خدمات مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی

حضوری یکی از مسائل مهم در مسیر پیشرفت تحصیلی و رشد فکریست. نسبت نیاز به یک مشاور تحصیلی در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد  مهم ترین سوالی که ممکن است برای دانش آموزان و یا دانشجویان ایجاد شود این است که ضرورت استفاده از مشاوره تحصیلی چیست؟در این مطلب دو مورد از مهم ترین راه های مشاوره گرفتن را ذکر خواهیم کرد:

 • مراجعه به مشاور تحصیلی به صورت حضوری
 • استفاده از خدمات مشاوره تلفنی

.

بسته های مشاوره تحصیلی تلفنی

فرم ثبت نوبت آنلاین خدمات مشاوره تحصیلی

مشاوره تخصصی تحصیلی و روانشناسی را از تیم رهیاب بخواهید

مشاوره تحصیلی کیست؟

مشاوره-تحصیلی

مشاور تحصیلی، با داشتن علم و آگاهی در این زمینه در افزایش توان تحصیلی دانش آموزان و دانش جویان نقش به سزایی را ایفا می کند. مشاوره تحصیلی  برای دانشجویان و دانش آموزان مفیده بخصوص افرادی که قصد موفقیت در کنکور را دارند و می خواهد به دانشگاه راه پیدا کنند. در بعضی از اوقات مشاوره تحصیلی باعث میشه تا ما به راحتی بتوانیم مشکلاتی که سالیان سال باهاشون دست و پنجه نرم می کردند را به راحتی حل کنند.

نقش مشاور تنها ارائه دهنده برنامه و بهترین مسیر به شما نیست بلکه مهارت های مطالعه شما رو بالا می برد و به شناخت مشکلاتی که در  درمدرسه  باعث ضعیف شدن عملکرد دانش اموز شده هم نقش مهمی دارد.

ویژگی های یک مشاور تحصیل حرفه ای و خوب

 • شناخت صحیح و کافی از دانش آموز
 • شناخت عادت های دانش آموز
 • تجویز برنامه مناسب 
 • تغییر طرز تفکر
 • تعیین مقصد صحیح و متناسب
 • قرار دادن مقاصد کوتاه مدت
 • سنجش نتیجه گیری و آمار دقیق از پیشرفت

مراحل یک مشاوره تحصیلی علمی و صحیح

 • آزمون شخصیت شناسی MBTI و مشخص نمودن تیپ شخصیتی؛
 • آزمون هوش هیجانی چندگانه و مشخص نمودن نوع هوش هیجانی غالب؛
 • مراجعه یا تماس با یک مرکز مشاوره معتبر؛
 • ارائه کد 4 حرفی تیپ شخصیتی و نوع هوش هیجانی؛
 • مشاوره تخصصی توسط مشاور تحصیلی مجرب شامل بررسی علایق داوطلب، نوع شخصیت و هوش هیجانی، آنالیز نمرات و دریافت نتیجه.

مشاوره تحصیلی خوب بر اساس تیپ شخصیت mbti

مشاوره-تحصیلی-خوب-بر-اساس-تیپ-شخصیتمشاوره تحصیلی خوب و برنامه ریزی کنکور منطبق بر تیپ شخصیتی، میزان بازدهی و موفقیت تحصیلی داوطلب را بالا می برد. توجه به تیپ شخصیتی داوطلب کنکور سراسری دیدگاه به مراتب بهتری را به مشاور تحصیلی در زمینه برنامه ریزی کنکور ارائه می دهد.

در نظر گرفتن آن باعث می شود از نظر مشاور تحصیلی، همه شانس موفقیت در کنکور داشته باشند. البته در رشته متناسب با ظرفیت های داوطلب که این موضوع حتی می تواند معضل بی علاقگی شغلی یا بیکاری را هم تا حد زیادی برطرف سازد، اگر برنامه ریزی کنکور طبق تیپ شخصیتی فرد انجام شود.

وظیفه مشاور تحصیلی:

از مهم ترین وظایف مشاور تحصیلی عبارتند از:

 • یادگیری بهتر
 • زمانبندی دقیق
 • افزایش حافظه  
 • کاهش حواس پرتی و افزایش تمرکز
 • آموزش خلاصه بردای
 • خواب منظم
 • کاهش استرس
 • درمان فراموشی
 • بالا رفتن فهم و درک در دروس
 • ارتباط درست با معلمان و همکلاسی ها
 • معرفی کتاب های درسی
 • کاهش اضطراب امتحان

مشاوره تحصیلی مقطع ابتدایی

مشاوره-تحصیلی-مقطع-ابتداییاستفاده از مشاوره تحصیلی در دوره ابتدایی شاید  از نظر خیلی ها مهم نباشد  چون افراد دروس ابتدایی را آسان و همانند اسمش خیلی ابتدایی می دانند و مشاوره تحصیلی رادر این مقطع جدی نمی گیرند.

اما باید در نظر گرفت که امروزه  در آموزش دروس  مقطع ابتدایی تغییرات بسیار زیادی صورت گرفته به طوری که خیلی ازپدر و مادر هایی که تحصیل کرده هم هستند  نمیتوانند فرزندانشان را کمک و راهنمایی کنند خانواده های باید دقت کنند که در  پایه ابتدایی پایه وا ساس  آموزش فرزندتان شکل می گیرد و در این مقطع شما می توانید با کمک گرفتن از یک مشاور تحصیلی خوب می توانید سرنوشت تحصیلی خوبی برای فرزند خود رقم بزنید.

مشاوره تحصیلی دبیرستان

 پایه متوسطه اول برای دانش آموز سرنوشت ساز است. دانش آموز در این مرحله با تغییر مقطع خود مواجه میشود و باید در سال نهم  انتخاب رشته کند و چون در این مقطع دروس زیاد تر و سخت تر میشود و همزمان  دانش آموز وارد سن بلوغ هم میشود نیاز مبرم به مشاور آگاه و با تجربه پیدا می کند.

در نظر بگیرید اولین چالش تحصیلی هر فرد انتخاب رشته تحصیلی در مقطع دبیرستان است. دانش آموز دغدغه هایی نظیر اینکه در چه رشته ای استعداد دارد،به چه رشته تحصیلی علاقه داردو بازار کار هر رشته یا معایب و منافع هر رشته برایش چگونه خواهد بود و یا اینکه نکند بعدها از انتخاب خود پشیمون شوند مواجعه می شوند

گاهی در این مواقع پدرو مادر هم افکاری مشابه به فرزندانشان برایشان پیش می آید بنابراین به مشاوره تحصیلی رجوع می کنند و با کمک مشاوره استعداد وتوانمندی ها و علایق دانش آموز شناسایی شود و برحسب ان بررسی رشته تحصیلی پیشنهادی توسط مشاور بپردازند.

وظیفه مشاور تحصیلی در این مسیرراهنمایی ،کمک و پاسخ دهی به سوالات دانش آموزان و والدین می باشد تا دانش آموز بتواند با توجه به استعداد و علایق خود رشته تحصیلی مناسب خود را انتخاب نماید.

مشاوره تحصیلی کنکور سراسری

مشاوره-تحصیلی-آنلاین

همه ساله صدها هزار نفر متقاضی شرکت در کنکور کارشناسی، کاردانی، کارشناسی ناپیوسته (کنکور کاردانی به کارشناسی)، کنکور ارشد و کنکور دکتری در رشته های مختلف هستند. مشاوره تحصیلی از چهار منظر زیر برای افراد کنکوری مهم تلقی میشود.

 1. ثبت نام کنکور
 2. مشاوره تحصیلی کنکور
 3. انتخاب رشته کنکور
 4. انتخاب دانشگاه کنکور

بررسی ها نشان داده است که اکثر افراد شرکت کننده در کنکور نسبت به آینده شغلی رشته ای که در آن کنکور می دهند آگاه نیستند. بخش اعظمی از داوطلبانی که موفق به تحصیل در رشته های مورد نظرشان شده اند، بعد از تحصیل جذب مشاغلی می شوند که برای آن مشاغل نیازی به تحصیل در آن رشته مورد نظر نداشتند. از اینرو مشاوران تحصیلی ما در مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی رهیاب بر خود واجب میدانند تا تمام تلاش خود را برای انتخاب درست داوطلبان به خدمت گیرد.

مشاوره تحصیلی تلفنی کنکور

شیوه درست مطالعه برای هر فرد با توجه شرایط روحی. جسمی، خانوادگی و محیطی متفاوت است. آیا تا به حال به این امر اندیشیده اید که در زمان مطالعه از چه روش یا روش هایی استفاده می کنید؟

یک روش مطالعه اصولی و صحیح می تواند بخش عظیمی از مشکلات تحصیلی را از میان بردارد. بررسی های مشاوران تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب نشان داده است افرادی که در زمینه تحصیل موفق بوده اند، روش درستی برای مطالعه انتخاب کرده بودند.

نکته قابل توجه در انتخاب رشته

مشاوره-تحصیلی-شیرازمتاسفانه به کرات دیده می شود که برخی افرادی که در رشته های دانشگاهی مختلف پذیرفته می شوند، علاقه ای به رشته انتخابی خود نداشتند. گاها علی رغم تمام تلاش شبانه روزی خود برای ورود به دانشگاه، از ادامه تحصیل در دانشگاه انصراف می دهند. از این رو مشاوره انتخاب رشته کنکور نقشی مهم در آینده مادی و روحی تمامی دانش آموزان و دانشجویان دارد. برای این منظور مرکز مشاوره انتخاب رشته کنکور تلفنی و حضور صدای رهیاب با دارا بودن مشاوران انتخاب رشته زبده از دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های برتر کشور با شعار «هر محصل یک مشاور» نقشی اجتناب ناپذیر را در عرصه مشاوره تحصیلی ایفا می کند.

انتخاب دانشگاه یکی از مسائلی است که در زندگی هر داوطلب کنکور نقش بسزایی دارد. متاسفانه بارها دیده شده است که افراد بدون شناختی نسبت به دانشگاه از قبیل اساتید دانشگاه، سطح علمی دانشگاه، فضای دانشگاه، امکانات رفاهی، امکانات آزمایشگاهی، امکانات کتابخانه ایاقدام به انتخاب دانشگاه نموده اند. این امر آینده شغلی آنها را دچار مشکل کرده است. بنابراین الویت گذاری و انتخاب دانشگاه از حساس ترین قسمت های انتخاب رشته می باشد که عدم توجه به آن می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

از اینرو مشاوره انتخاب دانشگاه داوطلبان کنکور سراسری، نقشی حیاتی در آینده مادی و روحی تمامی دانش آموزان و دانشجویان عزیز دارد. برای این منظور مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی و حضور رهیاب با دارا بودن مشاوران انتخاب رشته زبده از دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های برتر کشور با شعار «هر محصل یک مشاور» نقشی اجتناب ناپذیر را در عرصه مشاوره تحصیلی ایفا می کند.

مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری

مشاوره-تحصیلی-تهران

مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری از جمله مسائلی است که افراد موفق در مقاطع تحصیلی مختلف همواره از آن بهره می برند. شاید بتوان گفت کمتر کسی بدون بهره بردن از مشاوره تحصیلی توانسته است موفقیت های چشمگیری در مقاطع تحصیلی مختلف کسب کند. بنابراین مشاوره تحصیلی می تواند نقش حیاتی در موفقیت تحصیلی افراد داشته باشد. به خصوص زمانی که رتبه کنکور افراد چندان مساعد نباشد.

در شرایطی که کوچکترین اشتباه می تواند آینده هر فرد به خصوص آینده شغلی او را تغییر دهد و از اهدافش یاز دارد، دیده شده است که داوطلب کنکور بدون مشاوره یا بدتر از آن با دریافت مشاوره تحصیلی اشتباه از برخی مراکز مشاوره مدعی مشاوره تحصیلی که نتیجه بخش نبوده، آینده خود را تباه ساخته است.

برای این منظور مرکز مشاوره رهیاب با بهرمندی از تیم مشاوره خبره تحصیل کرده در دانشگاه های برتر کشور، همچون دانشگاه صنعتی شریف. دانشگاه تهران. دانشگاه تربیت مدرس. دانشگاه شهید بهشتی. دانشگاه علوم پزشکی تهران تمام تلاش خود جهت ارائه مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری حرفه به کار بسته است.

مزایای مشاوره تحصیلی حضوری

 • بهتر بودن ارتباطی که بین محصل و مشاور برقرار می شود؛
 • امکان شناخت بهتر مشاور و تصمیم گیری در مورد صلاحیت او؛
 • امکان رد و بدل کردن راحت مطالب، فایلها؛
 • امکان بررسی بهتر شرایط محصل توسط مشاور.

معایب مشاوره تحصیلی حضوری

مزایای-مشاوره-تحصیلی-حضوری

 • هزینه بالاتر نسبت به مشاوره تلفنی؛
 • اتلاف وقت به علت رفت و آمد تا محل مشاوره؛
 • احتمال راحت نبودن محصل به علت خجالت کشیدن از گفت و گوی رودررو.

مزایای مشاوره تحصیلی تلفنی

 • در دسترس بودن سریع: کافی است با تلفن شماره گیری کرده، سوال خود را بپرسید و مشکلتان برطرف شود؛
 • عدم نیاز صرف وقت و هزینه برای رفت و آمد؛
 • راحتی محصل یا والدین او به علت گفتگوی تلفنی: مشاوره گیرنده میتواند بدون رودربایستی یا خجالت شرایط خود را شرح داده و سوالات خود را بپرسد.

معایب مشاوره تحصیلی تلفنی

 • امکان دارد به علت تلفنی بودن ارتباط، درک درستی از یکدیگر صورت نگیرد. البته این مشکل در مشاوره تحصیلی خیلی برجسته نیست و بیشتر در مشاوره روانشناسی مطرح است.
 • آزاردهنده بودن تماس های طولانی: برای مشاوره های طولانی پیشنهاد می شود از مشاوره حضوری استفاده کنید. می توانید با مشاور تلفنی خود قرار حضوری بگذارید.
/// شماره های تماس ///

مرکز مشاوره تحصیلی در تهران

عامل مهم که در بالا بردن موفقیت تحصیلی هر شخصص ممکن است بسیار تاثیرگذار باشد انتخاب یک مرکز حرفه ای در زمینه مشاوره تحصیلی می باشد، تا بتواند از مشاورین خبره در این زمینه کمک و راهنمایی بگیرد.

یک مشاوره حرفه ای برنامه ریزی درسی دقیق و صحیح را با توجه به تیپ شخصیت هر فرد و متناسب با آن زمان مطالعه و استراحت، میزان تست زنی و مرور، نوع خلاصه نویسی و یادداشت برداری را طی یک برنامه ریزی کنکور و به شکلی جامع به داوطلب ارائه دهد. مجموعه راهیاب مشاور با در اختیار داشتن مشاور تحصیلی خوب در تهران خدمات خود را کاملا حرفه ای و بر اساس جدید ترین متد های روز دنیا در اختار مراجعین خود قرار می دهد.

مشاوره تحصیلی آنلاین

یادگیری (learning) مسئله ای است که در تمام عمر انسان در زندگی به ویژه در دوران دانش آموزی و دانشجویی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که دانش آموزان و دانشجویان همواره در معرض امتحان و آزمون می باشند و موفقیت در این آزمون ها شاید بزرگترین آرزوی این دوران از زندگیشان باشد.

از اینرو مشاوره تحصیلی نقش اساسی در آینده تمامی دانش آموزان و دانشجویان دارد. ممکن است برخی از دانش آموزان به دلیل شرایط خاصی که دارند نمی توانند حضوری  مراجعه کنند و یا در مشاور تلفنی راحت نیستند بهترین گزینه برای این اشخاص مشاوره آنلاین می باشد.

برای این منظور مرکز رهیاب مشاور با دارا بودن مشاوران تحصیلی زبده از دانشجویان و فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های برتر کشور با شعار «هر محصل یک مشاور» نقشی اجتناب ناپذیر را در عرصه مشاوره تحصیلی ایفا می کند.

بهترین مشاوران تحصیلی تهران

با انتخاب یک مشاوره تحصیلی خوب در تهران می توانید به هدف اصلی خود به راحتی دست پیدا کنید، در گام اول باید بدانید مجموعه ای را انتخاب کنید که از حرفه ای ترین مشاوره ها در این زمینه استفاده می کند. مرکز رهیاب مشاور بهترین گزینه می باشد.

هزینه مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره-تحصیلی-اصفهان

هزینه بر اساس مدت زمان مشاوره تعیین می شود، اگر چه هزینه ای که بابت یک مشاور تلفنی پرداخت می شود قطعا کمتر از مشاور حضوری خواهد بودر، شما عزیزان جهت کسب اطلاع بیشتر می توانید با خود مجموعه تماس گرفته و از قیمت ها مطلع شوید.

مشاوره تحصیلی خارج از کشور

تحصیل در خارج از کشور همیشه سوالی بوده که در میان جوانان و به خصوص دانشجویان کارشناسی مطرح می شود. این موضوع البته در میان دانشجویان تحصیلات تکمیلی و علی الخصوص دانشجویان نخبه و برگزیده دانشگاه های برتر کشور بیشتر شایع است. اما اولین موضوع در رابطه با تحصیل در خارج از کشور این است که:

 • آیا واقعا تحصیل در هر کشور دیگری بهتر است یا نه؟
 • چه کشورهایی برای تحصیل مناسب ترند؟
 • برای تحصیل در خارج از کشور چه اقداماتی مورد نیاز است؟
 • برای تحصیل در خارج از کشور چه اقداماتی مورد نیاز است؟
 •  آیا در هر کشوری تدریس فقط به زبان همان کشور انجام میشود؟

تحصیل در برترین رشته های تجربی در خارج از کشور

یکی از مسائلی که ذهن دانش آموزان تجربی را به خود درگیر کرده است اینست که چگونه می توان بدون کنکور به یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی وارد شد. از این رو روندی پر از استرس را تا رسیدن به کنکور طی می کنند. جالب است بدانید که برخی از دانشگاه های خارج از کشور با هزینه های به نسبت کمتر از هزینه های پردیس های دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجو به طریقی ساده تر و بعضا بدون آزمون می کنند.

از این رو مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب در اقدامی سنجیده ضمن ارائه خدمات مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته کنکور سراسری، اقدام به ارائه مشاوره پزشکی خارج از کشور نموده است. باشد که دانش آموزان با آشنایی با این روش با آرامش بهتری برای کنکور تجربی که قبولی در آن بسیار بهتر از تحصیل در رشته های مشابه در خارج از کشور می باشد، تلاش کرده و استرس و تنش های منفی را از خود دفع کنند. با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان بالخص شما داواطلبان کنکور عزیز.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
.