مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

موفقیت در کنکور را می توان از بزرگترین آرزو های هر داوطلب کنکور سراسری نامید. این امر به قدری مهم است که موفقیت در کنکور را شاید بتوان مهم رخ داد زندگی هر فردی در کشور عزیزمان ایران برای پیشرفت تحصیلی در زندگی خود باید آن را چندین بار تجربه کند. برای موفقیت در کنکور دانش آموزانی که قصد شرکت در آزمون سراسری 98 دارند 20 توصیه ی کلیدی و بسیار مهم یاد آوری می شود. توصیه های که در ادامه در زمینه موفقیت در کنکور مطرح می شود. بر اساس مطالعه ی منابع معتبر علمی و همچنین تجربیات مشاوران تحصیلی در مرکز مشاوره تحصیلی صدای رهیاب در زمینه خدمات مشاوره کنکور نشان داده است که موفقیت در کنکور دانش آموزان در کسب رتبه های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی مستلزم رعایت نکات بسیار مهمی بوده است.

موفقیت در کنکور: راز موفقیت در آزمون سراسری در بیست گام

گام اول توکل بر خدا

توکل یعنی اینکه تلاش و کوشش خود را تمام و کمال انجام دهید و تدبیر امور را به خداوند بسپارید. خداوند قرآن کریم می فرماید: «مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَی اللّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ»؛ هر که اتکایش به خدا باشد، خدا برای‏ او کافی است، «إنَّ اٌللهَ يُحِبُّ اٌلْمٌتَوَكِّلِينَ.» خداوند توکل کنندگان را دوست دارد. به عبارت دیگر با هر قدرت و توانی که دارید و هر مقدار که تلاش کرده اید به خداوند توکل کنید. به قول حافظ:

تكيه بر تقوا و دانش در طريقت كافريست راهرو گر صد هنر دارد توكل بايدش.

توکل بر خدا به شما آرامش می دهد، چیزی که بدان محتاج هستید. این آرامش موفقیت در کنکور را راحت تر می کند.

/// شماره های تماس ///

گام دوم داشتن هدف

گام دوم در مسیر موفقیت کنکور تعیین هدف می باشد. داشتن هدف به شما انگیزه ی حرکت مصمم تر در مسیر را می دهد و مه مترین عامل برای کسب موفقیت می باشد. وقتی به هدف چشم می دوزید انگیزه ی شما برای تلاش و کوشش، چندین برابر می شود. که این امر مهم ترین نتیجه داشتن هدف است. شما امسال یک هدف بزرگ به نام موفقیت در کنکور دارید، بنابراین برای موفقیت در کنکور باید تمام همت خود را به کار بگیرید.

گام سوم برنامه ریزی درسی صحیح

گام سوم موفقیت در کنکور برای رسیدن به هدف باید برنامه ریزی کنکور مناسبی داشته باشید. (برنامه ریزی درسی کنکور باید شامل برنامه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت) مسلما بدون برنامه ریزی کنکور درست، تلاش و همت شما نتیجه ی مناسبی در پی نخواهد داشت. برنامه ریزی مناسب، کمک میکند تا شما بتوانید مدیریت زمان کنید و از سردرگمی رهایی یابید، این امر مسیر رسیدن به هدف را واضح تر می کند و در هر زمان و در هر جایی از مسیر به شما می گوید که تا رسیدن به هدف چه فاصله ای باید طی کنید. توجه کنید که هر داوطلب کنکور سراسری باید روش صحیح برنامه ریزی درسی کوتاه مدت (هفتگی) را شخصا فراگیرد و برای خود برنامه بنویسد. در این زمینه می توانید از مشاوره برنامه ریزی کنکور صدای رهیاب بهره ببرید.

مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

گام چهارم انتخاب شیوه مطالعه

آشنایی با روش های صحیح مطالعه. یادگیری به دنبال یک فرایند علمی در فرد حاصل می شود. بنابراین برای یادگیری بهتر باید با اصول درست یادگیری آشنا شوید. البته ممکن است شما صرفا یک روش خاص را در یادگیری دروس داشته باشید. لیکن در هر صورت آگاهی از شیوه های صحیح مطالعه برای شما سودمند خواهد بود. در این زمینه باید گفت که هر فردی با توجه به تیپ شخصیتی و طبع بدن شیوه های مطالعه متفاوتی میتواند داشته باشد تا موفقیت در کنکور خود رو تضمین کند.

گام پنجم آمادگی جسمانی

شرایط جسمی مطلوب به طور قطع و بر اساس مطالعات علمی در یادگیری شما تاثیر بسیار زیادی دارد. از این رو برای اینکه جسمی سالم داشته باشید. تا بتوانید به خوبی دروس خود را یاد بگیرید باید: تغذیه مناسب داشته باشید، ورزش کنید و به میزان لازم بخوابید. برای این منظور می توان با ارائه برنامه غذایی مناسب با توجه به طبع بدن هر فرد ضروری می باشد.

موفقیت در کنکور

گام ششم آرامش روحی و روانی

6- به آرامش روحی و روانی خود توجه داشته باشید. در صورت داشتن اضطراب بیش از حد معمول یا هر مشکل دیگری که موجب اختلال در یادگیری تان می شود از می توانید با مشاوره روانشناسی صدای رهیاب کمک بخواهید.

گام هفتم نگرش مثبت

نگرش مثبت داشته باشید و در جهت موفقیت در کنکور تلاش و کوشش کنید.

«اگر گویی که نتوانم، برو بنشین که نتوانی/ و گر گویی که بتوانم، قدم در نه که بتوانی»

نگرش منفی شما را از کوشش و تلاش باز می دارد. توجه کنید که همیشه امیدتان به خدا باشد. برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید. در واقع امیدوار بودن و تلاش کردن، خود بخشی از موفقیت در کنکور است.

گام هشتم شرکت در آزمون های آزمایشی

یکی از گام های مهم موفقیت در کنکور آمادگی برای کنکور است. برای این منظور می توانید در آزمون های آزمایشی مراکز متفاوت شرکت کنید. برای این منظور در یکی از آزمون های آزمایشی معتبر همانند سنجش شرکت کنید تا نقاط ضعف و قوت خود را بهتر پیدا کنید. پس از ثبت نام در آزمون های آزمایشی تلاش نمایید مطابق برنامه های میان مدت و بلند مدت برگزار کننده ی آزمون برنامه ریزی کنید. این اقدام به شما در داشتن برنامه های بلند مدت و میان مدت کمک زیادی می کند و خیالتان را از این بابت راحت می کند. توجه داشته باشید که نتایج این آزمونها نباید شما را مغرور و یا مایوس کند. تجربه نشان داده که تغییر در روند نتایج آزمونهای آزمایشی بارها و بارها اتفاق افتاده است، این بستگی به شرایط شما دارد.

گام نهم تعیین ساعات مطالعه روزانه، هفتگی و ماهانه

یک دانش آموز برای آمادگی در آزمون سراسری باید وقت ویژه ای برای مطالعه در نظر بگیرد و به قول معروف از خود مایه بگذارد. دانش آموزان موفق روزهای مدرسه 5 ساعت و روزهای تعطیل 10 ساعت مطالعه می کنند. البته این مقدار با توجه به میزان توانایی و نیاز شما می تواند متفاوت باشد. توجه داشته باشید که سلامت جسمی و روحی شما از هر چیز دیگری مهمتر است و نباید فدای ساعت مطالعه شود.

گام دهم انتخاب منابع کنکور

مهمترین منبع برای آزمون سراسری کتاب های درسی است؛ اما در کنار آن به تهیه کتاب های کمک درسی و تستی مناسب اقدام نمایید. ( دبیران، دانش آموزان سال قبل و دوستان همکلاسی می توانند در این رابطه به شما کمک کنند) همچنین دفترچه های سوال های کنکور 6 سال گذشته را تهیه کنید و در موقع مناسب از آنها استفاد کنید.

/// شماره های تماس ///

گام یازدهم مرور دروس مطالعه شده

مرور مرتب و به موقع درس ها: درس ها را به طور مرتب مرور کنید این امر باعث تثبیت یادگیری و جلوگیری از فراموش شدن مطالب آموخته شده می شود. (به ویژه به «مرور آخر» در یک ماه باقیمانده به آزمون سراسری توجه داشته باشید)

گام دوازدهم آموزش فنون تست زنی

از فنون تست زنی و هنر آزمون دادن آگاه شوید. آزمون دادن یک هنر است و داشتن معلومات درسی به تنهایی کافی نیست! مهمترین وظیفه ی شما پس از هر آزمون آزمایشی تحلیل علمی آن آزمون است. با استفاده از فرم های مخصوص می توانید به تحلیل آزمون بپردازید و از نقاط قوت و ضعف خود اطلاع یابید.

گام سیزدهم تنوع در مطالعه

به طور همزمان درس های عمومی و اختصاصی را مطالعه نمایید. اشتباه بزرگی که بعضی داوطلبان مرتکب می شوند این است که دروس عمومی را برای ایام بعد از عید می گذارند! توجه داشته باشید که برخی از داوطلبان به برکت درصد های خوب ِ دروس عمومی به رشته ها و دانشگاههای خوب راه یافته اند.

گام چهاردهم مدیریت تراز

سعی کنید تراز درس های خود را میزان کنید. در نظر داشته باشید که بالا رفتن تراز شما در یک یا دو درس که توانایی خاصی دارید به نفع شماست اما عکس آن به ضرر شماست. در صورت نیاز، برای بالا بردن تراز درس هایی که در آن ضعیف هستید از کلاس های خاص استفاده کنید.

گام پانزدهم زمان بندی سئوالات

پاسخگویی به سوالات آزمون سراسری دارای وقت معینی است، حتما از جدول زمانبندی سوالات کنکور در رشته ی خودتان آگاهی داشته باشید.

گام شانزدهم توزیع مباحث

16- به توزیع مباحث دروس در آزمون های سراسری سال های قبل توجه داشته باشید اما تنها ملاک شما برای مطالعه نباشد!

گام هفدهم نگاه به کارنامه سال های گذشته

17- کارنامه ی داوطلبان سال قبل: به درصد داوطلبان سال قبل و رتبه های کسب شده و رشته ـ شهرهای قبول شده توسط داوطلبان سال قبل توجه داشته باشید و تعدادی ازکارنامه های آنها را نگاه کنید.

گام هجدهم استفاده از تجربیات دیگران

18- از تجربیات دیگران استفاده کنید اما تقلید نکنید. هر کس شرایط و توانایی های خاص خودش را دارد و تقلید صرف از روش دیگران کار درستی نیست.

گام نوزدهم بررسی شرایط

19- از ضوابط و شرایط برگزاری آزمون سراسری آگاهی داشته باشید؛ نوع پذیرش دانشجو در دانشگاههای کشور، رتبه، سهمیه، نمره کل، زیرگروهها، ضرایب دروس و.... از جمله نکاتی است که باید اطلاع داشته باشید.

گام بیستم انتخاب رشته کنکور

20- در نهایت جهت انتخاب رشته علاوه بر مطالعه ی دفترچه های راهنمای سازمان سنجش با افراد ذیصلاح مشورت کنید. انتخاب رشته برای کسانی که رتبه های پایین تری کسب می کنند کار ساده تری است اما هر چه رتبه ی شما بالاتر باشد باید در انتخاب رشته دقت بیشتری کنید.

مشاوره تحصیلی,مشاوره تحصیلی تلفنی,مشاوره درسی,مشاوره درسی تلفنی,برنامه ریزی,برنامه ریزی تلفنی,مشاوره برنامه ریزی تلفنی,مشاوره کنکور,برنامه ریزی کنکور تلفنی,مشاوره تلفنی برنامه ریزی کنکور,مشاوره کنکور 97,برنامه ریزی کنکور 97,برنامه ریزی تلفنی کنکور 97,مشاوره تحصیلی تهران,کنکور آزمایشی,مشاوره تست زنی,مشاوره تلفنی تست زنی,مشاوره تلفنی صدای رهیاب,9099075226,مشاوره کنکور رهیاب,مشاوره برنامه ریزی درسی,برنامه درسی

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «موفقیت در کنکور - مشاوره تحصیلی تلفنی» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: