مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته مشاوره تلفنی تا 60% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(5 رای)

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در نظر دارد، با معرفی مطالب مفید و کاربردی در زمینه‌های مشاوره روانشناسی، مشاوره خانواده، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره تحصیلی،‌ مشاوره ازدواج،‌ مشاوره مهارت‌های زندگی، مشاوره افسردگی،‌ مشاوره جنسی،‌ مشاوره خیانت و … در راستای اعتلای آگاهی مردم کشور عزیزمان برای حل مشکلات پیش‌روی آنان در زندگی گام بردارد. از این رو با کمک مشاوران و روانشناسان مجرب و حرفه‌ایمرکز مشاوره صدای رهیاب،‌ مطلب بروز و کاربردی در زمینه روانشناسی و مشاوره را با آوردن بخش‌های کوچکی از موضوعات مختلف برای شما هم میهنان عزیز شرح می‌دهیم. نه گفتن هنری است که همه ما باید آن را یاد بگیریم.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

بخش اول: مشاوره در مورد نه گفتن به خواسته های بیرونی

در این مقاله مشاوره خانواده قصد داریم یاد بگیریم چگونه بدون احساس گناه، نه بگوییم و مرزبندی های سالمی تعیین کنیم.

چرا باید یادبگیریم به خواسته های نادرست نه بگوییم؟ (نظر مشاوران خانواده)

خیلی از افراد هستند که در لباس مشاوره یا مشورت قصد دارند از ما بهره کشی کنند. تجربه ی مشاوران خانواده نشان می دهد اگر یاد نگیریم به خودمان احترام بگذاریم و در عین حال از مشاوره بقیه استفاده کنیم، راه بی‌احترامی کردن دوستان، همکاران، هم‌کلاسی‌ها، و اعضای خانواده‌مان هم به ما باز می‌شود.

اگر «نه» گفته‌ایم و مطمئن هستیم این کار به خیر ما و خانواده مان است به هیچ‌کس اجازه ندهیم بخواهد ما را تحت‌ تاثیر قرار دهد. اجازه ندهیم کاری را که افراد می‌خواهند را برایشان انجام دهیم. هر چند همان طور که در قرآن است باید از مشورت ها استفاده کنیم ولی وقتی روی موضوعی با مشورت کردنبه جمع بندی رسیدیم دیگر نباید شک کنیم و به خواسته های بقیه، نه بگوییم.

برای نه گفتن باید چه کار کرد؟

بفهمیم که رفتن با حفظ احترام خود بسیار بهتر از ماندن در آن موقعیت است، هرچقدر هم که طرف‌ مقابل سعی کند حس عذاب‌ وجدان به ما بدهد. هر تعداد راهی هم که برای متقاعد کردن ما استفاده کنند، اگر «نه» گفته‌ و دلایلمان راهم بیان کرده‌ایم، دیگر نیازی به ایستادن و توضیح بیشتر نیست. در کمال احترام به بقیه، مسیر درست خود را با توکل بر خدا طی کنیم.

تجربه ما در جلسات مشاوره نشان می دهد که وقتی قاطعیت ما در خطر است، بحث کردن سخت‌تر می‌شود. ولی در هر حال باید این کار را بکنیم. گاهی وقت‌ها اگر کار درست را انجام دهیم احساس تنهایی خواهیم کرد. اما بدانیم که تنها نیستیم زیرا همواره خداوند متعال همراه ماست.

بعضی آدمها سعی می‌کنند نظر ما را عوض کنند اما بهتر است روی حرف درست خود که با تامل و تفکر به آن رسیده ایم پافشاری کنیم. زیرا در آخر احترام آنها به ما بیشتر خواهد شد چون عزت نزد خداوند است.

بر او توکل کنیم و راه درست خود را طی کنیم.

مرکز مشاوره و روانشناسی تلفنی رهیاب امیدوار است مطالعه این مطالب، تأثیر مناسبی بر رشد آگاهی و درک شما در زمینه روانشناسی و مشاوره خانواده داشته باشد.

نویسنده:
زهرا اردستاني ⇐ روانشناس و مشاور خانواده و روانشناسی مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مرکز مشاوره تلفنی رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب
حتی ایام تعطیل


مشاوره ازدواج تلفنی,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج,مشاوره انتخاب همسر,مشاوره ازدواج موفق,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره تلفنی پیش از ازدواج,مشاوره ازدواج موفق,ازدواج موفق,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج تلفنی,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره صدای رهیاب در تماس باشید:

مشاوره ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره تلفنی پیش از ازدواج,مشاوره ازدواج موفق,ازدواج موفق,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج تلفنی,تأثیر افکار بر رفتار,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  تلفن مرکز مشاوره خانواده تلفنی رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226

مشاوره ازدواج,مشاوره پیش از ازدواج,مشاوره تلفنی پیش از ازدواج,مشاوره ازدواج موفق,ازدواج موفق,مشاوره تلفنی ازدواج,مشاوره ازدواج تلفنی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره خانواده صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب - صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

گردآوری و تنظیم: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره خانواده : چگونه به خواسته های نادرست نه بگوییم بخش اول» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن صدای بوق اشغال از بسته های تخفیفی با امکان تماس 30 خط همزمان استفاده فرمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی