مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:۰۲۱۲۲۹۱۶۱۱۴
مشاوره تلفنی استان تهران:۰۲۱۲۲۹۱۶۱۱5
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(102 رای)

مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری یکی از مسائل مهم در مسیر پیشرفت تحصیلی و رشد فکریست. نسبت نیاز به یک مشاور تحصیلی در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد و بعضی افراد احتیاج بیشتری به مشاوره و راهنمایی دارند اما برخی کمتر اما نمیتوان به کل منکر نیاز به مشاور شد. برای مشاور داشتن هم حتماً نیاز نیست هزینه زیادی صرف کنید.

گاهی برادر یا خواهر بزرگتر و یکی از اقوام می تواند مشاور خوبی باشد اما فقط اگر از توانایی آنها در مشاوره دادن مطمئن هستید به مشاوره دادن آن ها تکیه کنید. چون پدر، مادر، خواهر، برادر و یا بعضا سایر اقوام شاید رشد و صلاح شما را بخواهند اما به علت عدم اطلاع از شرایط درست جامعه تحصیلی و آینده آن مشاوره اشتباه دهند. اگر در نزدیکان خود مشاوری ندارید که بتوانید به آن اعتماد کنید و در مقاطع حساس زندگی از کمک و راهنمایی او بهره مند شوید، چند راه پیش روی شماست که در این مطلب دو مورد از این راه ها را ذکر خواهیم کرد:

 • مراجعه به مشاور تحصیلی به صورت حضوری
 • استفاده از خدمات مشاوره تلفنی

بهره گیری از مشاوره تحصیلی خوب در تهران و شهرستان ها نیازمند دقت به مسائلی است که هر کدام از این مسائل مزیت ها و معایب خود را دارند که در موقع مناسب خود می توان از هرکدام استفاده کرد. در زیر برخی از مزایا و معایب مشاوره حضوری و تلفنی را ذکر خواهیم کرد.

پیشنهاد می کنیم بصورت آنلاین و رایگان بیازمایید: با این نمرات کجا قبول می شوم؟

مراحل یک مشاوره تحصیلی علمی و صحیح

 1. آزمون شخصیت شناسی MBTI و مشخص نمودن تیپ شخصیتی؛
 2. آزمون هوش هیجانی چندگانه و مشخص نمودن نوع هوش هیجانی غالب؛
 3. مراجعه یا تماس با یک مرکز مشاوره معتبر؛
 4. ارائه کد 4 حرفی تیپ شخصیتی و نوع هوش هیجانی؛
 5. مشاوره تخصصی توسط مشاور تحصیلی مجرب شامل بررسی علایق داوطلب، نوع شخصیت و هوش هیجانی، آنالیز نمرات و دریافت نتیجه.

مزایای مشاوره تحصیلی حضوری

 • بهتر بودن ارتباطی که بین محصل و مشاور برقرار می شود؛
 • امکان شناخت بهتر مشاور و تصمیم گیری در مورد صلاحیت او؛
 • امکان رد و بدل کردن راحت مطالب، فایلها؛
 • امکان بررسی بهتر شرایط محصل توسط مشاور.

معایب مشاوره تحصیلی حضوری

 • هزینه بالاتر نسبت به مشاوره تلفنی؛
 • اتلاف وقت به علت رفت و آمد تا محل مشاوره؛
 • احتمال راحت نبودن محصل به علت خجالت کشیدن از گفت و گوی رودررو.

مشاوره آنلاین تحصیلی

مزایای مشاوره تحصیلی تلفنی

 • در دسترس بودن سریع: کافی است با تلفن شماره گیری کرده، سوال خود را بپرسید و مشکلتان برطرف شود؛
 • عدم نیاز صرف وقت و هزینه برای رفت و آمد؛
 • راحتی محصل یا والدین او به علت گفتگوی تلفنی: مشاوره گیرنده میتواند بدون رودربایستی یا خجالت شرایط خود را شرح داده و سوالات خود را بپرسد.

معایب مشاوره تحصیلی تلفنی

 • امکان دارد به علت تلفنی بودن ارتباط، درک درستی از یکدیگر صورت نگیرد. البته این مشکل در مشاوره تحصیلی خیلی برجسته نیست و بیشتر در مشاوره روانشناسی مطرح است.
 • آزاردهنده بودن تماس های طولانی: برای مشاوره های طولانی پیشنهاد می شود از مشاوره حضوری استفاده کنید. می توانید با مشاور تلفنی خود قرار حضوری بگذارید.

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی و مزایای آن

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری از جمله مسائلی است که افراد موفق در مقاطع تحصیلی مختلف همواره از آن بهره می برند. شاید بتوان گفت کمتر کسی بدون بهره بردن از مشاوره تحصیلی توانسته است موفقیت های چشمگیری در مقاطع تحصیلی مختلف کسب کند. بنابراین مشاوره تحصیلی می تواند نقش حیاتی در موفقیت تحصیلی افراد داشته باشد. به خصوص زمانی که رتبه کنکور افراد چندان مساعد نباشد.

در شرایطی که کوچکترین اشتباه می تواند آینده هر فرد به خصوص آینده شغلی او را تغییر دهد و از اهدافش یاز دارد، دیده شده است که داوطلب کنکور بدون مشاوره یا بدتر از آن با دریافت مشاوره تحصیلی اشتباه از برخی مراکز مشاوره مدعی مشاوره تحصیلی که نتیجه بخش نبوده، آینده خود را تباه ساخته است.

برای این منظور مرکز مشاوره رهیاب با بهرمندی از تیم مشاوره خبره تحصیل کرده در دانشگاه های برتر کشور، همچون دانشگاه صنعتی شریف. دانشگاه تهران. دانشگاه تربیت مدرس. دانشگاه شهید بهشتی. دانشگاه علوم پزشکی تهرانتمام تلاش خود جهت ارائه مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری حرفه به کار بسته است.

بیشتر بخوانید: ویژگی های مشاور تحصیلی خوب

مشاوره کنکور

همه ساله صدها هزار نفر متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی، کاردانی، کارشناسی ناپیوسته (کنکور کاردانی به کارشناسی)، کنکور ارشد و کنکور دکتری در رشته های مختلف هستند. مشاوره تحصیلی از چهار منظر زیر برای افراد کنکوری مهم تلقی میشود.

 1. ثبت نام کنکور
 2. مشاوره تحصیلی کنکور
 3. انتخاب رشته کنکور
 4. انتخاب دانشگاه کنکور

مشاوره کنکور سراسری - مشاوره ثبت نام کنکور

بررسی ها نشان داده است که اکثر افراد شرکت کننده در کنکور نسبت به آینده شغلی رشته ای که در آن کنکور می دهند آگاه نیستند. بخش اعظمی از داوطلبانی که موفق به تحصیل در رشته های مورد نظرشان شده اند، بعد از تحصیل جذب مشاغلی می شوند که برای آن مشاغل نیازی به تحصیل در آن رشته مورد نظر نداشتند. از اینرو مشاوران تحصیلی ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی رهیاب بر خود واجب میدانند تا تمام تلاش خود را برای انتخاب درست داوطلبان به خدمت گیرد.

بیشتر بخوانید: شرایط لازم برای ثبت نام کنکور

مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور

شیوه درست مطالعه برای هر فرد با توجه شرایط روحی. جسمی، خانوادگی و محیطی متفاوت است. آیا تا به حال به این امر اندیشیده اید که در زمان مطالعه از چه روش یا روش هایی استفاده می کنید؟ یک روش مطالعه اصولی و صحیح می تواند بخش عظیمی از مشکلات تحصیلی را از میان بردارد. بررسی های مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب نشان داده است افرادی که در زمینه تحصیل موفق بوده اند، روش درستی برای مطالعه انتخاب کرده بودند.

/// شماره های تماس ///

یادگیری (learning) مسئله ای است که در تمام عمر انسان در زندگی به ویژه در دوران دانش آموزی و دانشجویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که دانش آموزان و دانشجویان همواره در معرض امتحان و آزمون می باشند و موفقیت در این آزمون ها شاید بزرگترین آرزوی این دوران از زندگیشان باشد. از اینرو مشاوره تحصیلی کنکور نقش اساسی در آینده تمامی دانش آموزان و دانشجویان دارد. برای این منظور مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری صدای رهیاب با دارا بودن مشاوران تحصیلی زبده از دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های برتر کشور با شعار «هر محصل یک مشاور» نقشی اجتناب ناپذیر را در عرصه مشاوره تحصیلی ایفا می کند.

مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تحصیلی خوب بر اساس تیپ شخصیت mbti

مشاوره تحصیلی خوب و برنامه ریزی کنکور منطبق بر تیپ شخصیتی، میزان بازدهی و موفقیت تحصیلی داوطلب را بالا می برد. توجه به تیپ شخصیتی داوطلب کنکور سراسری دیدگاه به مراتب بهتری را به مشاور تحصیلی در زمینه برنامه ریزی کنکور ارائه می دهد. در نظر گرفتن آن باعث می شود از نظر مشاور تحصیلی، همه شانس موفقیت در کنکور داشته باشند. البته در رشته متناسب با ظرفیت های داوطلب که این موضوع حتی می تواند معضل بی علاقگی شغلی یا بیکاری را هم تا حد زیادی برطرف سازد، اگر برنامه ریزی کنکور طبق تیپ شخصیتی فرد انجام شود.

بیشتر بخوانید: تست تیپ شخصیتی چیست؟

عاملی مهم در بالا بردن موفقیت تحصیلی

بازدهی و درصد موفقیت تحصیلی داوطلب به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. در اغلب مشاوره های تحصیلی شاهد هستیم که متاسفانه اکثرا مشاوران تحصیلی بدلیل نداشتن تخصص کافی برای همه داوطلبان کنکور سراسری برنامه ای را تجویز می کند که ممکن است برای خودشان مناسب باشد ولی برای داوطلب کنکور مناسب نخواهد بود. چه بسیارند دانش آموزانی که به خاطر متفاوت بودنشان نسبت به بقیه، مورد سرزنش قرار می گیرند و فرصت بروز توانایی های خود را پیدا نمی کنند.

برنامه ریزی درسی کنکوری خوبی است که بتواند فرصت ها و تهدیدهای پیش روی داوطلبان را با توجه به تیپ شخصیتی شان تشخیص دهد و متناسب با آن زمان مطالعه و استراحت، میزان تست زنی و مرور، نوع خلاصه نویسی و یادداشت برداری را طی یک برنامه ریزی کنکور و به شکلی جامع به داوطلب ارائه دهد.

بیشتر بخوانید: نه گام اصلی که در مسیر موفقیت تحصیلی باید بردارید

براساس داده های مراکز مشاوره تحصیلی در تهران و شهرستان ها، برخی از دانش آموزان و دانشجویان تصور می کنند برای داشتن انتخاب رشته خوب مهمترین چیز کارنامه، نمره و رتبه کنکور می باشد. ایشان بیش از آن که به خود، اهداف شان، آینده شان و زندگی شان بیاندشند، به نظر افراد دیگر و اهمیتی که مردم برای رشته های دانشگاهی مختلف قائل هستند، توجه می کنند. اما موضوع اصلی برای داشتن یک انتخاب رشته درست و موفق این است که خود و اهداف شان را خوب بشناسند. در حقیقت موضوع اصلی انتخاب رشته خود فرد داوطلب کنکور می باشد. از این رو هر گونه انتخاب نادرست میتواند عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

نکته قابل توجه در انتخاب رشته

متاسفانه به کرات دیده می شود که برخی افرادی که در رشته های دانشگاهی مختلف پذیرفته می شوند، علاقه ای به رشته انتخابی خود نداشتند. گاها علی رغم تمام تلاش شبانه روزی خود برای ورود به دانشگاه، از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف می دهند. از این رو مشاوره انتخاب رشته کنکور نقشی مهم در آینده مادی و روحی تمامی دانش آموزان و دانشجویان دارد. برای این منظور مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور تلفنی و حضور صدای رهیاب با دارا بودن مشاوران انتخاب رشته زبده از دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های برتر کشور با شعار «هر محصل یک مشاور» نقشی اجتناب ناپذیر را در عرصه مشاوره تحصیلی ایفا می کند.

بیشتر بخوانید: چگونه انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد را انجام دهیم؟

انتخاب دانشگاه یکی از مسائلی است که در زندگی هر داوطلب کنکور نقش بسزایی دارد. متاسفانه بارها دیده شده است که افراد بدون شناختی نسبت به دانشگاه از قبیل اساتید دانشگاه، سطح علمی دانشگاه، فضای دانشگاه، امکانات رفاهی، امکانات آزمایشگاهی، امکانات کتابخانه ایاقدام به انتخاب دانشگاه نموده اند. این امر آینده شغلی آنها را دچار مشکل کرده است. بنابراین الویت گذاری و انتخاب دانشگاه از حساس ترین قسمت های انتخاب رشته می باشد که عدم توجه به آن می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

از اینرو مشاوره انتخاب دانشگاه داوطلبان کنکور سراسری، نقشی حیاتی در آینده مادی و روحی تمامی دانش آموزان و دانشجویان عزیز دارد. برای این منظور مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی و حضور رهیاب با دارا بودن مشاوران انتخاب رشته زبده از دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های برتر کشور با شعار «هر محصل یک مشاور» نقشی اجتناب ناپذیر را در عرصه مشاوره تحصیلی ایفا می کند.

بیشتر بخوانید: با دانشگاه های ایران بیشتر آشنا شوید

تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور همیشه سوالی بوده که در میان جوانان و به خصوص دانشجویان کارشناسی مطرح می شود. این موضوع البته در میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی و علی الخصوص دانشجویان نخبه و برگزیده دانشگاه های برتر کشور بیشتر شایع است. اما اولین موضوع در رابطه با تحصیل در خارج از کشور این است که:

 • آیا واقعا تحصیل در هر کشور دیگری بهتر است یا نه؟
 • چه کشورهایی برای تحصیل مناسب ترند؟
 • برای تحصیل در خارج از کشور چه اقداماتی مورد نیاز است؟

تحصیل در برترین رشته های تجربی در خارج از کشور

یکی از مسائلی که ذهن دانش آموزان تجربی را به خود درگیر کرده است اینست که چگونه می توان بدون کنکور به یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی وارد شد. از این رو روندی پر از استرس را تا رسیدن به کنکور طی می کنند. جالب است بدانید که برخی از دانشگاه های خارج از کشور با هزینه های به نسبت کمتر از هزینه های پردیس های دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجو به طریقی ساده تر و بعضا بدون آزمون می کنند.

از این رو مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب در اقدامی سنجیده ضمن ارائه خدمات مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته کنکور سراسری، اقدام به ارائه مشاوره پزشکی خارج از کشور نموده است. باشد که دانش آموزان با آشنایی با این روش با آرامش بهتری برای کنکور تجربی که قبولی در آن بسیار بهتر از تحصیل در رشته های مشابه در خارج از کشور می باشد، تلاش کرده و استرس و تنش های منفی را از خود دفع کنند. با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان بالخص شما داواطلبان کنکور عزیز.

سوالات متداول

1. اهمیت مشاوره تحصیلی بر اساس تیپ شخصیت چیست؟
توجه به تیپ شخصیتی داوطلب کنکور، دیدگاه به مراتب بهتری را به مشاور تحصیلی می دهد. در نظر گرفتن آن باعث می شود از نظر مشاوره تحصیلی، همه شانس موفقیت در کنکور داشته باشند.

2. مزایای مشاوره تحصیلی تلفنی چیست؟
در دسترس بودن سریع، عدم نیاز به صرف وقت و هزینه برای رفت و آمد و راحتی محصل یا والدین او به علت گفتگوی تلفنی.

3. مزایای مشاوره تحصیلی حضوری چیست؟
بهتر بودن ارتباط بین محصل و مشاور، امکان شناخت بهتر مشاور و تصمیم گیری در مورد صلاحیت او، امکان رد و بدل کردن راحت تر مطالب و بررسی بهتر شرایط توسط مشاور.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره تحصیلی کنکور و انتخاب رشته» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با ۰۲۱۲۲۹۱۶۱۱۴ از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
نظرات کاربران:
منیر جوادی فر
پاسخ به این نظر
12:39 - 8 تیر 98

سوال من‌این است که آیا وگدانشجویی کا در مرخصی هست آیا دانشگاه به او گواهی تحصیل در دانشگاه را میدهد یا خیر ؟؟؟

1 0
مریم
پاسخ به این نظر
16:53 - 10 تیر 98

سلام من فوق دیپلم عمران دارم و28 سالمه میخواستم بدونم میتونم در رشته مدارک پزشکی بون کنکور ادامه تحصیل بدم؟ آیا در تبریز دانشگاهی هست که بدون کنکور ثبت نام کنه؟ لطفا راهنماییم کنید.باتشکر

0 0
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: