی را برایتان فراهم می کند. این انتخاب رشته کنکور اجازه می دهد تا شما با دو مجموعه از ارزش ها، دیدگاه ها و اصطلاحات آشنا شوید. به همین دلیل است که شما برای تحصیل در دو رشته تحصیلی کاملا متفاوت بایستی دو برابر هزینه صرف کنید و دو برابر در کلاس های مورد نظر مشارکت داشته باشید. با این انتخاب رشته مجدد شما فرصت های زیادی برای آزمایش کردن یا گرفتن کلاس های خارج از این دو زمینه نخواهید داشت.

در حالی که با برداشتن یک خرده رشته تحصیلی و یک رشته تحصیلی دانشگاهی، ممکن است ورود شما به بازار کار تسهیل شود. بنابراین هم از لحاظ تحصیلات تکمیلی و حرفه ای آماده خواهید بود و هم زمان کمتری را صرف خواهید نمود. به عنوان مثال شما می توانید خارج از دانشگاه اگر به حسابداری، برنامه نویسی یا خیاطی علاقه دارید، در کلاس های خارج از دانشگاه شرکت کنید و با اخذ مدرک فنی و حرفه ای، جای خود را در بازار کار مورد علاقه خود در کمترین زمان ممکن پیدا کنید. از سوی دیگر بیشتر دانش آموزان تمایل دارند که تنها در یک رشته کار خود را پیش ببرند که این امر به علاقه خود دانش آموز بستگی دارد.

ویژگی های انتخاب رشته خوب

انتخاب رشته کنکور آخرین قدمی است که دانش آموزان در فرآیند ورود به دانشگاه بر می دارند. زیرا نتیجه تمام این فرآیند پر تلاش و سخت دانش آموزان به انتخاب رشته کنکور بستگی دارد. از نظر بسیاری از مشاوران تحصیلی، مهمترین قدم نیز همین انتخاب رشته کنکور محسوب می شود.

به عبارت دیگر یک انتخاب غلط می تواند زحمات چندین و چند ساله داوطلب کنکور را بر باد دهد. از طرف دیگر یک انتخاب رشته کنکور مناسب به همان اندازه می تواند داوطلب کنکور را به رشته ای که به آن علاقمند است برساند. این نهایتا منجر به رضایت شغلی و اشتغال هدفمند، کاهش نرخ بیکاری و افزایش بهروری شغلی در جامعه خواهد شد.

مشاوران تحصیلی همواره این نکته را متذکر می شوند که داوطلب کنکور باید دقت داشته باشد که یک رشته خاص به تنهایی نه خوب است و نه بد. زیرا اگر کسی که به آن رشته علاقمند است و استعداد ادامه آن را دارد، به تحصیل آن بپردازد، نتیجه کار مناسب خواهد بود. در صورتی که عدم علاقه داوطلب کنکور به پرمخاطب ترین رشته های دانشگاهی هم یک نیروی کارآمد در آن رشته تربیت نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید: با دانشگاه های ایران بیشتر آشنا شوید

استفاده از دانشجویان برتر دانشگاه های تهران برای مشاوره انتخاب رشته

یکی از مزایای مرکز مشاوره رهیاب در مشاوره انتخاب رشته این است که شما می توانید از تجربیات دانشجویان دانشگاه های برتر کشور استفاده کنید. در مشاوره انتخاب رشته معمولاً دانشجویان بهتر از سایر افراد می توانند به داوطلبان کنکور کمک کنند. چرا که آنها با جدیدترین وضعیت رشته های تحصیلی، مطالب روز مرتبط با رشته و همچنین بازار کار رشته و موقعیت های شغلی بیشتر درگیر هستند و کاملاً با پوست و گوشت خود درگیر رشته ها می شوند.

از سوی دیگر دانشجویان دانشگاه های برتر تهران شناخت مناسبی نسبت به رتبه ها و سایر مشخصات رشته ها دارند و چون از توانمندی ها و ضریب هوشی بالایی برخوردارند، می توانند با دید بازتر و ضریب اطمینان بالاتری شما را در انتخاب رشته یاری برسانند.

آخرین اخبار تحصیلی، مدارس، کنکور سراسری و دانشگاه آزاد در کانال تلگرام

ظرفیت دانشگاه ها را دست کم نگیرید

با نگاه به آمار و ارقام کنکور سال 97 مشخص می شود که باز هم مانند سال 96 تعداد داوطلبان در رشته تجربی بیش از سایر رشته ها است. براساس آمار تقریبی بیش از 60 درصد داوطلبان رشته های دانشگاهی مرتبط با رشته تجربی هستند. قریب به اتفاق این افراد برای تحصیل در یکی از رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در این ماراتن علمی شرکت کرده اند. طبیعی است با میزان ظرفیت موجود، امکان تحقق هدف تمامی داوطلبان میسر نبوده و تمامی هشدارها و توصیه ها مبنی بر انتخاب رشته کنکور متوازن در چنین شرایطی نقش خود را نشان می دهد. این امر اهمیت مشاوره انتخاب رشته کنکور را صد چندان می کند.

/// شماره های تماس ///

تعداد داوطلبان شرکت کننده و ظرفیت پذیرش کنکور 97

تعداد کل داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری 97 برابر با یک میلیون و 11 هزار و 825 نفر بوده که از این تعداد، 599 هزار و 313 نفر زن و مابقی مرد هستند. از این مقدار 144 هزار و 550 نفر در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، 642 هزار و 451 داوطلب در گروه آزمایشی علوم تجربی، 205 هزار و 26 نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، 12 هزار و 260 داوطلب در گروه آزمایشی هنر و 7 هزار و 538 نفر در گروه آزمایشی زبان های خارجی ثبت نام کرده اند.

براساس اعلام سازمان سنجش کشور گروه علوم انسانی با 308 هزار و 154 نفر بیشترین ظرفیت پذیرش را دارد. پس از آن گروه ریاضی با 236 هزار و 233 نفر و پس از آن ظرفیت گروه علوم تجربی با 174 هزار و 958 نفر در رده بعدی قرار دارد. ظرفیت گروه هنر 19 هزار و 264 نفر و گروه زبان های خارجی 24 هزار و 235 نفر است. مجموع ظرفیت 747 هزار و 892 نفر است. حدود یک پنجم ظرفیت به دوره روزانه اختصاص دارد و ظرفیت دانشگاه پیام نور در مجموع ظرفیت این دوره 375 هزار و 374 نفر، ظرفیت دوره نوبت دوم (شبانه) 26 هزار و 436 نفر، ظرفیت پردیس خودگردان 2 هزار و 904 نفر و ظرفیت موسسات غیر انتفاعی 198 هزار و 72 نفر برآورد شده است.

مشاوره اصولی کنکور

مشاوره کنکور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

از جمله اولین وظایف و اقدامات یک مشاور کارکشته کنکوری مشخص کردن راه و مسیر هر شخص مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و بالاتر است. وقتی داوطلب هدف خاصی داشته باشد مسلما مسیر بخصوصی را هم برای دستیابی به آن انتخاب میکند.

تغییر پی در پی هدف یا به زبان خودمانی از این شاخه به آن شاخه شدن باعث کندی بیش از حد و گرفتن سرعت شما میشود. ولی مشاور حرفه ای میتواند شما را در مسیری ثابت کند و اینکه شما را برای رسیدن به آن مسیر تشویق کند و حمایت های لازم را برایتان مهیا کند.

آنچه خوانده اید را تثبیت کنید

 1. مرور
 2. تست زنی پی در پی
 3. روش درصدی هفتاد - چهل
 4. شبیه سازی کنکور
 5. زمان بندی

در رابطه با گزینه های بالا از مشاور بپرسید

 1. تست ها را چگونه بزنم؟
 2. سوالاتی که پاسخگوی به آنها طول می کشد؟
 3. سوالاتی که بین 2 گزینه شک کرده ایم؟
 4. سوالات نسبتا ساده و ساده؟
 5. از منابع آگاهی دارید؟
 6. میدانید بودجه بندی از کجاست؟

اینها همه در گزینه های بالا نهفته است و برای حل دقیق این مسأله ها باید برای آن وقت بگذارید.

بهترین انتخاب رشته

سراشیبی کنکور چیست؟

روزها و ماه ها سپری شده اند و به طور تقریبی دو ماه تا کنکور مانده است. احتمالا خیلی از شما که این مطلب را می خوانید حس ترس و امید و شاید هیجان را در خود یا دوستان خود که واسطه فشار درسی به وجود آمده را تجربه کرده آید.

خب اول باید بگوییم که الان حتی در بدترین شرایط تحصیلی هم که باشید فقط باید به موفقیت بپردازید. مطمئن باشید که این به اصطلاح دو ماه به اندازه کافی آنقدر کافی است که بتواند کم و کاستی های شما را تا حد بخصوصی کاهش دهد. شما توانمندید که در طول این مدت کوتاه با کمی تلاش و برنامه ریزی پرفشار همه چیز را کاملا بر عکس کنید و به نفع خودتان تغییر دهید. خاطر نشان کنیم که بچه های کنکور باید بعضی سوالات را از خود دور کنند؛ مثل آیا من میتوانم؟ باید بگوییم بله میتوانی. بهتر است اصلاح کنیم اگر بخواهی همه چیز تغییر میکند.

آیا امسال قبول میشوم؟

این حرف ها فقط پای شما را سست میکند و انرژی شما را کاهش میدهد. اینجا باید گوشزد کنیم با حفظ آرامش و اعتماد به نفس از مشاوری که در زمینه کنکور چند سال سابقه دارد کمک بگیرید. کافیست تلفن خود را بردارید و یا بصورت حضوری با مشاوران رهیاب در تماس باشید.

از آنجایی که بعضی از داوطلبان کنکوری به علت فشردگی برنامه خود در این مدت کوتاه وقت گرفتن مشاوره حضوری را ندارند، همین حالا با تلفن ثابت از این فرصت طلایی استفاده کرده و با مشاوران مجرب رهیاب در زمینه برنامه ریزی فشرده کنکور بهره مند شوند.

چرا مشاوره انتخاب رشته کنکور تلفنی؟

همه ساله در زمان با اعلام نتیجه رتبه های کنکور، داوطلبان کنکور که اغلب انتظار رتبه های حاصل شده را ندارند. مدت زمان اندکی را برای انتخاب رشته دارا می باشند. با توجه به مدت زمان اندک، اهمیت امر انتخاب رشته و اینکه اغلب افراد به مشاوران تحصیلی برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور دسترسی ندارند. همچنین با توجه به زمان بر بودن مشاوره انتخاب رشته کنکور عملا برای بسیار از افراد دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور حرفه ای غیر ممکن به نظر می رسد. از این رو مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب در جهت رفاه حال داوطلبان عزیز با ارائه مشاوره انتخاب رشته کنکور حرفه ای اقدام به ارائه مشاوره تلفنی انتخاب رشته در زمینه های زیر کرده است.

منبع: princetonreview.com

سوالات متداول

1. چرا انتخاب رشته تحصیلی باید توسط متخصص انجام شود؟
انتخاب رشته تحصیلی بسیار حساس بوده و کوچکترین اشتباهی میتواند آینده فرد را تحت تاثیر قرار داده و او را از آرزوهایش دور کند.

2. چگونه انتخاب رشته کنیم؟
هر داوطلب باید طوری انتخاب رشته کند که هم رشته، مورد علاقه وی باشد و هم اینکه آینده شغلی وی را تضمین کند تا نتیجه زحمات خود در طی سال های پیش از کنکور را ببیند.

3. استفاده از دانشجویان برتر دانشگاه ها برای مشاوره انتخاب رشته چه مزایای دارد؟
در مشاوره انتخاب رشته معمولاً دانشجویان نخبه، بهتر از سایر افراد می توانند به داوطلبان کنکور کمک کنند. چرا که آنها با جدیدترین وضعیت رشته های تحصیلی، مطالب روز، بازار کار و موقعیت های شغلی بیشتر درگیر هستند و شناخت مناسبی نسبت به رتبه ها و سایر مشخصات رشته ها دارند.

4. مراحل یک انتخاب رشته صحیح و علمی چیست؟
قبل از هر مسئله ای می بایست علاقه داوطلب و تیپ شخصیتی وی مشخص شود. سپس با استفاده از تست هوش هیجانی، میزان آمادگی فرد برای تحصیل در رشته مورد نظر بررسی شود. در نهایت با یک تحلیل روانشناختی و با کمک کامپیوتر یک مشاوره صحیح تحصیلی کارگشا خواهد بود.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره انتخاب رشته کنکور» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
نظرات کاربران:
ماندانا
پاسخ به این نظر
17:59 - 19 مرداد 98

سلام بارتبه74هزار ومعدل دیپلم19/67چی درمیام؟

0 0
دایانا
پاسخ به این نظر
16:28 - 22 مرداد 98

سلام ، من رتبه در سهمیه ۳۱۰۰۰ خورده شدم ، آیا می تونم در رشته میکروبیولوژی و اتاق عمل و زیست شناسی سلولی مولکولی یا مامایی بیارم ؟؟ تراز ۶۴۰۱ زیرگروه یک معدل کتبی نهایی نظام جدید۱۸/۳۳ ممنون میشم سریع جواب بدید پرستاری مازاد یا پردیس میارم.

0 0
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: