مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

یکی از مشکلات همسران سوء تفاهم های ناخواسته است. جابه جایی غیرارادی یکی از این موارد است. ممکن است شما نیز این تجربه را داشته باشید که برخی از افراد را برای اولین بار ملاقات می کنید و ناخوداگاه به آن ها جذب می شوید. یا اینکه برعکس بدون هیچ دلیلی از آن ها دوری می کنید. این افراد احتمالا طوری تبسم می کنند که شما را یاد کسی در گذشته می اندازند و یا لهجه آنها فردی را به خاطر شما می آورد.

ممکن است این حس آشنایی؛ به نحوه پلک زدن، مدل مو یا مواردی مربوط باشد که نمی توانید دقیقا به آن ها اشاره کنید. گرچه  شباهت بین این  فرد و فرد مورد نظر در گذشته ممکن است خیلی جزئی باشد. اما شما طوری عکس العمل نشان می دهید  که گویی وی همان فرد آشنا است. شما در مورد وی، پیش فرض هایی ساخته اید که ممکن است به هیچ وجه بر اساس واقعیت نباشد. و استنباط هایی کرده اید که ممکن است اصلا به او مربوط نباشند. این پدیده می تواند باعث یکی از مشکلات همسران باشد.

جابه جایی غیرارادی چیست

هری استیک سالیوان(1953) روانشناس برجسته، برای توصیف فرایند واکنش نسبت به افراد جدیدی که گویی افرادی از گذشته شما هستند، اصطلاح "جابه جایی غیر ارادی" را ابداع کرد. در این حالت شما یک سری پیش فرض ها و استنباط ها را به فردی نسبت می دهید که در واقع به فرد دیگری تعلق دارند. و در واقع با او طوری برخورد می کنید که انگار یکی از افراد مهم، در زندگی گذشته شماست. در واقع جابه جایی غیرارادی می تواند یکی از مشکلات همسران باشد. در هر چه قدر این احساسات و عکس العمل ها شدید تر باشند، بیشتر احتمال دارد که فردی که  شما به آن واکنش نشان  می دهید، در واقع والدین، خواهر، برادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ و یا هر فرد مهمی دیگری در زندگی گذشته شما باشند.

نمونه هایی از جابه جایی غیرارادی در مشکلات همسران

جابه جایی غیر اردای هم می تواند در روابط صمیمانه و هم در رابطه با افرادی کاملا غریبه اتفاق بیفتد. شما می توانید با همسر خود طوری رفتار کنید که گویی وی والد، خواهر و برادر شما یا شخص دیگری  از گذشته شماست. برای مثال مشکلات همسران می تواند به این صورت باشدکه به خود می گویید: او به من کمک نکرد پس حتما به من بی توجه است یا او از من روی بر می گرداند. پس حتما از من نا امید شده است. او جواب مرا نداد. چرا می خواهد مرا تحقیر کند؟ موقعی که بر اساس تجربیات روابط با والدین و یا هر فرد مهم دیگری در زندگی گذشته تان پیش فرض هایی مثل موارد بالا را در مورد همسرتان می سازید،. ممکن است پیامدهای بسیار مخربی را به همراه داشته باشد.

راهکار رفع مشکلات همسران ناشی از جابه جایی غیرارادی

نکته ظریفی که در برخورد همسران با خانواده شان وجود دارد این است. که ممکن است با برخی از افراد خانواده همسر به مشکل بربخورند. از آنجایی که افراد یک خانواده به دلایل ژنتیکی به هم شباهت دارند.، باید سعی کنیم که در مورد همسرمان مشکل جابه جایی غیرارادی رخ ندهد. به عبارتی ممکن است به هیچ دلیلی از همسرمان متنفر شویم. یعنی صرفاً به دلیل شباهت همسر با فردی که با او مشکل داریم.

برای از بین بردن این جابه جایی ها در رفتار خود صرف این که بفهمید، همسرتان را با والدین خود اشتباه گرفته اید، کفایت نمی کند. مشکلات همسران تنها زمانی می تواند از این رابطه حل شود و زمانی می توانید  از جابه جایی خلاص شوید که بتوانید دو فردی را که با هم اشتباه می گیرید، در ذهنتان مجزا کنید.


در صورتی که در زمینه مشکلات همسر نیاز به مشاوره دارید، می توانید با مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید. همکاران ما در مرکز تخصصی مشاوره صدای رهیاب منتظر پاسخگویی به سوالات و مشکلات هموطنان عزیز هستند.

جهت استفاده از خدمات مشاوره مشکلات همسر تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کنم؟

هموطنان عزیز می توانند برای استفاده از خدمات مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب در ساعات مختلف شبانه روز، حتی در روزهای تعطیل با ما تماس بگیرند. جهت تماس با مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب تنها به یک خط ثابت تلفن نیاز دارید. برای تماس با ما تنها کافی است شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶ را بدون پیش شماره  و تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید. و از مشاوره مشاوران زبده مرکز مشاوره خانواده تلفنی صدای رهیاب استفاده نمایید.


خدمات کلان مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره طلاق تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره زناشویی تلفنی

مشاوره جنسی تلفنی

مشاوره خیانت تلفنی

مشاوره زندگی مشترک نلفنی

مشاوره زنان تلفنی

مشاوره بارداری تلفنی

مشاوره جوان تلفنی

مشاوره نوجوان تلفنی

مشاوره کودک تلفنی

مشاوره نوزاد تلفنی


مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما
برای تماس با مشاوران خانواده ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت
۸ صبح تا ۱۱ شب
حتی ایام تعطیل


شما می‌توانید در هر زمانی بین ساعات ۸ صبح تا ۱۱ شب با مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب تماس بگیرید و از تجربه مشاوران زبده مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب، در حوزه های مختلف خانواده استفاده کنید.


طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  برای مشاوره خانواده می توانید تلفنی با مشاوران مشاوره تلفنی صدای رهیاب در تماس باشید:

طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  تلفن مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب : از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

طلاق عاطفی,طلاق عاطفی چیست,پیشگیری از طلاق عاطفی,دلایل بروز طلاق عاطفی,مشاوره طلاق,مشاوره طلاق تلفنی,مرکز مشاوره طلاق  شبکه های اجتماعی مرکز مشاوره صدای رهیاب: کانال تلگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابصفحه اینستاگرام مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «جابه جایی غیرارادی – مشکلات همسران - مشاوره روانشناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: