مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته مشاوره تلفنی تا 60% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(0 رای)

تجربه کارشناسان مشاوره خانواده در مورد زندگی جوانانی که تازه وارد زندگی می شوند نشان دهنده اهمیت بسیار زیاد انجام مشاوره خانواده قبل از ازدواج است تا زوجین با چشمانی باز و آگاهی کامل و مشاوره خوب به زندگی زیبایی برسند. حال به بررسی اشتباهات رایجی که در مشاوره ها به آن رسیده ایم میپردازیم.

اولا: مشاوره های خانواده پیشنهاد می کنند خود را بی نقص نبینیم

اشتباه ما در این است که رسیدن به آرمان و آرزوهایمان را در این می دانیم که افرادی که با آنها در ارتباط هستیم. همگی باید خوب و عالی و بدون هیچ گونه عیب و نقص باشند. در حالی که این طرز فکر کردن نه تنها درست نیست. بلکه بسیار مضر است. چون هر شخص در کنار ویژگی های مثبتی که دارد ضعف  هایی هم دارد. همان طور که خود ما نیز مشمول همین قاعده هستیم. شاید اگر ضعف های پنهان ما هم برای اطرافیانمان مشخص می شد، طوری دیگری با ما رفتار می کردند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

دوما: از مشاوره خانواده کمک بگیرید و آماده اختلافات باشید

در ازدواج هم این مسئله را باید در نظر داشته باشیم. ما هر چقدر هم که در تحقیقات دقت کرده باشیم. باز هم نمی توانیم کاملا از تمام جزئیات و خصوصیات شخصی و خانوادگی طرف مقابل خود مطلع شویم. لذا قاعده کلی در ازدواج بر این است که، ما علاوه بر اینکه تمام سعی خود را  در شناخت طرف به کار می بریم، باید آماده پذیرش اختلافات هم باشیم؛ که اگر این کار را نکنیم بعد از ازدواج و با آشنایی بیشتر با همسر و خانواده همسر و دیدن اختلافات، احساس شکست خواهیم کرد که این بزرگترین مانع برای رسیدن به آرمان ها و اهداف ماست و باعث می شود بعد از مدتی نکات مثبت و زیبایی های زندگی خود را نیز نبینیم.

سوما: مشاوره خانواده نادرست را در نظر نگیرید

باید همیشه در نظر داشته باشیم حتی زمانی که دیگران از ما تعریف کنند و به قول معروف بگویند حیف تو نبود که داماد این خانواده یا عروس آن خانواده شدی  و یا...، نباید نقاط ضعف و زشتی های خودمان و خوبی ها و زیبایی های همسرمان را نادیده بگیریم. لذا هر گاه این افکار شیطانی و زشت به سراغتان آمد بنشینید و عیب ها و نقاط ضعف خودتان و خوبی ها و زیبایی های همسرتان را بنویسید. آنگاه مشخص خواهد شد که حرف های دیگران و افکار نادراستتان خیلی هم دقیق نیست؛ چون دیگران از عیب ها و زشتی های پنهان ما بی اطلاع هستند! توجه داشته باشید شاید شما عیب پنهانی نداشته باشید که با این فرض نیز رسم تواضع و فروتنی که توصیه خداوند زیبایی ها است می گوید که نباید خود را از دیگران برتر بدانیم و فخر بفروشیم.

مشاوره های خانواده در مورد تاثیرات خانواده ها

البته به این نکته مهم نیز باید توجه داشته باشید که، خوب یا بد بودن خانواده همسرتان، نقش اساسی در زندگی شما و همسرتان ندارد؛ یعنی اینگونه نیست که اگر شخصی برای مثال بعد از ازدواج متوجه بشود که برادر همسرش معتاد است یا... دیگر نتواند زندگی کند. هر چند اگر اینگونه نباشد بهتر است ولی حال اینطور شده، نباید زیبایی های زندگیتان را نادیده بگیرید و خوشبختیان را به این موضوعات بی ارزش گره بزنید و دچار مشکل کنید.

آنچه که واقعا حائز اهمیت است این است که تناسب داشته باشند. این تناسب ها در صحبت های خواستگاری و راهنمایی های مشاور خوب مشخص می شود و نباید حساسیت بیجا بخرج داد. اعضای خانواده همسر هم اگر اهل خلاف شرع  و خلاف اخلاقیات هستند، راه حلِ کم کردن رابطه فی مابین مناسب خواهد بود. اگر اینگونه نباشد و در حد اختلافات کوچک است نباید بزرگش کنیم و با مدیریت مناسب و گرفتن مشاوره خانواده مناسب اجازه مطرح شدن و بزرگ شدن این مسائل را می توان گرفت. البته توجه کنید که در هر صورت نه تنها نباید رابطه را قطع کنید بلکه بنا بر وظیفه شرعی خود باید در مسیر اصلاح خانواده همسر مثل تقویت ایمان، راست گویی و... تلاش کنید.

در انتها باید توجه داشته باشیم

همه این مطالبی که خدمت شما عرض شده در شرایطی است که ناراحتی شما فقط در حد موارد جزئی و نه حیاتی باشد. و در واقع تفاوت های ریشه ای و اساسی با همسر خود نداشته باشید؛ولی اگر این گونه نباشد؛ مثلا با همسر خود در زمینه های فکری؛ اعتقادی؛ اخلاقی و... اختلاف نظراتتان اساسی باشد، باید  به گونه ای دیگر عمل بشود.و حتما نیازمند مراجعه به یک مشاور خوب و متخصص برای راهنمایی گرفتن و مشاوره خانواده دارید. اما در مورد مسائل جزئی مشکل اساسی وجود ندارد و خودتان می توانید مشکل را حل کنید و با کمی مشاوره خانواده ساده و تامل کردن، شرایط را متناسب کنید و از به وجود آمدن مشکلات اساسی جلوگیری کنید و زیبا ترین زندگی را برای خودتان و همسر عزیزتان به وجود بیاورید.

در صورت لزوم نیز حتما پیشنهاد می شود به یک مشاور مورد اعتماد مراجعه کنید تا با بررسی بیشتر شرایط شما، در مدیریت زندگی به شما مشاوره خانواده بدهد.

نویسنده: مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی مرکز مشاوره رهیاب

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره رهیاب در تماس باشید:

تنبیه کودک,مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  تلفن مرکز مشاوره خانواده تلفنی رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226

مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیابمشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی نظام وظیفه,مشاوره تلفنی تحصیلی,مشاوره تلفنی رهیاب  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی رهیاب - صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره خانواده: چگونه خانواده خود را زیبا ببینیم» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال از بسته تخفیفی با امکان تماس 30 خط همزمان استفاده نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی