مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(22 رای)

بدون تردید، مشاوره قبل از ازدواج از جمله راهکارهای مناسب برای برخورداری از یک ازدواج پایدار و ساختن زندگی مشترک بر پایه عشق و علاقه می باشد. معمولاً بسیاری از نکات حائز اهمیت و مهم به منظور آغاز یک زندگی مشترک، بویژه در ابتدای آشنایی قبل از ازدواج، مستتر و پنهان باقی می ماند. در نتیجه و در طی گذشت زمان، موجی از اختلافات، تعارضات و مشکلات ریز و درشت در لایه های روابط زناشویی زوجین بروز پیدا می کند. ادامه این روند علاوه بر به بیراهه کشاندن زندگی مشترک، بستر مناسب برای متزلزل ساختن پایه های زندگی را فراهم می آورد.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست آنلاین پیش از ازدواج

برای جلوگیری و بیرون راندن چنین مسائلی از متن اصلی روابط عاشقانه، به قول معروف، باید به فکر علاج واقعه قبل از وقوع بود. مشاوره قبل از ازدواج، علاج و پیشگیری از وقوع پدیده طلاق تلقی می شود. بدون تعارف، از مهمترین تصمیمات و رویدادهای بزرگ زندگی هر فرد، امر مقدس ازدواج به حساب می آید. بر همین اساس و به منظور گرفتن درست و اصولی مهمترین تصمیم زندگی خود، آموزش و کسب مهارت های کافی، بیش از پیش اهمیت و ضرورت دارد.

مشاوره قبل از ازدواج

تصمیم درست گرفتن، بویژه در مقوله ازدواج، می تواند فرد را به عرش رسانده و مقدمات یک زندگی بادوام و عاشقانه را فراهم سازد. به همین جهت، مشاوره قبل از ازدواج به طرفین کمک می نماید که با وجود تفاوت های فکری، فرهنگی و اجتماعی، پایه های زندگی مشترک خود را مستحکم، بادوام و ایمن از هر گزندی بنا سازند.

/// شماره های تماس ///

اهمیت و ضرورت استفاده از مشاوره قبل از ازدواج

بدون اغراق، افزایش آمار و ارقام قابل تأمل و در عین حال مرعوب کننده طلاق، با زبان بی زبانی، لازم و الزامی بودن مشاوره قبل از ازدواج را گوشزد می نماید. بسیاری از زوجین برای برپایی هر چه بهتر و باشکوه تر مراسم ازدواج خود، ساعت ها، روزها و حتی ماه ها برنامه ریزی می کنند تا بتوانند یک روز خاطره انگیز و به یادماندنی را برای خود رقم بزنند.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست عشق و دوستی

همچنین ریز و جزئیات مراسم، مو به مو و با دقت نظر و حساسیت مثال زدنی انجام می گیرد. در اینکه مراسم ازدواج یک روز استثنایی و فوق العاده تلقی می شود، جای هیچ حرف و حدیثی را باقی نمی گذارد. در این زمینه باید خاطر نشان نمود که مراسم ازدواج خیلی زود تمام شده و به خاطره ها پیوند می خورد. اما موضوعی که برای زوجین تا ابد ادامه دارد، داشتن یک زندگی مشترک سرشار از عشق و علاقه و در کنار هم ماندن با وجود تمام تعارضات و تفاوت ها می باشد.

ویژگی های مشاوره قبل از ازدواج

بر همین اساس و به منظور ایجاد یک زندگی عاشقانه و سالم، یکی از راهکارهای قدرتمند و کاربردی، مشاوره قبل از ازدواج می باشد. بر اساس تحقیقات به عمل آمده در این زمینه، در پرتو مشاوره قبل از ازدواج، علاوه بر حل مشکلات حال حاضر و حتی آینده زوجین و بهبود تعاملات میان آنها، کیفیت رابطه زوج ها نیز به میزان قابل توجهی ارتقا پیدا می کند. بر همین اساس، زوج هایی که از خدمات مشاوره قبل از ازدواج استفاده به عمل می آورند، ضمن داشتن تعهدی شگرف و عمیق، از دید واقع بینانه و منطقی تری نسبت به زندگی برخوردار می باشند.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست شخصیت شناسی

اهداف اساسی مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج، حول سه هدف و محور اصلی و اساسی، ارزیابی مهارت های زندگی مشترک زوج ها، ارزیابی همسانی و هم کف بودن و بررسی آمادگی زوج ها برای ازدواج و آغاز زندگی مشترک، می چرخد. هنگامی که دو نفر عزم خود را برای شروع زندگی مشترک جزم می کنند، درصدد فراهم ساختن مقدمات ازدواج خود بر می آیند.

/// شماره های تماس ///

در این حالت، تمام سعی و تلاش خود را برای فراهم ساختن مقدمات بهتر و مطلوب تر به کار می بندند. اما فراتر از تهیه مقدمات، آمادگی زوجین برای ازدواج می باشد. بر همین اساس، لازم است که زوج ها به همان میزان که در تهیه مقدمات ازدواج خود سنگ تمام می گذارند، به همان میزان نیز برای زندگی مشترک و دور نمای آن وقت بگذارند.

به طور کلی، ازدواج بستن محکم پیوند زناشویی با وجود تمام تفاوت های ریز و درشت می باشد. از سوی دیگر، از مراحل مهم و سرنوشت ساز برای ازدواج، انتخاب زوج مناسب می باشد. مشاوره قبل از ازدواج در این زمینه به افراد کمک شایانی می نماید. شایان ذکر است که افراد در ابتدای آشنایی شناخت لازم و کافی از یکدیگر ندارند. برای دستیابی به شناخت بیشتر و بهتر، مشاوره قبل از ازدواج، راهکار مثمر ثمر و راهگشایی محسوب می گردد.

نگاهی به نحوه انجام فرآیند مشاوره قبل از ازدواج

در مشاوره قبل از ازدواج، جلسات مشاوره به صورت زوجی یا انفرادی به وسیله مشاور انجام می پذیرد. در برخی مواقع و به منظور بررسی موفقیت آمیز بودن ازدواج، مشاوران برای زوج ها آزمون های کتبی معتبری را در دستور کار قرار می دهند. هدف از گرفتن این آزمون ها شناخت بهتر و عمیق تر شخصیتی زوج ها می باشد. در این جلسات مشاوران و متخصصان، قابلیت شناخت، سنجش و ارزیابی تفاوت های شخصیتی طرفین را امکان پذیر می سازند.

اهداف مشاوره قبل از ازدواج

از مسائل دیگری که در مشاوره قبل از ازدواج مورد ارزیابی واقع می گردد، رمز و رازها، خط قرمزها، توقعات، تمایلات و آرزوهای طرفین می باشد. مشاوران علاوه بر آگاه کردن طرفین از تفاوت های شخصیتی خود، با بررسی و ارزیابی اهداف و دیدگاه های زوجین، درصدد آشنایی طرف مقابل با این اهداف و دیدگاه ها بر می آیند.

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره قبل از ازدواج» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: