مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
مشاوره تلفنی سراسر کشور:9099075226
مشاوره تلفنی استان تهران:9092305648
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(43 رای)

در این بخش نقش و اهمیت اختلاف قد در ازدواج را مورد بررسی قرار می دهیم. بدون تردید، ویژگی ها و خصوصیات ظاهری، یکی از ملاک های افراد علی الخصوص در هنگام انتخاب همسر تلقی می شود. قد افراد نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد.

بر اساس یک باور و طرز فکر جا افتاده در جامعه ما، فرد باید در مقایسه با همسرش از قد بلندتری برخوردار باشد. از سوی دیگر و از زاویه دید خانم ها، ازدواج با مرد قد بلند، از خواسته ها و تمایلات مطلوب آنها به شمار می رود. بر همین اساس، برای داشتن یک ازدواج موفق رعایت تناسب در همه ابعاد رفتاری، اخلاقی و ظاهری نظیر اختلاف قد در ازدواج بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. در بسیاری مواقع دیده شده است که طرفین ازدواج در اغلب موارد به تفاهم و سازش رسیده اند، اما به علت موضوع اختلاف قد در ازدواج و نا هماهنگ بودن این ویژگی، از خیر این ازدواج گذشته اند.

اختلاف قد در ازدواج

لزوم و ضرورت اختلاف قد در ازدواج

بدون اغراق، ویژگی های ظاهری همانند اختلاف قد در ازدواج از جمله ملاک های پسران و دختران برای انتخاب همسر مورد نظر خود به شمار می رود. اگرچه در نگاه بسیاری تناسب قد طرفین، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، اما مواردی بسیاری زیادی وجود دارد که ازدواج دختر با مرد کوتاه قامت نیز میتواند پایه های یک ازدواج موفق و پایدار را بنا گذارد.

در چنین شرایطی علاوه بر آغاز یک زندگی موفق و دارای آرامش، احتمال جدایی این دسته از افراد نیز به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند. از طرفی و در مقوله اختلاف قد در ازدواج مرد کوتاه قامت در مقایسه با همسر خود امکان دارد از اعتماد به نفس کمتری برخوردار باشند و این مسئله سایر جنبه های زندگی آنها را نیز تحت شعاع خود قرار دهد. از سوی دیگر، افراد دارای قد کوتاه به منظور جبران این نقیصه، درصدد برآورده ساختن نیازها، خواسته و انتظارات طرف مقابل خود بر می آیند، تا بدین صورت حس رضایت و خشنودی شریک زندگی خود را افزایش دهند. بر اساس برخی تحقیقات انجام شده، اختلاف قد در ازدواج از درجه اهمیت بالایی برخوردار نبوده و افراد کوتاه قامت تعهد و پایداری بیشتری به زندگی مشترک خود دارند.

اختلاف قد در ازدواج از منظر مردان

در زمینه اختلاف قد در ازدواج اغلب قریب به اتفاق مردان در هنگام انتخاب همسر، به دنبال دختری هستند که از لحاظ قد و قامت کوتاه تر از آنها باشد. این دسته افراد به ازدواج با زن قد بلندتر از خود تمایلی نشان نمی دهند. شاید یکی از دلایل این امر جلوگیری از کم خود بینی و کاهش اعتماد به نفس این افراد می باشد.

/// شماره های تماس ///

از سوی دیگر و در این مواقع مردان از بالا گرفتن سرشان به منظور نگاه کردن به طرف مقابل خود و برقراری تعامل بیزار هستند. در این اینجا باید خاطر نشان کرد که اگرچه برای بسیاری اختلاف قد در ازدواج بسیار مهم و حائز اهمیت تلقی می شود، اما ازدواج و عشق تنها به خصوصیات و ویژگی های ظاهری محدود و محصور نمی شود.

ناگفته نماند که از علل مهم مردان به تمایل با ازدواج با دختر کوتاه قامت تر از خود، نشأت گرفته از باورها و طرز تفکر گذشته جوامع انسانی می باشد. در زمان های دور، یکی از ملاک های مهم برای ازدواج، قدرت باروری افراد محسوب میشد. بر همین اساس، اعتقاد داشتند که دختران دارای قد بلند به سبب بلوغ دیرتر، از قدرت باروری پایین تری هم برخوردار می باشند. به همین سبب، این اعتقاد در طی گذشت زمان به نسل های مختلف منتقل شده است. در زمینه اختلاف قد در ازدواج و بر اساس یافته های ژنتیکی، قد دختر با قد پدر و قد پسر با قد مادر مرتبط و در ارتباط می باشد. بنابراین، مادران دارای قد بلند، پسران دارای قد کوتاه یا متوسطی را به دنیا می آورند.

اختلاف قد در ازدواج از زاویه دید زنان

بدون شک و تردید، در مقوله اختلاف قد در ازدواج یکی از ملاک های حائز اهمیت دختران به ویژه برای انتخاب شریک زندگی خود، برخورداری از قد بلند به شمار می آید. بر این اساس، اغلب قریب به اتفاق دختران انتظار دارند قد همسر آینده خود در حدود 12 الی 14 سانتیمتر بلند تر از قد آنها باشد. در تأیید این موضوع و بر اساس پژوهشی که در این زمینه صورت گرفته است، رقمی در حدود هفتاد درصد از خانم ها، از قد بلند بودن همسر آینده خود استقبال قابل توجهی به عمل آورده اند. بنابراین در موضوع اختلاف قد در ازدواج قد بلند همسر برای دختران، از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

بررسی اختلاف قد در ازدواج

اگرچه ملاک قد افراد، یکی از معیارها در مقوله ازدواج قلمداد می گردد، اما عشق و علاقه طرفین به یکدیگر در ورای این معیار های ظاهری و جزئی قرار دارد. به طور حتم زوج هایی که علاوه بر عشق و علاقه به یکدیگر، از سطح زندگی مطلوب و مناسبی نیز برخوردار هستند، برای داشتن یک ازدواج موفق و پایدار در بسیاری از مواقع علاوه بر کنار آمدن با قد طرف مقابل خود، به دنبال حفظ و استمرار زندگی مشترک خود بر می آیند. در تحقیقات به عمل آمده در مقوله اختلاف قد در ازدواج بالغ بر 89 درصد از مردان و 83 درصد از زنان، از قد همسر خود احساس رضایت و خشنودی نموده اند. در این میان 14 درصد افراد نیز نارضایتی خود را از قد طرف مقابل خود ابراز کرده اند.

نویسنده: مرکز مشاوره رهیاب

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «موضوع اختلاف قد در ازدواج» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 26  52  907  909 از سراسر کشور

تماس با 48  56  230  909 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: