مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(18 رای)

تجربه کارشناسان مشاوره خانواده در مورد زندگی جوانانی که تازه وارد زندگی می شوند نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد انجام مشاوره خانواده قبل از ازدواج است تا زوجین با چشمانی باز و آگاهی کامل و مشاورهخوب به زندگی زیبایی برسند. حال به بررسی اشتباهات رایجی که در مشاوره ها به آن رسیده ایم میپردازیم.

مشاوره های خانواده پیشنهاد می کنند خود را بی نقص نبینیم

اشتباه ما در این است که رسیدن به آرمان و آرزوهایمان را در این می دانیم که افرادی که با آنها در ارتباط هستیم. همگی باید خوب و عالی و بدون هیچ گونه عیب و نقص باشند. در حالی که این طرز فکر کردن نه تنها درست نیست. بلکه بسیار مضر است. چون هر شخص در کنار ویژگی های مثبتیکه دارد ضعفهایی هم دارد. همان طور که خود ما نیز مشمول همین قاعده هستیم. شاید اگر ضعف های پنهان ما هم برای اطرافیانمان مشخص می شد، طوری دیگری با ما رفتار می کردند.

/// شماره های تماس ///

از مشاوره خانواده کمک بگیرید و آماده اختلافات باشید

در ازدواجهم این مسئله را باید در نظر داشته باشیم. ما هر چقدر هم که در تحقیقاتدقت کرده باشیم. باز هم نمی توانیم کاملا از تمام جزئیات و خصوصیات شخصی و خانوادگی طرف مقابل خود مطلع شویم. لذا قاعده کلی در ازدواجبر این است که، ما علاوه بر اینکه تمام سعی خود رادر شناخت طرف به کار می بریم، باید آماده پذیرش اختلافات هم باشیم؛ که اگر این کار را نکنیم بعد از ازدواج و با آشنایی بیشتر با همسر و خانواده همسر و دیدن اختلافات، احساس شکست خواهیم کرد که این بزرگترین مانع برای رسیدن به آرمان ها و اهداف ماست و باعث می شود بعد از مدتی نکات مثبت و زیبایی های زندگیخود را نیز نبینیم.

مشاوره خانواده نادرست را در نظر نگیرید

باید همیشه در نظر داشته باشیم حتی زمانی که دیگران از ما تعریف کنند و به قول معروف بگویند حیف تو نبود که داماد این خانواده یا عروس آن خانواده شدیو یا...، نباید نقاط ضعف و زشتی های خودمان و خوبی ها و زیبایی های همسرمان را نادیده بگیریم. لذا هر گاه این افکار شیطانی و زشت به سراغتان آمد بنشینید و عیب ها و نقاط ضعف خودتان و خوبی ها و زیبایی های همسرتان را بنویسید. آنگاه مشخص خواهد شد که حرف های دیگران و افکار نادرستتان خیلی هم دقیق نیست؛ چون دیگران از عیب ها و زشتی های پنهان ما بی اطلاع هستند! توجه داشته باشید شاید شما عیب پنهانی نداشته باشید که با این فرض نیز رسم تواضع و فروتنی که توصیه خداوند زیبایی ها است می گوید که نباید خود را از دیگران برتر بدانیم و فخر بفروشیم.

چگونه خانواده خود را زیبا ببینیم؟

مشاوره های خانواده در مورد تاثیرات خانواده ها

البته به این نکته مهم نیز باید توجه داشته باشید که، خوب یا بد بودن خانواده همسرتان، نقش اساسی در زندگی شما و همسرتان ندارد؛ یعنی اینگونه نیست که اگر شخصی برای مثال بعد از ازدواج متوجه بشود که برادر همسرش معتاد است یا... دیگر نتواند زندگی کند. هر چند اگر اینگونه نباشد بهتر است ولی حال اینطور شده، نباید زیبایی های زندگیتان را نادیده بگیرید و خوشبختیان را به این موضوعات بی ارزش گره بزنید و دچار مشکل کنید.

آنچه که واقعا حائز اهمیت است این است که تناسب داشته باشند. این تناسب ها در صحبت های خواستگاری و راهنمایی های مشاور خوب مشخص می شود و نباید حساسیت بیجا بخرج داد. اعضای خانواده همسر هم اگر اهل خلاف شرعو خلاف اخلاقیات هستند، راه حلِ کم کردن رابطه فی مابین مناسب خواهد بود. اگر اینگونه نباشد و در حد اختلافات کوچک است نباید بزرگش کنیم و با مدیریت مناسب و گرفتن مشاوره خانواده مناسب اجازه مطرح شدن و بزرگ شدن این مسائل را می توان گرفت. البته توجه کنید که در هر صورت نه تنها نباید رابطه را قطع کنید بلکه بنا بر وظیفه شرعی خود باید در مسیر اصلاح خانواده همسر مثل تقویت ایمان، راست گوییتلاش کنید.

در انتها باید توجه داشته باشیم

همه این مطالبی که خدمت شما عرض شده در شرایطی است که ناراحتی شما فقط در حد موارد جزئی و نه حیاتی باشد. و در واقع تفاوت های ریشه ای و اساسی با همسر خود نداشته باشید؛ولی اگر این گونه نباشد؛ مثلا با همسر خود در زمینه های فکری؛ اعتقادی؛ اخلاقیاختلاف نظراتتان اساسی باشد، بایدبه گونه ای دیگر عمل بشود و حتما نیازمند مراجعه به یک مشاور خوب و متخصص برای راهنمایی گرفتن و مشاوره خانواده دارید.

اما در مورد مسائل جزئی مشکل اساسی وجود ندارد و خودتان می توانید مشکل را حل کنید و با کمی مشاوره خانواده ساده و تامل کردن، شرایط را متناسب کنید و از به وجود آمدن مشکلات اساسی جلوگیری کنید و زیبا ترین زندگی را برای خودتان و همسر عزیزتان به وجود بیاورید. در صورت لزوم نیز حتما پیشنهاد می شود به یک مشاورمورد اعتماد مراجعه کنید تا با بررسی بیشتر شرایط شما، در مدیریت زندگی به شما مشاوره خانواده بدهد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «چگونه خانواده خود را زیبا ببینیم؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: