مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(49 رای)

در مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب قصد داریم در بخش مشاوره تحصیلی و در ادامه معرفی رشته های دانشگاهی، این بار رشته روانشناسی را معرفی کنیم. اولین چیزی که برای هر داوطلب کنکور انسانی مطرح می شود این است که در رشته روانشناسی فرد در چه حوزه هایی می تواند فعالیت کند؟ یا رشته روانشناسی چه کاربردهایی دارد؟ در این مقاله قصد داریم حوزه های رشته روانشناسی را به تفکیک شاخه ها و گرایش های رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای شما داوطلبان کنکور شرح دهیم:

گرایش های رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی

رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی شامل 6 گرایش می شود. این گرایش ها شامل موارد زیر می شود: 1- روانشناسی عمومی 2- روانشناسی بالینی 3- سنجش و اندازه گیری روانشناسی (روان سنجی) 4- روانشناسی صنعتی و سازمانی 5- روانشناسی بالینی کودک و نوجوان 6- خانواده درمانی. مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی

گرایش های رشته روانشناسی: روانشناسی بالینی

روانشناسی بالینی شاخه ای از رشته روانشناسی است. در روانشناسی بالینی به درک، پیش بینی و درمان نابهنجاری، ناتوانی و آشفتگی های شناختی، هیجانی، زیست شناختی، روان شناختی، اجتماعی و رفتاری پرداخته می شود. روانشناسی بالینی در گستره وسیعی از جمعیتهای در جستجوی درمان کاربرد دارد. برای روانشناسی بالینی شش نقش عمده در نظر گرفته می شود که عبارتند از: ارزیابی و تشخیص، مداخله و درمان، مشاوره، آموزش و نظارت بر کار رواندرمانگر ها، پژوهش و مدیریت. غالب کارهای روانشناس بالینی در راستای درمان و تشخیص، آموزش و پژوهش است. گرایش روانشناسی بالینی جزء پر طرفدارترین رشته های روانشناسی در آزمون کارشناسی ارشد می باشد.

گرایش های رشته روانشناسی: روانشناسی عمومی

دیگر گرایش روانشناسی، روانشناسی عمومی است که به نسبت دیگر گرایش های روانشناسیظرفیت پذیرش بالاتری را نیز به خود اختصاص داده است. روانشناسی عمومی با مسائلی چون رفتار، رشد، هوش، یادگیری، حافظه، انگیزه، هیجان، بهنجاری و نا هنجاری و رفتارهای اجتماعی سروکار دارد. کارشناس ارشد روانشناسی عمومی می تواند در زمینه مشکلات خانوادگی و مشاوره خانواده، مشاوره بین فردی،مشاوره فردی، مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، مشاوره زناشویی و پژوهش های روان شناختی، خدمات روانشناسی در مراکز بهزیستی و بهداشت روانی فعالیت کند.

گرایش های رشته روانشناسی: روان سنجی

گرایش دیگر مجموعه روانشناسی، روان سنجی است. روان سنجی کمترین تعداد داوطلب و در عین حال کمترین تعداد پذیرش را دارا است. روان سنجی عمدتا با آمار، شیوه های سنجش در آموزش و پرورش و یادگیری، ارزیابی روان شناختی از طریق آزمون های روانی و شیوه های گزینش و سرند کردن در ارتباط است. کارشناس ارشد روان سنجی می تواند به کار اجرای آزمون های روانی _ تشخیصی، سنجش هوش، ویژگی های شخصیتی، آسیب های مغزی، عقب ماندگی های ذهنی، ارزیابی در آموزش و پرورش، سازمان سنجش و داده پردازی مشغول گردد. دانش آموخته گرایش روان سنجی می تواند به همراه یک تیم درمان در کلینیک های روانشناسی مشغول به کار گردد.

گرایش های رشته روانشناسی: روانشناسی صنعتی-سازمانی

روانشناسی صنعتی-سازمانی گرایشی نوپا در روانشناسی است.یکی از شاخه های جدید علم و معرفت که مساله نیروی انسانی و دیگر جنبه های مربوط دنیای کار را در کانون توجه خود دارد، روانشناسی صنعتی و سازمانی است. روانشناسی صنعتی و سازمانی در خصوص دانش مطالعه علمی رابطه میان انسان و دنیای کار فعالیت می کند. در واقع، روانشناسی صنعتی و سازمانی کاربرد و بسط و گسترش اصول روانشناسی است. در روانشناسی صنعتی و سازمانی به مسایلی که انسان در تجارت و صناعت با آنها دست به گریبان است، می پردازد. مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی از آنجا که شاخه روانشناسی صنعتی و سازمانی یکی از شاخه های کاربردی و فعال رشته مهم روانشناسی است و همچنین کشور نیز در آستانه توسعه اقتصادی و صنعتی است لذا استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی صنعتی و سازمانی یکی از ضروریات دنیای تولید و کار است. بدون این گونه خدمات روانشناسی، تولید با کیفیت در دنیای پر رقابت فعلی با مشکل روبرو خواهد شد. خدمات مشاوره ای روانشناسی صنعتی و سازمانی با حل و فصل مشکلات کارکنان در ابعاد مختلف می تواند تخصص، انرژی و توان کارکنان را در اختیار اهداف و ماموریت سازمان قرار دهد.

گرایش های رشته روانشناسی: روانشناسی بالینی کودک و نوجوان

گرایش روانشناسی بالینی کودک و نوجوان بسیار شبیه به روانشناسی بالینی است. این گرایشهمگام با روانشناسی بالینی است. با این تفاوت که با اختلالات دوران کودکی و نوجوانی سروکار دارد.روانشناسی بالینی کودکیکی از تخصصهای ویژه روانشناسی است. در روانشناسی بالینی کودک اصول پایهروانشناسی بالینی با پیشینهرشد کودک، نوجوان، خانوادهو آسیبشناسی روانیِ رشدی، ترکیب می شود. فعالیت اصلی روانشناسان بالینی کودک و نوجوان انجام پژوهشهای علمی و فراهم کردن خدمات روانشناختی برای نوزادان، کودکان، نوجوانانو خانوادههای آنان است.

پژوهش و فعالیت روانشناسی بالینی کودک بر درک و فهم، پیشگیری، تشخیص و درمان مشکلات روانشناختی، هیجانی، شناختی، رشدی، رفتاری و خانوادگی کودکانمتمرکز است. اهمیت ویژهحرفهروانشناسان بالینی کودک و نوجوان، درک و فهم دقیق نیازهای روانشناختی اساسی کودکان و نوجوانان است. روانشناس بالینی کودکدر تلاش است تا دریابدخانواده و دیگر بافتهای اجتماعی بر سازگاری هیجانی-اجتماعی، رشد شناختی، سازگاری رفتاری و بهداشت روانی کودکان و نوجوانان چگونه تاثیر میگذارند. در روانشناسی بالینی کودک و نوجوان تاکید اصلی روانشناس بر انجام پژوهشهای تجربی و رشد ارزیابی و درمانمبتنی بر شواهد است.

گرایش های رشته روانشناسی: خانواده درمانی

آخرین گرایش روانشناسی که در اینجا بررسی می شود، خانواده درمانی است. خانواده درمانی، جهت پیشگیری و درمان و کمک به خانواده ها، کل خانوادهرا در بر می گیرد. در واقع برای حل مشکل خانوادهیا یکی از اعضای آن، کل سیستم خانواده مورد توجه قرار می گیرد. در خانوادهدرمانی تلاش می شود علل بروز و عوامل تشدید کننده مشکل در داخل خانوادهو در نوع روابط اعضای خانوادهبا یکدیگر مورد بررسی قرار گیرد. این شیوه از درمان مبتنی بر رویکرد سیستم ها است. در خانواده درمانی اعتقاد بر این است که زمانی می توان به رفع یک مشکل نائل شد که از نیروی تک تک اعضا استفاده کرد. و عوامل تنش زا را مرتفع ساخت.

ضرایب آزمون کارشناسی ارشد خانواده درمانی با ضرایب رشته روانشناسی بالینی یکی است. فارغ التحصیلان گرایش خانواده درمانی می توانند در مراکز مشاوره وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی و مراکز مشاوره و کلینیک های تخصصی خصوصی و دولتی روانشناسی فعالیت نمایند.

مشاوره تلفنی,شماره مشاوره تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,شماره مشاوره خانواده تلفنی,شماره مشاوره تحصیلی تلفنی


مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیابمشاوره دهنده تخصصی و پاسخگویی به سوالات شما برای تماس با مشاوران تحصیلی ما از تلفن ثابت با شماره

9099075226

تماس حاصل فرمایید این شماره در سراسر کشور بدون پیش شماره و از طریق تلفن ثابت قابل شماره گیری است همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب حتی ایام تعطیل


رشته روانشناسی,مشاوره تحصیلی,مشاوره,انتخاب رشته,انتخاب رشته انسانی,مشاوره تحصیلی روانشناسی,مشاوره تلفنی انتخاب رشته,مشاوره تحصیلی تلفنی,سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهرانبرای مشاوره تحصیلیمی توانید یا تلفنی با مشاوران مرکز مشاوره صدای رهیاب در تماس باشید: سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهرانتلفن مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب: از سراسر کشور فقط با تلفن ثابت و بدون پیش شماره9099075226. سایت روانشناسی,انجمن روانشناسی,سایت های روانشناسی,مشاوره خانواده تلفنی,مشاوره روانشناسی,مشاوره تلفنی روانشناسی,مشاوره روانشناسی تلفنی,مشاوره تلفنی,مشاوره رهیاب,مرکز مشاوره رهیاب,مشاوره تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تلفنی رهیاب,مشاوره روانشناسی تهران,مشاوره تلفنی تهرانشبکه های اجتماعی مشاوره تحصیلی تلفنی صدای رهیاب: کانال تلگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب. - صفحه اینستاگرام مشاوره تلفنی صدای رهیاب.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «معرفی رشته های دانشگاهی - رشته روانشناسی مقطع کارشناسی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: