مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی از استان تهران:9092305648
تعیین وقت حضوری:021-71049
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تحفیف
تعیین وقت آنلاین مشاوره حضوری
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(11 رای)

ملاک های ازدواج موفق 

انتخاب همسر ایده آل در زندگی یک موهبت است. به عقیده عده ای، ازدواج مانند هندوانه دربسته است. اگر انتخاب درست و بر اساس منطق باشد خوشبختی را برای یک عمر تضمین است و اگر انتخاب اشتباه و از روی احساس باشد ازدواج به سرانجام نخواهد رسید و به طلاق منجر خواهد شد. ملاک های ازدواج موفق می تواند در انتخاب درست به شما کمک کند. هر چه این ملاک ها منطقی تر باشد ازدواج محکم تری خواهید داشت.

ملاک های ازدواج موفق

ملاک های ازدواج موفق در یک کلمه خلاصه می شود و آن هم برابری است. حال باید دید برابری یا به عبارتی هم کفو بودن در چه مواردی باید باشد.

برابری در نوع نگاه به آینده

یکی از مهم ترین ملاک های ازدواج موفق انتخاب هدف در آینده است. اینکه از ازدواج چه می خواهید. آیا تنها به صرف اینکه یک زندگی تشکیل دهید و بچه دار شوید قصد ازدواج دارید؟ ازدواج مسیری برای رسیدن به خوشبختی است. هر چه این مسیر را کوتاهتر انتخاب کنید زودتر به هدف می رسید. اما هدف از ازدواج تکامل و رسیدن به آرامش فکری، روحی، معنوی و مالی است. هدف ها را در زندگی مشخص کنید. این اهداف را از همسرتان بپرسید. اگر دختر یا پسری با پرسیدن این سوال واکنشی از خود نشان ندادند و در واقع هیچ برنامه ریزی برای ازدواج نداشتند نمی توان یک زندگی خوب و ایده آل را از آنها انتظار داشت. زندگی با این فرد به جایی نخواهد رسید.

 برابری در خانواده ها

از جمله ملاک های مهم در ازدواج برابری در خانواده هاست. گاهی می بینید که خانواده یکی از طرفین با منش و اخلاق پسر یا دختر سازگار نیستند و در واقع ساز مخالف می زدند. شما بودید چه می کردید؟آیا با این فرد ازدواج می کردید؟ آیا می توانستید از پس حرف ها و تکه کلام های خانواده همسرتان بر بیایید؟ اینکه می گویند تو با پسر و دختر ازدواج می کنی. به خانواده آن کاری نداری باوری اشتباه است. مگر می شود او را از خانواده اش دور کرد؟حتی در بهترین حالت ممکن است شخصی از خانواده او این حالتان را بر شما زهر کند. پس ممکن نیست.

نکته

برابری در خانواده و تفکرات و رفتار های دو خانواده موضوع مهمی است که حتما باید این موضوع را مد نظر قرار دهید. تفاوت فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نوع رفتارهای دو خانواده موضوعی بسیار مهم است. چه بسا بسیاری از طلاق ها به دلیل عدم تقارن این خانواده ها بوده است.

برابری در اعتقادات دینی

از جمله ملاک های ازدواج موفق برابری در مذهب و نوع جهان بینی دختر و پسر است. چه بسیار زوجینی که خود شما هم در اطرافتان مشاهده می کنید از این نظر با هم اختلاف دارند. این اختلاف هر روز باعث جنگ و کشمکش می شود. هستند زوجین با اعتقاد و بی اعتقاد که درباره کوچکترین تصمیم زندگی با هم اختلاف دارند. این نوع اختلاف در باور های مذهبی نه تنها درزندگی دو طرف تاثیر می گذارد بلکه بر روی فرزندانشان نیز تاثیر میگذارد. فرزندشان دو گانگی شخصیت پیدا کرده و نمی تواند راه درست و غلط را از هم تشخیص دهد.

برابری در جهان بینی

جهان بینی یعنی نوع نگاه شما به جهان. مثلا اینکه وقتی شما یک کودک فقیر را می بینید نمی توانید نسبت به آن بی تفاوت باشید. زمانی که کسی به مشکلی نیاز دارد مشکلش را درمان می کنید. اما هستند افرادی که نسبت به این موضوعات بی تفاوت میباشند. البته در این مورد باید دختر و پسر مدتی با هم نامزد کرده تا به شناخت کافی از یکدیگر برسند..  اگر کسی دلش به هم نوعش نسوزد آیا در زندگی می تواند برای شما دلسوزی کند. این نامزدی نباید علنی شود. زیرا این موضوعات کوچک در زندگی اهمیت بسیاری پیدا می کند.

ملاک های ازدواج موفق 2

برابری در موضوعات جنسی

یکی از ملاک های ازدواج موفق که بسیار هم مهم است تناسب در موارد جنسی است. متاسفانه این مورد مهم به دلیل حیا و فرهنگ اسلامی ما در بسیاری جهات نادیده گرفته می شود. ولی در زندگی آینده نمود پیدا کرده و فرد با خود می گوید ای کاش این موضوع را قبل از ازدواج پرسیده بودم. بسیار دیده شده زن از لحاظ جنسی گرم مزاج و مرد سردمزاج است و بالعکس. این دو نمی توانند یکدیگر را در زندگی ارضا کنند و متاسفانه پایه های خیانت در زندگی بنا می شود. در این صورت مشاوره جنسی به سختی این موضوع را حل و فصل کند. به نظر شما وقتی زن یا مرد نیاز داشته باشند و نیازشان برآورده نشود، انگیزه ای برای ادامه زندگی برای آنها باقی می ماند؟ بهتر است در جلسات خواستگاری حتما در این مورد صحبت شود و جواب ها نیز صادقانه باشد.

برابری در ظاهر

از جمله ملاک های ازدواج موفق برابری در ظاهر است. این موضوع نیز اهمیت زیادی دارد. هر فردی به اندازه خود زیباست. حتی افرادی که ظاهر خوبی ندارند به دلیل جذابیتشان در نگاه مردم بد جلوه نمی کنند. اما تناسب و برابری در ظاهر دختر و پسر امری مهم است. ازدواج زن زیبا با مرد زشت یا بالعکس در آینده می تواند مشکل ساز باشد. فرض کنید با همسرتان به مهمانی بروید. افراد بسیار زیبا در آنجا باشند. فکر نمی کنید همسرتان هر چقدر هم شما را دوست داشته باشد بالاخره دوست داشته باشد شما نیز حداقل زیبایی داشتید که در اجتماع سرش را بالا بگیرد؟ حالا این فرد هر چقدر هم که از لحاظ اخلاقی درجه بالایی داشته باشد.

صداقت

یکی از مهم ترین ملاک های ازدواج موفق در زندگی صداقت است. صداقت برای شما چه میزان مهم است؟ هر اندازه دوست دارید دیگران با شما صادق باشند شما نیز باید با آنها صادق باشید. اگر بخواهید در ابتدا بنا را بر دروغگویی بگذارید نمی توان از شما انتظار یک زندگی خوب را داشت. فرض کنید همسرتان از شما بپرسد که در گذشته با کسی رابطه داشته اید یا خیر؟ درست است که درمورد گذشته بهتر است از یکدیگر سوال نکنید. اما شاید یکی از ملاک های او این باشد که همسرش با کسی رابطه نداشته باشد. چه اشکالی دارد اگر از روی صداقت جواب او را بدهید؟ چه بسا طلاق هایی که علتش از یک دروغ شروع شده باشد.

نکته آخر

  • ملاک های شما هر چه بود یادتان باشد هیچگاه از روی عشق و احساس ازدواج نکنید.
  • بیشتر به باطن افراد توجه کنید تا ظاهر آنها.
  • درباره ملاک های ازدواج موفق در مورد خودتان با مشاور مشورت کنید.

 

خدمات مشاوره ازدواج مرکز روانشناسی رهیاب

مرکز مشاوره روانشناسی رهیاب با ارائه مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی آماده ارائه مشاوره ازدواج به هموطنان عزیز می باشد. شما می توانید هم به صورت تلفنی و هم حضوری از مشاوره مشاوران ازدواج مرکز استفاده کنید. هموطنان عزیز می توانند از سراسر کشور با استفاده از خط ثابت با مرکز تماس بگیرند و از مشاوره ازدواج تلفنی بهره مند شوند. همچنین عزیزان ساکن تهران می توانند هم به صورت تلفنی و هم به صورت حضوری با مراجعه به مرکز مشاوره رهیاب از خدمات مشاوره ازدواج از جمله ملاک های ازدواج موفق  استفاده نمایند. کافیست از طریق زیر با ما تماس حاصل نمایید. همچنین مرکز مشاوره رهیاب در زمینه های زیر آماده ارائه مشاوره خانواده می باشد.

 

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «ملاک های ازدواج موفق چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA2
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: