مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(19 رای)

مشاوره معلولان تلفنی از جمله خدماتی می باشد که مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب ارائه می دهد. در کنار مشاوره معلولان تلفنی، مرکز مشاوره صدای رهیاب در زمینه های مشاوره زندگی مشترک تلفنی ، مشاوره طلاق تلفنی ، مشاوره روانشناسی تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره کودک تلفنی ، مشاوره تلفنی نوجوان، مشاوره تحصیلی تلفنی،‌ مشاوره تلفنی ازدواج،‌ مشاوره افسردگی،‌ مشاوره جنسی،‌ مشاوره خیانت همسر و … نیز آماده پاسخگویی به مشکلات شما هم میهنان عزیز می باشد.

مشاوره معلولان

اختلال چیست؟

در فرهنگ فارسی عمید اختلال به معنای تباه شدن و درهم و‌ برهم شدن کار می باشد. یعنی به‌هم‌خوردگی؛ آشفتگی؛ نابسامانی؛ بی‌سروسامانی. در واقع اختلال زندگی انسان را مختل می نماید. وجود اختلال جریان معمولی زندگی انسان را بر هم می زند. و برای او مشکلاتی را به وجود می آورد. از منظر تعریف روانشناسی، اختلال مرتبط می باشد با غیر عادی بودن ساختار و نمود ظاهری و کارکرد ارگانیسم و سیستم بدن، که می تواند به دلایل زیادی ایجاد گردد.

اصولاً اختلالات، نمایانگر آشفتگی های موجود در سطح ارگانیک می باشد. در روانشناسی اختلال اشکال مختلفی دارد: اختلالات یادگیری، اختلالات رفتاری، اختلال شخصیت، اختلال روانی و.... در این مقاله قصد داریم منظور از اختلالات جسمی یا معلولیت را بیان کنیم. و در نهایت خدمات مشاوره معلولان تلفنی صدای رهیاب را برای شما مشخص نماییم.

/// شماره های تماس ///

اختلالات جسمی یا معلولیت چیست؟

اختلالات جسمی، انواع مختلفی دارد. اما در یک تعریف کلی می توان اختلالات جسمی یا معلولیت را وجود نقصان در فیزیک، بدن و جسم انسان دانست. بنابراین بسته به این که کدام قسمت بدن دچار اختلال شده باشد، نوع اختلال نیز متفاوت خواهد بود. اختلال جسمی یا به صورت مادرزادی در انسان وجود دارد. یا از طریق بیماری، تصادفات، بلایای طبیعی و... به وجود می آیند. و موجب می شوند بخشی از عملکرد طبیعی انسان یا کل آن با مشکل مواجه شود. اختلالات جسمی علاوه بر تاثیرگذاری بر عملکرد اعضای بدن، به دلیل ناتوانی فرد، مشکلات روحی و روانی متعددی را نیز موجب می شوند.

اختلالات جسمی چگونه به وجود می آیند؟

همان طور که گفته شد، پدید آمدن اختلالات جسمی، بنا به دلایل مختلفی به وجود می آیند. ممکن می باشد ناپرهیزی یا ایجاد مشکل برای مادر در زمان بارداری، بیماری های نوزاد، بی احتیاطی های کودک، بلوغ و تغییرات فیزیکی و هورمونی نوجوان یا تلاش و ماجراجویی جوان، سبب به وجود آمدن اختلال جسمی و آسیب دیدن بدن و به وجود آمدن معلولیت شود. اما به وجود آمدن اختلالات جسمی تنها بخشی از داستان می باشد. فرد ممکن است پس از به وجود آمدن اختلالات جسمی، دچار اختلالات یادگیری، اختلالات شخصیت یا حتی اختلالات روحی و روانی شود.

انواع اختلالات جسمی کدامند؟

مشاوره معلولان تلفنی,مشاوره معلولین تلفنی,مشاوره اختلالات جسمی,مشاوره اختلالات جسمی تلفنی,مشاوره اختلال جسمی,مشاوره اختلال جسمی تلفنی,مشاوره روانشناسی توانبخشی,مشاوره توانبخشی روانی,مشاوره معلولین,مشاوره معلولان,مشاوره معلولیت,مشاوره روانشناسی معلولان,مشاوره روانشناسی معلولیت,مشاوره معلولان تلفنی,مشاوره معلولیت تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی با توجه به اینکه کدام عضو یا اعضای بدن، دچار اختلال شده باشد، نوع اختلالات جسمی نیز متفاوت خواهد بود. در این میان برخی از اختلالات مثل از دست دادن دست یا انگشتان، می توانند علاوه بر اختلالات جسمی، اختلالات یادگیری (اختلال در نوشتن) را نیز به همراه داشته باشند. اما چیزی که اهمیت ویژه ای پیدا می نماید، این است که خود فرد و اطرافیان او پس از به وجود آمدن اختلالات جسمی چگونه با او رفتار می کنند. مهمترین انواع اختلالات جسمی عبارتند از:

اختلالات یا معلولیت جسمی حرکتی

به خاطر از دست دادن یا آسیب دیدن پا به وجود می آید. و معمولاً با عنوان معلولیت حرکتی شناخته می گردد. علاوه براین از دست دادن دست یا آسیب دیدن آن نیز می تواند، فرد را در انجام فعالیت های روزانه با مشکلات جدی مواجه کند. تصادفات و بیماری ها یا حوادث غیرمترقبه مثل زلزله دلایل اصلی به وجود آمدن این نوع از اختلالات جسمی هستند.

اختلالات یا معلولیت جسمی شنیداری

این نوع از اختلالات جسمی، بیشتر به خاطر بیماری ها و عفونت ها یا تصادفات و بی احتیاطی ها به وجود می آیند. با به وجود آمدن اختلالات شنیداری، فرد قدرت ارتباط با سایر افراد را تا حدودی زیادی از دست می دهد. و در پی آن علاوه بر اختلال در صحبت، ممکن می باشد با مشکلات روحی و روانی رو به رو شود.

/// شماره های تماس ///

اختلالات یا معلولیت جسمی دیداری

تصادفات، بی احتیاطی و بیماری، عوامل اصلی اختلالات دیداری مثل نابینایی و کم بینایی هستند. این گونه اختلالات به لحاظ ذهنی و روانی تاثیر مخربی بر زندگی انسان می گذارند. و اگر فرد ذهنیت و اراده قوی نداشته باشد، زندگی او به کلی مختل می گردد.

اختلالات یا معلولیت جنسی

اختلالات جنسی در بسیاری از مواقع قابل درمان هستند. و از طریق تغذیه مناسب، اصلاح مزاج یا عمل قابل درمانند. فردی که دارای اختلالات جنسی می گردد، نمی تواند رابطه خوبی با همسر خود داشته باشد. و همین موضوع به تدریج موجب سردی زندگی مشترک آن ها می گردد. و گاه تا جایی پیش می رود که به خیانت یا طلاق منتهی می گردد.

نشانه های افراد مبتلا به اختلال جسمی یا معلولیت

هر چند که معلولیت عامل اصلی اختلال جسمی می باشد. اما نمی توان ادعا کرد که هر معلولی دارای اختلال جسمی می باشد. بسیاری از معلولین بر کمبودها غلبه می کنند. و حتی کیفیت زندگیشان بالاتر از بسیاری از افراد معمولی می باشد. اختلالات جسمی زمانی اتفاق می افتد که بخشی از زندگی یا کل آن مختل شود.

اختلال جسمی معمولاً فرد را در برقراری ارتباط با دیگران با مشکل مواجه می نماید. معمولاً رفتارهای آسیب زا یا مختل کننده، مستمر و مداوم هستند. و زندگی فرد مبتلا را مختل می نماید. نهایتاً هم باید به این نکته اشاره کرده که رفتارها و کارهای فرد مبتلا به اختلال جسمی از نظر اجتماع و جامعه مورد قبول نیست. و غیر عادی به نظر می رسد.

اهمیت مشاوره اختلالات جسمی یا معلولیت

با به وجود آمدن معلولیت، فرد در خود نوعی ناتوانی احساس می نماید. که پیش از آن تجربه نکرده است. یا حتی وقتی خود را با دیگران مقایسه می نماید، خود را ناتوان می بیند. اینجاست که فرد در خود نوعی احساس پشیمانی، سرخوردگی، استرس و اضطراب و افسردگی می نماید. گاهی این معلولیت ها پس از ازدواج و شروع زندگی مشترک آغاز می گردد. و اینجاست که اگر خود فرد یا زوج، قافیه را ببازد، قطعاً با پدیده ای شوم به نام طلاق و جدایی مواجه می شویم. که خود طلاق هم آسیب ها و مشکلات روحی و روانی خاص خود را به همراه خواهد داشت.

چرا باید مشاوره اختلالات جسمی یا معلولیت را جدی گرفت؟

مشاوره معلولان تلفنی,مشاوره معلولین تلفنی,مشاوره اختلالات جسمی,مشاوره اختلالات جسمی تلفنی,مشاوره اختلال جسمی,مشاوره اختلال جسمی تلفنی,مشاوره روانشناسی توانبخشی,مشاوره توانبخشی روانی,مشاوره معلولین,مشاوره معلولان,مشاوره معلولیت,مشاوره روانشناسی معلولان,مشاوره روانشناسی معلولیت,مشاوره معلولان تلفنی,مشاوره معلولیت تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی آموزش و افزایش اعتماد به نفس و قدرت ذهنی فرد: یکی از مشکلات اصلی افرادِ دارای اختلالات جسمی این می باشد که در فعالیت های اجتماعی خود دچار مشکل می شوند. معمولا وقتی فردی که دچار اختلال می گردد، خود را ناتوان تر بقیه می بیند. اعتماد به نفسش پایین می آید. و تصور می نماید که دیگران او را نخواهند پذیرفت. به همین خاطر دچار افسردگی می گردد. و کم کم خود را منزوی و تنها می بیند.

در شرایط حادتر حتی شاهد خودکشی این افراد هستیم. مشاوره اختلالات جسمی به فرد کمک می نماید تا بتواند اعتماد به نفس خود را به دست آورد. با شرایط جدید خود را تطبیق دهد. و بتواند محدودیت های خود را به فرصت تبدیل کند. تجربه روانشناسان نشان می دهد وقتی کسی دچار اختلالات جسمی و معلولیت می گردد، بیشتر از همه چیز نیاز به بازیابی روحیه و اعتماد به نفس دارد. نیاز به تقویت وضعیت روانی دارد. و اگر قدرت ذهنی و فکری خود را افزایش دهد، می تواند بر بسیاری از ناتوانی ها و محدودیت ها غلبه کند.

آموزش اطرافیان و نحوه برخورد آنان با اختلالات جسمی: در مشاوره اختلالات جسمی، علاوه بر آموزش فرد معلول، اطرافیان او نیز باید حضور داشته باشند. و طریقه رفتار و برخورد با فرد را آموزش ببینند. خیلی از مواقع چیزی که موجب افسردگی و استرس معلولین می گردد، نحوه برخورد اطرافیان اوست. تحقیر، رفتار نامناسب و گاهی ابراز عجز و ناله باعث می گردد، وضعیت معلول بدتر شود.

مشکلات موجود در مشاوره اختلالات جسمی حضوری

وجود اختلالات جسمی و معلولیت در افراد به خودی خود برای خانواده ها سخت و ملال آور می باشد. معمولا افراد معلول در جابجایی و رفت و آمد با مشکلات عدیده ای مواجهند. علاوه براین خیلی از آنها نیاز به مراقبت دائمی و شبانه روزی دارند. لذا برای بسیاری از خانواده ها مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی چندان مقدور نیست.

در خیلی از شهرها و روستاها هم مشاور روانشناس وجود ندارد. حتی در خیلی از شهرها هم متخصص حوزه اختلالات جسمی وجود ندارد. لذا عدم دسترسی به مراکز مشاوره اختلالات جسمی باعث می گردد تا خیلی از معلولین نتوانند به لحاظ ذهنی و روانی درمان شوند. برای این خانواده ها خبر خوبی داریم. مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی صدای رهیاب، واحد مشاوره معلولان تلفنی را به حوزه فعالیت های خود افزوده است. و شما می توانید بدون دردسر با مشاوران ما در تماس باشید.

مشاوره معلولان تلفنی راهگشای خانواده ها و معلولین مشاوره معلولان تلفنی کمک می نماید تا در صورت بروز هر گونه مشکل، خانواده ها یا حتی خود معلولین بتوانند با مشاور متخصص تماس بگیرند و مشکلات خود را با آنها در میان گذاشته. و به دنبال درمان خود یا عزیزان معلول باشند. شما می توانید با کمک مشاوره معلولان تلفنی ، با کمترین مشکل و در کوتاهترین زمان ممکن، در طول شبانه روز راهکارها و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

چرا مشاوره معلولان تلفنی را توصیه می کنیم؟

مشاوره معلولان تلفنی,مشاوره معلولین تلفنی,مشاوره اختلالات جسمی,مشاوره اختلالات جسمی تلفنی,مشاوره اختلال جسمی,مشاوره اختلال جسمی تلفنی,مشاوره روانشناسی توانبخشی,مشاوره توانبخشی روانی,مشاوره معلولین,مشاوره معلولان,مشاوره معلولیت,مشاوره روانشناسی معلولان,مشاوره روانشناسی معلولیت,مشاوره معلولان تلفنی,مشاوره معلولیت تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی در اغلب موارد، اگر از مشاوره معلولان تلفنی استفاده نمایید، دیگر نیازی به مشاوره حضوری نخواهید داشت. در مشاوره تلفنی، روانشناسان متعددی آماده پاسخگویی به سوالات مراجعان می باشند. و شما می توانید در صورت نیاز به مشاوره در حوزه های مختلف، از مشاوران متخصص هر حوزه استفاده نمایید. از طریق مشاوره معلولان تلفنی، در کوتاه ترین زمان ممکن، مشاوران روانشناس در دسترس هستند. همچنین شما می توانید ابتدا مشکلات خود را از طریق مشاوره معلولان تلفنی مطرح نمایید. و در صورتی که برای درمان یا مشاوره بهتر، نیاز به مشاوره حضوری داشتید، با متخصص مورد نظر هماهنگ کرده و درمان خود را از آن طریق ادامه دهید.

در مشاوره مشاوره معلولان تلفنی هزینه های مشاوره کاهش می یابد.

علاوه بر مزایای ذکر شده برای مشاوره تلفنی، شما می توانید از طریق مشاوره معلولان تلفنی هزینه های خود را کاهش دهید. در مشاوره معلولان تلفنی شما می توانید با هزینه های پایین تر، مشاوره ای با کیفیت مشابه مشاوره اختلالات جسمی حضوری دریافت نمایید. با توجه به اینکه در خیلی از شهرها و روستاها مراکز مشاوره روانشناسی وجود ندارد، از طریق مشاوره معلولان تلفنی شما می توانید با مشاوران و روانشناسان متخصص تهران در تماس باشید، و بدون مراجعه حضوری، مشکلات خود را مطرح کرده. و راهنمایی ها و راهکارهای لازم را دریافت نمایید.

مشاوره معلولان تلفنی، یک پیشنهاد ویژه و در دسترس همگان

خدمات مشاوره تلفنی، مشاوره آنلاین و... از جمله خدمات جدید مخابرات هستند. که مراکز مشاوره روانشناسی می توانند از آن استفاده کنند. اقبال عمومی نسبت به خدمات مشاوره تلفنی باعث شده است تا این خدمات، در مدتی کوتاه جای خود را در میان خدمات مشاوره باز کنند. دسترسی سریع و آسان، ارزانی نسبی و راحتی استفاده از خدمات مشاوره تلفنی باعث شده تا مشاوره تلفنی - و همین طور مشاوره معلولان تلفنی - با استقبال خوبی مواجه شوند.

مزیت مرکز تلفنی صدای رهیاب نسبت به سایر مراکز مشاوره معلولان تلفنی

در کادر مشاوران مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب از مشاوران متخصص شهر تهران در زمینه مشاوره معلولان تلفنی استفاده می گردد. اکثر مشاوران مرکز مشاوره معلولان تلفنی صدای رهیاب از فارغ التحصیلان رشته روانشناسی دانشگاه های معتبر تهران هستند. که در حوزه های مختلف مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی تخصص دارند.

شما می توانید با خیال آسوده و بی هیچ دغدغه ای از مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در زمینه مشاوره معلولان تلفنی راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین در صورتی که تمایل به مشاوره حضوری داشته باشید، می توانید با بخش حضوری تماس بگیرید. و با تعیین وقت قبلی از مشاوران متخصص ما در حوزه های مختلف روانشناسی استفاده کنید.

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب همواره در تلاش بوده است با پایین بودن تعرفه های تماس، باری از دوش خانواده بردارد. تا آن ها بتوانند با دغدغه مالی کمتری نسبت به مشاوره معلولان تلفنی و درمان خود و عزیزانشان اقدام نمایند. مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب به شما خانواده های عزیز این اطمینان را می دهد که هزینه تماس جهت مشاوره روانشناسی بسیار پایین تر از سایر مراکز مشاوره تلفنی بوده. و در حدود 30 درصد کمتر از سایر مراکز مشاوره تلفنی است.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره معلولان تلفنی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: