مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(18 رای)

معرفی رشته نقاشی در این قسمت بیان خواهد شد. می گویند زئوس و پاراسیو از معروفترین نقاشان یونان باستان بودند و با یکدیگر رقابت داشتند. روزی آنها در یک مسابقه نقاشی در حضور مردم شرکت کردند تا بهترین نقاش یونانی انتخاب شود. زئوس روی تابلوی خود یک خوشه انگور کشید و در این کار چنان مهارتی از خود نشان داد که پرندگان به تصور آنکه خوشه انگور واقعی است، به سوی آن هجوم آوردند.

پاراسیو نیز برای نشان دادن نقاشی اش از رقیب خود دعوت کرد تا پرده نقاشی را کنار بزند اما وقتی زئوس برای کنار زدن پرده نقاشی جلو رفت، متوجه شد که پرده ای وجود ندارد بلکه پاراسیو خود پرده را نقاشی کرده است و در نتیجه همگان برتری پاراسیو را به رسمیت شناختند. این داستان را بسیاری از ما به عنوان اوج قدرت یک نقاش در خلق یک شاهکار هنری شنیده ایم اما آیا نقاشی یعنی همین؟ آیا هنر نقاش این است که آنچنان ماهرانه طبعیت را تقلید کند که حتی خود طبعیت را نیز به اشتباه بیندازد؟

در این صورت چگونه می توان به نگاره های دیوارهای غارها یا آثار هنرمندان مدرن، نقاشی گفت؟استادان و هنرمندان نقاشی بر خلاف نظر افرادی که نقاشی را فتوکپی طبیعت می دانند، معتقدند که نقاشی هنری است که در پیوند با اندیشه، جهان بینی و شرایط حاکم بر جامعه شکل می گیرد و معنا و مفهوم پیدا می کند و نهایتاً در غالب تصویر بیان می گردد. البته براساس این تعریف نمی توان تعریف نقاشی را با هنرهای تجسمی دیگر مانند گرافیک یا طراحی مشخص نمود و این به دلیل آن است که امروزه مرز بین بسیاری از هنرها شکسته شده است و نمی توان با خط کش لغات، حیطه یک هنر را تعیین کرد.

/// شماره های تماس ///

رشته نقاشی فضایی را ایجاد می کند که هر دانشجوی خلاق متناسب با توان، سلیقه، دانش و ذهنیت خویش، دنیای خاص آفرینندگی خود را در آن می یابد و در نتیجه می تواند آثاری را خلق کند که باعث تحول خود و در مرحله بعد جامعه اش گردد. این رشته به آموزش سبک های برجسته نقاشی معاصر ایران و جهان می پردازد و در کنار آن دانشجویان دروسی مثل طراحی، اطلاعات و مبانی هنرهای تجسمی، تاریخ هنر و تاریخ عمومی نقاشی را می گذرانند. یک دانشجوی رشته نقاشی در طی تحصیل در دانشگاه می آموزد که خوب ببیند، تحلیل کند، دانش خود را وسعت ببخشد و آنچه را که یاد گرفته است در سطوح مختلف اشاعه بدهد. به همین دلیل اگر فردی قریحه و ذوق نقاشی نداشته باشد، با ورود به رشته نقاشی فقط یکسری اطلاعات به دست می آورد و بازدهی نخواهد داشت. معرفی رشته نقاشی,مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

معرفی رشته هنر: معرفی رشته نقاشی

معرفی رشته های دانشگاهی از اولین و اصلی ترین اقدامات در کنکور است. پیشنهاد می شود هر داوطلب کنکور قبل از انجام انتخاب رشته از طریق مشاوره انتخاب رشته با مشاوران انتخاب رشته مشورت کند. این امر از آن جهت مهم تلقی می شود. که عدم شناخت صحیح و درست از هر رشته به انتخاب رشته نا صحیح و نا درست و در نتیجه آینده ای مجهول برای داوطلب کنکور خواهد انجامید. معرفی رشته های هنر می تواند کمک زیادی به داوطلبان کنکور هنر در انتخاب رشته آنها داشته باشد. معرفی رشته های کنکور هنر می تواند دید داوطلبان کنکور را نسبت به رشته های گروه هنر بهتر کند و داوطلبان کنکور هنر انتخاب رشته مناسب تری داشته باشند.

معرفی رشته نقاشی

رشته نقاشی یکی از رشته هایی است که از طریق کنکور هنر می توانید انتخاب کنید. معرفی رشته نقاشی شامل کاربرد های رشته نقاشی است. همچنین در معرفی رشته نقاشی باید به این نکته نیز توجه شود که چه دروسی در رشته نقاشی آموزش داده می شود. به این ترتیب داوطلبان کنکور هنر می توانند، حس بهتری نسبت به رشته انتخابی داشته باشند و آن را با علایق خود بسنجند. به این ترتیب انتخاب رشته مناسب تری صورت می گیرد. متن معرفی کلی رشته در اینجا نوشته شود.

دروس اصلی رشته نقاشی

در معرفی رشته نقاشی مخصوصاً باید به دروس اصلی رشته نقاشی توجه شود. این موضوع کمک می کند که ما بدانیم چه توانایی هایی برای موفقیت در رشته نقاشی نیاز است. در نتیجه با معرفی رشته نقاشی مناسب می توان موفقیت در رشته نقاشی را تضمین کرد. متاسفانه مسئله مهم معرفی رشته نقاشی در مدارس به خوبی صورت نمی گیرد. ولی مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری صدای رهیاب می تواند به شما در معرفی رشته نقاشی کمک شایان توجهی نماید. تا شما بتوانید انتخاب رشته مناسبی داشته باشید. در زیر بخشی از دروس اصلی رشته نقاشی بیان شده است.

/// شماره های تماس ///

درس های این رشته در طول تحصیل

دروس پایه

مبانی هنرهای تجسمی، کارگاه طراحی پایه (سطح یک )، کارگاه عکاسی پایه، هندسه مناظر و مرایا، کارگاه چاپ های دستی، کارگاه حجم سازی، تجزیه و تحلیل و نقد آثار هنرهای تجسمی، هنر و تمدن اسلامی، آشنایی با هنر در تاریخ.

دروس اصلی

کارگاه طراحی (سطح دو)، نقاشی دیواری، کارگاه نقاشی دیواری (سطح یک )، کارگاه نقاشی (سطح یک )، تاریخ عمومی نقاشی، تجزیه و تحلیل و نقد آثار نقاشی.

دروس تخصصی

کارگاه طراحی (سطح سه)، کارگاه نقاشی (سطح دو)، کارگاه نقاشی(سطح سه)، مرمت آثار نقاشی. طرح عملی جامع، طرح و رساله نهایی.

زمینه شغلی رشته نقاشی

یکی از موارد دیگری که در معرفی رشته نقاشی باید مورد توجه قرار گیرد.، زمینه شغلی رشته نقاشی است. یعنی داوطلبان کنکور هنر بدانند که پس از فارغ التحصیل شدن از رشته نقاشی چه کارهایی می توانند انجام دهند. در بسیاری از مواقع افراد وارد رشته نقاشی می شوند.، در حالی که تصور دیگری از آن رشته داشته اند. به همین دلیل افراد باید به معرفی رشته نقاشی توجه داشته باشند.

یک فارغ التحصیل نقاشی نباید انتظار داشته باشد که تنها مشغله و منبع درآمدش نقاشی کشیدن باشد. چرا که حتی نقاش های موفق و معروف جهان نیز تنها مشغله شان کشیدن نقاشی نیست بلکه در کنار نقاشی، به تدریس نقاشی نیز می پردازند. کاری که بسیار مثمر ثمر است، چون تدریس و ارتباط با دیگران، تأثیر به سزایی در دید، ذهن و اندیشه یک نقاش می گذارد. در کشور ما نیز یک نقاش می تواند علاوه بر نقاشی به تدریس این هنر در مراکز آموزش عالی یا آموزشگاه های آزاد و به فعالیت در مطبوعات و نشریات، صداوسیما، فرهنگسراها، سازمان میراث فرهنگی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری ها (به عنوان طراح و مجری نقاشی های دیواری ) بپردازد.

خدمات مرکز مشاوره تلفنی صدای رهیاب در زمینه رشته نقاشی

مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری رهیاب پیشنهاد می کنند که مطالب زیر را هم درباره رشته نقاشی بخوانید: ثبت نام کنکور رشته نقاشی مشاوره کنکور رشته نقاشی انتخاب رشته کنکور رشته نقاشی ثبت نام بدون کنکور رشته نقاشی انتخاب رشته نقاشی برنامه ریزی کنکور رشته نقاشی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «معرفی رشته هنر: معرفی رشته نقاشی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: