مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(30 رای)

در بیشتر افراد با عبور از سنین جوانیاحساس جدیدی با نام عشق به دایره احساساتتان اضافه می شود. عشق معمولاً گام اول در ازدواجو تشکیل زندگی مشترکاست. اما بیشتر از آن عشق را باید عامل تداوم بخش زندگی مشترک دانست. این نکته، چیزی است که خیلی از جوانان امروز فراموش می کنند و همین امر موجب طلاق و جدایی می شود. اما سوال اینجاست که نیاز به عشق، بروز عشق و نوع عشق برای زن و مرد یکسان است یا تفاوت دارد. در این مقاله مرکز مشاوره تلفنی ازدواجرهیاب قصد دارد موضوع عشق و تفاوت آن در زن و مرد را مقایسه نماید.

اهمیت عشق ورزی و محبت در زندگی مشترک

تجربه جلسات مشاورهازدواجنشان می دهد نیاز به عشق در مرد مانند توانایی زن در ارائه عشق و محبت دارای افت و خیز است. اگر فرد اشتباهی انجام دهد و به خاطر آن دچار دستپاچگی، تاسف و شرمندگی شود، نیاز به عشق همسر افزایش می یابد. مشاوران ازدواجمعتقدند در این وضعیت چنانچه مرد مورد حمایت همسرش قرار گیرد امتیاز بیشتری به او خواهد داد. و اگر از عشق و درک همسرش بهره نگیرد به همان اندازه که به آن نیاز داشته به او امتیاز منفی خواهد داد. بنابراین زمانی که مردی مرتکب اشتباه شود نباید از سمت همسرش احساس طرد شدن پیدا کند.

چرا در زندگی مشترک زن ها باید به همسرشان ابراز عشق و محبت کنند؟

اینکه مردها عموما بابت اشتباه خود عذر خواهی نمی کنند چند دلیل دارد. مشاورهبا زوج ها نشان می دهد، ترس از عدم بخشش و دردناکی شکست از همسر باعث می شود که انها به خاطر اشتباهات خود عذر خواهی نکنند. در این وضعیت مردها به جای آنکه به همسر خود عشق بورزند از ناراحتی همسرش عصبانی هم می شوند و به او امتیاز منفی می دهند.

در زندگی مشترک برای عشق ورزیدن به همسرتان چه موقع و چه گونه باید عمل کنید؟

یکی از راههایی که زن ها می توانند نظر همسرشان را جلب کنند این است که در زمان احساس بی اعتنایی و ناراحتی همسرشان از آن ها حمایت کنند. تجربه مشاورانازدواج و زندگی مشترک نشان می دهد نوع برخورد زن با همسرش هنگامی که در شرایط روحی مناسبی قرار ندارد بسیار مهم است. اگر زن در این شرایط به گونه ای با همسرش رفتار نماید که گویا رفتار بد و نامطلوب شوهرش موقتی است و مانند تندبادی گذرا می باشد باعث می شود مرد توجه بیشتری به همسرش بکند و با او با محبت و عشق برخورد کند.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره زندگی مشترک: تفاوت عشق در زن و مرد» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: