مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(13 رای)

مشاوره برنامه ریزی کنکور سراسری و آزاد - مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره برنامه ریزی کنکور: داوطلب کنکور سراسری، کنکور آزاد یا هر کنکور یا آزمون دیگری بایستی در گام اول ثبت نام کنکور را انجام دهد. در مرحله بعد، چیزی که جزء لوازم قبولی در کنکور است، و باید حتماً انجام شود، این است که داوطلب کنکور برای آن برنامه ریزی کند. برنامه ریزی کنکور باید به گونه ای انجام شود که در وهله اول. داوطلب کنکور آن را متناسب با توانایی خود ببیند. و از سوی دیگر، اهداف مدنظر داوطلب کنکور سراسری را جامه عمل بپوشاند.

در یکی دو دهه اخیر شاهد رقابت سنگینی در بین داوطلبان کنکور سراسری بوده ایم. و به جرأت می توان گفت که سال به سال رقابت در میان داوطلبان کنکور سراسری نزدیکتر و سخت تر می شود. گاه رقابت در میان گروه ریاضی به اوج خود می رسد و گاه شاهد اوج گیری تقاضا برای کنکور انسانی هستیم. در چند سال اخیر هم شاهد افزایش چشمگیر تقاضا برای کنکور تجربی بوده ایم.

پیشنهاد می کنیم تا انتها این مقاله را دنبال کنید. تا دید جامعی نسبت به مباحث مختلف برنامه ریزی کنکور پیدا کنید. اگر کم حوصله هستید یا وقت کمی دارید پیشنهاد می کنیم به مقالات زیر در زمینه برنامه ریزی کنکور سری بزنید:

برنامه ریزی کنکورِ تجربی

مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی,مشاوره برنامه ریزی کنکورِ تجربی

اهمیت برنامه ریزی کنکور سراسری

همان طور که شما داوطلبان عزیز هم مستحضرید کنکور سراسری یکی از سنگین ترین رقابت های علمی کشور است. که با توجه به گستردگی و حجم زیاد منابع آن، به بزرگترین ماراتن علمی کشور تبدیل شده است. برای خیلی از خانواده ها و داوطلبان کنکور، قبولی در کنکور سراسری، بزرگترین و مهم ترین و شاید تاثیرگذارترین اتفاق زندگیشان است. با این حال اگر کنکور سراسری را مهم ترین اتفاق زندگی افراد ندانیم، بی شک یکی از تاثیرگذارترین آن ها باید در نظر گرفت.

رشته ای که فرد در کنکور سراسری قبول می شود، و رشته یا گرایشی که در آن ادامه تحصیل می دهد، در بسیاری از مواقع، آینده شغلی داوطلب کنکور را تعیین می کند. لذا با توجه به نزدیکی رقابت در کنکور سراسری و همچنین محدودیت در ظرفیت دانشگاه های سراسری، یک تست درست یا غلط می تواند رتبه کنکور و بالطبع رشته ی قبولی در دانشگاه سراسری را زیر و رو کند. به اعتراف بسیاری از مشاوران تحصیلی در این رقابت سنگین و حساس، وجه تمایز رتبه های برتر داشتن برنامه ریزی کنکور است. که این امر می تواند نتیجه داشتن یک مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور موفق باشد.

برنامه ریزی درسی کنکور سراسری

به بیان خیلی ساده و کوتاه برنامه ریزی کنکور یعنی اینکه داوطلب کنکور سراسری، از ابتدا تا انتهای کنکور بداند که می خواهد از کجا شروع کند. در میانه راه چه کار کند. و در نهایت مسیر کنکور را چگونه به پایان برساند. کنکور هم مانند هر رقابت دیگری نیاز به برنامه ریزی دارد. بنابراین فرد در ابتدا باید در آن رقابت ثبت نام کند. در گام اول داوطلب کنکور در آزمون کنکور سراسری در زمان و موعد مشخصی که از طرف سازمان سنجش کشور اعلام می شود، باید در سایت ثبت نام کند.

ویژگی های کلی یک برنامه ریزی کنکور مناسب

در گام بعدی باید برنامه ریزی کنکور را انجام دهد. در برنامه ریزی کنکور، داوطلب باید ابتدا نسبت به خود، توانایی های خود، جایگاهی که در آن قرار دارد، رتبه ای که می خواهد به دست آورد، رشته ای که می خواهد در آن قبول شود، برنامه غذایی متناسب با برنامه ریزی کنکور، شغلی که در آینده قرار است مشغول شود و مواردی از این دست، یک شناخت مناسب پیدا کند. پس از این مرحله، داوطلب کنکور باید برای برنامه ریزی کنکور طوری عمل کند که همه موارد ذکر شده در نظر گرفته شود.

ویژگی مشاوری که یک برنامه ریزی کنکور خوب را انجام می دهد

معمولاً خیلی ها برای برنامه ریزی کنکور به مشاوران تحصیلی مراجعه می کنند. برخی از مدارس برای مشاوره تحصیلی، مشاور مخصوص دارند. اما با این حال خیلی از مدارس مشاور تحصیلی ندارند. از این برخی برای انجام مشاوره تحصیلی به مراکز مشاوره مراجعه می کنند. در این میان برخی از موسسات مانند قلم چی برای داوطلبان خود از مشاور تحصیلی یا پشتیبان استفاده می کنند. با این حال افرادی که وظیفه پشتیبان یا مشاوره تحصیلی را در مراکزی مثل قلم چی بر عهده داردن، غالباً صرفا پیگیر درس ها و روند شرکت در آزمون هستند. و مشاوره تحصیلی حرفه ای و هدفمندی ارائه نمی دهند.

در کنار این موسسات آموزشی، مراکز مشاوره روانشناسی قرار دارند. مراکز مشاوره روانشناسی غالباً روانشناسانی هستند که برخی از درس های مشاوره تحصیلی را گذرانده اند. و می توانند به صوت حرفه ای خدمات مشاوره تحصیلی و از جمله برنامه ریزی کنکور را انجام دهند. چرا که این مشاوران علاوه بر اشراف بر موضوعات درسی، بر ویژگی های روانشناختی و هم چنین شخصیتی احاطه دارند. و می توانند متناسب با افراد و ویژگی های آن ها برنامه ریزی کنکور مناسبی را ارائه دهند. با این حال هر کدام از شیوه های مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور معایب و محاسن خود را دارند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,اعتماد به نفس,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

محاسن و معایب برنامه ریزی کنکور مراکز مشاوره تحصیلی و روانشناسی

همان طور که گفته شد، مراکز مشاوره روانشناسی و مشاوره تحصیلی برای برنامه ریزی کنکور غالبا از مشاوران روانشناسی استفاده می کنند. مشاوران روانشناسی با توجه به این که علوم روانشناسی و شخصیتی و همچنین روش های موفق را به صورت علمی آوخته اند، می توانند به شکلی جامع به داوطلبان کنکور در برنامه ریزی کنکور کمک کنند. با این حال بسیاری مشاوران مراکز مشاوره تحصیلی از محیط های درسی و آموزشی دور هستند و نسبت به برخی از فاکتورهای کنکور، مثل مواد درسی، اهمیت درس های گروه های آموزشی، تغییرات کنکور و روش های برنامه ریزی کنکوری که متناسب با این فاکتورها باشد، غریب هستند و نمی توانند در این زمینه مشاوره و برنامه ریزی کنکور کاملا جامع ارائه دهند.

محاسن و معایب برنامه ریزی کنکور توسط پشتیبان و مشاوره تحصیلی توسط محصلان و دانشجویان

برخی از موسسات آموزشی که شکلی تخصصی در زمینه کنکور و موضوعات درسی کار می کنند، سعی می کنند با به کارگیری دانشجویان و محصلان دانشگاه سراسری، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه غیرانتفاعی و... از پتاسیل دانشجویان برای مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور استفاده کنند. استفاده از دانشجویان در برنامه ریزی کنکور یک مزیت عمده دارد. این شیوه از برنامه ریزی کنکور باعث می شود، مشاور تحصیلی کاملا در جو کنکور باشد. از تغییرات و تحولات کنکور و همچنین اهمیت دروس و ضرایب آن و مواردی از این قبیل آگاهی کامل داشته باشند.

با این حال این افراد توانایی مشاوران روانشناسی و تحصیلی آکادمیک را برای برنامه ریزی کنکور ندارند. ویژگی هایی چون آشنایی با تیپ شخصیتی، لوازم بهره گیری از توانایی ها و استعداد های دواطلبان کنکور و... چیزهایی است که دانشجویان برای برنامه ریزی کنکور کم دارند. به همین دلیل در برخی موارد دیده می شود که برخی از پشتیبان ها نتوانند کمک چندانی به داوطلب کنکور برسانند. داوطلب کنکور هم ترجیح می دهد که از مشاوره های او استفاده نکند.

پیشنهاد ما برای برنامه ریزی کنکور و مشاوره تحصیلی مورد نظر ما

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب به عنوان یکی از مراکز مشاوره تحصیلی، تلاش کرده است برای برنامه ریزی کنکور از مشاورانی استفاده کند که هم به مسائل و ریزه کاری های کنکور آشنایی داشته باشند و هم به صورت حرفه ای و تخصصی مسائل مشاوره را آموزش دیده باشند. باید قبول کنیم که برنامه ریزی کنکور تبدیل به یک تخصص شده است. برای برنامه ریزی کنکور بایستی تجربه و تخصص را در کنار هم داشت. خیلی از افراد موفق و رتبه های برتر کنکور اذعان دارند که از تجربیات افراد موفق سالیان گذشته در برنامه ریزی کنکور و نهایتا قبولی در کنکور استفاده کرده اند. بنابراین نباید از این فرصت بی نظیر برای برنامه ریزی کنکور غافل ماند.

از سوی دیگر استفاده از علم روانشناسی در برنامه ریزی کنکور کارایی خود را به اثبات رسانده است. بنابراین پیشنهاد ما برای داوطلبان کنکور این است که برای برنامه ریزی کنکور از ترکیب هر دو نوع مشاوره (تجربه داوطلبان سال های گذشته و علم مشاوران تحصیلی و روانشناسی) استفاده نمایند. برنامه ریزی کنکور بایستی یک برنامه همه جانبه باشد. و استفاده از دانشجویان آموزش دیده یا مشاوران تحصیلی مجرب و مرتبط با دانش آموزان، کلید برنامه ریزی در کنکور خواهد بود.

برای برنامه ریزی کنکور باید همه جوانب دیده شود.

خب!! پس از بررسی جنبه های مقدماتی برنامه ریزی کنکور بهتر است که برویم سراغ بحث اصلی. یعنی برنامه ریزی کنکور. همان طور که تا اینجا هم چندین بار تاکید کرده ایم، داوطلبان کنکور باید توجه داشته باشند که یک برنامه ریزی کنکور خوب باید همه جانبه باشد. اگر بخواهیم ویژگی های کلی یک برنامه ریزی کنکور خوب را بیان کنیم به این جواب می رسیم:

ویژگی های یک برنامه ریزی کنکور مناسب:

  • مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور باید متناسب با اهداف و توانایی های داوطلب باشد.
  • مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور باید اجرایی و عملی باشد.
  • مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور باید انعطاف پذیر و کارآمد باشد.
  • مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور باید دواطلب کنکور را از آشفتگی و بی نظمی خارج کند.
  • مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور باید مداومت داشته باشد تا داوطلب کنکور بتواند از ابتدا تا انتها با آن همراهی کند. و در میانه راه کنکور کم نیاورد.
  • مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور باید به گونه باشد که داوطلب کنکور بتواند کارآمدی برنامه ریزی کنکور را ببیند. و پیشرفت خود را در آزمون های آزمایشی و حل مسائل مشاهده کند.
  • مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور باید انعطاف پذیر باشد. و با توجه به نیازها و شرایط داوطلب کنکور، قابل تغییر باشد.
  • مشاوره برنامه ریزی درسی کنکور باید متناسب با گروه آزمایشی و رشته داوطلب کنکور باشد.

مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی,مشاوره برنامه ریزی کنکورِ تجربی

نقش زمان در برنامه ریزی کنکور

در برنامه ریزی کنکور مانند هر برنامه دیگری باید شرایط زمانی و مقدار زمان در دسترس داوطلب و مدت ز

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره برنامه ریزی کنکور سراسری 97» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: