مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(17 رای)

در این مقاله قصد داریم به روش درمان در نوروفیدبک و سوالاتی که ممکن است برای مراجعه کنندگان به مشاوران روانشناسی جهت درمان با نوروفیدبک پیش بیاید بپردازیم. در مقالات قبلی توضیحاتی در خصوص نوروفیدبک و بیوفیدبک داده شد. برای آشنایی بیشتر با نوروفیدبک و بیوفیدبک پیشنهاد می کنیم به مقالات زیر مراجعه کنید.

یکی از سوالات کلیدی این است که درمان در نوروفیدبک چند جلسه طول می کشد؟ آیا درمان در نوروفیدبک عوارض جانبی دارد؟ درمان در نوروفیدبک برای چه بیماری ها یا اختلالاتی کاربرد دارد؟ آیا درمان در نوروفیدبک برای بیماری های مختلف به یک اندازه طول می کشد؟

کاربردهای درمان در نوروفیدبک با کاربرد روانشناسی (شناسایی و درمان اختلالات روانشناختی)

در روانشناسی بیش از هر بیماری دیگری، از نوروفیدبک برای درمان ADHD استفاده شده است. مطالعات و تحقیقات روانشناسی نشان می‌دهد که استفاده از این شیوه در درمان مبتلایان به ADHD موجب بهبودی ۸۵- ۸۰% شده است.

کاربرد روانشناسی نوروفیدبک در درمان شرایط روانی خاص

کاربردهای دیگر روانشناسی نوروفیدبک

جلسات درمان در نوروفیدبک معمولاً چند جلسه طول می کشد؟

تحقیقات روانشناسی و جلسات مشاوره روانشناسی نشان می دهد که جلسات درمان در نوروفیدبک برای اختلالات مختلف متفاوت است. تجربه روانشناسان نشان می دهد برای درمان موثر در نوروفیدبک، مراجعه کننده باید معمولا 2 تا 3 جلسه در هفته برای درمان اقدام کند. سیر درمان در نوروفیدبک و بیوفیدبک آهسته و تدریجی است. اما در بعضی از اختلالات تاثیر خود را سریع تر نشان می دهد: مثل تسکین سردردهای میگرنی.

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان در نوروفیدبک (با توجه به رده سنی)

  • طول درمان در نوروفیدبک برای کودکان: 30 تا 40 جلسه
  • طول درمان در نوروفیدبک برای بزرگسالان: 20 تا 30 جلسه
  • طول درمان در نوروفیدبک برای بهبود عملکرد: 15 تا 20 جلسه

برنامه کلی برای درمان در نوروفیدبک به این صورت است: 2 تا 3 بار در هفته، هر جلسه 45 تا 50 دقیقه. مشاوران روانشناسی پیشنهاد می کنند برای حفظ پیوستگی جلسات درمان، 10 جلسه اول با هم ثبت نام شود.

از چه زمانی می توان تاثیر درمان در نوروفیدبک را مشاهده کرد؟

جلسات مشاوره و درمان روانشناسی نشان می دهد اولین تغییرات مشهود در بیماران بین جلسه ششم تا دهم مشخص می شود. اگر تا جلسه هشتم فرد هیچ تغییری گزارش ندهد و مشاور روانشناس و درمانگر تغییری نبیند جلسات مشاوره و درمان قطع می شود. مطالعات روانشناسی نشان می دهد روش درمان با نوروفیدبک در 15% افراد جواب نمی دهد. روش درمان نوروفیدبک برای افراد 6 تا 60 سال توصیه می شود.

روش درمان در نوروفیدبک برای چه افرادی مناسب نیست؟

هر چند استفاده از روش های نوروفیدبک و بیوفیدبک در روانشناسی عمر زیادی ندارد و گام های اولیه خود را طی می کند. اما مطالعات روانشناسی و برخی از گزارش های مشاوران روانشناسی نشان می دهد که درمان با نوروفیدبک برای برخی افراد مناسب نیست. طبق ادعای مشاوران روانشناسی درمان با نوروفیدبک برای این افراد یا تأثیرگذار نیست و یا تأثیر منفی دارد. در زیر لیست افرادی که معمولاً درمان با نوروفیدبک برای آن ها موثر نیست نشان داده شده است:

  1. عقب مانده های ذهنی
  2. افراد دارای اختلالات شخصیت بویژه: ضداجتماعی / مرزی / پارانوئید
  3. اختلالات سایکوتیک
  4. کسانی که ترس از تکنولوژی دارند.

نویسنده: هانیه فریدون فر

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «درمان در نوروفیدبک چند جلسه طول می کشد؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: