مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(15 رای)

ازدواج با زن مطلقه

ازدواج مهم ترین اتفاق در زندگی هر فردی است. انتخاب فرد شایسته به عنوان همسر نیز نیاز به مشاوره، دقت و ریز بینی زیادی دارد. ازدواج با زن مطلقه دقت چند برابر می خواهد و باید قبل از ازدواج با او تمام شرایط را  بسنجید.

ازدواج با زن مطلقه 1

امروزه تمایل مردان به ازدواج با زنان مطلقه بیشتر شده است.

در گذشته تمایل مردان نسبت به ازدواج با زنان مطلقه بسیار کمتر از امروز بوده است.به دلیل تغییر الگو های اجتماعی و اقتصادی، مردان گرایش بیشتری به ازدواج با زنان مطلقه از خود نشان می دهند. این به دلیل شرایط آسان است. حال که تصمیم گرفته اید با زنی که یکبار ازدواج کرده است ازدواج کنید پس بهتر است پس از بررسی تمام جوانب و مراجعه به یک مشاوره خوب انتخاب خوبی داشته باشید.

نکاتی که در مورد ازدواج با زن مطلقه باید رعایت شود عبارت است از:

راضی بودن خانواده شما

شاید به دلیل تغییر نگرش امروز مرد و زن و تمایل به استقلال طلبی، خانواده ها بخصوص پدر و مادر نقش کمرنگی را در انتخاب پسر و دختراشان داشته باشند و به قول معروف اینکه پسر و دختر پس از مدتی آشنایی برای خودشان می برند و می دوزند. اما جوانان عزیز این نکته را در نظر داشته باشید که در ازدواج رضایت پدر و مادر و خانواده شرط اصلی داشتن یک ازدواج موفق است. برای ازدواج با زن مطلقه شرایط حساس تر می شود. ببینید خانواده شما چه تصویری از آن زن دارد. اگر تصمیم شما برای ازدواج با او حتمی است باید اجازه دهید مدتی با  خانواده شما رفت و آمد کند. در این مدت باید بسنجید که برخورد او با خانواده شما چگونه است.

ازدواج با زن مطلقه 2

تحقیق درباره زن مطلقه

مهم ترین نکته ازدواج با زن مطلقه تحقیق درباره خود اوست. بعضی از مردان ممکن است ندیده و نشناخته و تنها از روی ظاهر زن را قضاوت می کنند و فکر می کنند او زن رویاهایشان است. در ابتدا باید ببینید که آن زن مشکل جسمی و روانی و یا مشکلات قضایی داشته است یا خیر... می توانید از دیگران بپرسید و از همسایه و دوستان نزیکش سوال کنید. فراموش نکنید در طلاق یا ایراد از زن است و یا مرد. پس 50 درصد امکان این وجود دارد که همسری که برگزیدید مناسب شما باشد.

درباره علت طلاق زن تحقیق کنید

یکی از موارد مهمی که در ازدواج باید رعایت کنید، تحقیق درباره دختر و  است. چه بسا دختران و پسرانی که ندیده و نشناخته و بدون هیچ تحقیقی ازدواج کرده اند و کارشان به جدایی رسیده است. درمورد افراد مطلقه که تحقیق باید بسیار جامع تر و کامل تر انجام شود. باید از هر کسی که او را می شناسد تحقیق کنید و علاوه بر خصوصیات اخلاقی درباره علت طلاقش نیز بپرسید. بعد از اینکه درباره او تحقیق کردید و مشکلی ندیدید باید با مشاور مجرب مشورت کنید و عواقب اینگونه ازدواج ها را بررسی کنید.

با همسر سابق زن صحبت نکنید

معمولا زن و شوهر پس از دعوا و کشمکش بسیار از هم طلاق می گیرند. شاید ایراد از مرد باشد ولی به دلیل اینکه زن حداقل حق خود یعنی مهریه را طلب می کند، به مرد فشار می آید. در نتیجه صحبت با شوهر سابق زن کار صحیحی نیست و باعث میشود نظرتان راجب این زن کاملا عوض شود.

ازدواج با زن مطلقه 3

خودتان را بسنجید

قدم بعدی که درباره ازدواج با زن مطلقه باید بدانید این است که خودتان را بسنجید و ببینید آیا مرد اینگونه ازدواج ها هستید یا نه! روش برخورد با زن مطلقه را می دانید؟

در ازدواج با این زن نباید گذشته او را به سرش بزنید و مدام او را سرزنش کنید. نباید با او جوری حرف بزنید که او فکر کند از او برترید. در دعوا ها حرفی نزنید که بعدا پشیمان شوید. این زن، چند برابر یک دختر حساس است. فراموش نکنید که زندگی سختی داشته و ممکن است اگر بیش از حد اذیت شود و ادامه زندگی برایش غیر ممکن باشد.

از زن بپرسید که آیا ازدواج قبلی خود را فراموش کرده است

یکی از موارد مهم در ازدواج با زن مطلقه این است که زن همسر سابقش را فراموش کرده باشد. متاسفانه در بعضی از این جنس ازدواج ها، هنوز هم زن با همسر سابقش در تماس است. شاید این ارتباط به دلیل گرفتن مهریه باشد یا زن مطلقه فرزندی داشته باشد که مجبور باشد همسر خود را ببیند. اگر جرقه ای در آنها ایجاد شود و دوباره آنها به هم رجوع کنند چه؟ به این نکته هم فکر کنید و در این مورد ریسک نکنید.

ترحم و دلسوزی ممنوع

بعضی آقایان در برخورد با زنان مطلقه حس دلسوزی و ترحم دارند. اما این نکته را به شما بگوییم چنین ازدواج هایی اگر از سر دلسوزی و ترحم باشد صد درصد با شکست مواجه خواهد شد. دلیل این قاطعیت این است شاید در آن لحظه که شما به زن حس دلسوزی دارید زن را در شرایط خاصی دیدید. اما در زندگی وضع کامل فرق می کند و در طول زمان حس دلسوزی شما نیز کامل از بین خواهد رفت. ملاک انتخاب یک زن مطلقه برای ازدواج باید اخلاق، متانت و خانواده او باشد.

از موقعیت اجتماعی و اقتصادی زن سوء استفاده نکنید

امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی زیادی که بیشتر آقایان با آن درگیر هستند، فکر می کنند که ازدواج با زن مطلقه پولدار یا صاحب مقام می تواند آنها را از شرایطی که هستند رها کند و زندگی خوشبختی داشته باشند. اما شرایط مالی زن تنها یک جنبه داستان است. شاید آن زن به دلیل ثروتمند بودن شما را مدام تحقیر کند یا مجبور باشید تبدیل کارمند یا راننده همسرتان شوید. پول خوب است اما معیاری برای داشتن یک ازدواج موفق نیست.

ازدواج با زن مطلقه 4

مراجعه به یک مشاور مجرب

در این مورد روانشناسان و مشاورین خانواده کمک بسیار زیادی به شما خواهند کرد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید با یک زن مطلقه ازدواج کنید بهتر است با یک مشاور صحبت کنید و او را درجریان بگذارید. او در این زمینه به شما کمک بسیاری خواهد کرد. بهتر است چند جلسه خانم هم با مشاور به تنهایی صحبت کند و مشاور نظر قطعی را بدهد که آیا برای هم مناسب هستید یا خیر؟درست انتخاب کنید تا پشیمان نشوید چون دیگر پشیمانی سودی برای شما نخواهد داشت.

گردآوری: معصومه راهی

خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده صدای رهیاب

ازدواج با زن مطلقه 5

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «نکاتی که درباره ازدواج با زن مطلقه باید در نظر بگیرید» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: