مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

یکی از موضوعاتی که در عصر حاضر خیلی از افراد را بصورت ناخواسته به خود مشغول می سازد، زندگی بر اساس حرف مردم می باشد. بر همین اساس، میتوان اذعان نمود که در حال حاضر، ترس از قضاوت مردم، از جمله مشکلات رایج بسیاری از افراد به شمار می رود. بروز این گونه ترس ها علاوه بر تحت شعاع قرار دادن همه ابعاد زندگی انسان، مشقت ها و سختی هایی را نیز برای فرد به وجود می آورد.

ناگفته نماند که اهمیت دادن بیش از حد به زندگی بر اساس حرف مردم، تمام جنبه های زندگی را با محدودیت و تلخی هایی همراه می سازد. تغییر و تحول ایجاد کردن همواره برای بسیاری از افراد امری سخت و دشوار تلقی می گردد. حال اگر یک عادت هم با وجود انسان گره خورده باشد و جزئی از سبک زندگی او قلمداد شود، عوض کردن و تغییر دادن آن با سختی صورت می گیرد.

/// شماره های تماس ///

از سوی دیگر، مقاومت کردن در برابر تغییر و تحول نیز آرامش و آسایش را از انسان سلب می نماید. زندگی بر اساس حرف مردم نیز از این قاعده مستثنا نبوده و به منظور خلاص شدن از این عادت باید مقدمات لازم و مقتضی برای ایجاد یک تغییر مثبت و سازنده در زندگی را بکار بست.

چرا زندگی بر اساس حرف مردم؟

بطور کلی، در مقوله زندگی بر اساس حرف مردم، باید این نکته را خاطر نشان کرد که صحبت ها و حرف های هر فرد، ریشه در افکار و عقاید او دارد. افکار انسان تابع نظم و قاعده خاصی نبوده و متناسب با موقعیت های مختلف و شرایط گوناگون با تغییراتی همراه می باشند.

زندگی بر اساس حرف مردم

حرف ها و افکار مردم نیز از این قاعده پیروی نموده و در موقعیت های مختلف رنگ و بوی متفاوتی به خود می گیرد. بر این اساس، فرد اقدام به انجام هر کاری که نماید، متناسب با موقعیت، عده ای با کار فرد موافق بوده و لب به تحسین او می گشایند و برخی دیگر نیز ساز مخالف می زنند. در چنین شرایطی، بجای زندگی بر اساس حرف مردم، باید در صدد کنار گذاشتن حرف و ترس از قضاوت مردم برآمده و عطر و بوی آرامش و آسایش را در گوشه و کنار زندگی خود پراکنده نمود. شایان ذکر است که زندگی بر اساس حرف مردم، در بسیاری مواقع، نشأت گرفته از ترس و نگرانی افراد از تنهایی و طرد شدن می باشد.

راهکارهای مقابله با زندگی بر اساس حرف مردم

یکی از راهکارهای تاثیرگذار برای غلبه بر پیش بردن زندگی بر اساس حرف مردم، افزایش و ارتقای اعتماد به نفس می باشد. چنانچه فرد برای خود ارزش قائل بوده و خود را دوست داشته باشد، دیگر به تایید و تمجید دیگران در وجود خود نیازی نمی بیند.

/// شماره های تماس ///

ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که اگر فرد در همه ابعاد، بی عیب و نقص باشد، باز هم شخصی وجود دارد که از او در مرتبه بالاتری قرار داشته باشد. بر این اساس، افزایش اعتماد به نفس کمک شایانی به کنترل و مسلط شدن فرد بر روی زندگی خود می کند. از دیگر راهکارهای تاثیرگذار برای مقابله با زندگی بر اساس حرف مردم، تغییر دید و نگرش می باشد.

لازم به ذکر است که بسیاری افراد آنچنان که فکر و تصور می کنند، مردم به کارها و رفتارهای آنها توجه نشان نمی دهند. بر این اساس، تغییر روش و نگرش در زندگی خود برای رسیدن به آرامش و پیش بردن متوازن و هماهنگ همه ابعاد زندگی، بسیار تاثیرگذار و مؤثر می باشد. کشف کردن سبک زندگی و شناخت بهتر خود، از دیگر راهکارهای حائز اهمیت برای مقابله با زندگی بر اساس حرف مردم به شمار می رود. با پرداختن به مطالعه و افزایش آگاهی می توان نگرش و عقاید مختص به خود را به نحو مطلوب پیدا نمود. افرادی که از عقیده و طرز تفکر واحدی برخوردار نمی باشند، حرف مردم را ملاک و معیار اصلی برای تغییر افکار خود در نظر می گیرند.

یکی از راه حل های بسیار مؤثر و کارساز برای پیشگیری از زندگی بر اساس حرف مردم، خودشناسی می باشد. شناختن بهتر و مناسبتر ارزش های زندگی خود، برای گرفتن تصمیم های مهم و کاربردی در طول زندگی، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

نقش مهارت ها در مقابله با زندگی بر اساس حرف مردم

هر انسانی در بطن و وجود خود از مهارت ها و توانایی های منحصر به فرد و متمایزی برخوردار می باشد. خداوند متعال انسان ها را بر اساس ویژگی ها و خصوصیات روحی و اخلاقی متفاوتی آفریده است. بر این اساس، انسان ها با شناخت، پذیرش و تقویت توانایی و مهارت های خود، به خوبی می توانند در صدد مقابله با زندگی بر اساس حرف مردم برآیند.

معضلات زندگی بر اساس حرف مردم

ناگفته نماند که قرار نیست همه افراد عیناً مثل هم بوده و به یک شکل رفتار نمایند. در چنین شرایطی این جهان برای همگان به یک مکان یکنواخت و خسته کننده تبدیل می شود. از سوی دیگر، بنا ساختن زندگی بر اساس حرف مردم، اعتماد به نفس و عزت نفس فرد را بشدت تحت شعاع قرار می دهد. برای پیشگیری از این وضعیت و اهمیت ندادن به زندگی بر اساس حرف مردم و ترس از قضاوت مردم، احترام و ارزش قائل شدن برای علایق و سلایق خود و ایجاد هماهنگی و توازن با محیط پیرامون خود بسیار کارساز می باشد.

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «بررسی معضلات زندگی بر اساس حرف مردم» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: