خدمات مشاوره روانشناسی خارج از کشور

مشاوره-روانشناسی-آنلاین

 

 

استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی در زمینه مشاوره اعتیاد خارج از کشور، مشاوره ازدواج ، مشاوره خانواده و … به یکی از ملزومات زندگی امروز تبدیل شده است. توجه به مسائل روحی و روانی و حفظ بهداشت روان یکی از دغدغه های امروز زندگی مردم است. به ویژه در شهرها که هر روزه فشار و استرس بیشتری بر افراد تحمیل می شود. وجود فشارهای روانی و استرس و اضطراب همه افراد را تهدید می کند. و موجب به وجود آمدن انواع اختلالات روانشناختی مثل اختلالات شخصیتی، رفتاری، روانی و… می شود.

در صورتی که این بیماری ها در همان گام های اولیه شناسایی و درمان شوند، می توانند نقش مهم و تعیین کننده ای در بهداشت روان افراد داشته باشند. و از پیشروی و حاد شدن اختلال یا بیماری روانی جلوگیری کنند. متأسفانه با وجود همه هشدارهای مراکز و ارگان های روان پزشکی، بز شاهد شیوع و گسترش بیماری ها و اختلالات روانی هستیم. حال این سؤال مطرح می شود که چرا مشکلات روانشناسی افراد به خوبی درمان نمی شود و روز به روز شاهد افزایش این گونه مشکلات هستیم؟ و چرا مردم برای درمان مشکلات روانی خود از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده نمی کنند؟

دلایل متعددی وجود دارد که موجب می شود مردم برای درمان بیماری و مشکلات خود، از خدمات مشاوره روانشناسی استفاده نکنند. مهمترین این موارد عبارتند از:

_ عدم آگاهی و شناخت افراد نسبت به مشکلات روانشناختی و پیامد آنها

_ عدم دسترسی به مراکز مشاوره روانشناسی مخصوصاً در شهرهای کوچک و روستاها

_ عدم شناخت نسبت به مراکز مشاوره روانشناسی مناسب و قابل اعتماد

_ هزینه نسبتاً بالای جلسات مشاوره روانشناسی

_ زمانبر بودن مراجعه به مراکز روانشناسی مخصوصاً در شهرهای بزرگ کشور به دلیل ترافیک

شماره تلفن مرکز مشاوره رهیاب : 02128426545

هر یک از موارد فوق به تنهایی ممکن است باعث شود تا یک فرد نتواند از خدمات روانشناسی حضوری استفاده کند. بنابراین قصد داریم هر یک از موارد فوق را کمی روشن‌تر کرده و در نهایت راهکار مناسب را برای حل هر یک ارائه دهیم.

[gravityform id=”60″ title=”false” description=”false” ajax=”false”]

مشاوره تخصصی تحصیلی و روانشناسی را از تیم رهیاب بخواهید

تماس تلفنی از طریق شماره‌های :

ویژه تهران با تلفن ثابت
02128426545

مشاوره-روانشناسی-تهران

مشاور و روانشناس چگونه می توانند کمک کنند؟

در واقع مشاورین روانشناسی در تمامی مراحل کودکی، نوجوانی، بزرگسالی و سالمندی تخصص دارند و جنبه های مختلف زندگی افراد، خانواده ها، زوجین و گروه های مختلف اجتماعی را مورد بررسی قرار می دهند. برای بعضی افراد سؤال پیش می آید که ایا مشاوره روانشناسی برای همه افراد نیاز است؟

همانطور که گفته شده مشاوره برای همه افراد در همه سنین و در تمامی مراحل زندگی ضروری است چون هر فرد در هر سنی مشکلات خاصی را تجربه می کند و یک مشاور می تواند به او در حل و فصل مشکلات و چالش هایش در زندگی کمک کند. در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

 • مشاوره و رواندرمانی فردی
 • مدیریت بلایا و مداخله در بحران ها
 • تشخیص اختلالات روانی
 • سلامت روان دانش آموزان و دانشجویان
 • مشاوره با سازمان ها
 • برنامه ریزی در سطح کلان کشور برای کاهش بیماری هایی مانند افسردگی و اختلالات خلقی، عاطفی
 •  کاهش وسواس فکری و اضطراب
 •  کاهش بیماری های جسمی
 •  افزایش اعتماد به نفس، هدف و انگیزه فردی
 • آموزش مهارت های اجتماعی
 •  تقویت روحیه کار گروهی
 •  آموزش مهارت های فرزندپروری
 • بهبود روابط خانوادگی

روند مشاوره روانشناسی چگونه است؟

هنگامی که شما به یک روانشناس مراجعه می کنید موضوعاتی از قبیل اینکه چگونه مشکل تان شروع شد، چه چیزهایی باعث بدتر یا بهتر شدن آن می شود، مشکلتان چه تاثیری در کار و زندگی شما داشته و نیز سوالاتی مانند تحصیلات، شغل، وضعیت تاهل، رابطه شما با اطرافیان و … مطرح می شود. سپس ممکن است روانشناس متناسب با مشکل شما از آزمون های روانشناختی نیز استفاده کند.

نرخ خدمات برای مراجعین خارج از کشور به صورت ارزی محاسبه می گردد.

با مراجعه به روانشناس چه مشکلاتی حل می‌ شود؟

مزایای-مشاوره-آنلاین-روانشناسی

یک روانشناس می تواند به افراد افسرده، مضطرب، دچار اختلالات شخصیتی، معتادان، افراد دارای وسواس، فوبیا و اشخاصی که با مشکلات خانوادگی یا زناشویی درگیر هستند مشاوره دهد و با تخصصی که دارد به بهبود مشکلات فرد کمک کند. یک روانشناس ابتدا موظف است به سخنان بیمار گوش دهد و بعد از تجزیه و تحلیل مشکلات او، به بهبود شرایط فرد کمک کند.

 

آیا روانشناس در مشاوره آنلاین از تست های روانشناسی هم استفاده می‌ کند؟

روانشناسان متناسب با مشکلات فرد در موارد لزوم، از ابزارهای روانشناسی برای تحلیل شخصیت مراجعه کننده استفاده می کنند و تست های روانشناسی آنلاین نیز یکی از ابزارهایی است که روانشناس به واسطه آن می تواند به جنبه های روحی پنهان فرد دسترسی پیدا کند. البته تست های روانشناسی انواع مختلفی دارند که هر کدام اطلاعات کلیدی خاصی در اختیار روانشناس قرار می دهد و این اطلاعات به رواندرمانگر کمک می کند تا راهکارهای درمانی مناسب با مشکلات فرد را ارائه دهد.

 

5  دلیل مهم برای مشاوره آنلاین

چرا گاهی بهتر است از خدمات مشاوره آنلاین روانشناسی استفاده کنیم؟ امروزه به لطف گسترش علم و تکنولوژی و روی کار آمدن خدمات مشاوره آنلاین دیگر نیازی نیست فرد به صورت حضوری برای مشاوره حاضر شود و و روانشناسان قادرند در هر مکان و زمانی با مراجع ارتباط برقرار کنند و به صورت تصویری یا صوتی مشکلات او را بررسی نمایند.

 

 1. عدم آگاهی و شناخت افراد نسبت به مشکلات و اختلالات روانشناختی

بسیاری از افراد علیرغم وجود مشکلات و خلقی، عاطفی و رفتاری، به مشاور یا روانپزشک مراجعه نمی کنند. یکی از دلایل اصلی هم عدم آگاهی افراد و همچنین عدم شناخت آنها نسبت به بیماری ها و اختلالات روانشناختی شان است.

 

 1. عدم دسترسی آسان به مراکز مشاوره روانشناسی

در بسیاری از روستاها و شهرهای کوچک مرکز مراکز روانشناسی معتبر و حرفه ای دایر نیست و این موضوع استفاده از خدمات روانشناسی را برای این افراد غیرممکن می کند. برای حل این مشکل مرکز مشاوره رهیاب اقدام به راه اندازی شبکه سراسری مشاوره آنلاین نموده است. شما می توانید از سراسر ایران با ما تماس بگیرید و برای گفتگو، مشاوره و حل مشکلات خود با روانشناسان ما در ارتباط باشید.

این روزها مزیت دیگر مشاوره آنلاین، در دسترس بودن آن برای ایرانیان و فارسی زبانان خارج از کشور است. به طوری که هموطنان ما در خارج از کشور با توجه به عدم امکان مراجعه حضوری، می توانند از شرایط مشاوره تخصصی آنلاین در مرکز مشاوره رهیاب بهره ببرند.

مشاوره-روانشناسی-مشهد

 1. عدم شناخت نسبت به مراکز مشاوره روانشناسی مناسب و قابل اعتماد

خیلی از افراد، مخصوصاً در شهرهای بزرگ، به هنگام مراجعه به یک مرکز روانشناسی، نگران این موضوع هستند که آیا مرکز روانشناسی که به آن مراجعه می کنند، خوب است یا نه و نیز به خاطر محدودیت در تعداد مشاوران زبده در شهرشان، ناگزیر مجبورند از همان مشاوران استفاده کنند. درواقع این افراد برای انتخاب مشاور روانشناس، قدرت انتخاب چندانی ندارند. مرکز روانشناسی صدای رهیاب این امکان را فراهم کرده است که شما بتوانید با مشاوران حوزه های مختلف روانشناسی تماس گرفته و مشکلات روانشناختی خود را حل کنید.

 

 1. هزینه بیشتر برای استفاده از جلسات حضوری

جلسات مشاوره روانشناسی، بایستی به صورت مستمر و مداوم انجام شود تا دوره درمان به خوبی سپری شده و فرد به صورت نسبی یا کامل درمان شود. با توجه به اینکه جلسات حضوری مشمول هزینه های جانبی از جمله رفت و آمد، گرفتن مرخصی در طول روز و سایر هزینه های جانبی می شود، بسیاری پس از مدتی جلسات مشاوره را رها می کنند. از آنجایی که هماهنگی برای جلسات آنلاین انعطاف بیشتری دارد، بسیاری از هزینه های جانبی قابل مدیریت و به صرفه تر خواهد بود.

 

 1. زمانبر بودن مراجعه به مراکز روانشناسی و مشکلات رفت و آمد

مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی معمولاً نیاز به رفت و آمدهای متعدد و پیاپی دارد. این موضوع باعث می شود که خیلی از خانواده ها با مشکلات اساسی رو به رو شوند. مخصوصاً در مواردی که بیمار با مشکلات حرکتی مواجه است، این موضوع نگران کننده تر می شود. با استفاده از مشاوره آنلاین شما می توانید بدون نیاز به رفت وآمد و تحمل سختی های آن، خیلی راحت و آسوده و تنها با یک تماس تلفنی، وقت خود را هماهنگ کنید.

مرکز مشاوره تلفنی و آنلاین کلینیک روانشناسی رهیاب آماده خدمات رسانی به شما عزیزان در زمینه های زیر می باشد:

مشاوره مهارت های زندگی و زندگی موفق، موفقیت شغلی، مشاوره آموزشی و تحصیلی، مشاوره سلامت روان، مدیریت و کنترل استرس و تنش، رواندرمانی تحلیلی، مشاوره اختلالات شخصیتی، مشاوره اختلالات رفتاری، مشاوره اختلالات یادگیری، مشاوره اختلالات جسمی، مشاوره معلولیت ذهنی و جسمی، مشاوره مقابله با استرس، اضطراب، افسردگی، درمان وسواس، ترس، مشاوره اختلالات خواب، بدخوابی و بی خوابی، مشاوره روابط عاطفی، زوج درمانی و خانواده درمانی، مشاوره اختلالات جنسی، مشاوره کودک و نوجوان، مشاوره فرزندپروری، مشاوره ازدواج و پیش از ازدواج، مشاوره سالمندان و ….

 

هزینه مشاوره روانشناسی چقدر است؟

با وجود اهمیت بالای مراجعه افراد به یک روانشناس خوب و حرفه ای، دلایل مختلفی برای عدم مراجعه عموم مردم به روانشناس وجود دارد. یکی از دلایلی که روی انتخاب مردم برای مراجعه به روانشناس تأثیر می‌گذارد هزینه آن است.

روانشناسی هم مثل هر حرف دیگری تعرفه مخصوص به خودش را دارد ولی همانطور که ویزیت همه پزشک‌ها یکسان نمی‌باشد تعرفه مشاوره روانشناسی هم در همه کلینیک‌ها یکسان نیست. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چه عواملی روی تعیین قیمت هر جلسه مشاوره روانشناسی تأثیر می‌گذارند؟

 

6  عامل تعیین‌کننده تعرفه مشاوره روانشناسی

محبوب-ترین-زمینه-های-مشاوره-روانشناسی

شماره تلفن مرکز مشاوره رهیاب : 02128426545

 

 

از سؤالاتی که معمولا برای افرادی که به روانشناس مراجعه می‌ کنند پیش می ‌آید این است که چرا نرخ مشاوره خانواده و روانشناسی متخصصین مختلف با هم متفاوت است. این تفاوت قیمت به ‌این ‌علت است که عوامل مختلفی روی هزینه‌هایی که درمانگران از مراجعین دریافت می‌کنند تأثیرگذار است. این عوامل عبار‌ت‌اند از:

 1. مدرک درمانگر

اولین عاملی که باعث می ‌شود درمانگران هزینه‌ های متفاوتی دریافت کنند نوع مدرک تحصیلی آنها است. تعرفه جلسات متخصصین با مدرک کارشناسی ارشد با متخصصین با مدرک دکتری و نیز اعضای هیأت علمی داشگاه متفاوت است. سازمان نظام روانشناسی که مرجع تعیین هزینه مشاوره و روانشناسی است تعرفه‌های متفاوتی برای هرکدام تعیین کرده است.

 1. تجربه درمانگر

قطعا هزینه جلسات روانشناسی یک درمانگر تازه‌کار با درمانگر باتجربه نمی‌ تواند یکسان باشد.

 1. طول جلسات درمان

زمان مورد نیاز برای جلسات بین نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه و توسط روانشناس تعیین می شود. البته مدت زمان جلسات زوج درمانی و خانواده درمانی یا مشاوره پیش از ازدواج بیشتر از این زمان است. اگر مدت‌ زمان جلسه از این میزان بیشتر شود، هزین دریافتی بابت هر جلسه نیز بیشتر خواهد شد.

 1. تخصص روانشناس

یکی از عواملی که باعث متفاوت شدن هزین جلسات روانشناسان مختلف می ‌شود، تخصص آنها است. هر روانشناسی تخصص ویژه‌ای دارد که این تخصص می ‌تواند زوج‌ درمانی، روانکاوی فردی، مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره کودک و نوجوان و … باشد. هرکدام از این تخصص‌ها تعرفه مخصوص به خود را دارند.

 1. دولتی یا خصوصی بودن کلینیک روانشناسی

هزینه جلسات درمانی در کلینیک ‌های دولتی و خصوصی با هم تفاوت دارند. قیمت مشاوره ‌های روانشناسی در کلینیک‌ های دولتی ارزان‌تر از کلینیک‌ های خصوصی است؛ بنابراین به کسانی که دنبال مشاوره روانشناسی ارزان قیمت هستند معمولاً توصیه می ‌شود که به مراکز دولتی مراجعه کنند.

 1. تعرفه مشاوره روانشناسی در شهرهای مختلف، متفاوت است

یکی دیگر از عواملی که روی هزین جلسات درمانی تأثیرگذار است شهری است که این خدمات در آن ارائه می ‌شود. هزینه خدمات روانشناسی در کلان ‌شهرها نسبت به شهرهای کوچک بالاتر است.

 

آیا بین هزینه مشاوره روانشناسی تلفنی، آنلاین و حضوری تفاوتی وجود دارد؟

با شیوع کرونا اکثر جلسات روانشناسی به‌ صورت آنلاین برگزار شدند. علاوه بر این خیلی از مراجعینی که خارج از کشور هستند و ترجیح می‌ دهند از روانشناسان فارسی زبان کمک بگیرند، جلسات مشاوره خود را به ‌صورت آنلاین برگزار می ‌کنند.

سؤالی که پیش می ‌آید این است که آیا بین هزینه جلسات مشاوره به ‌صورت آنلاین و حضوری تفاوتی وجود دارد؟ پاسخ این سؤال منفی است. در واقع در جلسات آنلاین هم همان خدمات، توسط همان متخصصان و روانشناسانی ارائه می‌شود که در جلسات حضوری ارائه می ‌گردد، بنابراین بین هزین این دو شکل از جلسات مشاوره تفاوتی وجود ندارد.

در آخر اگر به کمک های حرفه ای و با کیفیت بالای روا‌شناختی نیاز دارید با کلینیک روانشناسی رهیاب تماس بگیرید و برای تعیین وقت تخصصی مشاوره اقدام نمایید. کلینیک مشاوره رهیاب با همراهی متخصصین مجرب روانشناس آماده کمک ‌رسانی به شما عزیزان است.

فهرست