مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره02122916115
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(22 رای)

زبان عربی کلید فهم فرهنگ قرآنی و اسلامی است و بهترین وسیله ارتباط میان کشورهای اسلامی به شمار میرود، چراکه زبان اول جهان اسلام است. علاوه بر عوامل دین، قواعد دستوری استوار، سهولت و روانی در بیان، داشتن واژگان و مترادفات فراوان و توانایی در بیان انواع معانی وارائه انواع الفاظ مناسب معادل برای مفاهیمی که از زبان های دیگر وارد میشوندو … موجب گسترش و نفوذ واژه ها و ترکیبات عربی در زبان فارسی گردید. لذا برای تسلط بر زبان و ادبیات فارسی نیز بدان نیازمندیم.

/// شماره های تماس ///

زبان و ادبیات عرب از زمان ظهور اسلام تا به امروز نظر دانشمندان و اساتید مسلمان ایرانی را به خود معطوف داشته و موجب پدید آمدن آثار و تالیفات نفیسی شده است. با توجه به این نکات و نیاز حیاتی دانشگاه های کشور به اعضاء هیئت علمی در زبان عربی و احتیاج موسسات و وزارتخانه های متعدد به مدرسان و محققان و مترجمان برجسته امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دوره دکتری فراهم شده است.

در گرایش زبان و ادبیات عربی دانشجویان دروس ادبیات که شامل مقاله نویسی، علوم بلاغی، متون نظم و نثر،تاریخ ادبیات و … است را میگذرانند و با تاریخ ادبیات و متون ادبی شنا میشوند. در گرایش مترجمی نیز علاوه بر مباحث مشترک دانشجویان، دروسی شامل فنون و روش های ترجمه،مبانی نظری ترجمه، ترجمه شفاهی همزمان، واژه شناسی و معادی گزینی در ترجمه را میگذرانند که در نهایت موجب تبحر در ترجمه که شامل فارسی به عربی و عربی به فارسی است می شود. مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

معرفی رشته مترجمی زبان عربی

معرفی رشته های دانشگاهی از اولین و اصلی ترین اقدامات در کنکور است. پیشنهاد می شود هر داوطلب کنکور قبل از انجام انتخاب رشته از طریق مشاوره انتخاب رشته با مشاوران انتخاب رشته مشورت کند. این امر از آن جهت مهم تلقی می شود. که عدم شناخت صحیح و درست از هر رشته به انتخاب رشته نا صحیح و نا درست و در نتیجه آینده ای مجهول برای داوطلب کنکور خواهد انجامید. معرفی رشته های انسانی می تواند کمک زیادی به داوطلبان کنکور انسانی در انتخاب رشته آنها داشته باشد. معرفی رشته های کنکور انسانی می تواند دید داوطلبان کنکور را نسبت به رشته های گروه انسانی بهتر کند و داوطلبان کنکور انسانی انتخاب رشته مناسب تری داشته باشند.

رشته مترجمی زبان عربی یکی از رشته هایی است که از طریق کنکور انسانی می توانید انتخاب کنید. معرفی رشته مترجمی زبان عربی شامل کاربرد های رشته مترجمی زبان عربی است. همچنین در معرفی رشته مترجمی زبان عربی باید به این نکته نیز توجه شود که چه دروسی در رشته مترجمی زبان عربی آموزش داده می شود. به این ترتیب داوطلبان کنکور انسانی می توانند، حس بهتری نسبت به رشته انتخابی داشته باشند و آن را با علایق خود بسنجند. به این ترتیب انتخاب رشته مناسب تری صورت می گیرد.

دروس اصلی رشته مترجمی زبان عربی

در معرفی رشته مترجمی زبان عربی مخصوصاً باید به دروس اصلی رشته مترجمی زبان عربی توجه شود. این موضوع کمک می کند که ما بدانیم چه توانایی هایی برای موفقیت در رشته مترجمی زبان عربی نیاز است. در نتیجه با معرفی رشته مترجمی زبان عربی  مناسب می توان موفقیت در رشته مترجمی زبان عربی را تضمین کرد. متاسفانه مسئله مهم معرفی رشته مترجمی زبان عربی در مدارس به خوبی صورت نمی گیرد. ولی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری صدای رهیاب می تواند به شما در معرفی رشته مترجمی زبان عربی کمک شایان توجهی نماید. تا شما بتوانید انتخاب رشته مناسبی داشته باشید.

زبان عربی در مقطع کارشناسی ارشد دارای سه گرایش است:

  1. زبان و ادبیات عربی
  2. مترجمی زبان عربی
  3. آموزش زبان عربی
/// شماره های تماس ///

عناوین امتحانی مقطع کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان عربی عبارتند از:

  1. -زبان عمومی و تخصصی(انگلیسی)،
  2. صرف و نحو،3-معانی و بیان وبدیع(بلاغت)
  3. تاریخ ادبیات،
  4. -ترجمه و اعراب گذاری متون ادبی،
  5. ترجمه عربی به فارسی و بالعکس

زمینه شغلی رشته مترجمی زبان عربی

یکی از موارد دیگری که در معرفی رشته مترجمی زبان عربی باید مورد توجه قرار گیرد.، زمینه شغلی رشته مترجمی زبان عربی است. یعنی داوطلبان کنکور انسانی بدانند که پس از فارغ التحصیل شدن از رشته مترجمی زبان عربی چه کارهایی می توانند انجام دهند. در بسیاری از مواقع افراد وارد رشته مترجمی زبان عربی می شوند. در حالی که تصور دیگری از آن رشته داشته اند.

به همین دلیل افراد باید به معرفی رشته مترجمی زبان عربی توجه داشته باشند. مهمترین و اساسی ترین مرکز جذب فارغ التحصیلان مترجمی زبان عربی وزارت آموزش و پرورش است. فارغ التحصیلانی که تسلط کامل بر این زبان را دارند می نوانند در آزمون های اداره فنی قوه قضائیه شرکت کرده و با موفقیت در این آزمون به عنوان مترجم رسمی دادگستری مجوز تاسیس دارالترجمه بگیرند.

همچنین فارغ التحصیلان میتوانند به عنوان مترجم در سفارت خانه های کشور های عربی،وزارت خانه های کشور و همچنین مترجم و رایزن فرهنگی در سازمان حج و زیارت مشغول به کار شوند. کار در دفتر روزنامه ها، نشریات، مجلات و موسسات فرهنگی و پژوهشی به عنوان محقق و مترجم یکی دیگر از زمینه های شغلی این رشته است. افرادی نیز که مایلند جذب مشاغل آزاذ شوند،می تواتند به ترجمه کتاب های عربی بپردازند چراکه بازار کتاب ما نیاز مبرمی به مترجمانی دارد که به زبان عربی و کار ترجمه مسلط باشند.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «معرفی رشته مترجمی زبان عربی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 02122916114 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: