مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(27 رای)

بسیاری از مشاوران تحصیلی که خدمات مشاوره تحصیلی ارائه می کنند بر این عقیده اند که خلاصه نویسی نه تنها یکی از ارکانی است که دانش آموزانی که قصد ثبت نام کنکور را دارند و میخواهند در زمره رتبه های تک رقمی کنکور قرار بگیرند بلکه باید نحوه صحیح آن توسط مشاوره تحصیلی مناسب ارائه شود. نکته قابل توجه این است که به عقیده اکثر مشاوران تحصیلی که خدمات مشاوره تحصیلی ارائه می دهند، خلاصه نویسی امری اجتناب ناپذیر است.

در جامعه ما نیز این عمل در بین کنکوری ها به صورت یک امر پسندیده شناخته شده است. شاید بتوان گفت که اکثر مشاوران تحصیلی بدون در نظر گرفتن شرایط فرد و شرایطی که در جلسه کنکور داشته دارد خلاصه نویسی را در جلسات مشاوره تحصیلی خود به او پیشنهاد می دهند. اما آقای مهندس محمد کرمی کشکولی کرمانی رتبه یک کنکور دکتری مهندسی شیمی بر خلاف اغلب افراد مدعی در مشاوره تحصیلی نظر جالبی در این باره دارند که اکثرا در جلسات مشاوره تحصیلی به آن پرداخته نمی­شود. ازین رو از ایشان خواستیم تا توضیحات تکمیلی خودشان را ارائه دهند تا در بهبود شیوه­های نوین مشاوره تحصیلی که در مرکز مشاوره رهیاب به کار گرفته شود.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

مصاحبه با محمد کرمی رتبه یک دکتری مهندسی شیمی

مشاوره تلفنی صدای رهیاب: لطفاً خودتان را معرفی کنید!

محمد کرمی: به نام خدا. بنده محمد کرمی کشکولی کرمانی درسال 1389 وارد مقطع کارشناسی رشته مهندسی شیمی دانشگاه تبریز و در سال 1393 وارد مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس و در سال 1396 با رتبه یک دکتری مهندسی شیمی وارد مقطع دکتری رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف شدم. همچنین دارای تیپ شخصیتی مبتکر هستم.

خلاصه نویسی

مشاوره تلفنی صدای رهیاب: چگونه رتبه تک رقمی کنکور دکتری مهندسی شیمی شدید؟

محمد کرمی: در ابتدا بگویم که این لطف خدا در حق بنده بود که بتوانم برای شرکت در کنکور دکتری تلاش کنم. بنده از کودکی عقیده داشتم که هر کسی میتواند شیوه مخصوص خودش را در مسیر تحصیل پیش گیرد که مشاوران تحصیلی میتوانند با مشاوره تحصیلی تخصصی نقش مهمی را در شناختن و پیمودن این مسیر تحصیلی ایفا کنند؛ اما متأسفانه مشاوره های تحصیلی پیشنهادی غالباً برای بنده کارساز نبوده و در عمل توانایی عمل به برنامه های مشاوره تحصیلی پیشنهادی را نداشتم. برای این منظور مدت زیادی را به فکر فرو رفتم تا بتوانم با توجه شخصیت خود مسیری را طراحی کنم.

مشاوره تلفنی صدای رهیاب: لطفاً در مورد این مسیر بیشتر توضیح دهید!

محمد کرمی: به نظر بنده خلاصه نویسی که یکی از مواردی است که هر مشاور تحصیلی در جلسه مشاوره تحصیلی به دانش آموز و دانشجویان کنکوری پیشنهاد میدهند هم مفید و هم مضر است. در واقع خلاصه نویسی در آمادگی برای کنکور سراری و آزاد شمشیری دو لبه بوده که هم میتواند به شخص کنکوری قدرت پیش وری دهد و هم میتواند ایشان را به عقب بیندازد.

مشاوره تلفنی صدای رهیاب: چگونه خلاصه نویسی کنیم؟ چگونه خلاصه نویسی ممکن است فرد را به عقب بیندازد؟

محمد کرمی: از نظر بنده خلاصه نویسی اگر همراه با مرور مطالب خلاصه نویسی شده در فواصل کوتاه و به روش های مختلف مانند لایتنر انجام شود ممکن است نتیجه بخش باشد؛ اما اگر مرورها در فواصل زمانی طولانی انجام پذیرد نمیتواند مفید وافع شود و بعضاً صرفاً وقت مفیدی را که میشد آن را صرف مطالعه بیشتر کرد را هدر میدهد. برای چنین افراد که در فواصل طولانی مدت خلاصه نویسی میکنند نوشتن در گوشه های کتاب و جزوه و علامت گذاری در متن کتاب میتوانند مفیدتر باشد؛ زیرا این کار وقت کمتری از انسان میگیرد و در زمان مرور ضمن توجه به نکات کلیدی نوشته شده در گوشه های کتاب و نکات علامت گذاری شده در خود متن کتاب یا جزوه فرد به نگاه اجمالی به نکات کم اهمیت تر که ممکن است به مرور از خاطر رود نیز پیدا میکند و این امر ماندگار مطالب در ذهن فرد را تضمین میکنند. البته برای کنکور نکات انگشت شماری هست که باید رعایت شوند که در جلسات بعدی میتوانیم به آنها بپردازیم. البته همانطور که گفتم هر شخصی روش مخصوص به خود را دارد و با توجه به این که لطف خدا شامل حال بنده شده و بنده دارای تیپ شخصیتی مبتکر هستم میتوانم راه دستیابی به روش اختصاصی هر فردی را بیابم و میتوانم در خدمت دوستان کنکوری باشم.

مشاوره تلفنی صدای رهیاب: در صورتی که دانش آموزان و دانشجویان کنکوری بخواهند از مشاوره تحصیلی شما استفاده کنند چگونه میتوانند با شما ارتباط بگیرند.

محمد کرمی: اتفاقاً بنده هم خیلی مشتاق هستم تا مسیرهای جدیدی که شخصاً آشنا شدم و پیمودم را در اختیار دانش آموزان و دانشجویان کنکور قرار دهم و کمک کنم تا مسیر های مخصوص به خودشان را پیدا کنند و پیشنهاد بنده این است که با این عزیزان از طریق شما آشنا شوم.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره تحصیلی: چگونه خلاصه نویسی کنیم؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: