مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(32 رای)

معرفی دانشگاه های ایران - مشاوره تحصیلی تلفنی ایران

معرفی دانشگاه های ایران: آمارهای جهانی نشان می دهد که ایران ٥ برابر کشورهای پیشرفته جهان دانشگاه دارد. جمهوری اسلامی ایران ٢٦٤٠ دانشگاه سراسری، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه غیر انتفاعی، دانشگاه عملی کاربردی و دانشگاه پیام نور دارد. در حالی که تعداد دانشگاه های چین ٢٤٨١ و در هند ١٦٢٠ است. این موضوع از یک سو نشان از اهمیت ایرانیان به تحصیل دارد و از سوی دیگر رقابتی بودن ورود و پذیرش به دانشگاه های برتر کشور را نشان می دهد.

در مقاله پیش رو قصد داریم از میان دانشگاه های ایران به معرفی دانشگاه علمی کاربردی بپردازیم. دانشگاه علمی کاربردی یکی از پنج نوع دانشگاه ایران است که سهم پذیرش دانشگاه قابل توجهی  را در میان انواع دانشگاه های ایران دارد.  به صورت کلی شش دسته دانشگاه در ایران وجود دارد که عبارتند از: دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های غیر انتفاعی، دانشگاه های علمی کاربردی و دانشگاه های فنی.

تاریخچه دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه های دولتی و وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. دانشگاه جامع علمی کاربردی در مهرماه سال ۱۳۷۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی تأسیس شده است. امروزه بیش از ۱۰۰۰ مرکز آموزشی علمی کاربردی در رشته‌های مختلف مهارتی در سراسر کشور وجود دارد. بیش از ۲۰۰ مرکز آموزشی علمی کاربردی این دانشگاه در کلان‌ شهر تهران وجود دارند. دانشگاه علمی کاربردی با هدف افزایش سطح مهارت و تخصص افراد شاغل در بخش‌ های اقتصادی مختلف و افزایش مهارت‌ های حرفه‌ای دانش‌آموختگان مراکز آموزشی عالی دیگر که تجربه اجرایی لازم را دارا نیستند تاسیس شده است، دانشگاه علمی کاربردی همه ساله دوره‌های علمی-کاربردی در مقاطع کاردانی،کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزاری می‌ کند.

معرفی دانشگاه علمی کاربردی

معرفی دانشگاه: دانشگاه علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌ های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌ های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان مرکز آموزش که فاقد تجربهٔ اجرایی می‌باشند تشکیل و با به‌کارگیری و سازمان‌دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی–کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی‌ارشداقدام می‌کند.

دانشگاه علمی کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی (یا به عبارتی بهتر نظام آموزش عالی مهارتی) است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می‌ شود. هدف دانشگاه علمی کاربردی، فراهم کردن ساختار مشارکت سازمان‌ ها و دستگاه‌ های اجرایی دولتی و غیر دولتی جهت آموزش و پرورش منابع انسانی دارای مهارت و تخصص ضروری برای بخش‌ های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران می‌ باشد. به گونه ای که فارغ التحصیلان بتوانند برای اموری که به آن‌ ها داده می‌ شود، دانش و مهارت اولیه مورد نیاز را کسب کنند. این سیستم آموزشی با بهره‌گیری از مدل Community college ایالات متحده آمریکا - که مشتمل بر ۲۲۰۰ مرکز آموزش Education Center می‌باشد و به ارائه درجه دانشگاهی Degree در رشته‌های تعمیرات، برق کاری، صنعت و … در مقاطع مختلف فوق دیپلم و لیسانس می‌پردازد برای اولین توسط آقای دکتر ابتکار (پدر خانم دکتر ابتکار رئیس فعلی سازمان محیط زیست کشور) به ایران آورده شد و تنها سیستم Education center از نوع مهارت آموزی در ایران می‌باشد. دانشگاه جامع علمی کاربردی مسئولیت برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، پشتیبانی‌ های کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاست‌گذاری‌های کلان و نیز نظارت و ارزشیابی مراکز و موسسات علمی کاربردی را عهده دار می باشد.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی در سال های اخیر داوطلبان بسیار زیادی را به ویژه در میان افراد شاغل یافته است. دانشگاه علمی کاربردی در هر سال دو بار پذیرش بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی می کند. دانشگاه علمی کاربردی تا کنکون فقط یک بار در سال 1393 پذیرش کارشناسی ارشد داشته است. از این رو مشاوران تحصیلی نمی توانند درباره احتمال پذیرش و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با قاطعیت حرف بزنند. اما ثبت نام در مقاطع کاردانی و کارشناسی همچنان همانند سالیان گذشته به ادامه دارد. از این رو داوطلبان زیادی می توانند بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی

در اینجا منظور از مقطع کاردانی همان فوق دیپلم است. تمام افرادی که دارای مدرک دیپلم در تمام  رشته ها از جمله ریاضی ، تجربی ، انسانی ، فنی حرفه ای و کاردانش می باشند. می توانند در دانشگاه علمی کاربردی مقطع کاردانی ثبت نام نمایند. یکی از نکاتی که در شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مطرح است، عدم محدودیت برای تغییر رشته می باشد. این امر به این معنی است که مثلا اگر دیپلم داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل آن در دانشگاه علمی کاربردی را دارد همخوانی نداشته باشد. یا به عبارت دیگر غیر مرتبط با رشته قبلی داوطلب است. داوطلب می تواند بدون نگرانی و مشکلی در هر رشته ای که در لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی آمده است تحصیل کند. بنابراین هیچ محدودیتی در انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی وجود نداشته و کلیه افرادی که در رشته های مختلف دیپلم گرفته اند می توانند در کلیه رشته های دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند. مزیت دیگری که دانشگاه علمی کاربردی دارد این است که این دانشگاه نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ندارد. از این رو داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی را نیز دارا نمی باشند اجازه تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی را دارا می باشند. البته اگر شما  مدرک پیش دانشگاهی را دارا می باشید به شما توصیه میکنیم حتی الامکان در دانشگاه آزاد اسلامی ثبت نام کنید. چون ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی فقط به مدرک پیش دانشگاهی نیاز دارد و که این ثبت نام کاملا بدون آزمون صورت می گیرد. بنابراین ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور بوده و طول سنوات تحصیل در این مقطع دانشگاهی 4 - 5 ترم ( 2 تا 2.5 سال ) می باشد. شهریه دانشگاه علمی کاربردی هر ترم در مقطع کاردانی بین 600 تا 800 هزار تومان است.

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی

در اینجا منطور از مقطع کارشناسی، کاردانی به کارشناسی یا کارشناسی ناپیوسته می باشد. متاسفانه دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی پیوسته دانشجو پذیرش نمی کند. به تعبیری دیگر نمی توان چهار سال دوره کارشناسی را بصورت پیوسته در دانشگاه علمی کاربردی تحصیل نمود. بنابراین تنها راه دریافت مدرک کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی ابتدا گرفتن مدرک کاردانی و پس از آن مدرک کارشناسی است. که در مجموع سنوات تحصیلی بین 4 تا 5 سال می شود. از این رو داوطلبانی که دارای مدرک فوق دیپلم می باشند می توانند در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام و تحصیل کنند. تغییر رشته در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مجاز می باشد. بنابراین نیازی نیست تا عنوان مدرک کاردانی داوطلب با رشته ای که قصد تحصیل آن را دارد یکی باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور و بدون آزمون ورودی می باشد و حدودا بین 2 تا 2.5 سال ( 4 تا 5 ترم ) طول می کشد.هزینه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی در هر ترم تحصیلی در مقطع کارشناسی بین 700 تا 900 هزار تومان می باشد. زمان تقریبی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی مرداد ماه و بهمن ماه می باشد.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96

همانطور که بیان شد دانشگاه علمی کاربردی در هر ساب 2 بار دانشجو می پذیرد. که یک بار برای دانشجوبان ورودی مهر ماه و بار دیگر برای دانشجویان ورودی بهمن ماه می باشد. زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی برای ورودی مهر  معمولا از 2 مرداد آغاز می شود. و تاریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 96 برای ورودی بهمن غالبا در نیمه اول بهمن است. از این رو اگر تمایل به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دارید. می توانید ثبت نام بدون آزمون خود را به مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب بسپارید. برای این منطور می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری با بهره مندی از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنید. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب شوید.

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی

همه ساله با اعلام نتیجه رتبه های کنکور، داوطلبان کنکور که اغلب انتظار رتبه های حاصل شده را ندارند. مدت زمان اندکی را برای انتخاب رشته دارا می باشند. با توجه به مدت زمان اندک، اهمیت امر انتخاب رشته و اینکه اغلب افراد به مشاوران تحصیلی برای دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور دسترسی ندارند. و همچنین با توجه به زمان بر بودن مشاوره انتخاب رشته کنکور  عملا برای بسیار از افراد دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور حرفه ای غیر ممکن به نظر می رسد. از این رو مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب  در جهت رفاه حال داوطلبان عزیز با ارائه مشاوره انتخاب رشته کنکور حرفه ای اقدام به ارائه مشاوره تلفنی انتخاب رشته در زمینه های زیر کرده است.


مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب
مشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما 
برای تماس با مشاوران تحصیلی ما از تلفن ثابت با شماره

۹۰۹۹۰۷۵۲۲۶

تماس حاصل فرمایید
این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب
حتی ایام تعطیل


لیست دانشگاه های علمی کاربردی

مرکز آموزش علمی - کاربردی اهر
مركز آموزش علمی - كاربردی واحد آموزشی بناب
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد دانشگاهی تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی بهزیستی استان آذربایجان شرقی
مركز آموزش علمی - كاربردی سازمان زندان‌ها (تبریز)
مرکز آموزش علمی - کاربردی قوه قضاییه استان آذربایجان شرقی
مركز آموزش علمی - كاربردی مخابرات آذربایجان شرقی
مركز آموزش علمی - كاربردی علامه امینی
مركز آموزش علمی - كاربردی بازرگانی واحد آذربایجان شرقی
مرکز آموزش علمی - کاربردی تعاون تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد كشاورزی آذربایجان شرقی (تبریز)
مركز آموزش علمی - كاربردی هواشناسی و علوم جو تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی سازمان مدیریت صنعتی تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی شركت موتوژن
مركز آموزش علمی - كاربردی چرم (تبریز)
مركز آموزش علمی - كاربردی صنایع و معادن آذربایجان شرقی (تبریز)
مركز آموزش علمی - كاربردی سازمان آموزش گروه تراكتور سازی ایران (تبریز)
مركز آموزش علمی - كاربردی شركت ایدم
مركز آموزش علمی - كاربردی صنایع دستی تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی گروه ماشین‌سازی تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی شیرین عسل
مركز آموزش علمی - كاربردی صنایع كوچك آذربایجان شرقی
مرکز آموزش علمی - کاربردی شرکت بنیان دیزل
مركز آموزش علمی - كاربردی واحد استانی آذربایجان شرقی
مجتمع آموزشی و پژوهشی آذربایجان
مركز آموزش علمی - كاربردی شهرداری‌ تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی خانه كارگر واحد تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی مالیاتی تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی بانك ملت تبریز
مرکز آموزش علمی - کاربردی نیروی انتظامی تبریز
مركز آموزش علمی - كاربردی استاد شهریار تیكمه داش
مركز آموزش علمی - كاربردی شبستر
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد دانشگاهی مراغه
مركز آموزش علمی - كاربردی بازرگانی واحد مراغه
مركز آموزش علمی - كاربردی صنایع غذایی مراغه
مرکز آموزش علمی - کاربردی مراغه
مركز آموزش علمی - كاربردی مرند
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد دانشگاهی ملكان
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد دانشگاهی ارومیه
مرکز آموزش علمی - کاربردی بهزیستی استان آذربایجان غربی
مركز آموزش علمی - كاربردی شهید رجایی (آذزبایجان غربی)
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد كشاورزی آذربایجان غربی (ارومیه)
مركز آموزش علمی - كاربردی سازمان مدیریت صنعتی ارومیه
مركز آموزش علمی - كاربردی صنایع دستی آذربایجان غربی
مركز آموزش علمی - كاربردی واحد استانی ارومیه
مركز آموزش علمی - كاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 آذربایجان غربی
مركز آموزش علمی - كاربردی شهرداری‌های ارومیه
مركز آموزش علمی - كاربردی مالیاتی ارومیه
مرکز آموزش علمی - کاربردی بوکان
مركز آموزش علمی - كاربردی دهخدا (تكاب)
مرکز آموزش علمی - کاربردی مهاباد 1
مرکز آموزش علمی - کاربردی مهاباد 2
مرکز آموزش علمی - کاربردی مهاباد 3
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد كشاورزی آذربایجان غربی (میاندوآب)
مركز آموزش علمی - كاربردی میاندوآب
مركز آموزش علمی - كاربردی علامه طباطبایی (اردبیل)
مركز آموزش علمی - كاربردی تعاون اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد كشاورزی اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی صنایع دستی اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی سازمان مدیریت صنعتی اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی ذوب آهن اردبیل
مرکز آموزش علمی - کاربردی شرکت دانش‌پژوهان ایران سوله اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی فرهنگ و هنر واحد 1 اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی خبر اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی شهرداری‌های اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی خانه كارگر واحد اردبیل
مرکز آموزش علمی - کاربردی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل
مركز آموزش علمی - كاربردی جهاد كشاورزی اردبیل (مغان)
مرکز آموزش علمی - کاربردی پارس آباد 1
مركز آموزش علمی - كاربردی خانه كارگر واحد پارس آباد
مرکز آموزش عل

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «معرفی دانشگاه علمی کاربردی - مشاوره تحصیلی تلفنی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: