مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(25 رای)

معرفی دانشگاه های ایران: آمارهای جهانی نشان می دهد که ایران ٥ برابر کشورهای پیشرفته جهان دانشگاه دارد. جمهوری اسلامی ایران ٢٦٤٠ دانشگاه سراسری، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه غیر انتفاعی، دانشگاه عملی کاربردی و دانشگاه پیام نور دارد. در حالی که تعداد دانشگاه های چین ٢٤٨١ و در هند ١٦٢٠ است. این موضوع از یک سو نشان از اهمیت ایرانیان به تحصیل دارد و از سوی دیگر رقابتی بودن ورود و پذیرش به دانشگاه های برتر کشور را نشان می دهد. در مقاله پیش رو قصد داریم از میان دانشگاه های ایران به معرفی دانشگاه آزاد اسلامی بپردازیم.

دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پنج نوع دانشگاه ایران است که بیشترین سهم پذیرش دانشگاه را در میان انواع دانشگاه های ایران دارد. به صورت کلی شش دسته دانشگاه در ایران وجود دارد که عبارتند از:دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های غیر انتفاعی، دانشگاه های علمی کاربردی و دانشگاه های فنی.

تاریخچه تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی

دو سال پس از انقلاب فرهنگی ایران  در 31 ارديبهشت 1361 آيت ا... هاشمي رفسنجاني در خطبه نماز جمعه تهران براي نخستین بار طرح تشکیل دانشگاه آزاد اسلامي را مطرح نمود. طرح تشکیل دانشگاه آزاد اسلامي نتايج رايزني هاي او و دكتر عبدا... جاسبي بود. که در نهایت موجب تشکیل دانشگاه آزاد اسلامي شد.

در آذر ماه سال 1361 اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی نگاشته شد. و بر اساس آن، دانشگاه آزاد اسلامی مؤسسه عام المنفعه اي معرفي گرديد. كه همه هزينه هاي آن صرف امور مربوط به خود دانشگاه آزاد اسلامی مي شود.

برگزاری اولین آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

اولین آزمون ورودی دانشگاه آزاد اسلامی در اسفند ۶۱ با شرکت ۳۲ هزار داوطلب دانشگاه آزاد اسلامی درشاهرود، اهواز، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، کرمان، مشهد و یزد برگزار شد. در اولین آزمون ورودی دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۳ هزار نفر در رشته‌های راه و ساختمان، برق، مکانیک، فیزیک، ریاضی، شیمی، صنایع فلزی، نساجی و حسابداری پذیرفته شدند.

/// شماره های تماس ///

شیوه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی

بر اساس اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی، شورای عالی دانشگاه آزاد اسلامی عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در این دانشگاه ‌است. اعضای این شورا شامل: هیأت مؤسس یا نمایندگان ثابت آنها، نماینده رهبر، نماینده جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یا نماینده جامعه روحانیت مبارز، وزیر فرهنگ و آموزش عالی و یا نماینده ثابت او، نماینده ثابت ستاد انقلاب فرهنگی (شورای عالی انقلاب فرهنگی کنونی) یا جانشین قانونی ستاد انقلاب فرهنگی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است. مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی توسط ریاست عالیه آن انجام می‌شود.

ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی توسط هیأت مؤسس و هیات امناء تعیین می شود. دانشگاه آزاد اسلامی همانند سایر مؤسسات آموزشی جمهوری اسلامی ایران، زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کند. نوع مدرک اعطایی به فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، به صورت مستقل (با قید محل تحصیل) و از طرف دانشگاه آزاد اسلامی اعطا می‌گردد.

معرفی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی که در میان مردم به دانشگاه آزاد معروف است، در حال حاضر در تمامی شهرهای بزرگ و خیلی از شهرهای متوسط و کوچک کشور گسترده شده است. و نقش مهمی در دسترسی مناطق محروم به تحصیلات دانشگاهی و بالا بردن سطح دانش کشور داشته است. به همین خاطر دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از طلایه داران بومی سازی علوم دانشگاه و محرومیت زدایی در سطح کشور می دانند. هر چند دسترسی افراد به دانشگاه با ارائه خدمات دانشگاه آزاد اسلامی گسترش یافته، اما پولی بودن این دانشگاه و پرداخت شهریه های نسبتاً سنگین آن یکی از ایرادات اساسی وارد بر دانشگاه آزاد اسلامی است.

البته تعداد زیاد پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی موجب شده تا سطح علمی برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بسیار پایین بیاید. البته برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سطح بالایی دارند. به طوری که برخی از داوطلبان ترجیح می دهند به جای ثبت نام در دانشگاه سراسری وارد دانشگاه آزاد شوند.

رشته های دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به قدمت تقریباً زیاد و گستردگی و توسعه آن، در حال حاضر اکثر رشته های دانشگاهی را داراست. در یک دهه اخیر با روی بروس بودن رشته های مهندسی، میزان توسعه دانشگاه آزاد در رشته های گروه ریاضی بسیار بیشتر از سایر گروه ها بود. در سه چهار سال اخیر با توجه به اشباع بازار کار رشته های مهندسی، اقبال عمومی دانش آموزان و والدین، به سمت رشته های پزشکی و گروه تجربی بیشتر شده است.

کاهش چشمگیر متقاضیان گروه ریاضی موجب شده است، ظرفیت دانشگاه های آزاد در بخش ریاضی در بسیاری از رشته ها بیشتر از داوطلبان باشد. در حال حاضر دانشگاه آزاد در برخی از رشته های گروه تجربی رشد داشته و مقرر گردیده است، ظرفیت برخی از رشته های پر طرفدار رشته تجربی دانشگاه آزاد افزایش یابد.

مقاطع پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری اکثر رشته های گروه ریاضی ظرفیت پذیرش دانشجو دارد. رشته های پزشکی و علوم انسانی هم چند سالی است که به دلیل اقبال عمومی دانش آموزان، رشد قابل توجهی داشته و علاوه بر پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، در برخی از رشته های مقطع دکتری هم دانشجو می پذیرد.

با توجه به هزینه های سنگین شهریه در مقاطع ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی، معمولاً اقبال عمومی نسبت به آن کمتر است و افراد کمتری متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند. در اغلب شهرها هم رشته های مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی رشد و گسترش پیدا کرده است.

/// شماره های تماس ///

امکانات دانشگاه آزاد اسلامی

برخی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و خصوصاً واحدهای مستقر در تهران، قزوین، شیراز و برخی از شهرهای بزرگ، امکانات و تجهیزات مناسبی دارند. که در برخی از موارد بهتر از دانشگاه های سراسری است. ولی مجموعاً سطح امکانات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی را باید پایین تر از دانشگاه های سراسری و بالاتر از سایر انواع دانشگاه ها دانست. این نکته را نیز باید مد نظر قرار داد که امکانات خدماتی و رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان با قیمت آزاد و بسیار گرانتر از دانشگاه های سراسری است. اغلب دانشگاه های آزاد، خوابگاه دانشجویی یا اینترنت رایگان، غذای ارزان و سلف سرویس ندارند.

همین موجب می شود هزینه تحصیل در دانشگاه آزاد در شهرهای دور از محل سکونت، بسیار گران و سنگین تمام شود. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب دانشگاه آزاد سایر شهرها با مشاوران و افراد آشنا به شرایط آن واحد دانشگاهی، مشورت کنید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

مشاوران تحصیلی ما مشاوره تلفنی صدای رهیاب برای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد، اولویت ها، محل ها، رشته ها و گرایش ها و زمان بندی ثبت نام دانشگاه آزاد، آماده ارائه خدمات مشاوره ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد می باشند. برای تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد باید داوطلب اطلاعات کاملی در مورد شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد ، رشته های دانشگاهی بدون کنکور دانشگاه آزاد ، کد رشته محل های دانشگاهیجهت ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و … کسب نمایید.

برای این منظور  بسیار از داوطلبان پذیرش دانشگاه بدون آزمون می خواهند با توجه به هزینه های دانشگاه آزاد در نزدیک ترین دانشگاه ممکن پذیرفته شوند. از این رو داوطلبان پذیرش دانشگاه بدون آزمون سعی می کنند برای قبولی در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مورد نظر اطلاعات لازم را کسب کنند. مشاوره تلفنی صدای رهیاب با ارائه مشاوره ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در گروه علوم پزشکی ، علوم آزمایشگاهی و… گامی بلند در ارئه خدمات مشاوره به هم وطنان عزیزمان برداشته است.

مشاوره ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی در تهران

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران ۹۷ رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران شمال رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران غرب رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران مرکز ۹۷ رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران جنوب رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تهران

ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

با توجه به رشد تقاضای دانش آموختگان کارشناسی برای ورود به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری سطح رقابت در کنکور های دانشگاهی به تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری افزایش یافته است. با توجه به افزایش تقاضای داوطلبان کنکور ارشد، و محدود بودن ظرفیت دانشگاه های سراسری، تقاضا برای کارشناسی ارشد بدون کنکور و دکتری بدون کنکور نیز بالاتر رفته است.

البته مسیر هایی برای ورود به مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور و دکتری بدون کنکور نیز وجود دارد. که در این زمینه مشاوران تحصیلی ما در مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب آماده پاسخ گویی به سئوالات عزیزان می باشند. در چند سال اخیر شاهد رشد چشمگیر ظرفیت دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی کشور بوده ایم. به دلیل وجود ۱۰ هزار کد رشته محل، آزمون یا کنکور دیگر سد بزرگی بر سر راه ورود به دانشگاه وجود نداشته. و آزمون دیگر معنایی ندارد. داوطلبان ورود به دانشگاه بدون کنکور می توانند در  اغلب رشته های درخواستی پذیرفته شوند.

ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی مناسب برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی

داوطلبان ورود به دانشگاه حتی درصورتی که سر جلسه کنکور غائب باشند یا در کنکور ثبت نام نکرده باشند، می‌ توانند انتخاب رشته‌ های بدون آزمون داشته باشند. بدین منظور اگر داوطلبی حتی در دوره‌ های بدون آزمون ورود به دانشگاه نیز ثبت‌ نام نکرده باشد، سازمان سنجش باز هم این فرصت را فراهم نموده تا داوطلبان کنکور بتوانند به راحتی بدون آزمون وارد دانشگاه شوند. البته ذکر این موضوع هم ضروری است که ثبت نام بدون کنکور ارشد، برای برخی از رشته هاست و تمامی رشته ها و گرایش های ارشد دانشگاه آزاد اسلامی را شامل نمی شود. برای اطلاع از رشته ها و گرایش های بدون آزمون کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می توانید با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب تماس بگیرید. برای این کار کافی است 5226-907-909 را بدون پیش شماره و فقط با تلفن ثابت شماره گیری کنید.

/// شماره های تماس ///

ثبت نام بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

طبق اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، شرایط پذیرش بدون کنکور دکتری شامل دانشجویان استعداد درخشان و داوطلبان با شرایط معدل مورد نظر دانشگاه آزاد اسلامی می شود. پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه آزاد فعلا در رشته های مهندسی، علوم انسانی و پزشکی است. با توجه به این که جامعیت رشته ها در دانشگاه آزاد اسلامی برای گروه های مهندسی، انسانی و پزشکی متفاوت می باشد، داوطلب پیش از ثبت نام در آزمون بدون دکتری آزاد باید از رشته های مشمول مطلع شده. و سپس برای ثبت نام و ارزیابی و مصاحبه دکتری اقدام نمایند. در این میان شرایط معدل برای گروه های مختلف، متفاوت می باشد. و فرد برای قبولی در آزمون بدون کنکور دکتری، بایستی سوابق آموزشی و پژوهشی (شامل مقاله، کتاب، سابقه تدریس) را در سامانه ثبت نماید.

 مشاوره کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز مشاوره کنکور صدای رهیاب آماده است تا با بهره گیری از کادری مجرب مشتمل بر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور و با شعار "هر محصل یک مشاور" در زمینه های مختلف تحصیلی از قبیل مشاوره تلفنی تحصیلی، مشاوره تلفنی کنکور آزاد، مشاوره تلفنی انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی، مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی و...  به هموطنان گرامی خدمت رسانی کند. شم می توانید سوالات مختلف خود را با مشاوران مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی صدای رهیاب در میان بگذارید. و از تجربه و راهنمایی مشاوران ما استفاده نمایید.

مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

معمولا با خوابیدن تب و تاب کنکور سراسری، نوبت به کنکور دانشگاه آزاد اسلامی می رسد. کسانی که نتوانسته اند، رشته مورد نظر خود را در کنکور سراسری قبول شوند، به سراغ دانشگاه آزاد اسلامی می روند. تعداد دانشگاه ها و رشته های دانشگاه آزاد اسلامی به قدری زیاد است که معمولاً داوطلبان کنکور در انتخاب رشته کنکور آزاد با مشکل موجه می شوند.

مشاوران مرکز مشاوره تلفنی انتخاب رشته صدای رهیاب با استفاده از دانشجویان و دانش آموختگانی که اشراف کامل به دانشگاه های آزاد و سراسری دارند، به داوطلبان کمک می کنند تا بتوانند با توجه به شهر، دانشگاه، رشته و هزینه های تحصیل در هر شهر، داوطلب را به یک جمع بندی و ارزیابی درست برسانند. بدین ترتیب داوطلب کنکور می تواند با خیال آسوده و با توجه به ظرفیت های مالی و استعداد خود به بهترین گزینه برسد.

برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب باید چه کار کرد؟ برای استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد اسلامی مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب شما کافی است از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره، «شماره 9099075226« را شماره گیری نموده و از خدمات مشاوره تلفنی تحصیلی صدای رهیاب بهره مند شوید.

/// شماره های تماس ///

لیست دانشگاه های دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه آزاد آستارا

http://www.iauastara.ac.ir/

دانشگاه آزاد آيت الله آملي

http://www.amoli.iau.ac.ir/

دانشگاه آزاد ابركوه

http://www.abarko/

دانشگاه آزاد ابهر

http://www.iau-abhar.ac.ir/

دانشگاه آزاد اراك

http://www.iau.arak.ac.ir/

دانشگاه آزاد ارسنجان

http://www.iaua.ac.ir/

دانشگاه آزاد اردستان

http://www.ardestan.iau.ac.ir/

دانشگاه آزاد استهبان

http://www.iauestahban.ac.ir/

دانشگاه آزاد اروميه

www.iaurmia.ac.ir

دانشگاه آزاد اهواز

http://www.iau.ahvaz.org/

دانشگاه آزاد بابل

http://www.azadbabol.ac.ir/

دانشگاه آزاد بافق

http://www.bafghazad.ac.ir/

دانشگاه آزاد بافت

http://www.iau-baft.ac.ir

دانشگاه آزاد بجنورد

http://www.bojnourdiau.ac.ir/

دانشگاه آزاد بندرعباس

http://www.iauba.ac.i/

دانشگاه آزاد بوشهر

http://www.iauboushehr.ac.ir/

دانشگاه آزاد بيرجند

http://www.iau-birjand.ac.ir/

دانشگاه آزاد بردسير

http://www.bardsiriau.ac.ir/

دانشگاه آزاد بروجرد

http://www.iau.borujerd.ac.ir/

دانشگاه آزاد بناب

http://www.bonabiau.ac.ir/

دانشگاه آزاد بهبهان

http://www.iaubehbahan/

دانشگاه آزاد تاکستان

http://www.tiau.ir/

دانشگاه آزاد تبریز

http://www.iaut.ac.ir/

دانشگاه آزاد  تربت حیریه

http://www.torbathiau.com/

دانشگاه آزاد تهران پزشکی

http://www.iautmu.ac.ir/

دانشگاه آزاد  تهران شمال

http://www.iaunt.ac.ir/

دانشگاه آزاد تهران جنوب

http://www.azad.ac.ir/

دانشگاه آزاد تهران مرکزی

iauctb.ac.ir

دانشگاه آزاد جهرم

http://www.jahrom.ac.ir/

دانشگاه آزاد جیرفت

http://www.jiroft.ac.ir/

دانشگاه آزاد خارک

http://www.iaukharg.ac.ir/

دانشگاه آزاد  خلخال

http://www.aukh.ac.ir/

دانشگاه آزاد خمین

http://www.iaukhomein.ac.ir/

دانشگاه آزاد خمینی شهر

http://www.iaukhsh.ac.ir/

دانشگاه آزاد خوراسگان

http://www.khuisf.ac.ir

دانشگاه آزاد خوی

http://www.khoyiau.ac.ir/

دانشگاه آزاد داراب

http://www.iaudarab.ac.ir/

دانشگاه آزاد دامغان

http://www.damghan.ac.ir/

دانشگاه آزاد دهاقان

http://80.191.142.126/

دانشگاه آزاد رودهن

http://www.roudeheniau.ac.ir/

دانشگاه آزاد زاهدان

http://www.iauzah.ac.ir/

دانشگاه آزاد زنجان

http://www.azu.ac.ir/main/index.asp

دانشگاه آزاد ساری

http://www.iausari.ac.ir/

دانشگاه آزاد ساوه

http://www.iau-saveh.ac.ir/

دانشگاه آزاد سبزوار

http://www.iaus.ac.ir/Home

دانشگاه آزاد سراب

http://www.iau-sarab.ac.ir/

دانشگاه آزاد سپیدان

http://www.iausepidan.ac.ir/

دانشگاه آزاد سمنان

http://www.semnaniau.ac.ir/

دانشگاه آزاد سنندج

http://www.iausanandaj.ac.ir/

دانشگاه آزاد سوادکوه

http://www.iausk.ac.ir/

دانشگاه آزاد سیرجان

http://www.iausirjan.ac.ir/

دانشگاه آزاد شاهرود

http://www.iau-shahrood.org/

دانشگاه آزاد شبستر

http://www.iaushab.ac.ir/

دانشگاه آزاد شهرری

http://www.iausr.ac.ir/

دانشگاه آزاد شهرکرد

http://www.iaushk.ac.ir/

دانشگاه آزاد شهرمجلسی

http://www.iaumajlesi.ac.ir/

دانشگاه آزاد شیراز

http://www.iaushiraz.ac.ir

دانشگاه آزاد شیروان

http://www.iau-shirvan.ac.ir/

دانشگاه آزاد طبس

http://www.iau-tabas.ac.ir/

دانشگاه آزاد علی آباد کتول

http://www.aliabadiau.ac.ir/

دانشگاه آزاد فسا

http://www.iaufasa.ac.ir/

دانشگاه آزاد فلاورجان

http://www.falavarjan.ac.ir/

دانشگاه آزاد فیروزآباد

http://www.iauf.ac.ir/

دانشگاه آزاد قزوین

http://www.qazviniau.ac.ir/

دانشگاه آزاد قوچان

http://www.iauq.ac.ir/

دانشگاه آزاد کازرون

http://www.iauk.net/

 

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «معرفی دانشگاه آزاد اسلامی - مشاوره تحصیلی تلفنی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: