مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
تماس اضطراری:09905017122
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
مشاوره روانکاوی تلفنی - خدمات مرکز مشاوره روانشناسی

مشاوره روانکاوی تلفنی - خدمات مرکز مشاوره روانشناسی

خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(1 رای)

مشاوره روانکاوی تلفنی از جمله خدماتی می باشد که در مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب ارائه می شود. در این مقاله قصد داریم مشاوره روان تحلیلی را به شما عزیزان معرفی نماییم. و در انتها نیز خدمات مرتبط با مشاوره روانکاوی تلفنی را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

قبل از آنکه بخواهیم وارد بحث مشاوره روان تحلیلی و روانکاوی شویم ابتدا باید ببینیم چه می شود که ما دچار اختلالات روانی می شویم؟ و اینکه در چه نوع اختلالاتی می توان از یک روان تحلیلگر یا روانکاو استفاده کرد؟

اختلالات روانی از دیدگاه روانشناسان، سوال از ریشه ها

  • ما که و چه هستیم؟ از دیدگاه فروید و لکان ما آنجای هستیم که نیستیم. و آنجای هستیم که فکر نمی‌کنیم. به عبارت دیگر، آن چیزی هستیم که در پی نفی آن هستیم. پس چه دشوار می باشد یافتن خود.
  • زیستن توهمی: بشر با خودشیفتگی و خود مرکز بینی متولد می‌شود. ولی طولی نمی‌کشد که سیلی محکمی از دنیای اطراف خود می‌خورد. سدی که باعث می‌شود خود را فراموش و سرکوب کند. و چیزی بشود که دیگری می‌خواهد. آری انسان چیزی می‌شود که خود او نیست. بلکه نمایش چیزی می باشد که در دیده دیگری خوش آید. افسوس که بشر ممکن می باشد هیچگاه از این خواب و توهم بیدار نشود تا بداند که نمی‌داند.
  • خود سرزنشی ناخوداگاه: اگر رفتار، حرف یا ویژگی را به شما نسبت می‌دهند که خیلی برایتان سنگین و اذیت کننده می باشد، عامل آن را سرزنش و نکوهش نکنید. چرا که بخشی از وجودتان که منکرش هستید بصورت زیر استانه ای و ناخوداگاه معتقد به آن می باشد.
  • دنیای برون از ما، انعکاسی از درون ماست: پاسخ ما به دنیای بیرون در واقع پاسخ به درون می باشد. به عبارت دیگر جنگ یا صلح ما با خود ماست نه با دیگری. دنیای بیرون نمادی از درون ماست. که ممکن می باشد هیچ گاه به آن آگاه نشویم. برای مثال حسادت یا رقابت با دیگری در واقع رقابت با خود ایده آل و خیالی می باشد. که در درون خودمان لانه گزیده. و ما از آن آگاه نیستم و بر برون از خود فرافکنی می‌کنیم.

اما مشکل از کجا آغاز می شود؟

  • نقش زبان در تحول انسان: کودک تا زمانی که ارضا می شود نیاز به جانشین و نماد ندارد. ولی زمانی که امکان ارضا وجود ندارد نیاز به نماد و زبان دارد. زبان و نمادسازی، دنیا را برای برای انسان قابل تحمل تر می نماید. ولی رفته رفته باعث می شود که فرد نماد و زبان را عین واقعیت بداند. طوری که نماد حکم واقعیت درون را برای فرد بازی می نماید. نماد و زبان با وجود کمک به بشر باعث کور شدن انسان به واقعیت درونی اش می شود. به عبارت دیگر، زبان، انسان را متمدن می نماید. ولی این تمدن چون نقابی بر چهره، بشر را از اصلش دور می سازد.
  • سمپتوم: سمپتوم در واقع کلافی از دال هاست. که اگر یک به یک باز نشود، کارکرد خود را از دست نمی دهد. تلاش برای حذف یا تغییر آن کاری عبث و بیهوده می باشد. که نتیجه آن یا تغییر شکل یا برگشت پذیر می باشد. هیچ علامت واحدی در دو فرد علت های واحد ندارد. که بتوان با یک نسخه هر دو را حذف کرد. بنابراین به مطالعه و کشف تک به تک دال ها نیاز هست.

روان تحلیلی چیست؟

مشاوره روان تحلیلی تلفنی,مشاوره روان تحلیلی,روان تحلیلی,روانکاوی,مشاوره روانکاوی,مشاوره روانکاوی تلفنی,روانکاوی یونگ,ضمیر ناخودآگاه,روش درمان روانشناسی,درمان روانشناسی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی

حال که با برخی از عوامل به وجود آمدن اختلالات روانی آشنا شدیم، بهتر می باشد وارد بحث اصلی خود شویم. روانشناسی تحلیلی یا روان تحلیلی اصطلاحی در روانشناسی می باشد. که توسط کارل گوستاو یونگ برای متمایز ساختن نظریات و روش درمان‌گری خود از روان‌کاوی فروید و روانشناسی فردی آدلر به کار برده شد. بنا بر تعریف‌های روانشناسانه، روانشناسی تحلیلی یا روان تحلیلی شیوه‌ای از مطالعه و تفسیر روان و اختلال‌های آن بر اساس ارزش‌های فلسفی و نمادها و تصاویر ازلی و سائق خودکامرواسازی می باشد. که کارل یونگ آن را پایه‌گذاری کرده‌است. در واقع روان تحلیلی یک از شیوه های درمان روانشناسی می باشد. که بیشتر با عناوینی مثل روانکاوی شناخته و معرفی می شود.

کاربرد روان تحلیلی در روانکاوی چیست؟

روانکاوی نظریه‌ای دربارهٔ عملکرد ذهن، اختلال‌های روانی و نام شیوه‌ای روان‌درمانی می باشد. که بر این فرض اساسی استوار می باش

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره روانکاوی تلفنی - خدمات مرکز مشاوره روانشناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

لطفا در صورت شنیدن بوق اشغال اینجا کلیک نمایید.
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
برچسب ها:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی