مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(31 رای)

آشنایی با علائم و نشانه های رابطه بی سر انجام، میتواند در استحکام و پایداری روابط عاطفی به افراد کمک شایانی نماید. به طور کلی، برقراری تعامل عاطفی جزئی لاینفک و اجتناب ناپذیر در زندگی افراد به شمار می رود. بسیاری از افراد به علت برآورده ساختن نیازی های عاطفی و احساسی خود، به سمت و سوی برقراری روابط عاطفی سوق پیدا می کنند. بر همین اساس و در مواقعی روابط عاطفی به سمتی پیش می رود که برای هر دو طرف نوعی احساس بی اعتمادی و نا اطمینانی بروز پیدا می نماید.

در چنین شرایطی، دو طرف رابطه نمی توانند با اطمینان از احساس مشترک میان همدیگر حرف و سخت به میان آورند. بنابراین برقراری تعامل احساسی به همان میزان که شور انگیز و جذاب تلقی می شود، به همان میزان نیز پر آشوب و التهاب آور می باشد. به منظور اطمینان حاصل کردن از راستی و درستی احساس به وجود آمده در بین دو طرف، آگاهی یافتن از علائم و نشانه های رابطه بی سر انجام می تواند مثمر ثمر و مطلوب باشد.

نشانه های رابطه بی سر انجام

از سوی دیگر، از جمله دستاوردهای لذت بخش و دلنشین هر فرد در طول زندگی خود، بهره مندی از تعامل عاطفی پایدار و موفق می باشد. ناگفته نماند که تعامل عاطفی موفق پشتوانه محکمی برای مقابله با چالش ها، مشکلات و معضلات زندگی محسوب می شود. بر همین اساس، با اطلاع از نشانه های رابطه بی سر انجام می توان بستر مناسب برای محقق ساختن یک رابطه پایدار و همیشگی را فراهم آورد.

لزوم آگاهی از نشانه های رابطه بی سر انجام

نشانه های رابطه بی سر انجام به شکل ها و اقسام مختلف می تواند در هر رابطه ای بروز پیدا نماید. به طور کلی، برقراری روابط عاطفی و عاشق بودن، در زمره اتفاقات مهم و سرنوشت ساز زندگی اشخاص تلقی می شود. در برخی مواقع، رابطه های عاطفی از مسیر اصلی خود خارج شده و سرانجام خوب و مطلوبی را برای فرد رقم نمی زند. به همین جهت، با دانستن نشانه های رابطه بی سر انجام میتوان هر چه سریع تر و زود تر نسبت به تمام کردن چنین رابطه هایی اقدام نمود.

اگرچه وارد شدن به یک رابطه احساسی و عاطفی، با لحظه های شیرین و لذت بخش پیوند خورده است، اما با گذشت زمان و بروز مشکلات و معضلات، آن روی رابطه نیز در معرض نمایش افراد قرار می گیرد. از طرفی، با مواجه شدن با هر چالش و مشکلی، تمام کردن و قید رابطه را زدن، راهکار معقولی به شمار نمی آید.

/// شماره های تماس ///

از طرف دیگر، با آگاهی نداشتن از نشانه های رابطه بی سر انجام، به تدریج انبوهی از مشکلات و چالش ها اطراف فرد را در برگرفته و تمام ابعاد زندگی او را تحت شعاع قرار می دهد. ناگفته نماند که با آگاهی و اشراف داشتن از علائم و نشانه های رابطه بی سر انجام، به ویژه در مقوله ازدواج، به راحتی می توان از سونامی طلاق و فروپاشی بنیان خانواده جلوگیری به عمل آورد.

بررسی مهمترین علائم و نشانه های رابطه بی سر انجام

همانطور که انسان ها به هزار و یک دلیل عاشق و دلباخته کسی می شوند، به همان میزان هم دلیل و علت برای پایان دادن به رابطه احساسی و عاطفی خود دارند. در زندگی زناشویی بسیاری از زوجین بر سر مسائل کوچک و بزرگ با هم وارد بحث و جدل و دعواهای ریز و درشت می شوند.

بسیاری معتقدند که دعوا نمک زندگی است و بگو و مگو میان زوج ها یک امر معمول و عادی تلقی می شود. اما اگر این دعواها یا به قول معروف نمک زندگی بیش از حد معمول شود، خبر از مشکلات و معضلات جدی و خطرناک می دهد. بر این اساس، دعوا داشتن بیش از حد، از جمله نشانه های رابطه بی سر انجام محسوب می شود. در این زمینه باید خاطر نشان کرد برای روئیدن گل رابطه مستحکم و موفق، نیاز به خاک اعتماد و اطمینان می باشد.

علائم رابطه های بی سر انجام

به عبارت دیگر، خدشه دار شدن اعتماد افراد به یکدیگر، به تدریج مسیر تعاملات احساسی و عاطفی را به بن بست هدایت می کند. بر این اساس، اعتماد نداشتن و بی وفایی، از دیگر نشانه های رابطه بی سر انجام قلمداد می گردد. بی انگیزگی، خستگی و کناره گیری و دور شدن از یکدیگر نیز در این زمینه بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. کناره گیری طرفین رابطه از یکدیگر، حرفای مشترک میان آنها را به دست فراموشی سپرده و فاصله ای طولانی میان آنها برقرار می سازد.

از دیگر نشانه های رابطه بی سر انجام، بی احترامی و ارزش قائل نشدن برای یکدیگر می باشد. در برقراری رابطه احساسی احترام و همراهی، حرف های زیادی برای گفتن دارد. حال اگر جای احترام و ارزش قائل شدن را سرزنش و تحقیر پر کند، علاوه بر ایجاد سوء تفاهم های ریز و درشت و بد زبانی، علاقه و احساس شکل گرفته را نیز از ریشه ویران می سازد.

سایر نشانه های رابطه بی سر انجام

احساس خوشحالی نداشتن، خشم و عصبانیت غیر قابل کنترل، داشتن حس ترحم به جای علاقه، شک و تردید داشتن به طرف مقابل، سایر نشانه های رابطه بی سر انجام را شامل می شود. همچنین رنج و عذاب آور شدن رابطه، تفاوت داشتن در عقاید و ارزش ها، شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت، بهانه گیری، فقدان تطابق و توقعات متفاوت نیز در زمره نشانه های رابطه بی سر انجام قرار دارند.

نویسنده: مهرداد ابراهیمی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «علائم و نشانه های رابطه بی سر انجام چیست؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: