مرکز مشاوره رهیاب
مشاوره روانشناسی و تحصیلی : تلفنی و حضوری
دریافت مستقیم نوبت مشاوره09128384678
مشاوره تلفنی سراسر کشور021-22916114
تعیین نوبت مشاوره حضوری
خرید بسته های مشاوره تلفنی تا 45% تخفیف
خیلی بد بد متوسط خوب عالی
(10 رای)

یکی از بهترین و راحت ترین راه برای برطرف شدن نیاز های زن و مرد، ازدواج است. نیازهای زن و مرد در ازدواج هم جسمی است و هم روانی. نیازهای زن و مرد در ازدواج در بسیاری از جهات مشترک است. ممکن است در برخی نیازهای جنسیتی با هم متفاوت باشند که آنها را به اختصار توضیح می دهیم.

نیازهای زن و مرد در ازدواج

نیازهای مشترک زن و مرد در ازدواج

نیاز به وفاداری

شاید این نکته در قدیم یکی از نیازهای اساسی زنان در ازدواج بود. ولی امروزه به دلیل شرایط اجتماعی و تغییرات فرهنگی نیاز مشترک محسوب می شود. وفاداری یکی از مهمترین نیازهای زن و مرد در ازدواج محسوب می شود. وفاداری زن و مرد بنیان خانواده را حفظ می کند. عشق و محبت و امید را در خانواده پررنگ تر می کند. در این صورت است که همیشه کنار هم خواهند بود. حتی اگر دچار مشکلات مالی و روحی شدند می دانند که همسرشان برای همیشه کنارشان خواهند بود.

نیاز به برقراری رابطه جنسی مطلوب

داشتن رابطه جنسی سالم و خوب نیاز هر زن و مرد در ازدواج به شمار می رود. اگر این روابط خوب و بدون مشکل باشد دیگر آنها نیاز خود را در جای دیگر جستجو نمی کنند. همه ما میدانیم هم مرد نیاز جنسی دارد و هم زن. هیچ چیز به اندازه یک رابطه جنسی سالم و مطلوب لذت بخش نیست. بدون رابطه جنسی پایه های زندگی کاملا متزلزل شده و خیانت در این خانواده پررنگ تر می شود. به خصوص مردان که هیچ چیز به اندازه رابطه جنسی آنها را آرام نمی کند.

نیاز به احترام متقابل

زنان و مردان برای ایجاد یک رابطه زناشویی مطلوب نیاز به احترام متقابل دارند. احترام یکی از نیازهای اساسی زن و مرد در ازدواج است. مساله احترام در رابطه زناشویی آنقدر مهم است که بدون حضور آن ازدواج نافرجام خواهدبود. رفتارهای محترمانه، طرز صحبت کردن زن و مرد در خانه و در فامیل، حتی زمان برقراری رابطه جنسی بسیار مهم است. شما با احترام گذاشتن به همسر خود، علاوه بر اینکه ادب و ارزش خود را نشان می دهید، ارزش و احترام همسر خود را نیز بالا می برید. احترام یکدیگر را در ازدواج حفظ کنید و به راحتی از این مساله مهم نگذرید.

/// شماره های تماس ///

نیاز به حمایت

یکی دیگر از نیازهای زن و مرد در ازدواج، نیاز به حمایت و تشویق شدن زوجین است. زن و مرد در زندگی به امید حمایت از همسرنشان زندگی می کند. مردها دوست دارند برای رسیدن به اهداف کاری از همسرانشان کمک بگیرند. زنان نیز برای انجام کارها و مدیریت مسائل خانه و تربیت فرزندانشان نیازبه پشتیبانی و حمایت از همسر دارند. این موضوع افزایش اعتماد به نفس در آنها می شود. شما با حمایت و پشتیبانی از همسر خود نه تنها قدردان زحمات او هستید بلکه او در موفقیت او نیز شریک هستید. چه حسی بهتر از اینکه کسی به شما بگوید: هر تصمیمی بگیری من کنارت هستم. به تو اعتماد دارم و از تو حمایت می کنم.

نیاز به تنهایی

یکی از نیازهای مهم زن و مرد در ازدواج نیاز به تنهایی است. هم مرد و هم زن دوست دارند گاهی تنها باشند. اینکه مدام در کنار آنها باشید شاید باعث آزارشان شود. به عنوان مثال اگر مرد در محل کار با مشکلی مواجه شود و با خاطری آزرده به خانه بیاید. زن باید او را تنها بگذارد. اگر خود مرد نیاز به صحبت داشت می توانید با او حرف بزنید. اما اینگونه نباشد که ساعت ها در اتاق دربسته ای باشید و به کلی تنهایی را انتخاب کنید. دراین صورت باعث سردی در رابطه شده و همسرتان را ناراحت می کنید.

نیازهای زن و مرد در ازدواج

نیاز به جمله: «دوستت دارم»

بله " دوستت دارم" در ظاهر یک جمله ساده است. اما در روابط زناشویی یکی از اساسی ترین جملاتی است که بایدبین زن و مرد رد و بدل شود. متاسفانه در جامعه شاهد زوجینی هستیم که به دلیل غرور زیاد از گفتن این جمله ابا دارند. در حالی که می دانند با گفتن این جمله چه گره ها که حل نمی شود. حتی خود این افراد نیاز به خواسته شدن دارند. این نیاز در مردها به دلیل خشن بودن آنها بیشتر است.

نیاز به تشکر وقدردانی

یکی دیگر از نیازهای زن و مرد در ازدواج، تشکر و قدردانی است. درست است که مردها وزنان در زندگی وظایفی را دارند. آنها سعی می کنند به وظیفه خود عمل کنند. اما گاهی دوست دارند کارهایشان توسط همسرانشان دیده شود. دوست دارند یک خسته نباشید ساده از همسر خود بشنوند. وظایف همسرانتان را به صرف آنکه یک وظیفه است نبینید. گفتن بعضی جملات ساده در زندگی می تواند زندگی را از سردی و یکنواختی خارج کند.

نیاز به استقلال

زنان و مردان دوست دارند بعضی از کارهایشان را بدون نظارت همسر انجام دهند. حفظ استقلال در زن و مرد حتی پس از ازدواج تا حدودی که به زندگی آنها لطمه وارد نکند مهم است. اگر همسرتان می خواهد به تنهایی خرید کند یا کاری را انجام دهد او را تنها بگذارید و به او حق انتخاب دهید. اگر به استقلال او احترام بگذارید او نیز به شما احترام خواهد گذاشت.

/// شماره های تماس ///

نیازهای مردان در ازدواج

 1. مردان، به زیبایی و ظاهر زن اهمیت می دهند.
 2. دوست دارند قهرمان زندگی زن باشند.
 3. زنان مدیر و مدبر را ترجیح می دهند.
 4. نیاز به خانه ای امن و آرام دارند.
 5. خانه دار بودن زن یکی از اولویت های مرد است.
 6. نیاز به آغوش زنانه دارند

نیازهای زن در ازدواج

 1. حمایت مالی از طرف همسر.
 2. همسری دلسوز و مهربان می خواهند.
 3. قلب مرد برایشان مهم تر از ظاهرشان است.
 4. زن نیاز دارد که مرد او را فقط به عنوان شریک جنسی نبیند.
 5. دوست دارند پدری مهربان برای فرزندانش باشد.
 6. طالب یک مرد قدرتمند هستند.
 7. نیاز به تکیه گاه مردانه دارند.
 8. نیاز به یک شاخه گل برای قدردانی
 9. نیاز به مردی که وظایف خود را در زندگی می داند و به بهترین شکل به آن عمل می کند.
 10. نیاز به مردی که دست و دلباز است و خسیس نیست.
 11. مردی که گوش شنوای خوبی دارد و سنگ صبور است.
 12. مردی که بددهن نیست و در دعواها صبور است
 13. مرد مهربانی که حسود نیست.

نویسنده: معصومه راهی

مرکز مشاوره تلفنی رهیاب

جهت مشاوره درباره «کدام نیازهای زن و مرد باید پس از ازدواج تامین شود؟» می توانید از طریق خط ثابت بدون گرفتن کد با شماره های زیر تماس بگیرید:

تماس با 09128384678 از سراسر کشور

تماس با 0212291614 از استان تهـران

جهت مشاوره از طریق موبایل اینجا کلیک نمایید.

جهت تعیین آنلاین وقت مشاوره حضوری اینجا کلیک نمایید...
اشتراک در شبکه های اجتماعی:
افزودن نظر:
CAPTCHA
×

بسته های مشاوره تلفنی

مشاوره روانشناسی
مشاوره تحصیلی

تعیین وقت مشاوره حضوری

1- انتخاب نوع مشاوره 2- انتخاب زمان مشاوره 3- تکمیل اطلاعات
لطفا نوع مشاوره خود را انتخاب نمایید: