مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(27 رای)

مشاوره ترس تلفنی از جمله خدماتی می باشد که مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب ارائه می دهد. در کنار مشاوره ترس تلفنی، مرکز مشاوره صدای رهیاب در زمینه های مشاوره زندگی مشترک تلفنی، مشاوره طلاق تلفنی، مشاوره روانشناسی تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره کودک تلفنی، مشاوره تلفنی نوجوان، مشاوره تحصیلی تلفنی، مشاوره تلفنی ازدواج، مشاوره افسردگی، مشاوره جنسی، مشاوره خیانت همسر و … نیز آماده پاسخگویی به مشکلات شما هم میهنان عزیز می باشد.

ترس چیست؟

ترس یک احساس یا هیجان است که ما در ذهن خود می پرورانیم. در واقع ترس وجود خارجی ندارد. چیزی که ما را می ترساند، داشته های ذهنی و زاییده ذهن ماست. ترس معمولاً نشأت گرفته از تجربه یا خاطره فرد از یک واقعه دردناک یا هولناک است. این خاطره هولناک در دفعات بعدی که فرد آن اتفاق را تجربه می کند، باعث می شود تا تجارب هولناک در ذهن بازخوانی شود. و فرد بترسد.

/// شماره های تماس ///

با این حال این نوع ترس که در بالا ذکر شد، بیشتر ناشی از خاطرات است. نوع دیگری از ترس وجود دارد که به نظر فطری است. و در همه انسان ها وجود دارد. ترس یک عامل بازدارنده است. ترس باعث می شود، فرد بتواند موقعیت های خطرناک را درک کند. و اقدامات لازم را برای مقابله با وضعیت خطرناک انجام دهد. از این منظر، ترس یک خصیصه مثبت است. که خدای متعال در وجود همه انسان ها قرار داده است. با این حال اگر ترس از حالت طبیعی خود خارج شود، به یک اختلال شخصیتی و روانی تبدیل می شود. و در نمونه های بسیار حاد، زندگی او را مختل می کند. ترس همچنین بسته به وقت و ضعف می تواند در شکل های مختلفی مثل استرس، وسواس و... هم بروز و ظهور پیدا کند.

انواع ترس کدامند؟

مشاوره ترس تلفنی,مشاوره ترس,غلبه بر ترس,مشاوره غلبه بر ترس,مشاوره تلفنی غلبه بر ترس,مشاوره تلفنی ترس,مشاوره ترس تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی,فوبیا,مشاوره فوبیا,مشاوره غلبه بر فوبیا,مشاوره فوبیا تلفنی ترس انواع مختلفی دارد. چرا که ممکن است هر فرد شرایط روحی و ذهنی متفاوتی داشته باشد. ویژگی های روانشناختی و فکری افراد، سن، ناحیه جغرافیایی و فرهنگی اجتماعی هم باعث می شود تا انواع ترس و شدت و ضعف آن ها متفاوت باشند. با این حال برخی از ترس ها، در میان جوامع مختلف، از فراوانی بیشتری برخوردارند. ترس های شایع عبارتند از:

 1. آگورافوبیا یا ترس از بیرون رفتن از خانه
 2. سوشال فوبیا یا ترس از مردم و اجتماع
 3. آراکنوفوبیا یا ترس از عنکبوت
 4. کلاستروفوبیا یا ترس از مکان بسته
 5. آکروفوبیا یا ترس از بلندی
 6. ترس از ادرار کردن
 7. میزوفوبیا یا ترس از میکروب ها
 8. نکروفوبیا یا ترس از مرگ
 9. ترس های نادر، که در فرهنگ ها و جغرافیای خاص فراوانی بیشتری دارند.

فوبیا یک نوع اختلال اضطرابی که موجب ترس می شود

خیلی ها بیماری ترس را با نام فوبیا می شناسند. فوبیا یک تفاوت ظریف با ترس دارد. در صورتی که ترس شما بی مورد باشد. و باعث پریشانی جسمی و روحی شما شود، شما دچار یک اختلال اضطرابی به نام فوبیا هستید. علایم فوبیا عبارتند از: ترس غیرقابل کنترل، تپش زیاد قلب، سخت نفس کشیدن و تمایل زیاد برای فرار کردن از محل ترس آور.

اختلال ترس یا فوبیا چه زمانی به وجود می آید؟

همان طور که گفته شد، ترس غالبا در همه افراد وجود دارد. و یک عامل بازدارنده برای کارها یا فعالیت های خطرناک است. ترس عادی، در واقع واکنش طبیعی بدن برای بازداشتن افراد از انجام کاری است. این نوع ترس ها معمولاً تحت عنوان ترس های اضطرابی یا استرسی شناخته می شوند. و از طریق استرسیکه به فرد وارد می کنند، مانع از انجام کار می شوند. و اگر از حد طبیعی خارج نشوند، نه آسیب زا هستند و نه مضر. اما نوع دیگر ترس که عمدتاً با نام فوبیا شناخته می شود، یک اختلال شخصیت و روانی است.

این نوع ترس می تواند به طرز جدی، زندگی فرد را مختل کند. و فرد نتواند حتی زندگی عادی خود را ادامه دهد. این نوع ترس ها باید درمان شوند، چرا که می تواند اختلالات و صدمات روحی و جسمی را به فرد وارد کند. ترس پدیده ای است که اغلب از کودکی شروع می شود.

در صورتی که از این موضوع جلوگیری نشود، تا دوران بزرگسالی ادامه خواهد داشت. بسیاری از افراد در زندگی خود بار ها ترس را حس کرده اند. بسیاری از این ترس ها لحظه و بسیاری دیگر تا مدت ها در ذهن فرد می ماند. و وی را آزار می دهد. به وجود آمدن ترس خیلی سریع است. اما از بین بردن آن امری است که احتیاج به زمان طولانی و صبر و حوصله دارد. شما وقتی احساس ترس می کنید چگونه واکنش نشان می دهید؟ غلبه بر ترس یکی از عادات افراد موفق و ریسک پذیر است.

/// شماره های تماس ///

اختلال ترس یا فوبیا چگونه شکل می گیرد؟

تجربه مشاوران روانشناسی نشان می دهد فوبیا یا اختلال ترس از تجربه یک صحنه یا اتفاق ترسناک شروع می شود. اولین باری که فرد با آن صحنه روبه رو می شود، ترس و استرس زیادی به فرد وارد می شود. فرد به هر طریقی ماجرا را تمام می کند. ( بر خود مسلط می شود، از صحنه خارج می شود و... ) تا اینجا شاید مشکلی وجود نداشته باشد. اما مشکل از زمانی است که فرد دوباره در همان موقعیت ترس زا یا موقعیت مشابه قرار می گیرد.

در این لحظه فرد دیگر نمی تواند خود را کنترل کند. ترس موجب تشنج، اضطراب شدید، بیهوشی، افت فشار شدید، تشنج و... می شود. در واقع فرد با برخوردهای متوالی با آن صحنه، دیگر کنترلی بر خود ندارد. و هر بار هم بهتر که نمی شود هیچ. شرایطش بدتر هم می شود. و اینجاست که اختلال ترس در فرد به وجود می آید. این نوع ترس، اگر در اتفاقات و رویدادهای روزانه اتفاق بیفتد، کاملا زندگی فرد را مختل می کند. و او باید درمان شود. باید به مشاور روانشناس و مشاور ترس مراجعه کند. و به مرور فرایند درمان خود را آغاز کند.

نشانه های افراد مبتلا به اختلال ترس یا فوبیا کدامند؟

نشانه های اختلال ترس را در واقع بایستی در همان ویژگی های اختلال جستجو کرد. اختلال ترس مانند سایر اختلال ها، زندگی فرد را مختل می کند. این رفتار آسیب زاست. به صورت مستمر و مداوم اتفاق می افتد. و رفتارهای ناشی از اختلال ترس، از نظر جامعه مورد قوبل نیست و غیرعادی به نظر می رسد. مشاوره ترس تلفنی,مشاوره ترس,غلبه بر ترس,مشاوره غلبه بر ترس,مشاوره تلفنی غلبه بر ترس,مشاوره تلفنی ترس,مشاوره ترس تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی,فوبیا,مشاوره فوبیا,مشاوره غلبه بر فوبیا,مشاوره فوبیا تلفنی

چرا باید مشاوره ترس را جدی گرفت؟

معمولا مشکلات اختلال ترس کم کم شدت می گیرد. و اگر به موقع درمان نشود، مشکلات عدیده و گاه جبران ناپذیری را بر فرد وارد می کنند. مشاوره ترس از چند منظر حائز اهمیت است.

 1. شناسایی زودهنگام و پیشگیری: در مشاوره ترس می توان وجود اختلال شخصیت را تشخیص داد. و درمان را سریعاً آغاز کرد. لذا در اغلب موارد اگر مشاوره ترس به موقع انجام شود، اختلال ترس یا فوبیا نیز خیلی زود درمان می شود.
 2. جلوگیری از پیش روی اختلال ترس: معمولاً اختلال ترس یا فوبیا اگر خیلی زود شناسایی و درمان نشود، ممکن است ابعاد مختلف زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. لذا مشاوره ترس و مراجعه به مشاور روانشناسی می تواند از پیشرفت ترس جلوگیری به عمل آورد.
 3. درمان موثر اختلال ترس: معمولاً برای درمان اختلال ترس، روش های مختلفی وجود دارد. اما مشاوره ترس و مراجعه به مشاور روانشناس، موثرترین راه درمان است. مشاور با روانکاوی، سعی در تشخیص مشکل فرد بیمار می کند. و از طریق مشاوره ترس و ارائه تمرین های ذهنی تلاش می کند تا اختلال ترس را از بین ببرد.

مشاوره ترس موثرترین راه حل برای درمان اختلال ترس یا فوبیا

در بسیاری از موارد، داروهایی برای درمان اختلال شخصیت یا اختلال ترس تجویز می شود. تجربه مشاوران روانشناس نشان می دهد که موثرترین راه معمولاً مراجعه به مشاور و استفاده از تجربیات اوست. در صورتی که ارتباط موثری بین مشاور و بیمار شکل بگیرد، روند درمان ترس تسریع می شود. در جلسات مشاوره ترس، مشاور با ارائه تمرین های ذهنی و عملی تلاش می کند الگوهای رفتاری بیمار را اصلاح کند. و با بهبودی الگوهای رفتاری، به تدریج اختلال ترس یا فوبیا نیز از بین می رود.

مشکلی که در مشاوره ترس حضوری وجود دارد!

خیلی از خانوادهها برای تشخیص بیماری کودک و نوجوان خود حاضر نیستند به مراکز مشاوره روانشناسی مراجعه کنند. در بسیاری از مواقع دلیل عدم مراجعه به مشاور و روانشناس، عدم آشنایی والدین با معضل به وجود آمده است. در این حالت والدین احتمال می دهند که با گذشت زمان رفتارهای کودک و نوجوانشان بهبود می یابد.

ترس

دلیل دیگر این است که در بسیاری از مواقع در شهرها و روستاها، مشاور روانشناس یا وجود ندارد. یا اینکه دسترسی به او امکان پذیر نیست. در این حالت هر چه قدر هم که والدین به دنبال مشاوره روانشناسی یا مشاوره ترس باشند، تلاششان بی نتیجه می ماند. نقطه ضعف دیگر مشاوره ترس حضوری این است که مشاوره حضوری غالباً وقت گیر و زمانبر است. و افراد برای حضور در مرکز مشاوره ترس، واکنش منفی از خود نشان می دهند. علاوه براین در اولین جلسه مشاوره ترس، فرد خیلی از رفتارهای خود را سانسور می کنند. یا اختلالی تشخصی داده نمی شود. لذا ممکن است جلسات مشاوره حضوری در همان گام های اول چندان موثر نباشند.

راه حل را باید در مشاوره ترس تلفنی دنبال کرد!!!

مشاوره ترس تلفنی کمک می کند تا افراد بلافاصله با مشکل یا اختلال ترس، با مشاوره تلفنی تماس گرفته و با مشاور متخصص در ارتباط باشد. اخیراً مراکز مشاوره روانشناسی تلفنی زیادی تاسیس شده اند. که برخی از آن ها از جمله مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب بخشی را به عنوان مشاوره ترس تلفنی راه اندازی کرده است. و شما می توانید با کمک مشاوره ترس تلفنی، با کمترین مشکل و در کوتاهترین زمان ممکن، راهکارها و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

چرا مشاوره ترس تلفنی را توصیه می کنیم؟

شما خانواده های عزیز می توانید در مرحله شناسایی اختلال ترس یا فوبیا از مشاوره ترس تلفنی استفاده کنید. در صورتی که وضعیت بیمار شما، بحرانی تشخیص داده شود، شما می توانید از بخش مشاوره ترس حضوری استفاده کنید. و از طریق متخصص روانشناس، بیمارتان را درمان کنید. با استفاده از مشاوره ترس تلفنی، در کوتاه ترین زمان ممکن، مشاوران ترس در دسترس هستند.

شما قادر خواهید بود از مشاوران ما در زمینه های مختلف روانشناسی استفاده نمایید. مشاوره ترس تلفنی این امکان را فراهم می نماید که شما بتوانید در هر ساعت از شبانه روز، با مشاورن روانشناسی در تماس باشید. ضمن اینکه مشاوره ترس تلفنی مشکلات رفت و آمد را ندارد. در مشاوره ترس تلفنی شما قادر خواهید بود مشکلاتتان را مطرح کرده و راهکارهای لازم را دریافت نمایید. چه بسا از طریق مشاوره تلفنی شما متوجه مشکل خود بشوید و با راهکارهایی که از مشاور دریافت می کنید، به راحتی آن را درمان کنید. و نیازی به مشاوره ترس حضوری نباشد. بنابراین مشاوره ترس تلفنی را میتوان یک راهکار ارزان و ساده برای تشخیص اختلال ترس یا فوبیا دانست.

در مشاوره ترس تلفنی هزینه های مشاوره کاهش می یابد

علاوه بر مزایای ذکر شده برای مشاوره تلفنی، شما می توانید با استفاده از مشاوره ترس تلفنی هزینه های خود را کاهش دهید. در مشاوره ترس تلفنی شما می توانید با هزینه های پایین تر، مشاوره ای با کیفیت مشابه مشاوره ترس حضوری دریافت نمایید. با توجه به اینکه در خیلی از شهرها و روستاها مراکز مشاوره ترس وجود ندارد، در مشاوره ترس تلفنی این مشکل حل شده است. و شما می توانید از سراسر ایران، از روانشناسان و متخصصان شهر تهران استفاده نمایید. مشاوره ترس تلفنی,مشاوره ترس,غلبه بر ترس,مشاوره غلبه بر ترس,مشاوره تلفنی غلبه بر ترس,مشاوره تلفنی ترس,مشاوره ترس تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی

مشاوره ترس تلفنی، یک راه آسان و سریع جهت پیشگیری و حل مشکلات اختلال ترس یا فوبیا

خدمات مشاوره تلفنی، مشاوره آنلاین و... از جمله خدمات جدید مخابرات هستند. که مراکز مشاوره روانشناسی می توانند از آن استفاده کنند. اقبال عمومی نسبت به خدمات مشاوره تلفنی باعث شده است تا این خدمات، در مدتی کوتاه جای خود را در میان خدمات مشاوره باز نمایند. دسترسی سریع و آسان، ارزانی نسبی و راحتی استفاده از خدمات مشاوره تلفنی باعث شده تا مشاوره تلفنی - و همین طور مشاوره ترس تلفنی - با استقبال خوبی مواجه شوند.

مزیت مرکز تلفنی صدای رهیاب نسبت به سایر مراکز مشاوره ترس تلفنی

در کادر مشاوران مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب از مشاوران زبده ای در زمینه مشاوره ترس تلفنی استفاده می شود. اکثر مشاوران مرکز مشاوره ترس تلفنی صدای رهیاب از فارغ التحصیلان رشته روانشناسی دانشگاه های معتبر تهران هستند. که در حوزه های مختلف مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی تخصص دارند. و شما می توانید با خیال آسوده و بی هیچ دغدغه ای از مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در زمینه مشاوره ترس تلفنی راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

همچنین در صورتی که نیاز به مشاوره حضوری باشد، شما می توانید با بخش حضوری تماس حاصل نمایید. و با تعیین وقت قبلی از مشاوران متخصص ما در حوزه های مختلف روانشناسی استفاده کنید. مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب همواره در تلاش بوده است با پایین نگه داشتن هزینه های تماس، باری از دوش خانواده بردارد. تا آن ها با دغدغه مالی کمتری به دنبال درمان و مشاوره ترس تلفنی خود و عزیزانشان باشند. به همین خاطر مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب به شما خانواده های عزیز این مژده را می دهد که هزینه تماس جهت مشاوره روانشناسی بسیار پایین تر از سایر مراکز مشاوره تلفنی بوده. و در حدود 30 درصد کمتر از سایر مراکز مشاوره تلفنی می باشد.

جهت استفاده از خدمات مشاوره ترس تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

شما هم میهنان عزیز می توانید جهت استفاده از خدمات مشاوره ترس تلفنی صدای رهیاب در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما تماس بگیرید. جهت تماس با مرکز مشاوره ترس تلفنی صدای رهیاب فقط کافی است که به یک خط ثابت تلفن دسترسی داشته باشید. برای تماس با ما شماره 9099075226 را بدون پیش شماره و فقط از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره ترس تلفنی صدای رهیاب بهره مند شوید. واحد مشاوره ترس تلفنی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه های زیر آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «انواع ترس و مشاوره ترس تلفنی » می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: