مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(33 رای)

مشاوره وسواس تلفنی از جمله خدماتی می باشد که مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب ارائه می دهد. در کنار مشاوره وسواس تلفنی، مرکز مشاوره صدای رهیاب در زمینه های مشاوره زندگی مشترک تلفنی، مشاوره طلاق تلفنی، مشاوره روانشناسی تلفنی، مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره کودک تلفنی ، مشاوره تلفنی نوجوان، مشاوره تحصیلی تلفنی،‌ مشاوره تلفنی ازدواج،‌ مشاوره افسردگی،‌ مشاوره جنسی،‌ مشاوره خیانت همسر و … نیز آماده پاسخگویی به مشکلات شما هم میهنان عزیز می باشد.

/// شماره های تماس ///

وسواس چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به مشاوره وسواس بپردازیم ابتدا لازم می دانیم شما کاربران عزیز را با ماهیت وسواس آشنا کنیم. لذا ابتدا خود وسواس و ریشه های به وجود آمدن وسواس و انواع وسواس را بررسی می کنیم.

معنای وسواس

وسواس در لغت یعنی وسوسه، تردید، دو دلی. در روانشناسی به معنای تردیدی آزاردهنده در مورد بعضی امور بویژه پاکیزگی است. در اصطلاح دینی وسواس به معنی حدیث نفس است. به گونه ای که گویی کسی آهسته از درون با انسان سخن می گوید و او را به دقت فراوان و بی مورد در انجام امور دعوت می نماید. کار شیطان را نیز وسوسه گویند؛ زیرا با چنین پیامی از درون، آدمی را به کار بد دعوت می کند.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست رایگان و آنلاین سلامت روان

ماهیت وسواس چیست؟

اختلال وسواس جبری (OCD) یک اختلال عصبی است که از طریق فکر و ترس‌های غیرمنطقی ما را به تکرار بعضی از رفتارها مجبور می کند. شاید آشناترین و شایع ترین نوع وسواس را بتوان «وسواس نسبت تمیز یا کثیف بودن» معرفی کرد. افراد مبتلا به اختلال وسواس از ترس آلوده و یا نجس شدن، به شکلی افراطی و غیرمعمول به کارهایی چون شستن بیش از حد دست‌ها روی می‌آورند، تا حدی که پوست دست‌ هایشان خشک می شود و ترک بردارد. هر چند افراد مبتلا به وسواس تلاش می‌کنند بر افکار وسواسی خود غلبه کنند ولی افکار وسواسی مدام در ذهنشان تکرار می گردد. این ذهنیت، آنها را درون چرخه ناراحت کننده وسواس می اندازد و فرد برای خروج از این افکار دائما کارهای اجباری را تکرار می کند.

چرخه وسواس چیست؟

برای وسواس جبری، نشانه ها و عوامل مختلفی ذکر شده است. با این حال بیشتر افراد وقتی دچار وسواس می شوند، مراحل زیر بصورت یک چرخه برای آن ها تکرار می شود.چرخه وسواس,چرخه وسواسی,مشاوره وسواس,مشاوره وسواس تلفنی,مشاوره تلفنی وسواس,مشاوره روانشناسی

 1. وسواس: ذهن فرد مبتلا به وسواس غرق در یک فکر، ترس و یا نگرانی وسواسی می‌شود؛ مثلا این که دستش نجس شده است.
 2. نگرانی: وقتی وسواس شکل می گیرد، فرد را دچار استرس و اضطراب، تردید و پریشانی می کند.
 3. اجبار: با به وجود آمدن نگرانی و اضطراب، نوعی اجبار درونی به وجود می آید. و فرد با انجام آن کار اجباری تلاش می کند، نگرانی خود را از بین ببرد.
 4. آسودگی موقتی: با انجام رفتار اجباری، فرد به صورت موقتی احساس تسکین و فراغت از اضطراب می کند. اما وسواس و اضطراب دوباره برمی‌گردند و دوباره چرخه وسواس و مراحل چهارگانه تکرار می شوند.
/// شماره های تماس ///

علل به وجود آمدن وسواس کدامند؟

تحقیقات روانشناسی انجام گرفته توسط متخصصانِ آسیب شناسی بیماری وسواس، عوامل مختلفی را برای وسواس عنوان کرده اند. در یک دسته بندی کلی می توان به دو دسته عوامل زیست شناختی و عوامل محیطی تقسیم کرد.

عوامل زیست شناختی

 • مشکل جسمی: براساس مطالعات روانشناسی که روی سیستم عصبی و مغز افراد مبتلا به وسواس شده است؛ در افراد مبتلا به وسواس شدید، بطن های چپ مغزی، گشادتر و حجم هسته های دمدار کمتر است.
 • مشکل در توارث: مطالعات ژنتیکی نشان می دهد تعداد افرادی که از طریق توارث دچار وسواس می شوند، بسیار کم است. تحقیقات انجام شده بر روی دوقلوهای یک تخمکی نشان می دهد که احتمال بروز اختلال وسواس در آنها نسبت به دوقلوهای دو تخمکی بیشتر می باشد. علاوه بر این احتمال بروز وسواس در خویشاوندان درجه اول مبتلایان به وسواس، از بقیه بیشتر است.

عوامل محیطی

مطالعات مختلف روانشناسی نشان می دهد که عوامل محیطی مثل یادگیری و مشاهده الگوها، نقش چشمگیری در شکل گیری یا جلوگیری از وسواس دارد. برخی مطالعات روانشناسی، استرس و اضطراب، ترس و کم رویی، عدم امنیت، ضعف روحی و تحولات ایام بلوغ را در ایجاد وسواس، مؤثر می دانند و برخی هم عوامل اجتماعی را در آن دخیل می دانند. این مطالعات عواملی مثل بیماری و ناتوانی جسمانی و یا محیط زندگی، اختلافات خانوادگی، توقعات بیش از حد والدین از فرزندان (سخت گیری های بی مورد نسبت به فرزندان)، عدم اطلاع کافی از احکام دینی و.... را در تشدید وسواس مؤثر می دانند.

پیشنهاد می کنیم انجام دهید: تست رایگان میزان اضطراب

نشانه های وسواس در افراد بیمار

همان طور که گفته شد، وسواس نوعی تشکیک در درست انجام شدن کار است. پس می توان به شکل های مختلف و در زمینه های مختلف اتفاق بیفتد. با این حال عمده ترین نشانه های وسواس را می توان در موارد زیر مشاهده کرد:

 • وسواس در شستن و تمیزکردن
 • وسواس در شمارش اشیاء و چیزها
 • وسواس در بررسی و چک کردن مسائل مختلف
 • وسواس در تقاضا و اطمینان کردن به افراد
 • وسواس در انجام مکرر کار و یا یک عمل
 • وسواس در نظم و ترتیب بخشیدن به شکلی افراطی

مشاوره وسواس,مشاوره تلفنی وسواس,مشاوره وسواس تلفنی,انواع وسواس,درمان وسواس,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی

عوارض ابتلا به اختلال وسواس

وسواس هم مانند سایر اختلالات شخصیتی، عوارض و مشکلات متعددی را برای فرد به وجود می آورد. اختلال وسواس فرد را دچار نوعی وسواس فکری می کند و خطر بروز برخی رفتارهای خطرناک و جبران ناپذیر را افزایش می دهد:

 1. کاهش کیفیت زندگی
 2. به وجود آمدن اختلالات روانشناسی مثل استرس و اضطراب
 3. به وجود آمدن انواع افسردگی
 4. اختلال در خوردن و اختلالات تغذیه
 5. خطر اعتیاد به الکل و یا اعتیاد به مواد مخدر
 6. ناتوانی در انجام کارهای روزانه و یا مدرسه
 7. به وجود آمدن اختلال در برقراری ارتباطات و روابط اجتماعی
 8. افزایش خطر خودکشی

روش های درمان وسواس

برای وسواس روش های درمانی مختلفی وجود دارد. روش درمان وسواس در وهله اول به نوع وسواس و در گام بعدی به شرایط فیزیکی و روانی فرد مبتلا به وسواس بستگی دارد. به طور کلی روش های درمان وسواس را می توان در سه دسته کلی تقسیم کرد. معمولاً در درمان وسواس از ترکیب این روشها استفاده می شود. روش های درمان وسواس عبارتند از درمان دارویی، مشاوره وسواس و درمان روانی و توصیه های دینی.

/// شماره های تماس ///

اهمیت مراجعه به مراکز مشاوره وسواس برای درمان وسواس

جهت مدیریت بهتر و مواجهه بهتر با انواع وسواس ، افراد بایستی آموزش ببینند. ارتباط موثر و مستمر با مراکز مشاوره وسواس و استفاده از راهنمایی مشاوران به افراد مبتلا به وسواس کمک می کند، تا هم از نظر ذهنی و هم از نظر جسمی بتوانند بر وسواس خود غلبه کنند. این موضوع در خصوص افرادی که احتمال ابتلا به وسواس در آنها بسیار بالاست، نیز صادق است.

جلسه مشاوره وسواس و صحبت کردن با مشاور و متخصص وسواس می تواند نتیجه مثبت به دنبال داشته باشد. فرد وسواس می تواند در هنگام صحبت با مشاور وسواس، مشکلات خود را بدون مشکل بیان کند. و مشاور با واکاوی صحبت های او، پی به نوع وسواس و ریشه های شکل گیری آن ببرد. و در جهت درمان وسواس توصیه های لازم را متناسب با نوع وسواس ارائه دهد.

مشکلی که در مشاوره وسواس حضوری وجود دارد!

تعداد مراکز مشاوره روانشناسی که بتوانند در زمینه مشاوره وسواس خدمات رسانی کنند، بسیار اندک است. حتی در شهر بزرگی مثل تهران هم به سختی می توان به مشاور وسواس دسترسی پیدا کرد. در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک هم مشاور وسواس وجود ندارد. لذا درمان وسواس با مشکلات بسیاری همراه است. رفت و آمدهای طولانی از تهران به شهرستان و یا حتی رفت و آمدهای درون شهری در تهران، بسیار مشکل و طاقت فرساست.

ما به شما این نوید را می دهیم که مشکل دسترسی به مراکز مشاوره وسواس حل شده است. در سال های اخیر در برخی از مراکز مشاوره روانشناسی همچون صدای رهیاب، خدمات مشاوره وسواس تلفنی راه اندازی شده است. شما می توانید با کمک مشاوره وسواس تلفنی ، (در اغلب موارد) بدون نیاز به مراجعه حضوری با کمترین مشکل، راهکارها و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. و اگر نیاز به مشاوره وسواس حضوری داشتید هم می توانید جلساتی از طول درمان را از طریق مشاوره حضوری ادامه دهید.

چرا مشاوره وسواس تلفنی را توصیه می کنیم؟

با استفاده از مشاوره وسواس تلفنی، در کوتاه ترین زمان ممکن، مشاوران وسواس در دسترس هستند. خانواده های عزیز قادر خواهند بود از در زمینه های مختلف وسواس مشاوره ها و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند. مشاوره وسواس تلفنی این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید در هر ساعت از شبانه روز، با مشاورن وسواس در تماس باشید. ضمن اینکه مشاوره وسواس تلفنی مشکلات رفت و آمد را ندارد.

در مشاوره وسواس تلفنی شما می توانید مشکلات خود را مطرح نمایید. راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. و مشکلتان را به صورت دائمی حل کرده و از به وجود آمدن وسواس جلوگیری کنید. بعلاوه از طریق مشاوره وسواس تلفنی هزینه های شما کاهش می یابد. در مشاوره وسواس تلفنی شما می توانید با هزینه های پایین تر، همان مشاوره ای را دریافت کنید که در مشاوره وسواس حضوری دریافت می نمایید.

با توجه به اینکه در خیلی از شهرها و روستاها مراکز مشاوره وسواس وجود ندارد، در مشاوره وسواس تلفنی این مشکل برطرف شده است. و شما می توانید از سراسر ایران، برای دریفات مشاوره های لازم تماس بگیرید. بدین ترتیب قادر خواهید بود با استفاده از خدمات مشاوره وسواس تلفنی، نگرانی ها و دغدغه های خود را مطرح نمایید. و مشکلات خود را حل کنید. مشاوره ترک اعتیاد,مشاوره اعتیاد,مشاوره اعتیاد تلفنی,مشاوره ترک اعتیاد تلفنی,مشاوره نوجوان,مشاوره طلاق,مشاوره تلفنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی تهران,مشاوره صدای رهیاب,مشاور تلفنی,مشاور تلفنی صدای رهیاب,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی صدای رهیاب,روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روان شناسی,مشاوره تلفنی روان شناسی,روان شناسی تلفنی

مشاوره وسواس تلفنی، یک راه آسان و سریع جهت پیشگیری و حل مشکلات وسواس

با استفاده از خدمات مشاوره تلفنی زندگی راحت تر و امکانات در دسترس تر شده اند. خدمات مشاوره تلفنی، مشاوره آنلاین و... از جمله خدمات جدیدی هستند که در چند سال اخیر، جای خود را در میان خدمات مشاوره باز نموده اند. دسترسی سریع و آسان، ارزانی نسبی و راحتی استفاده از خدمات مشاوره تلفنی باعث شده تا مشاوره تلفنی و همین طور مشاوره وسواس تلفنی - با استقبال خوبی مواجه شوند.

مزیت مرکز تلفنی صدای رهیاب نسبت به سایر مراکز مشاوره وسواس تلفنی

مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در کادر مشاوران خود از مشاوران زبده ای در زمینه مشاوره وسواس تلفنی استفاده می کند. در بخش مشاوره وسواس تلفنی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب از فارغ التحصیلان رشته روانشناسی دانشگاه های معتبر تهران هستند. بخشی از کادر مشاوره تلفنی صدای رهیاب را اساتید و مدرسان دانشگاهی یا استادان هیئت علمی رشته روانشناسی هستند که در حوزه مشاوره روانشناسی تخصص دارند.

شما می توانید با خیال آسوده و بی هیچ دغدغه ای از مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در زمینه مشاوره وسواس تلفنی مشورت بگیرید. مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب همواره در تلاش بوده است با پایین نگه داشتن هزینه های تماس، باری از دوش خانواده بردارد. تا آن ها با دغدغه مالی کمتری به دنبال درمان و مشاوره وسواس تلفنی خود و عزیزانشان باشند. به همین خاطر مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب به شما خانواده های عزیز این مژده را می دهد که هزینه تماس جهت مشاوره وسواس تلفنی ، بسیار پایین تر از سایر مراکز مشاوره تلفنی در حدود 30 درصد کمتر از سایر مراکز مشاوره تلفنی می باشد.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «معنا و ماهیت وسواس چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: