مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(12 رای)

در علم روانشناسی به کودکانی که عدم تمرکز دارند، گاه بیش فعال هم گفته می شود. ویژگی اصلی کودکان بیش فعال، داشتن انرژی زیاد و عدم تمرکز و کنترل بر روی اندام های بدن است. معمولاً پدر و مادرهایی که کودک بیش فعال دارند، شناخت صحیحی از کودک ندارند. و در هنگام جلسات مشاوره با مشاوران کودک از انرژی زیاد و غیرقابل کنترل کودک شکایت می کنند. مشاوران معتقدند می توان از طریق بازی بخشی از این انرژی را تخلیه کرد. و تمرکز و تسلط کودک را به مرور بالا برد. تجربه ی مشاوران و روانشناسان کودک نشان می دهد که با این کار کم کم کودک بر خود تسلط پیدا می کند. و بر مهارت های حرکتی و ذهنی خود کنترل بیشتری پیدا می کند.

بیشتر بخوانید: با کودک بیش فعال خود چه کنیم؟
/// شماره های تماس ///

در ادامه این مطلب حنانه کمیتی، روانشناس کودک و یکی از مشاوران مرکز مشاوره ی رهیاب، برخی از بازی های افزایش تمرکز را بیان کرده است. والدین می توانند با مدیریت این بازی ها و یاد دادن آن به کودکان بیش فعال یا دارای عدم تمرکز، بخشی از مشکلات این کودکان را مرتفع سازند. شما می توانید این بازی ها را برای همه ی بچه ها به کار ببرید و تمرکز و مهارت های حرکتی بچه های معمولی را هم بالا ببرید:

بیشتر بخوانید: نشانه های بیش فعالی در کودکان

بازی های مناسب برای کودکان بیش فعال و کودکانی که عدم تمرکز دارند

  • بازی اول توصیه شده توسط مشاور: مشاوران و روانشناسان کودک برای بچه هایی که تمرکز ندارند، بازی هایی مثل «دارت» را توصیه می کنند.

بازی درمانی برای کودکان بیش فعال

  • بازی دوم توصیه شده توسط مشاور: مشاوران کودک توصیه می کنند وقتی فرزندتان خشمگین می شود، یا عدم تمرکز دارد، یک ظرف حباب درست کنید. و به او بدهید. لازمه حباب درست کردن، تمرکز بر تنفس است و تنفس آرام و شمرده، احساسات خروشان کودک را ارام میکند.
  • بازی سوم توصیه شده توسط مشاور: یکی از بازی ها برای کودکانی که عدم تمرکز دارند و یا به اصطلاح بیش فعال هستند، بازی راه رفتن لاکپشتی است. در این بازی، مشاوران کودک پیشنهاد می کنند، یک قدم مادر برمی دارد به سمت کودک و یک قدم کودک به سمت مادر، تا به هم برسند. در این حالت کودک مجبور است تمرکز را تمرین کند و به آرامی بازی کند.
  • بازی چهارم توصیه شده توسط مشاور: در آخرین بازی که توسط مشاور کودک در این مقاله ذکر شده است، مشاور کودک توصیه می کند برای کودکانی که اختلال تمرکز و یا بیش فعالی دارند بازی تمرکز انجام دهید. یک نخ بلند در طول اتاق قرار دهید و به کودک بگویید روی آن راه برود.

نویسنده: حنانه کمیتی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «مشاوره کودک : بازی درمانی برای کودکان بیش فعال» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: