مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(21 رای)

در مشاوره نوزاد معمولاً بحث بینایی نوزادان زیاد مطرح می شود. تماشای این فیلم می تواند ذهنیت شما را در رابطه با بینایی نوزادان تغییر دهد.

بسیاری از افراد فکر می کنند که نوزاد از همان بدو تولد، بینایی کامل دارد. در جلسات مشاوره نوزاد هم خیلی از والدین چنین تفکری دارند. همان طور که در تصویر هم دیده می شود، بینایی نوزاد به تدریج تکامل می یابد و در 12 ماهگی، بینایی نوزاد تقریباً کامل میشود. در این بین چیزی که اهمیت دارد این است که علاوه بر بینایی نوزاد، چشم او نیز کامل نشده است. چشم نوزاد نسبت به نور بسیار حساس است. با تکامل چشم، این حساسیت هم کم می شود و چشم نوزاد کامل شده و در برابر نور عملکرد بهتری پیدا می کند.

/// شماره های تماس ///

چرا تکامل چشم نوزاد باید در مشاوره نوزاد مطرح شود؟

چشم نوزاد بسیار حساس است. هم حساس است و هم آسیب پذیر. چشم نوزاد چون هنوز تکامل نیافته، هم در برابر نور و هم ضربه و اشیاء تیز بسیار حساس تر از هر زمانی است. به همین خاطر در مشاوره نوزاد توصیه می شود او را در مقابل نور شدید و مستقیم قرار داد. چرا که چشم نوزاد هم بیشتر به سمت نور زیاد جلب می شود. اهمیت این موضوع به قدری است که اگر به آن توجه نکنید، ممکن است فرزندتان از همان نوزادی یا در سنین بالاتر دچار ضعف بینایی شود.

متأسفانه بسیاری از والدین به این موضوع توجه ندارند. در روزگار امروز که سلفی و عکس گرفتن از نوزاد رونق پیدا کرده، توجه به این نکته مهمتر می شود. فلش موبایل موقع عکس گرفتن نور شدید و ناگهانی تولید می کند که می تواند به چشم نوزاد آسیب برساند. در زیر گزارشی از خبرگزاری فارس ارائه شده است. امیدواریم که با دیدن آن به اهمیت بینایی نوزاد و دلیل توجه ویژه به آن در مشاوره نوزاد پی ببرید. تا باشد دیگر شاهد این اتفاقات تلخ برای نوزادان نباشیم.

کور شدن چشم نوزاد ۳ ماهه بر اثر نور فلاش دوربین

مشاوره نوزاد,بینایی نوزاد,مشاوره تلفنی نوزاد,مشاوره کودک,مشاوره تلفنی کودک,مرکز مشاوره کودک,مشاوره خانواده,مشاوره تلفنی خانواده,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهرانمی‌خواهد از نوزاد ۳ ماهه عکس بگیرد؛ دوربین را نزدیک صورتش می‌برد، دکمه شاتر را فشار می‌دهد و... تمام! نور فلاش کار خودش را می‌کند؛ نوزاد کور می‌شود. ?این کار یکی از آشنایان خانواده‌ای‌ست که تنها ۳ ماه از تولد فرزندشان گذشته بود. این شخص که برای گرفتن عکس از نوزاد، دوربین را تا فاصله ۲۵سانتی نزدیک چشم‌های او برده بود، باعث شد شبکیه چشمش آسیب دیده و چشم راستش نابینا شود. ?پزشکان می‌گویند این آسیب‌دیدگی دائمی‌ست و حتی عمل جراحی، بینایی این نوزاد را به او برنمی‌گرداند. شبکیه چشم تا سن ۴ سالگی تکامل نمی‌یابد و هرگونه نور شدید می‌تواند موجب آسیب‌های جبران‌ناپذیری در چشم نوزادان شود.

گزارش از خبرگزاری فارس.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «بینایی نوزادان از تولد تا 12 ماهگی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: