مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(17 رای)

استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی به یکی از ملزومات زندگی امروز تبدیل شده است. توجه به مسائل روحی و روانی و حفظ بهداشت روان یکی از دغدغه های امروز زندگی مردم است. به ویژه در شهرها که هر روزه فشار و استرس بیشتری بر افراد تحمیل می شود. وجود فشارهای روانی و استرس و اضطراب همه افراد را تهدید می کند. و موجب به وجود آمدن انواع اختلالات روانشناختی مثل اختلالات شخصیتی، رفتاری، روانی و... می شود.

در صورتی که این بیماری ها در همان گام های اولیه شناسایی و درمان شوند، می توانند نقش مهم و تعیین کننده ای در بهداشت روان افراد داشته باشند. و از پیشروی و حاد شدن اختلال یا بیماری روانی جلوگیری کنند. متاسفانه با وجود همه هشدارهای مراکز و ارگان های روان پزشکی، بز شاهد شیوع و گسترش بیماری ها و اختلالات روانی هستیم. حال این سوال مطرح می شود که چرا مشکلات روانشناسی افراد به خوبی درمان نمی شود و روز به روز شاهد افزایش این گونه مشکلات هستیم؟ و چرا مردم برای درمان مشکلات روانی خود از خدمات مشاوره روانشناسی استفاده نمی کنند؟

/// شماره های تماس ///
پیشنهاد می کنیم بخوانید: مزایای مشاوره تلفنی

دلایل عدم استفاده بیماران از خدمات مشاوره روانشناسی

دلایل متعددی وجود دارد که موجب می شود مردم برای حل بیماری و مشکلات خود، از خدمات مشاوره روانشناسی استفاده نکنند. که مهمترین موارد را می توان چنین نام برد:

  • عدم آگاهی و شناخت افراد نسبت به مشکلات و اختلالات روانشناختی و در نتیجه لازم ندانستن استفاده از مشاور و روانشناس
  • عدم دسترسی به مراکز مشاوره روانشناسی مخصوصاً در شهرهای کوچک و روستاها
  • عدم شناخت نسبت به مراکز مشاوره روانشناسی مناسب و قابل اعتماد
  • هزینه نسبتاً بالای جلسات مشاوره روانشناسی حضوری و نداشتن توان پرداخت جلسات متعدد مشاوره
  • زمانبر بودن مراجعه به مراکز روانشناسی مخصوصاً در شهرهای بزرگ کشور
  • مشکلات رفت و آمد و مراجعات متوالی به مراکز مشاوره روانشناسی حضوری مخصوصاً برای شهرهای بزرگ و حتی روستاها و شهرهای کوچکی که از داشتن یک مرکز روانشناسی خوب بی بهره هستند.
پیشنهاد می کنیم بخوانید: ویژگی های یک مرکز روانشناسی خوب

هر یک از موارد فوق به تنهایی ممکن است باعث شود تا یک فرد نتواند از خدمات روانشناسی استفاده نموده و در نتیجه خود رادرمان نماید. بنابراین قصد داریم هر یک از موارد فوق را کمی روشن تر کرده و در نهایت راهکار مناسب را برای حل هر یک ارائه دهیم.

مشاوره روانشناسی

عدم آگاهی و شناخت افراد نسبت به مشکلات و اختلالات روانشناختی

بسیاری از افراد علی رغم وجود مشکلات و اختلالات روانی، به مشاور یا روانپزشک مراجعه نمی کنند. یکی از دلایل اصلی این موضوع عدم آگاهی افراد و همچنین عدم شناخت افراد نسبت به بیماری ها و اختلالات روانشناختی است. به همین خاطر مرکز مشاوره روانشناسی صدای رهیاب با ارائه مطالب کاربردی روانشناسی، تلاش کرده است تا علم روانشناسی هموطنان را بالاتر ببرد. تا مردم از طریق شناخت مشکلات خود، به مشاور روانشناس مراجعه کنند.

عدم دسترسی به مراکز مشاوره روانشناسی

در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک مرکز مراکز روانشناسی دایر نیستند. و این موضوع استفاده از خدمات روانشناسی را برای این افراد غیرممکن می کند. برای حل این مشکل مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب اقدام به راه اندازی شبکه سراسری مشاوره تلفنی نموده است. یعنی این که شما می توانید از سراسر ایران از طریق تلفن با ما تماس بگیرید. و به مشاوران مستقر در تهران متصل شوید. و برای حل مشکل خود با آن ها در ارتباط باشید.

عدم شناخت نسبت به مراکز مشاوره روانشناسی مناسب و قابل اعتماد

/// شماره های تماس ///

خیلی از افراد، مخصوصاً در شهرهای بزرگ، به هنگام مراجعه به یک مرکز روانشناسی، نگران این موضوع هستند که آیا مرکز روانشناسی که به آن مراجعه می کنند، خوب است یا نه؟ و خیلی از افراد نیز به خاطر محدودیت در تعداد مشاوران روانشناس شهرشان، به ناگزیر مجبورند از همان مشاوران استفاده کنند. در واقع این افراد برای انتخاب مشاور روانشناس، قدرت انتخاب چندانی ندارند. مرکز روانشناسی صدای رهیاب این امکان را فراهم کرده است که شما بتوانید با مشاوران حوزه های مختلف روانشناسی تماس گرفته و مشکلات روانشناختی خود را حل کنید.

هزینه نسبتاً بالای جلسات مشاوره روانشناسی حضوری

معمولاً جلسات مشاوره روانشناسی، بایستی به صورت مستمر و مداوم انجام شود. تا دوره درمان به خوبی سپری شده و فرد به صورت نسبی یا کامل درمان شود. با توجه به اینکه جلسات حضوری مخصوصاً اگر بیماری وارد مرحله حاد خود شده باشد، هزینه های بالایی دارند، خیلی از افراد، پس از مدتی جلسات مشاوره را رها می کنند. مرکز روانشناسی رهیاب با راه اندازی بخش تلفنی، ضمن کاستن هزینه ها کمک می کند که شما بتوانید با اطمینان بیشتری، روند و طول دوره درمان را بگذرانید. در حال حاضر هزینه مشاوره روانشناسی به ازای هر دقیقه ۲۰۰۰ تومان می باشد. که نسبت به سایر مراکز مشاوره تلفنی و همچنین جلسات مشاوره حضوری، هزینه کمتری است.

زمانبر بودن مراجعه به مراکز روانشناسی و مشکلات رفت و آمد

مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی معمولاً نیاز به رفت و آمدهای متعدد و پیاپی دارد. این موضوع باعث می شود که خیلی از خانواده ها با مشکلات اساسی رو به رو شوند. مخصوصاً در مواردی که بیمار با مشکلات حرکتی مواجه است، این موضوع نگران کننده تر می شود. با استفاده از مشاوره تلفنی روانشناسی شما می توانید بدون نیاز به رفت وآمد و تحمل سختی های آن، خیلی راحت و آسوده و تنها با یک تماس تلفنی، به مشاور روانشناس متصل شوید.

خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب

خدمات مشاوره روانشناسی شامل طیف گسترده ای از حوزه های روانشناسی می شود. شما می توانید برای آگاهی بیشتر نسبت به خدمات ما در حوزه های مختلف و همچنین آشنایی با هر یک از خدمات، به لینک های زیر مراجعه کنید:

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «خدمات مشاوره روانشناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: