مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری - کدام بهتر است؟

مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری - کدام بهتر است؟

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(26 رای)

در این مقاله قصد داریم مقایسه ای بین مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری انجام دهیم. و با مزایا و معایب، محدودیت‌ها و فرصت‌ها و ویژگی‌های مشاوره تلفنی و مشاوره حضوری آشنا شوید. اصولاً با توجه به ویژگی‌های شخصیتی فرد مشاوره شونده، و همچنین نوع مشاوره یا حتی دسترسی یا عدم دسترسی مستقیم به مشاور یا مرکز مشاوره می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در نوع انتخاب شما داشته باشد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

مشاوره تلفنی و ویژگی‌های آن

مشاوره تلفنی چند سالی است که ظهور کرده است و عمر کوتاهی دارد. اما در همین مدت اندک توانسته جایگاه مناسبی در میان مشاغل نوپا پیدا کند. در مشاوره تلفنی فرد می تواند از هر نقطه کشور با کارشناسان و متخصصان یک حوزه تماس بگیرد و مشاوره دریافت کند. در مشاوره تلفنی، پول مدت زمانی که شخص با مشاور صحبت می‌کند، روی قبض تلفن می‌آید و می‌تواند از آن طریق پرداخت کند. مراکز مشاوره تلفنی موظفند، پولی که به ازای هر دقیقه مکالمه دریافت می‌کنند در ابتدای تماس به اطلاع مشتری برسانند. اما در سالیان اخیر شاهد تخلفات بسیاری از سوی مراکز مشاوره تلفنی بوده‌ایم. که به موجب آن شکایات بسیاری نیز از سوی شرکت‌های مشاوره تلفنی شده است. به همین خاطر شخص بایستی از اعتبار و مجوز مرکز مشاوره‌ای که با آن تماس می‌گیرد مطلع شود.

همان طور که گفته شد مشاوره تلفنی نیز همچون هر کسب‌وکار دیگری در کنار آسیب‌ها و محدودیت‌ها، فرصت‌ها  و امکانات ویژه‌ی خود را دارد. در مشاوره تلفنی می‌توانید در حوزه‌های مختلف از قبیل مشاوره روانشناسی، مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده،مشاوره حقوقی و... با متخصصان صحبت کنید.

مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره

مزایای مشاوره تلفنی

در مشاوره تلفنی شما می توانید از مشاوران اقصی نقاط کشور بهره‌مند شوید. و پس از مشاوره با متخصصان مربوطه تصمیم بهتر و جامع‌تری بگیرید. نکته حائز اهمیت این است که در همه‌ی مشاوره‌ها اصلا نیازی نیست که در محل حضور داشته باشید. این ویژگی زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که شما زمان کافی برای مراجعه حضوری ندارید و با محدودیت زمانی روبه‌رو هستید.

مزیت دیگر مشاوره تلفنی این است که برخی از افراد نمی‌توانند مشکلات خود را در مشاوره حضوری بیان کنند. به همین دلیل ترجیح می‌دهند مشکلاتشان را با سایر افراد در میان نگذارند. مشاوره تلفنی این امکان را فراهم می‌کنند، افراد بتوانند بدون سانسور کردن خود و خجالت کشیدن در خصوص یک موضوع، با مشاور صحبت کرده و مشاوره‌ لازم را دریافت کنند. در موضوعاتی مثل مشاوره ازدواج، مشاوره جنسی، مشاوره طلاق، مشاوره پیش از ازدواج و... افراد معمولا خجالت می‌کشند درباره مشکلاتشان صحبت کنند. و به همین خاطر مشاوره حضوری برای آنها چندان کارساز نیست.

موضوعات مشاوره تلفنی مرکز مشاوره صدای رهیاب

مرکز مشاوره صدای رهیاب به عنوان یکی از پیشگامان خدمات مشاوره، اقدام به راه‌اندازی مشاوره تلفنی نموده است. در حال حاضر مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در حوزه‌های زیر قادر به مخاطبین گرامی خدمات‌رسانی کند:

مشاوره تلفنی روانشناسی شامل:

تست روانشناسی، مشاوره روان تحلیلی، مشاوره اختلالات شخصیتی، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره اختلالات جسمی و معلولیت. مشاوره استرس و اضطراب، مشاوره افسردگی، مشاوره اعتیاد، مشاوره وسواس، مشاوره ترس و کابوس، مشاوره حریم خصوصی. مشاوره انزوا و تنهایی، مشاوره خشم و پرخاشگری، مشاوره مدیریت شرکت‌ها و سازمان‌ها، مشاوره نوروفیدبک و بیوفیدبک. مشاوره مهارتهای ارتباطی، مشاوره بلوغ و نوجوانی.

مشاوره تلفنی خانواده شامل:

مشاوره پیش‌از ازدواج، مشاوره ازدواج، مشاوره زندگی مشترک، مشاوره دوران بارداری. مشاوره نوزاد، مشاوره کودک، مشاوره نوجوان، مشاوره جوانان. مشاوره جنسی، مشاوره طلاق، مشاوره خیانت، مشاوره زنان و خانواده.مشاوره تربیت کودک، مشاوره مشکلات با همسر، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره مشکلات با خانواده همسر. مشاوره بی وفایی، مشاوره خیانت به همسر.

مشاوره تلفنی تحصیلی شامل:

مشاوره مدارس، مشاوره کنکور سراسری، معرفی رشته‌های دانشگاهی. معرفی دانشگاه‌ها، مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری، مشاوره کنکور کاردانی. مشاوره کنکور کاردانی به کارشناسی، مشاوره کنکور کارشناسی ارشد، مشاوره کنکور دکترا. مشاوره کنکور پزشکی، مشاوره تحصیل در خارج از کشور، مشاوره نگارش پایان‌نامه و مقاله، مشاوره آزمون‌های زبان.

مشاوره حضوری و ویژگی‌های آن

مشاوره حضوری غالبا بدین صورت است که فرد متقاضی مشاوره، به یک مرکز مشاوره یا مطب روانشناس مراجعه می‌کند. در این حالت فرد درباره مشکلات مشاوره می‌گیرد و در قبال به صورت ساعتی پول پرداخت می‌کند. برای مشاوره حضوری معمولاً فرد باید قبل از مراجعه وقت قبلی بگیرد. خیلی وقت‌ها مشاوران زبده و به نام، معمولاً وقتشان پر است و برای گرفتن مشاوره، ممکن است فرد مدتها منتظر بماند. در این حالت ممکن است وقت مشاور زمانی خالی شود که دیگر کار از کار گذشته باشد یا دیگر نیازی به مشاوره نباشد. در بسیاری از شهرهای کوچک هم معمولاً مشاور خوب وجود ندارد. یا تعداد مشاور خیلی کم است. یا این که فرد شناختی نسبت به مشاوران شهر و روستا ندارد.

مشاوره حضوری,مشاوره حضوری روانشناسی,مشاوره حضوری خانواده,مشاوره ازدواج,مشاوره تحصیلی,مشاوره نظام وظیفه,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره حضوری رهیاب

مزایای مشاوره حضوری

برخی از افراد مشاوره حضوری را ترجیح می‌دهند. این افراد به خاطر ارتباط چهره به چهره ترجیح می‌دهند مشاوره حضوری دریافت کنند. در مشاوره حضوری معمولاً ارتباط کلامی بهتر صورت می‌گیرد. مشاور هم با دیدن وضعیت ظاهری و روحی روانی فرد، بهتر می‌تواند مشاوره دهد. این موضوع در خصوص مشاوره ازدواج، مشاوره روانشناسی، مشاوره برنامه‌ریزی تحصیلی و... کارسازتر به نظر می‌رسد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

خدمات تخصصی مشاوره روانشناسی و روان درمانی

 1. مشاوره و درمان اضطراب
 2. مشاوره و درمان افسردگی
 3. مشاوره و درمان وسواس
 4. مشاوره و درمان اختلالات خوردن
 5. مشاوره و درمان اختلالات خواب
 6. مشاوره و درمان اختلالات شخصیتی
 7. مشاوره ترس
 8. مشاوره و بازیابی اعتماد به نفس
 9. مشاوره و تشخیص الزایمر
 10. مشاوره و گروه درمانی برای کنترل خشم و اضطراب
 11. مشاوره و گروه درمانی برای بیماران سرطانی

خدمات تخصصی مشاوره تلفنی خانواده و ازدواج

 1. مشاوره تلفنی پیش از ازدواج
 2. مشاوره تلفنی ازدواج
 3. مشاوره تلفنی در خصوص زندگی مشترک
 4. مشاوره تلفنی زنان
 5. مشاوره تلفنی زوج درمانی
 6. مشاوره تلفنی سکس تراپی
 7. مشاوره راهنمایی و مشاوره تلفنی بعد از طلاق
 8. مشاوره تلفنی پیشگیری از خیانت
 9. مشاوره تلفنی باجگیری عاطفی

خدمات تخصصی مشاوره تلفنی روانشناسی کودک و نوجوان

 1. مشاوره تلفنی بازی درمانی کودکان ۳ تا ۷ سال
 2. مشاوره تلفنی تربیت جنسی کودک
 3. مشاوره تلفنی کاردرمانی
 4. مشاوره تلفنی قصه درمانی
 5. مشاوره تلفنی تئاتر درمانی
 6. مشاوره تلفنی اختلالات یادگیری
 7. مشاوره تلفنی ارزیابی کودکان اوتیسم

خدمات مشاوره تلفنی تخصصی روانسنجی

 1. مشاوره آزمون های هوش
 2. مشاوره آزمون های شخصیت
 3. مشاوره آزمون های رضایت شغلی
 4. مشاوره آزمون های سجش مهارت
 5. مشاوره توانمندی های شغلی
 6. مشاوره تحصیلی

خدمات مشاوره تلفنی تخصصی روانپزشکی

 1. مشاوره تلفنی اعصاب و روان
 2. مشاوره تلفنی دارو درمانی
 3. مشاوره تلفنی نوروفیدبک
 4. مشاوره تلفنی بیوفیدبک
 5. مشاوره تلفنی روان تحلیلی

برگزاری کارگاه های آموزشی عمومی

 1. مشاوره تلفنی تحلیل رفتار متقابل ⟨ TA ⟩
 2. مشاوره تلفنی شخصیت شناسی یونگ
 3. مشاوره تلفنی رشد هویت و هدف گذاری در زندگی
 4. مشاوره تلفنی مهارت جرات مندی و ابراز وجود
 5. مشاوره تلفنی مهارت مقابله با هیجانات و تصمیم گیری
 6. مشاوره تلفنی مهارت فرزند پروری
 7. مشاوره تلفنی مهارت ارتباط موثر و روابط بین فردی

خدمات تخصصی مشاوره تلفنی حقوقی

 1.  مشاوره تلفنی امور حقوقی
 2. مشاوره تلفنی مالی
 3. مشاوره تلفنی امور کیفری
 4. مشاوره تلفنی حقوقی خانواده
 5. مشاوره تلفنی طلاق
 6. مشاوره تلفنی مهریه
 7. مشاوره تلفنی حضانت فرزند

خدمات تخصصی مشاوره تحصیلی و آموزشی

 1. مشاوره تلفنی برنامه ریزی درسی
 2. مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور
 3. مشاوره تلفنی انتخاب رشته تحصیلی
 4. مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور
 5. مشاوره تلفنی کنکور

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مرکز مشاوره‌ی تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب
حتی ایام تعطیل


مشاوره تلفنی,مرکز مشاوره تلفنی,مرکز مشاوره حضوری,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  برای مشاوره می توانید تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره صدای رهیاب در تماس باشید:

مشاوره تلفنی,مرکز مشاوره تلفنی,مرکز مشاوره حضوری,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره تلفنی پیش از ازدواج,مشاوره ازدواج موفق,ازدواج موفق,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج تلفنی,تأثیر افکار بر رفتار,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  تلفن مرکز مشاوره‌‌ی تلفنی صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226

مشاوره تلفنی,مرکز مشاوره تلفنی,مرکز مشاوره حضوری,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره تلفنی پیش از ازدواج,مشاوره ازدواج موفق,ازدواج موفق,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج تلفنی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره‌ی تلفنی صدای رهیاب - صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره‌ی تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره تلفنی یا مشاوره حضوری - کدام بهتر است؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: