مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(18 رای)

شاید شما هم زیاد این جمله را شنیده باشید: زن و مرد در زندگی مشترک باید با هم تفاهم داشته باشند. اما خیلی ها معنای تفاهم در زندگی مشترک را اشتباه متوجه می شوند. داشتن تفاهم در زندگی مشترک به معنای داشتن ویژگی های مشترک یا یکسان نیست. تفاهم یعنی اینکه زن و شوهر فهم درستی از ویژگی‌ها و تفاوتهای یکدیگر داشته باشند. در این مقاله به تفاوت های زن و مرد از دیدگاه روانشناسی بپردازیم. به لحاظ روانشناسی تفاوت زن و مرد به حدی زیاد است که در مشاوره و روانشناسی، به هر یک به صورت جداگانه پرداخته شده‌است.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

تفاوت های عمده زن و مرد از دیدگاه روانشناسی

از دیدگاه مشاوران روانشناسی اغلب زنان به جای اینکه هدف‌گرا باشند به برقراری ارتباط گرایش دارند. زن‌ها دوست دارند که عشق و محبت و توجه خود را نشان دهند. اگر دو مرد برای صرف ناهار به رستوران بروند برای این است که می خواهند درباره یک پروژه یا یک برنامه کاری صحبت کنند. یا مسائل کاری را حل کنند. اما از نظر زنان صرف غذا در رستوران در واقع فرصتی برای استحکام روابط است. تا حمایت کنند و مورد حمایت قرار بگیرند. وقتی مردها در زندگی مشترک با همسرشان مشورت می‌کنند، به دنبال راه‌حل هستند. در حالی که زنان به دنبال محبت کردن و محبت گرفتن از همسرشان هستند. شاید راه‌حل را هم بپذیرند اما بیشتر به دنبال برقراری رابطه عاطفی هستند. به همین خاطر زنان دوست دارند که همسرشان شنونده خوبی باشد. به حرف‌هایشان گوش کنند و تأیید کنند. یا واکنش عاطفی از خود نشان دهند.

نقش تفاوت های زن و مرد در زندگی مشترک

گفتگوی دو زن در رستوران می تواند بی پرده و ساده و صمیمی باشد. مثل مشاوره ای که بین روانشناس و بیمار انجام می شود. شناخت این تفاوت ها بین زن و مرد می تواند به رسیدن درک بهتری از روابط بین فردی بیانجامد. و زندگی مشترک آن‌ها را استحکام ببخشد. مشاوران و روانشناسان بر این باورند ابراز احساسات و برقراری روابط عاطفی، در زندگی مشترک نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. تفاوت‌ها کمک می‌کنند زندگی سرزنده باشد و دچار رخوت نشود. منتها این سرزندگی منوط به شناخت و فهم بهتر تفاوت‌ها در زندگی مشترک است.

خانم‌ها در زندگی مشترک مراقب باشند!

خانم‌ها در زندگی مشترک مراقب باشند! ابتدا سعی کنند ببینند مشکل همسرشان چیست. هنگامی که یک زن تلاش می کند زمینه پیشرفت شوهرش را فراهم کند مرد فکر می کند همسرش می خواهد او را اصلاح کند. و خودش را موجودی شکست خورده می داند. زن ها اغلب نمی دانند که تلاش های دلسوزانه شان ممکن است باعث تحقیر شوهرشان گردد. و به اشتباه فکر می کنند که فقط دارند به پیشرفت او کمک می کنند.

نویسنده: النا باقرزاده ⇐ مشاور و روانشناس زناشویی و خانواده، مرکز مشاوره صدای رهیاب.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مرکز مشاوره تلفنی رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب
حتی ایام تعطیل


تفاهم,فهم مشترک,مشاوره زندگی مشترک,زندگی زن و مرد,تفاوت زن و مرد,مشاوره روابط زناشویی,النا باقرزاده,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره رهیاب در تماس باشید:

تنبیه کودک,مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  تلفن مرکز مشاوره خانواده تلفنی رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره 9099075226.

تنبیه کودک,مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهران  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره خانواده رهیاب : کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی رهیاب. - صفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی رهیاب.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره زندگی مشترک : تفاوت های زن و مرد» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: