مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
تماس اضطراری:021-22916114
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(9 رای)

در این مقاله قصد داریم به روش درمان در نوروفیدبک و سوالاتی که ممکن است برای مراجعه کنندگان به مشاوران روانشناسی جهت درمان با نوروفیدبک پیش بیاید بپردازیم. در مقالات قبلی توضیحاتی در خصوص نوروفیدبک و بیوفیدبک داده شد. برای آشنایی بیشتر با نوروفیدبک و بیوفیدبک پیشنهاد می کنیم به مقالات زیر مراجعه کنید.

دانستنی های روانشناسی: آیا نوروفیدبک روشی موثر است؟

دانستنی های روانشناسی: اهداف و کاربردهای نوروفیدبک

یکی از سوالات کلیدی این است که درمان در نوروفیدبک چند جلسه طول می کشد؟ آیا درمان در نوروفیدبک عوارض جانبی دارد؟ درمان در نوروفیدبک برای چه بیماری ها یا اختلالاتی کاربرد دارد؟ آیا درمان در نوروفیدبک برای بیماری های مختلف به یک اندازه طول می کشد؟

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

کاربردهای درمان در نوروفیدبک با کاربرد روانشناسی: (شناسایی و درمان اختلالات روانشناختی)

در روانشناسی بیش از هر بیماری دیگری، از نوروفیدبک برای درمان ADHD استفاده شده است. مطالعات و تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد که استفاده از این شیوه در درمان مبتلایان به ADHD موجب بهبودی ۸۵- ۸۰% شده است.

– کاربرد روانشناسی نوروفیدبک در درمان شرایط روانی خاص: اضطراب (Anxiety )، حملات هراس (Panic) فوبیا (phobias)، وسواس فکری – عملی (OCD)

– کاربرد روانشناسی نوروفیدبک در آموزش: درمان اختلالات یادگیری (Learning Disorder)

– کاربرد روانشناسی نوروفیدبک در درمان اختلالات خواب (Sleep Deregulation)

– کاربرد روانشناسی نوروفیدبک در درمان سردرد هایمیگرنی مزمن (Chronia Pain Migraines )

– کاربرد روانشناسی نوروفیدبک در درمان افسردگی (Depression)

– کاربرد روانشناسی نوروفیدبک درمان مصرف سوء مواد و ترک اعتیاد (Substance abuse)

درمان در نوروفیدبک,روش درمان نوروفیدبک,تعداد جلسات نوروفیدبک,نوروفیدبک در روانشناسی,درمان با نوروفیدبک,بیوفیدبک,نوروفیدبک,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی مهارت های زندگی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی رهیاب,بیوفیدبک روانشناسی,نوروفیدبک روانشناسی

جلسات درمان در نوروفیدبک معمولاً چند جلسه طول می کشد؟

تحقیقات روانشناسی و جلسات مشاوره روانشناسی نشان می دهد که جلسات درمان در نوروفیدبک برای اختلالات مختلف متفاوت است. تجربه روانشناسان نشان می دهد برای درمان موثر در نوروفیدبک، مراجعه کننده باید معمولا 2 تا 3 جلسه در هفته برای درمان اقدام کند. سیر درمان در نوروفیدبک و بیوفیدبک آهسته و تدریجی است. اما در بعضی از اختلالات تاثیر خود را سریع تر نشان می دهد: مثل تسکین سردردهای میگرنی.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان در نوروفیدبک (با توجه به رده سنی):

طول درمان در نوروفیدبک برای کودکان: 30 تا 40 جلسه

طول درمان در نوروفیدبک برای بزرگسالان: 20 تا 30 جلسه

طول درمان در نوروفیدبک برای بهبود عملکرد: 15 تا 20 جلسه

برنامه کلی برای درمان در نوروفیدبک به این صورت است: 2 تا 3 بار در هفته، هر جلسه 45 تا 50 دقیقه. مشاوران روانشناسی پیشنهاد می کنند برای حفظ پیوستگی جلسات درمان، 10 جلسه اول با هم ثبت نام شود.

از چه زمانی می توان تاثیر درمان در نوروفیدبک را مشاهده کرد؟

جلسات مشاوره و درمان روانشناسی نشان می دهد اولین تغییرات مشهود در بیماران بین جلسه ششم تا دهم مشخص می شود. اگر تا جلسه هشتم فرد هیچ تغییری گزارش ندهد و مشاور روانشناس و درمانگر تغییری نبیند جلسات مشاوره و درمان قطع می شود. مطالعات روانشناسی نشان می دهد روش درمان با نوروفیدبک در 15% افراد جواب نمی دهد. روش درمان نوروفیدبک برای افراد 6 تا 60 سال توصیه می شود.

روش درمان در نوروفیدبک برای چه افرادی مناسب نیست؟

هر چند استفاده از روش های نوروفیدبک و بیوفیدبک در روانشناسی عمر زیادی ندارد و گام های اولیه خود را طی می کند. اما مطالعات روانشناسی و برخی از گزارش های مشاوران روانشناسی نشان می دهد که درمان با نوروفیدبک برای برخی افراد مناسب نیست. طبق ادعای مشاوران روانشناسی درمان با نوروفیدبک برای این افراد یا تأثیرگذار نیست و یا تأثیر منفی دارد. در زیر لیست افرادی که معمولاً درمان با نوروفیدبک برای آن ها موثر نیست نشان داده شده است:

1.عقب مانده های ذهنی

2. افراد دارای اختلالات شخصیت بویژه: ضداجتماعی / مرزی / پارانوئید

3.اختلالات سایکوتیک

4. کسانی که ترس از تکنولوژی دارند.

نویسنده: هانیه فریدون فر ⇐ مشاور و روانشناس

سایر مقالات مرتبط با نوروفیدبک و بیوفیدبک:

دانستنی های روانشناسی: آیا نوروفیدبک روشی موثر است؟

دانستنی های روانشناسی: اهداف و کاربردهای نوروفیدبک

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مشاوره تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران روانشناسی ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات 8 صبح تا 9 شب با مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مشاوره تلفنی صدای رهیاب استفاده کنید.


درمان در نوروفیدبک,روش درمان نوروفیدبک,تعداد جلسات نوروفیدبک,نوروفیدبک در روانشناسی,درمان با نوروفیدبک,بیوفیدبک,نوروفیدبک,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی مهارت های زندگی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی رهیاب,بیوفیدبک روانشناسی,نوروفیدبک روانشناسی  برای مشاوره روانشناسی تلفنی می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

درمان در نوروفیدبک,روش درمان نوروفیدبک,تعداد جلسات نوروفیدبک,نوروفیدبک در روانشناسی,درمان با نوروفیدبک,بیوفیدبک,نوروفیدبک,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی مهارت های زندگی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی رهیاب,بیوفیدبک روانشناسی,نوروفیدبک روانشناسی  تلفن مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226.

درمان در نوروفیدبک,روش درمان نوروفیدبک,تعداد جلسات نوروفیدبک,نوروفیدبک در روانشناسی,درمان با نوروفیدبک,بیوفیدبک,نوروفیدبک,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی مهارت های زندگی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره روانشناسی رهیاب,بیوفیدبک روانشناسی,نوروفیدبک روانشناسی  شبکه های اجتماعی مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب : کانال تلگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب. - صفحه اینستاگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره روانشناسی: درمان در نوروفیدبک چند جلسه طول می کشد؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی