مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(33 رای)

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در نظر دارد، با معرفی مطالب مفید و کاربردی در زمینه‌های مشاوره روانشناسی تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره کودک تلفنی، مشاوره تلفنی نوجوان، مشاوره تحصیلی،‌ مشاوره ازدواج،‌ مشاوره مهارت‌های زندگی، مشاوره افسردگی،‌ مشاوره جنسی،‌ مشاوره خیانت و … در راستای اعتلای آگاهی مردم کشور عزیزمان برای حل مشکلات پیش‌روی آنان در زندگی گام بردارد. در این مقاله قصد داریم موضوع بسیار مهم گوش دادن به همسر را برای شما عزیزان شرح دهیم. چرا که معمولاً در بین زوج ها و به خصوص مردها معنای گوش دادن به همسر سوء تعبیر شده و افراد برداشت اشتباهی از گوش دادن به همسر دارند.

معمولا در بین زوج ها درک درستی از گوش دادن به همسر وجود ندارد

گوش دادن به همسر این نیست که حرف نزنید. و فقط گوش های خود را باز کنید. از دیدگاه روانشناسی مراد از گوش دادن به همسر زمانی است که مغزتان نیز به صورت فعال در گوش دادن درگیر شود. فرد گوش دهنده نباید کاملا منفعل باشد. ارتباط حتی موقعی که ظاهرا فقط یک فرد صحبت می کند یک مسیر دو طرفه و فرایندی مشارکتی است. مشاوران خانواده پیشنهاد می کنند برای گوش دادن فعال، از همسرتان نقل بیان کنید. شفاف سازی کنید. صجبت هایی که همسرتان بیان می کند را بازخورد دهید. بدین ترتیب شما به همسرتان نشان می دهید که در گوش دادن به همسر دقیق هستید. با این کار به همسرتان نشان می دهید که برای او اهمیت قائل هستید و به او توجه دارید. بدین ترتیب با مشکلات و دغدغه های فکری او هم بیشتر آشنا می شوید. و رابطه شما در زندگی مشترک مستحکم تر میشود.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

گام اول در گوش دادن به همسر: صحبت های او را نقل بیان کنید.

گام اول در گوش دادن به همسر این است که حرف های او را نقل بیان کنید. روانشناسان و مشاوران خانواده بر این باورند که هرگاه همسرتان مطلب مهمی را به شما می گوید، برای اطمینان از دریافت درست حرف های او، باید با واژه های خودتان مجددا گفته های او را تکرار کنید. این مهم ترین بخش گوش دادن خوب است. به این ترتیب همسر شما متوجه می شود که شما صرفا حرف های او را تکرار نمی کنید. و کاملا مفهوم و موضوع مطرح شده از سوی همسرتان را فهمیده اید.

گام دوم در گوش دادن به همسر: در مورد یک موضوع شفاف سازی کنید.

در گام دوم گوش دادن به همسر، نکات مبهم صحبت هایش را شفاف سازی کنید. تجربه مشاوران روانشناس در جلسات مشاوره خانوده نشان می دهد نقل بیان کردن صحبت های همسر، منجر به شفاف سازی و درک بهتر صحبت ها می شود. وقتی آن چه را شنیده اید به همسرتان می گویید و می فهمید که منظور همسرتان را اشتباهی دریافت کرده اید، برای شفاف سازی نکات مبهم حرف های همسرتان، سوالاتی را مطرح کنید.

برای سوال پرسیدن مشاوران خانواده همیشه این موضوع را مطرح می کنند که موقعی که می خواهید سوال کنید، به خاطر داشته باشید که قصد شما درک کردن، لذت بردن، یاد گرفتن و کمک کردن به همسرتان است. نباید به دنبال بازپرسی، تحمیل نقطه نظرها، سرزنش، تحقیر یا هدایت کردن حرف های او باشید. به لحاظ روانشناسی پرسیدن سوالات تصویر جامعی از جزئیات و تفاوت های جزئی به شما ارائه می دهد و باعث می شود منطق نظرات همسرتان را به خوبی درک کنید. سعی کنید واقعیت عینی را بفهمید، چه کسی، چه چیزی، کجا، کی و چطور؟ و در مورد احساس و افکار فعلی طرف مقابل سوال کنید.

گام سوم در گوش دادن به همسر: واکنش های خود را بازخورد دهید.

گام سوم در گوش دادن به همسر این است که بعد از نقل بیان و پرسیدن سوالاتی برای شفاف سازی، واکنش های خودتان را بازخورد می دهید. برای این کار مشاوران خانواده پیشنهاد می کنند که با آرامش و بدون قضاوت؛ افکار، احساس ها، نظرات و خواسته های خود را بازگو کنید. تجربه درونی خود را بدون مشاجره یا نصیحت بیان می کنید. تجارب حاصل از جلسات مشاوره خانواده نشان می دهد که بیان تجربه درونی بدون مشاجره یا حالت نصیحت گویی کمک می کند تا همسرتان نسبت به صحبت های شما کمتر موضع می گیرد. بدین ترتیب شما بدون مانع و حائل به حرف های همسرتان گوش می دهید و همسرتان نیز به شما گوش می دهد.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

بازخورد دادن صحبت های همسر در فرایند گوش دادن به همسر یک مزیت دارد:

با بازخورد دادن صحبت های همسرتان در فرایند گوش دادن به همسر یک فرصت دیگر برای شما مهیا می شود تا دریافت هایتان را دوباره بررسی کنید. و دریافت های اشتباه و سوءتعبیرها را برطرف سازید. به این ترتیب شما می توانید سوء تفاهم ها را تصحیح کنید، به همسرتان اطلاعاتی در زمینه درستی و تاثیرات رفتارش، ارائه می دهد و همسرتان از نقطه نظرات جدید شما بهره مند می شود.

بازخورد دادن صحبت های همسر در فرایند گوش دادن به همسر باید فوری، صادقانه و به صورت حمایتی بیان شود.

فوری بودن بازخورد دادن صحبت ها: زمانی باید صحبت ها را سریع بازخورد دهید که اصلا نمی فهمید همسرتان در چه موردی صحبت می کند. همین که فکر می کنید گفته های همسرتان را از طریق نقل بیان و شفاف سازی، درک کردید بلافاصله به او پسخوراند دهید. مشاوران خانواده معتقدند که به تاخیر انداختن حتی به اندازه کم هم از تاثیر آن می کاهد.

صادقانه بودن بازخورد دادن صحبت ها: به این معنی است که بدون این که تحت تاثیر ترس از تهاجم باشید، قصد فریب دادن داشته باشید و یا احساس هاس خود را مخفی کنید باید واکنش های واقعی خود را ارئه دهید. مشاوران خانواده پیشنهاد می کنند که اگر احساس می کنید؛ همسرتان در اشتباه است یا احساس تهدید می کنید، باید در پس خوراند خود همین احساس ها را بیان کنید.

حمایتی بودن بازخورد دادن صحبت ها: به این معنی است که به هنگام گوش دادن به همسر باید بیان صادقانه شما هم متعادل باشد. باید برای بیان گزینه ای منفی به صورت منعطف، روش هایی بیابید. تا بتوانید بدون این که طرف مقابل را ناراحت کنید منظور خود را بیان کنید. برای مثال به جای این که بگویید " تو واقعا این بار کار را خراب کردی." بگویید " فکر می کنیم دارید اشتباه می کنید".

خب به پایان مقاله "گوش دادن به همسر را یاد بگیریم" رسیدیم. امیدوارم که از این مقاله مشاوره زندگی مشترک نیز بهره لازم را برده باشید. منتظر مطالب جدید ما در زمینه مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره روانشناسی و... باشید. در پناه حق!

نویسنده: محسن کریمی -  کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، مشاور و روانشناس مرکز مشاوره صدای رهیاب


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره زندگی مشترک نلفنی

مشاوره زنان و خانواده نلفنی

مشاوره دوران بارداری تلفنی

مشاوره جوان تلفنی

مشاوره نوجوان تلفنی

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره نوزاد تلفنی

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران زندگی مشترک ما از تلفن ثابت و بدون پیش شماره با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا 10 شب
حتی ایام تعطیل


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب

مشاوره روانشناسی تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره تحصیلی تلفنی


مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت و بدون پیش شماره با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات 8 صبح تا 10 شب با مرکز مشاوره زندگی مشترک تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید. و از تجربه مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در حوزه های مختلف زندگی مشترک استفاده کنید.


ز  برای مشاوره زندگی مشترک می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

گوش دادن به همسر,مهارت های زندگی,مشاوره خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی زندگی مشترک,مشاوره زندگی مشترک تلفنی,مشاوره تلفنی رهیاب  تلفن مرکز مشاوره زندگی مشترک تلفنی صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226

گوش دادن به همسر,مهارت های زندگی,مشاوره خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,روابط زناشویی,مشاوره تلفنی زناشویی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی زندگی مشترک,مشاوره زندگی مشترک تلفنی,مشاوره تلفنی رهیاب  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب. کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب. صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره خانواده - روش صحیح گوش دادن به همسر را یاد بگیریم» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: