خدمات مشاوره روانشناسی

مشاوره-روانشناسی-آنلایناستفاده از خدمات مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره اعتیاد ، مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده و … به یکی از ملزومات زندگی امروز تبدیل شده است. توجه به مسائل روحی و روانی و حفظ بهداشت روان یکی از دغدغه های امروز زندگی مردم است. به ویژه در شهرها که هر روزه فشار و استرس بیشتری بر افراد تحمیل می شود. وجود فشارهای روانی و استرس و اضطراب همه افراد را تهدید می کند. و موجب به وجود آمدن انواع اختلالات روانشناختی مثل اختلالات شخصیتی، رفتاری، روانی و… می شود.

در صورتی که این بیماری ها در همان گام های اولیه شناسایی و درمان شوند، می توانند نقش مهم و تعیین کننده ای در بهداشت روان افراد داشته باشند. و از پیشروی و حاد شدن اختلال یا بیماری روانی جلوگیری کنند. متاسفانه با وجود همه هشدارهای مراکز و ارگان های روان پزشکی، بز شاهد شیوع و گسترش بیماری ها و اختلالات روانی هستیم. حال این سوال مطرح می شود که چرا مشکلات روانشناسی افراد به خوبی درمان نمی شود و روز به روز شاهد افزایش این گونه مشکلات هستیم؟ و چرا مردم برای درمان مشکلات روانی خود از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده نمی کنند؟

مشاوره تخصصی تحصیلی و روانشناسی را از تیم رهیاب بخواهید

تماس تلفنی از طریق شماره‌های :

از سراسر کشور با تلفن ثابت (جز تهران)
۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶
ویژه تهران با تلفن ثابت
۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

مشاوره-روانشناسیدلایل عدم استفاده بیماران از خدمات مشاوره روانشناسی

دلایل متعددی وجود دارد که موجب می شود مردم برای حل بیماری و مشکلات خود، از خدمات مشاوره روانشناسی استفاده نکنند. که مهمترین موارد را می توان چنین نام برد:

 • عدم آگاهی و شناخت افراد نسبت به مشکلات و اختلالات روانشناختی و در نتیجه لازم ندانستن استفاده از مشاور و روانشناس
 • عدم دسترسی به مراکز مشاوره روانشناسی مخصوصاً در شهرهای کوچک و روستاها
 • عدم شناخت نسبت به مراکز مشاوره روانشناسی مناسب و قابل اعتماد
 • هزینه نسبتاً بالای جلسات مشاوره روانشناسی حضوری و نداشتن توان پرداخت جلسات متعدد مشاوره
 • زمانبر بودن مراجعه به مراکز روانشناسی مخصوصاً در شهرهای بزرگ کشور
 • مشکلات رفت و آمد و مراجعات متوالی به مراکز مشاوره روانشناسی حضوری مخصوصاً برای شهرهای بزرگ و حتی روستاها و شهرهای کوچکی که از داشتن یک مرکز روانشناسی خوب بی بهره هستند.

هر یک از موارد فوق به تنهایی ممکن است باعث شود تا یک فرد نتواند از خدمات روانشناسی استفاده نموده و در نتیجه خود رادرمان نماید. بنابراین قصد داریم هر یک از موارد فوق را کمی روشن تر کرده و در نهایت راهکار مناسب را برای حل هر یک ارائه دهیم.

مشاوره-روانشناسی-تهران

انواع مشاوره آنلاین روانشناسی

از آنجایی که مراجعه کنندگان و بیماران یک مرکز مشاوره آنلاین در موضوعات مختلف نیاز به کمک دارند ،باید روانشناسان ما در زمینه هایی مانند :مشاوره خانواده،مشاوره ازدواج،مشاوره شخصی ،مشاوره تحصیلی،مشاوره درمانی ، مشاوره زناشویی و ….فعالیت کنند.

مشاور روانشناس برای چه افرادی مناسب است ؟

در واقع مشاور روانشناسی در تمامی مراحل کودکی ،نوجوانی ،بزرگسالی و سالمندی تاثبر گذار است و جنبه های زندگی افراد ، خانواده ها، زوجین و گروه ها را مورد بررسی قرار می دهد. در زندگی برای بعضی افراد سوال پیش می آید که ایا مشاوره روانشناسی برای همه افراد نیاز است؟

همانطور که گفته شده مشاوره برای همه افراد در همه سنین و در تمامی مراحل زندگی نیاز است چون هر فرد در هر سنی مشکلات خاصی را تجربه می کنه و مشاوره روانشناس می تواند در حل مشکلات و چالش ها در زندگی موثر باشد.و  در ادامه چند مورد از کاربرد مشاوره روانشناسی گفته شده است:

 • مشاوره و روان درمانی
 • مدیریت بلایا ومداخله در بحران ها
 • تشخیص اختلالات روانی
 • سلامت روان
 • مشاوره با سازمان ها

مزایای مشاوره آنلاین روانشناسیمزایای-مشاوره-آنلاین-روانشناسی

 • بهتر شدن خلق و خوی فرد و کاهش بیماری ها روانی مانند افسردگی و اختلالات عاطفی
 •  کاهش وسواس فکری و اضطراب
 •  کاهش بیماری های جسمی
 •  افزایش اعتماد به نفسو بافتن هدف و انگیزه
 • آموزش مهارت های اجتماعی
 •  تقویت روحبه در کار تیمی
 •  اموزش فرزند پروری
 • بهبود روابط خانوادگی

روند مشاوره روانشناسی چگونه است؟

هنگامی که شما برای اولین بار به مشاور روانشناس مراجعه می کنید باید انتظار این را داشته باشید که روانشناس از شما سوالاتی درباره مشکلاتتون و زندگی شخصیتون بپرسد.

سوالاتی از قبیل اینکه چگونه مشکل شروع شد و چه چیزهایی باعث بدتر یا بهتر شدن آن می شود یا اینکه چه تاثیری در کار و زندگی شما داشته همچنین از شما سوالاتی مانند تحصیلات شما ،شغل و وضعیت تاهل و رابطه شما با اطرافیانتون می پرسد، در واقع در این مرحله به جمع آوری اطلاعات در رابطه با شما می پردازد و ممکن است چند جلسه طول بکشد.

بعد از این مرحله به کمک آزمون های روانشناختی درمان را برای شما شروع می کند دقت داشته باشید روان شناس در هیچ شرایطی اجازه تجویز دارو را ندارد.

محبوب ترین زمینه های مشاوره روانشناسی کدام اند؟

محبوب-ترین-زمینه-های-مشاوره-روانشناسیخدمات مشاوره روانشناسی برای بسیاری از مسائل و مشکلات قابل استفاده است . این مسائل به قسمت های زیر تقسیم شده اند:

 • مشاوره خانواده و روابطه زناشویی که به ارتباط بین زوجین و اعضای خانواده می پردازد.
 • مشاوره فردی که مشکلاتی از جمله : استرس و اضطراب و افسردگی ،کمبود اعتماد به نفس و ….
 • مشاوره ازدواج و پیش از ازدواج در این حوزه به بررسی تطابق روحیات افرادی که تصمیم به ازدواج دارند پرداخته می شود.
 • مشاور مادرو کودک،فرزند پروری در این حوزه مادران در دوران بارداری،شیر دهی و کودکی و نوجوانی فرزندانشان از مشاور روانشناس کمک می گیرند.

با ویزیت دکتر روانشناسی چه مشکلاتی حل می‌شود؟

یک روانشناس می تواند به افراد افسرده ، مضطرب، دچار اختلالات شخصیتی ،معتاد، افراد دارای وسواس ،افراد درگیر فوبیا،اشخاصی که با مشکلات خانوادگی یا زناشویی درگیر هستند مشاوره دهد و با تخصصی که دارد به بهبود فرد کمک کند. روانشناس ابتدا موظف است که به سخنان بیمار خود گوش دهد و بد از تجزیه و تحلیل به بهبود بیمار خود کمک کند. شما میتوانید از مشاوران متخصص مرکز مشاوره رهیاب برای حل مشکلات خود کمک بگیرید.

آیا روانشناس آنلاین از تست روانشناسی آنلاین هم استفاده می‌کند؟

معمولا تمامی روانشناسان به غیر از ارائه مشاوره به افراد ،از ابزارهای روانشناسی برای تحلیل شخصیت مراجعه کننده استفاده می کنند و تست روانشناسی آنلاین یکی از ابزارهایی است که به واسطه آن روانشناس می تواند به جنبه های روحی پنهان فرد دسترسی پیدا کند.البته تست های روانشناسی انوتع مختلفی دارد که هر کدام اطلاعات کلیدی خاصی در اختیار روانشناس قرار می دهدو این اطلاعات به روان درمانگر کمک می کند که راهکارهای درمانی مناسب با روحیه فرد ارائه دهد.

مشاوره آنلاین برای چه افرادی مناسب است ؟

افراد-مناسب-مشاوره-آنلاین

 • افرادی که امکان مراجعه حضوری را ندارند.
 •  فردی که ترس از واکنش اجتماعی دارد.
 •  فردی که مشکل شخصی دارد.
 •  فردی که مشکلات ارتباطی دارد.
 • فردی که دچار ساده انگاری است

5 دلیل مهم جهت مشاور آنلاین 

چرا بهتراست از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنیم؟ امروزه به لطف گسترش وعلم و تکنولوژی و روی کار آمدن خدمات مشاوره آنلاین دیگه نیازی نیست بیمار به صورت حضوری برای مشاوره حاضر شود و درمان گر بودن به معنای ملاقات حضوری با بیمار و بررسی شرایط آنها نیست و روانشناس در هر مکان و در هر زمان می تواند با با مراجعه کننده ارتباط برقرار کند و از طریق پیام های متنی و تصوری و صوتی مشکلات مراجعه کننده را بررسی نماید.

1- عدم آگاهی و شناخت افراد نسبت به مشکلات و اختلالات روانشناختی

بسیاری از افراد علی رغم وجود مشکلات و اختلالات روانی، به مشاور یا روانپزشک مراجعه نمی کنند. یکی از دلایل اصلی این موضوع عدم آگاهی افراد و همچنین عدم شناخت افراد نسبت به بیماری ها و اختلالات روانشناختی است. به همین خاطر مرکز مشاوره روانشناسی صدای رهیاب با ارائه مطالب کاربردی روانشناسی، تلاش کرده است تا علم روانشناسی هموطنان را بالاتر ببرد. تا مردم از طریق شناخت مشکلات خود، به مشاور روانشناس مراجعه کنند.

2- عدم دسترسی به مراکز مشاوره روانشناسی

در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک مرکز مراکز روانشناسی دایر نیستند. و این موضوع استفاده از خدمات روانشناسی را برای این افراد غیرممکن می کند. برای حل این مشکل مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب اقدام به راه اندازی شبکه سراسری مشاوره تلفنی نموده است. یعنی این که شما می توانید از سراسر ایران از طریق تلفن با ما تماس بگیرید. و به مشاوران مستقر در تهران متصل شوید. و برای حل مشکل خود با آن ها در ارتباط باشید.

3- عدم شناخت نسبت به مراکز مشاوره روانشناسی مناسب و قابل اعتماد

خیلی از افراد، مخصوصاً در شهرهای بزرگ، به هنگام مراجعه به یک مرکز روانشناسی، نگران این موضوع هستند که آیا مرکز روانشناسی که به آن مراجعه می کنند، خوب است یا نه؟ و خیلی از افراد نیز به خاطر محدودیت در تعداد مشاوران روانشناس شهرشان، به ناگزیر مجبورند از همان مشاوران استفاده کنند. در واقع این افراد برای انتخاب مشاور روانشناس، قدرت انتخاب چندانی ندارند. مرکز روانشناسی صدای رهیاب این امکان را فراهم کرده است که شما بتوانید با مشاوران حوزه های مختلف روانشناسی تماس گرفته و مشکلات روانشناختی خود را حل کنید.

مشاوره-روانشناسی-مشهد4- هزینه نسبتاً بالای جلسات مشاوره روانشناسی حضوری

معمولاً جلسات مشاوره روانشناسی، بایستی به صورت مستمر و مداوم انجام شود. تا دوره درمان به خوبی سپری شده و فرد به صورت نسبی یا کامل درمان شود. با توجه به اینکه جلسات حضوری مخصوصاً اگر بیماری وارد مرحله حاد خود شده باشد، هزینه های بالایی دارند، خیلی از افراد، پس از مدتی جلسات مشاوره را رها می کنند. مرکز روانشناسی رهیاب با راه اندازی بخش تلفنی، ضمن کاستن هزینه ها کمک می کند که شما بتوانید با اطمینان بیشتری، روند و طول دوره درمان را بگذرانید. در حال حاضر هزینه مشاوره روانشناسی به ازای هر دقیقه ۲۰۰۰ تومان می باشد. که نسبت به سایر مراکز مشاوره تلفنی و همچنین جلسات مشاوره حضوری، هزینه کمتری است.

5- زمانبر بودن مراجعه به مراکز روانشناسی و مشکلات رفت و آمد

مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی معمولاً نیاز به رفت و آمدهای متعدد و پیاپی دارد. این موضوع باعث می شود که خیلی از خانواده ها با مشکلات اساسی رو به رو شوند. مخصوصاً در مواردی که بیمار با مشکلات حرکتی مواجه است، این موضوع نگران کننده تر می شود. با استفاده از مشاوره تلفنی روانشناسی شما می توانید بدون نیاز به رفت وآمد و تحمل سختی های آن، خیلی راحت و آسوده و تنها با یک تماس تلفنی، به مشاور روانشناس متصل شوید.

مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب

در زندگی شلوغ و پرمشغله امروز، افراد درگیر مسائل و مشکلات زیادی می شوند که مدیریت آن چندان ساده نیست. همین موضوع باعث می شود تا میزان استرس و اضطراب افراد جامعه افزایش یابد. خیلی ها با مشکلات روانی مختلفی روبه رو شوند. تجربه مشاوره روانشناسی نشان می دهد که در صورت عدم رسیدگی به اختلالات روانی، فرد ممکن است دچار بیماری روانی شود. حال آنکه در صورتی که فرد از همان ابتدا بیماری خود را بشناسد می تواند به راحتی آن را درمان کند. مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب برای مردم عزیز ایران این امکان را فراهم کرده است تا بتوانند در هر زمان و هر مکان با مشاوران روانشناسی مجرب در ارتباط باشند.

مزیت مشاوره تلفنی روانشناسی

در دنیای پرمشغله امروز و افزایش فشار زندگی نیاز به مشاوره آنلاین یا حضوری روانشناسی پیش از هر زمان دیگری احساس می شود. در مشاوره روانشناسی سنتی که عمدتاً به صورت حضوری انجام می شد، فرد مجبور بود مدتها در صف انتظار باشد. و نهایتا هم برای مشاوره روانشناسی زمان زیادی را در رفت و آمد باشد. و زمانی امکان مشاوره روانشناسی فراهم می شد، که شاید تأثیرگذاری خود را از دست می دهد.

/// شماره های تماس ///

چرا مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب؟

مشاوره تلفنی از امکانات جدیدی است که اخیرا توسط شرکت مخابرات در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار داده است. مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب نیز در راستای ارتقا خدمات خود به مردم شریف ایران مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی خود را راه اندازی کرده است. مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب به دلیل داشتن مشاوران روانشناسی با رزومه عالی و همچنین همکاری با اساتید برجسته دانشگاه ها، توانسته است در زمینه مشاوره روانشناسی خدمات ویژه ای را به مخاطبان ارائه نماید. و خود را به یکی از مراکز خوشنام مشاوره روانشناسی مطرح کند. در ادامه توسعه فعالیت های خود، مرکز مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب، اقدام به راه اندازی بخش مشاوره تلفنی روانشناسی خود کرده است. در مرکز مشاوره صدای رهیاب شما می توانید از هر نقطه ای از کشور، با ما تماس بگیرید و از خدمات جامع روانشناسی استفاده نمایید.

برای استفاده از خدمات مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب چه کار باید کرد؟

برای استفاده از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی  یا تلفنی صدای رهیاب شما کافی با استفاده از تلفن ثابت و بدون گرفتن پیش شماره، در طول شبانه روز و از ساعت 8 صبح تا 11 شب با شماره تلفن هوشمند مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب به شماره 9099075226 تماس بگیرید. تاکید می کنیم، بدون گرفتن پیش شماره و فقط از طریق تلفن ثابت.

شرح خدمات مشاوره تلفنی روانشناسی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

شرح-خدمات-مشاوره-تلفنی-روانشناسی-مرکز-مشاوره-تلفنی-صدای-رهیابمرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب از متخصصان حوزه های مختلف روانشناسی در کادر خود استفاده نموده است. در بخش مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب نیز می توانید از این خدمات استفاده کنید. برخلاف سایر مراکز مشاوره، شما می توانید از مشاوره تلفنی استفاده نمایید. در مشاوره تلفنی روانشناسی شما می توانید همه روزه از ساعت 8 تا 23 بدون اشغالی با ما در تماس باشید. شرح خدمات مشاوره تلفنی روانشناسی صدای رهیاب به قرار زیر است:

خدمات مشاوره تلفنی روانشناسی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب – دسته اول

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در موضوعات روانشناسی زیر آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد:

 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره مهارت های زندگی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره زندگی موفق
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره موفقیت شغلی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره موفقیت تحصیلی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره سلامت
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره شادی و شاد زیستن
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره کنترل تنش
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره روان درمانگر تحلیلی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره اختلالات شخصیتی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره اختلالات رفتاری
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره اختلالات یادگیری
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره اختلالات جسمی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره معلولیت ذهنی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره معلولیت جسمی

خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب – دسته دوم

 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره مقابله با استرس
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره اضطراب
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره افسردگی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره درمان وسواس
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره ترس
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره بدخوابی و بی خوابی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره حریم خصوصی و حریم شخصی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره ارتباطات کلامی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره ارتباط با افراد
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره تنهایی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره روانشناسی تورنتو
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره بهزیستی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره تنهایی
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره ناتوانی در ایجاد ارتباط
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره خشم
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره پرخاشگری
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره آرامش درون
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره شخصیت
 • مشاوره روانشناسی تلفنی با موضوع مشاوره سکس تراپیست

خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب – دسته سوم

مشاوره-روانشناسی-تلفنی-مرکز-مشاوره-تلفنی-صدای-رهیاب

 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره گفتاردرمانی
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره اعتماد به نفس
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره روانشناسی مدیریت
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره مدیریت سازمانی
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره توسعه سازمانی
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره رشد سازمانی
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره خلاقیت
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره کارگزینی
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره کارآفرینی
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره آموزش نیروی سازمانی
 • مشاوره تلفنی روانشناسی با موضوع مشاوره پرورش نیروی سازمانی

 

قیمت مشاوره روانشناسی

با وجود به اهمیت بالای مراجعه افراد به روان‌شناس خوب ، دلایل مختلفی برای عدم مراجعه عموم مردم به روان‌شناس وجود دارد. یکی از دلایلی که روی انتخاب مردم برای مراجعه به روان‌شناس تأثیر می‌گذارد قیمت مشاوره روانشناسی است.

روانشناسی هم مثل هر حرفة دیگری تعرفه مخصوص به خودش را دارد ولی همان‌طور که قیمت ویزیت همه پزشک‌ها یکسان نمی‌باشد قیمت مشاوره روانشناسی هم در همه کلینیک‌ها یکسان نیست. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چه عواملی روی تعیین قیمت هر جلسه مشاوره روانشناسی تأثیر می‌گذارند؟

6 عامل تعیین‌کننده تعرفه مشاوره روان‌شناسی

عوامل-تعیین‌کننده-تعرفه-مشاوره-روان‌شناسییکی از سؤالاتی که معمولاً برای افرادی که به روان‌شناس مراجعه می‌کنند پیش می‌آید این است که چرا نرخ مشاوره خانواده و روانشناسی متخصصین مختلف با هم متفاوت است. این تفاوت قیمت به‌این‌علت است که عوامل مختلفی روی هزینه‌هایی که درمانگران از مراجعین دریافت می‌کنند تأثیرگذار است. این عوامل عبار‌ت‌اند از:

1.    مدرک درمانگر

اولین عاملی که باعث می‌شود درمانگران هزینه‌های متفاوتی دریافت کنند درجه مدرک تحصیلی آن‌ها است. تعرفه هر جلسه ۴۵ دقیقه‌ای متخصصین با مدرک کارشناسی ارشد با متخصصین با مدرک دکتری متفاوت است. سازمان نظام روانشناسی که مرجع تعیین هزینه مشاوره و روانشناسی است تعرفه‌های متفاوتی برای هرکدام تعیین کرده است.

2.    تجربه درمانگر

قطعاً هزینة جلسات روانشناسی یک درمانگر تازه‌کار با درمانگر باتجربه نمی‌تواند یکسان باشد. متقاضیان بیشتری برای گرفتن نوبت از متخصصین باتجربه وجود دارند و طبیعتاً تقاضای بالاتر باعث بیشتر شدن هزینه هر جلسه ویزیت روانشناس می‌شود.

3.    زمان جلسات درمان

زمان قانونی هر جلسة روانشناسی ۴۵ دقیقه است. اگر مدت‌زمان جلسه بیشتر شود هزینة دریافتی بابت هر جلسه نیز بیشتر خواهد شد.

4.    تخصص روان‌شناس

یکی از عواملی که باعث متفاوت شدن هزینة جلسات روان‌شناسان مختلف می‌شود تخصص آن‌هاست. هر روانشناسی تخصص ویژه‌ای دارد که این تخصص می‌تواند زوج‌ درمانی، درمان روانکاوی فردی، روانکاوی و مشاوره پیش از ازدواج باشد. هرکدام از این تخصص‌ها تعرفه مخصوص به خود را دارند.

5.    دولتی یا خصوصی بودن کلینیک

هزینه جلسات درمانی در کلینیک‌های دولتی و خصوصی با هم تفاوت دارند. قیمت مشاوره‌های روانشناسی در کلینیک‌های دولتی ارزان‌تر از کلینیک‌های خصوصی است؛ بنابراین به کسانی که به دنبال مشاوره روانشناسی ارزان قیمت هستند معمولاً توصیه می‌شود که به مراکز دولتی مراجعه کنند.

6.    شهر روانشناس

یکی دیگر از عواملی که روی هزینة جلسات درمانی تأثیرگذار است شهری است که این خدمات در آن ارائه می‌شود. هزینة خدمات روانشناسی در کلان‌شهرها نسبت به شهرهای کوچک بالاتر است.

آیا بین قیمت مشاوره روانشناسی تلفنی و حضوری تفاوتی وجود دارد؟

تفاوت-قیمت-مشاوره-روانشناسی-تلفنی-و-حضوریبا شیوع کرونا اکثر جلسات روانشناسی به‌صورت آنلاین برگزار شدند. علاوه بر این خیلی از مراجعینی که خارج از کشور هستند و ترجیح می‌دهند از روانشناسان داخلی کمک بگیرند جلسات مشاورة خود را به‌صورت آنلاین برگزار می‌کنند.

سؤالی که پیش می‌آید این است که آیا بین هزینه جلسات مشاوره به‌صورت آنلاین و حضوری تفاوتی وجود دارد؟ پاسخ این سؤال منفی است. درواقع در جلسات آنلاین هم همان خدماتی ارائه می‌شود که در جلسات حضوری ارائه می‌گردد بنابراین بین هزینة این دو شکل از جلسات مشاوره تفاوتی وجود ندارد.

و در آخر اگر به کمک روان‌شناختی نیاز دارید می‌توانید با کلینیک روانشناسی رهیاب مشاور تماس بگیرید و قیمت یک ساعت مشاوره روانشناسی را به توجه به عواملی که در قسمت بالا گفته شد برآورد کنید. کلینیک رهیاب مشاور با همراهی متخصصین مجرب روانشناسی آمادة کمک‌رسانی به شما است.

 

سؤالات متداول راجع به قیمت مشاوره روان‌شناسی

قیمت هر جلسه مشاوره روانشناسی 1401 چقدر است؟

تعرفه مشاوره روانشناسی ۱۴۰۱ طبق مصوب سازمان نظام روانشناسی است.

آیا مشاوره تلفنی در مصوبات نظام روانشناسی آورده شده است؟

خیر. سازمان نظام روانشناسی تعرفه‌ای برای مشاوره تلفنی تعیین نکرده است. هزینه این نوع مشاوره با حضوری تفاوتی ندارد.

کدام مشاوره‌ها قیمت بیشتری دارند؟

مشاوره‌‌هایی که متخصصین با مدرک دکتری می‌دهند، در کلان‌شهرها هستند و تخصص آن‌‌ها در زمینه‌هایی‌ مثل روانکاوی و سکس‌تراپی است هزینه بالاتری دارد.

5/5 - (4 امتیاز)
فهرست
.